Reklama
Zagrożenia
Kradła kosmetyki, znasz ją? Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 21 września 2022 18:44

POLICJA. Policjanci z komisariatu II prowadzą postępowanie w sprawie szeregu kradzieży kosmetyków dokonanych w drogerii na terenie centrum handlowego przy placu teatralnym 12 w Zabrzu. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznej na zdjęciu kobiety.  "Jeżeli rozpoznają Państwo osobę na zdjęciu, prosimy o kontakt pod nr tel. 47 8543 610, 47 8543 621 lub najbliższą jednostką Policji tel. alarm. 112" - piszą mundurowi.


Więcej…
 
Hodowla w specjalnej szafie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 20 września 2022 21:02


UŻYWKI. Policjanci weszli do podejrzanego pomieszczenia piwnicznego przy ul. Goethego i odkryli przenośną, lekką, ogrzewaną, wentylowaną  i podświetlaną szafę, w której  rosły konopie indyjskie. Tak specjalnie urządzona "szklarnia" należała do 36-letniego mężczyzny, którego stróże prawa zatrzymali.  Więcej…

 
Groził byłej dziewczynie, podpalił auto jej ojca... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora piątek, 16 września 2022 11:36

We wtorek po godzinie 7 policjanci Komisariatu I (Zabrze, ul. 3 Maja 53) ruszyli w te pędy na ul. Reform Rolnych, bowiem zgłoszono im próbę podpalenia mieszkania! Na miejsce okazało się, że 22-letni zabrzanin przyszedł do swojej byłej dziewczyny i – na razie – puszcza z dymem auto jej ojca. Miał też ponoć rzeczywiście grozić, że podpali także mieszkanie, a wcześniej wygrażał też ponoć eks-partnerce, że zabije ją, a także jej rodzinę. Mężczyzna został zatrzymany, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kierowanie gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Więcej…

 
Spowodował kolizję, uciekł i schował auto... Sprawca kolizji na ul. Krakowskiej został jednak po kilku tygodniach namierzony! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora piątek, 16 września 2022 10:18

Zabrzańscy policjanci ustalili wreszcie sprawcę kolizji z 20 sierpnia. Wtedy to nieznany kierowca audi A3, około godziny 16.54, na ulicy Krakowskiej najechał na tył zatrzymującego się samochodu kia i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki informacjom uzyskanym przez poszkodowaną osobę, jak i opowieściom świadków, po opublikowaniu komunikatu prasowego, udało się poznać dokładne dane pojazdu. W kolejnym kroku ustalono zaś, kto dokładnie kierował pojazdem feralnego popołudnia. Jak się okazało, był to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia. Po zdarzeniu ukrył swój pojazd, licząc na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności. Sprawa trafiła już do sądu z wnioskiem o ukaranie. Więcej…

 
Kolejny „naćpany” kierowca w rękach policji. Grozi mu do 3 lat więzienia Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 06 września 2022 19:57

PRZESTĘPCZOŚĆ DROGOWA. 33-letni zabrzanin wpadł w ręce policjantów z miejscowej drogówki podczas rutynowej kontroli. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim amfetaminę. Ponadto przeprowadzone badanie testerem wskazało, że wsiadając za kierownicę, mężczyzna sam był pod wpływem środków odurzających.

Do zatrzymania forda doszło po godz. 17 na ulicy Jagiellońskiej, a więc w centrum miasta. Jak się okazało, kierowca miał przy sobie narkotyki.

 

Więcej…
 
Okradała seniorów. Poszła za kraty Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 02 września 2022 09:44

ZATRZYMANIA. Do dyżurnego Komisariat I dotarła informacja, że po mieszkaniach przy ul. Reymonta chodzi  młoda, podejrzana kobieta, podająca się za pracownika administracji. 37-latka spisując rzekomo stan liczników weszła do mieszkania 78-letniej zabrzanki i ją okradła. Na miejsce natychmiast skierowano patrole. Policjanci szybko ustalili rysopis kobiety, dzięki czemu udało się ją zatrzymać.

Więcej…
 
Pyton zamieszkał w samochodzie! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 30 sierpnia 2022 18:23

STRAŻ POŻARNA. Dziś wczesnym rankiem  Państwowa Straż Pożarna w Zabrzu otrzymało zgłoszenie o... wężu znajdującym się pod maską, w komorze silnika samochodu zaparkowanego przy ul. Ciupki. Mimo wręcz nieprawdopodobnej informacji na miejsce pojechał jeden z zastępów.  Niecodzienna informacja okazała sie prawdziwa.

Więcej…
 
Udawał kuriera i z bronią w ręku zażądał pieniędzy. Kapłan się nie wystraszył i ruszył w pościg za napastnikiem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 19 sierpnia 2022 15:12

Z BRONIĄ W RĘKU. Z bronią w ręku 43-letni zabrzanin zapukał do drzwi probostwa jednej z zabrzańskich parafii i zażądał od księdza wydania pieniędzy. Gdy usłyszał, że na plebani nie ma gotówki, a dodatkowo w środku pracuje gospodyni, napastnik rzucił się do ucieczki. Po chwili dogonił go jednak ów duchowny i przekazał w ręce zawiadomionej policji. Teraz agresorowi grozi do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 11.

 

Więcej…
 
Z pięściami rzucił się na policjantów. Wcześniej ukradł sklepowy wózek i uszkodził samochód Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 17 sierpnia 2022 16:57

DZIAŁANIA POLICJI. Trzy lata więzienia grożą 21-letniemu rudzianinowi, który w Zabrzu rzucił się z pięściami i zaczął kopać interweniujących policjantów. Wcześniej mężczyzna ukradł sklepowy wózek i uszkodził nim zaparkowany nieopodal samochód.

Wszystko to działo około godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek. Zabrzańscy mundurowi z III komisariatu otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Wolności ktoś uszkodził zaparkowany samochód, po czym ruszył do ucieczki.

 

Więcej…
 
Kompletnie pijanego kierowcę powstrzymali sami mieszkańcy. Inny nietrzeźwy wpadł motorowerem do potoku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 16 sierpnia 2022 20:10

NASZE DROGI. Przez cały długi, świąteczny weekend na zabrzańskich drogach trwały działania miejscowej policji skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym. W tym czasie funkcjonariusze zabrzańskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwóch kolejnych prowadzących pojazdy mimo orzeczone przez sąd zakazu. Doszło także do jednego wypadku.

Rekordzistą wśród pijanych kierowców okazał się 49-letni mieszkaniec Zabrza, który w sobotę w rejonie ulicy Wolności kierował pojazdem, mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu!

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 760
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA