Wywiady
Szpitalne specjały – rozmowa z Joanną Jurkiewicz, dietetyk w zabrzańskim szpitalu Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 14 czerwca 2015 11:24

jurkiewiczTRZY NA CZY. JOANNA JURKIEWICZ (31 lat) – dietetyk w Szpitalu Miejskim przy ul. Zamkowej w Zabrzu. Urodzona w Zabrzu, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uwielbia turystykę górską i zwierzęta. Ma dwa psy, z którymi chętnie spaceruje, gdy nie ma czasu na wyjazd w góry.

- Czy to prawda, że pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu mają dwa urozmaicone zestawy menu i masło zamiast margaryny?

Więcej…
 
W centrum czasu – rozmowa ze światowej sławy artystą Januszem Kapustą Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 07 czerwca 2015 14:27

kapustaTRZY NA CZY. JANUSZ KAPUSTA (64 lata) - światowej sławy grafik publikujący m.in. w polskich, francuskich i obecnie kilku amerykańskich gazetach i magazynach opiniotwórczych. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, potem na Politechnice Warszawskiej i Akademii Teologii Katolickiej. W 2004 roku opublikował i opatentował swoje odkrycie, w którym po raz pierwszy w historii udało mu się połączyć złoty i srebrny podział w jednej geometrycznej konstrukcji jedenastościennej nazwanej K-dronem. Jest stosowany we wzornictwie, architekturze i m.in. wyrobach codziennego użytku. W Zabrzu w Galerii Cafe Silesia (ul. 3 Maja 6) czynna jest wystawa poświęcona temu wynalazkowi. Jej twórca przyjechał na otwarcie ekspozycji połączone z konkursem graficznym i spotkaniem z uczniami szkoły plastycznej.

- Czy ceniony światowej klasy artysta i matematyk, mieszkaniec Nowego Jorku czuje się w Zabrzu dobrze? Więcej…

 
Zabrze może na mnie liczyć - rozmowa z Borysem Budką, ministrem sprawiedliwości Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 10 maja 2015 15:31

3maja 0024ROZMOWA. - Czy obejmując przed czterema laty mandat poselski, w dużej mierze dzięki głosom zabrzan, liczył pan na to, że pod koniec kadencji wejdzie pan do rządu? 

- Zostając posłem wiedziałem, że muszę odwdzięczyć się wyborcom systematyczną i ciężką pracą w Sejmie. Przez ponad trzy lata pracowałem w czterech komisjach i kilkunastu podkomisjach, reprezentowałem też izbę w kilkudziesięciu sprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym. Jak widać, to wszystko zostało docenione. Więcej…

 
Kolorowa czerń – rozmowa z Romanem Starakiem Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 10 maja 2015 11:24

starak ROMANTRZY NA CZY. ROMAN STARAK (86 lat) – pochodzi z Tarnopola, ale całe powojenne życie związał z Zabrzem i kilkoma śląskimi uczelniami, na których wykładał sztuki plastyczne. Uprawia przede wszystkim grafikę, ale także rysunek i malarstwo. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na różnych konkursach i ekspozycjach. Uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, także poza Europą (jego prace są nawet w muzeum w Brazylii i Kanadzie). Mówi się o nim jako o nestorze śląskiej grafiki. Jego wystawę można było zobaczyć w MOK Guido.

 

- Czy Opowieść o Śląsku to cykl, czy raczej luźne prace które łączy pewien styl, kreska oraz stosowanie niemal wyłącznie czerni i bieli?

Więcej…
 
Na tubie każdy umie? - rozmowa z Jakubem Urbańczykiem, znakomitym tubistą Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 05 kwietnia 2015 11:30

jakub-urbanczykTRZY NA CZY. JAKUB URBAŃCZYK (34 lata) - pochodzi z Bytomia, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach oraz liczne zagraniczne kursy, był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Od roku 2002 roku jest tubistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Współpracuje również z innymi polskimi orkiestrami takimi jak Sinfonietta Cracovia, Symfonia Varsovia, Orkiestra Aukso czy Orkiestra Muzyki Nowej. Poza działalnością orkiestrową szczególną satysfakcję czerpie z działalności solistycznej i kameralnej. Z racji różnorodnych działań muzycznych ma w domu aż siedem tub! W Zabrzu zagrał 20 marca z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii na typowej solistycznej wykonanej w Niemczech.

- Czy na tubie można grać od dziecka? Więcej…

 
Blog jak życie - rozmowa z Justyną Mazur, laureatką konkursu Blog Roku Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 21 marca 2015 16:07

mazurrrTRZY NA CZY. JUSTYNA MAZUR (29 lat) – autorka bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie (www.krotkiporadnik.pl), który w tegorocznym konkursie Blog Roku wygrał kategorię Życie i społeczeństwo. Od urodzenia związana z Zabrzem, teraz mieszka w Kończycach. Kocha pisanie i ludzi. Właśnie wróciła do nauki gry na pianinie i... znów poszukuje pracy, tak jak w chwili, gdy zaczynała tworzyć Krótki poradnik.

Czy prowadzenie takiego bloga, jak twój, to nie jest forma swoistego ekshibicjonizmu? Więcej…

 
Gotowi na przegląd – rozmowa Kamilem Warzychą, członkiem zarządu RSauto Waldhof Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 28 lutego 2015 11:45

WARZYCHATRZY NA CZY. KAMIL WARZYCHA (29 lat) – członek zarządu RSauto Waldhof, firmy dysponującej podstawową stacją diagnostyczną i profesjonalnym warsztatem wykorzystującym najnowsze rozwiązania technologiczne grupy Beissbarth. Mieści się ona przy ul. Bytomskiej 2A w Wieszowej, tuż na granicy z Zabrzem-Rokitnicą. Prywatnie wychowywał się właśnie w tej dzielnicy. Pracę połączył z najważniejszą pasją, szeroko pojętą motoryzacją. Uwielbia także podróże: te bliskie i dalekie.

- Czy faktycznie kilkunastoletnie samochody stanowią zagrożenie na drogach, wszak regularnie w mediach pojawia się informacja, że Polska jest złomowiskiem Europy? Więcej…

 
Czekając na wnuka – rozmowa z Ewą Wolnicą, zastępczynią naczelnika Wydziału Oświaty Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 21 lutego 2015 16:09

wolnicaTRZY NA CZY. EWA WOLNICA (51 lat) - od siedmiu lat jest zastępcą naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Z wykształcenia jest nauczycielem matematyki, przez 10 lat uczyła jej w obecnym Zespole Szkół nr 10 w Mikulczycach, którego przez kolejną dekadę była też dyrektorem. W wolnym czasie uwielbia jeździć na rowerze i czytać książki. Od dwóch lat jest szczęśliwą babcią.

- Czy to prawda, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego trzeba było zamknąć na kilka dni Przedszkole nr 41 w Rokitnicy?!

Więcej…
 
Brąz na pustyni - rozmowa z Robertem Orzechowskim, zawodnikiem Górnika Zabrze i brązowym medalistą Mistrzostw Świata Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 14 lutego 2015 13:39

orzechowskiWYWIADY. ROBERT ORZECHOWSKI (25 lat) – brązowy medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, na co dzień reprezentujący barwy Górnika Zabrze. Gra na pozycji prawego rozgrywającego. Wcześniej grał w MMTS-ie Kwidzyn, a pierwszy szlify w piłce ręcznej (również jako zawodowiec) brał w Gdańsku, skąd także pochodzi.

Twój klubowy kolega, Mariusz Jurasik, miał nieciekawą przygodę związaną z Katarem*. Opowiadał ci o niej przed twoim wyjazdem? Więcej…

 
Dla każdego coś – rozmowa z Katarzyną Flak, p.o. dyrektora zabrzańskiego MOKu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 07 lutego 2015 16:40

flakTRZY NA CZY. KATARZYNA FLAK - od ośmiu lat pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Była zastępcą Ryszarda Kleina, a po jego przejściu na emeryturę (w sierpniu 2014 roku) pełni obowiązki dyrektora. Ukończyła kilka kierunków studiów, ale oficjalnie przyznaje się do zdobycia na Akademii Ekonomicznej tytułu magistra zarządzania w kulturze, sztuce i turystyce poprzemysłowej i w tym zawodzie - przy organizacji wielu akcji - pracuje kilkanaście lat. Urodziła się w Rudzie Śląskiej, mieszka w Zabrzu. Jest w jednym (uważa, że bardzo udanym) związku od siedemnastu lat. Wolne chwile poświęca m.in. na fotografię (tak jak jej partner) oraz literaturę. Telewizji nie ogląda.

- Czy dużo dzieci korzysta zazwyczaj w czasie ferii z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury Guido w Zabrzu? Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA