Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Yamaha porzucona na Drogowej Trasie Średnicowej... Jej kierowca brał udział w wypadku? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 12 grudnia 2018 12:14

RUCH DROGOWY. Zabrzańscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło 5 grudnia, około godziny 10.45, na Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Na zjeździe do Gliwic-Sośnicy, na pasie w kierunku Katowic, przy barierkach znaleziono... motocykl yamaha FZ 750 bez numeru rejestracyjnego. Porzucony pojazd ma uszkodzenia, które wskazują na uczestnictwo w wypadku. Co właściwie zaszło?! Osoby będące świadkami owego zdarzenia bądź znające właściciela motocyklu proszone są o kontakt w wydziałem prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu (tel. 32 277-92-97, 32 277-92-60) lub po prostu z najbliższą jednostką policji (997).

 
Pobicie w podwórzu, zatrzymanie w te pędy Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 11 grudnia 2018 14:38

AKCJA POLICJI. Funkcjonariusze II komisariatu zatrzymali dwóch  mężczyzn, którzy w centrum Zabrza - w okolicach placu Słowiańskiego - pobili 32-latka. Sprawcy i pokrzywdzony znali się z sąsiedztwa. Napastnicy w wieku 23 i 20 lat zaczepili ofiarę w podwórzu. Doszło do sprzeczki, w wyniku której zagadnięty został dotkliwie pobity. Sprawcy zostali natychmiast zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, a napadnięty z obrażeniami twarzy oraz złamaniem m. in. żeber odesłany do szpitala. Więcej…

 
[ZDJĘCIA] Zderzenie mercedesa z tramwajem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 11 grudnia 2018 12:14

RUCH DROGOWY. Wczoraj o w godzinach popołudniowych na ul. Makoszowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem tramwaju linii nr 3, kursującego między Mikulczycami a Makoszowami. W miejscu, gdzie torowisko przecina jezdnię (okolice kopalni) 34-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu i w niegu wjechał. W wyniku zderzenia kierowca auta doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala na badania. Więcej…

 
Na mecz z nożem i scyzorykiem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:23

AKCJA POLICJI. Zabrzańscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego i poznańskiego oddziału prewencji zabezpieczali wczorajszy mecz Górnika z Miedzią Legnica (1-3). Impreza przebiegła spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów. Mundurowi zatrzymali bowiem dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia, konkretnie nóż i scyzoryk. Kibice owi zostali ujęci, gdy chcieli wejść do Areny Zabrze. Teraz zabrzanin i mieszkaniec Rudy Śląskiej za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Więcej…

 
Bandyta napadający na przechodniów i okradający ich, w końcu został zatrzymany przez policję. Trwa poszukiwanie trzeciej ofiary rabusia Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 08 grudnia 2018 21:20

DZIAŁANIA POLICJI. Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który w sierpniu tego roku dwukrotnie napadał na mężczyzn i okradał ich z wartościowych rzeczy. Młody zabrzanin wyznał, że dokonał jeszcze jednej napaści lecz zdarzenia tego nikt nie zgłosił. W zabrzańskiej prokuraturze bandyta usłyszał zarzuty, przyznał się do rozbojów i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora sprawcę objęto policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Więcej…
 
O włos od tragedii. Lokator płonącego mieszkania na Zandce obudził się w ostatniej chwili Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 07 grudnia 2018 14:57

NIEBEZPIECZEŃSTWA. Do niezwykle groźnego pożaru mieszkania doszło w nocy z czwartku na piątek w budynku przy ul. Tomeczka na osiedlu Zandka. Jak ocenia straż pożarna, niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. – Śpiący już 35-letni lokator mieszkania ocknął się dosłownie w ostatniej chwili, gdy gorące krople topiących się kasetonów na suficie zaczęły na niego spadać. Gdy go wyprowadzono na zewnątrz, twarz miał całą czarną z okopcenia. Zdecydowano więc o przewiezieniu go do szpitala na obserwację – relacjonuje Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej straży pożarnej.

 

Więcej…
 
Na tropie nielegalnego tytoniu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 05 grudnia 2018 17:14

DZIAŁANIA POLICJI. Kryminalni z zabrzańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w centrum miasta nielegalne papierosy, tytoń i alkohol.

- Policjanci z komendy wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli prawie 3 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz 3960 sztuk papierosów, a także 4,5 litra 67-procentowego alkoholu – informuje Rafał Kobyłecki z komendy policji w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Policja namierzyła bandytę, trafił do aresztu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 04 grudnia 2018 23:00

DZIAŁANIA POLICJI. Policjanci z Zabrza zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na 17-letniego młodzieńca i grożąc pobiciem ukradł mu zegarek. Do napaści tej doszło w centrum miasta. Decyzją sądu sprawca został aresztowany na trzy miesiąc. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wieczorem w okolicach ul. Matejki i 3 Maja.
- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na ulicy podszedł do niego mężczyzna i zapytał o godzinę. Gdy usłyszał odpowiedź odszedł, jednak po chwili wrócił. Zażądał od młodego człowieka zegarka, jednocześnie wyrywając mu z ręki e-papierosa. Napastnik zagroził nastolatkowi, że go pobije, jeżeli ten będzie próbował uciec bądź stawiać opór – informuje Rafał Kobyłecki z komendy policji w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Wpadli z narkotykami w samochodzie zaparkowanym w ustronnym miejscu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 04 grudnia 2018 22:24

PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWA. Policyjni wywiadowcy z Zabrza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Nielegalne substancje zostały znalezione podczas kontroli mężczyzn siedzących w samochodzie zaparkowanym na uboczu drogi, w dzielnicy Mikulczyce. Stróże prawa zabezpieczyli znalezione środki odurzające, zaś podejrzany usłyszał zarzut karny posiadania narkotyków, za co grozi do trzech lat więzienia.

- Do zatrzymania 28-letniego zabrzanina doszło w godzinach popołudniowych na terenie nieużytków przy ul. Kopalnianej. Policjanci z zespołu wywiadowczego zabrzańskiej komendy podczas patrolu natknęli się na pojazd zaparkowany w ustronnym miejscu, na terenach byłego zakładu przemysłowego. Wewnątrz samochodu siedziało dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli nerwowo zachowywać się, a pasażer zaczął szybko chować coś przed zbliżającymi się policjantami – relacjonuje Rafał Kobyłecki z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…
 
Kobieta sprzedawała papierosy i rozcieńczony spirytus. Nielegalnie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 02 grudnia 2018 17:01

BEZ AKCYZY. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że mieszkanka Zabrza  sprzedaje nielegalny alkohol i papierosy. Wspólnie ze śląskimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do jej mieszkania, gdzie jak podejrzewano, mogły znajdować się wyroby spirytusowe i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 674
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA