Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
To zupełnie irracjonalne: 15-latek zaatakował nożem taksówkarza, któremu zapłacił wcześniej za kurs. Był pod wpływem narkotyków? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 23 października 2019 13:20

 

ZAGROŻENIA. W nocyz poniedziałku na wtorek, około godziny trzeciej, 15-latek zamówił kurs u taksówkarza stojącego na parkingu przy ulicy Gdańskiej. Kazał się zawieźć w okolicę skateparku przy ulicy Heweliusza i zapłacił z góry za kurs. W trakcie jazdy skarżył się kierowcy, że ktoś go śledzi i że się boi, ale jak już dojadą na miejsce, to stamtąd odbierze go ojciec. Po przyjeździe ojca jednak nie było, nie pojawił sie także w ciągu kolejnych dwudziestu minut... Wówczas 65-letni taksówkarz, który na prośbę klienta, oczekiwał wraz z nim na przyjście rodzica, zaproponował, że podwiezie go na pobliską stację paliw lub zostawi gdzie są, ponieważ musi wracać do pracy. 15-latek zareagował na to zupełnie irracjonalnie: przyłożył kierowcy nóż do szyi, a gdy ten usiłował się bronić, zaczął zadawać mu ciosy w głowę!

Więcej…
 
To właśnie on ukradł pomarańczowy rower! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 22 października 2019 11:59

POSZUKIWANIA. Zabrzańska policja prowadzi wiele śledztw, a każde z nich jest równie ważne. Jedną z nierozwikłanych wciąż zagadek pozostaje zuchwała kradzież z terenu Szkoły Podstawowej nr 8 (Zabrze, ul. Wajdy 7). Tam to 8 października nieznany mężczyzna porwał rower koloru pomarańczowego, typu damka i - co widać na zamieszczonym obok zdjęciu - przemierzając osiedle Barbary po prostu zniknął. Więcej…

 
Motocykliści w zderzeniu z autami. Jeden z nich zginął... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 21 października 2019 15:18

RUCH DROGOWY. W trakcie ubiegłego weekendu na zabrzańskich drogach było wyjątkowo niespokojnie: drogówka odnotowała nie tylko aż 19 kolizji, ale także dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Jeden z tych kierujących niestety zginął na miejscu, na ulicy Curie-Skłodowskiej... Tam właśnie - w piątek około godziny 18 - 31-letni mężczyzna poruszjacy się mazdą wymusił pierwszeństwo na 32-letnim motocykliscie, skutkiem czego doszło do fatalnego w skutkach zderzenia. Dzień później mniej tragiczna historia spotkała 55-latka prowadzącego motor KTM, który wyprzedzając pojazd, zderzył się z fordem transitem. Motocyklista wyszedł z tej kraksy ze złamaniem kości udowej, miednicy oraz obojczyka.  Więcej…

 
Wczoraj na stadionie Górnika: kibice z Łodzi chcieli palić race i marihuanę... Niektórym się udało Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 21 października 2019 10:18

AKCJA POLICJI. Wczorajszy mecz piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Łódzkim Klubem Sportowym zakończył się remisem (1-1), ale juz podsumowanie tego samego zawodów przez służby porządkowe okazało się dla ekipy gości znacznie mniej korzystne. Zabrzańscy policjanci, których podczas sportowych zawodów wspierali przez funkcjonariuszy z Katowic, donoszą, że kibice ŁKS-u łamali wczoraj prawo odpalając race świetlne. Z tego powodu już w trakcie spotkania zatrzymano aż dziesięć osób. Ośmiu z nich usiłowało wejść na Arenę Zabrze właśnie z materiałami pirotechnicznymi, a dwóch innych miało przy sobie narkotyki, konkretnie marihuanę. Więcej…

 
Jednej doby, ten sam kierowca, dwa razy zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 19 października 2019 16:56

NASZE DROGI. W ubiegły weekend zabrzańscy mundurowi dwa razy zatrzymali tego samego 53-letniego mężczyznę, który w ciągu jednej doby dwukrotnie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Co więcej, jeździł pomimo tego, że obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 5 lat więzienia.

- Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę o godzinie 19.25 na ulicy Żeromskiego. Zatrzymany miał wtedy w organizmie 0,92 promila alkoholu. Pomimo tego, na drugi dzień o godzinie 19.19 policjanci z drogówki znowu zobaczyli tego samego kierowcę, który jechał tym samym samochodem, ale tym razem ulicą Różańskiego. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że jest jeszcze bardziej nietrzeźwy. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu – relacjonuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…
 
Akcja Bus&Truck na zabrzańskich drogach. Posypały się mandaty Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 18 października 2019 21:48

DZIAŁANIA POLICJI. Tylko jednego dnia zabrzańscy policjanci skontrolowali 130 pojazdów, w tym 16 samochodów ciężarowych. 27 kierujących ukarano mandatami karnymi, a dwóch pouczono. W wyniku przeprowadzonych kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymano dwa dowody rejestracyjne. To efekt włączenia się miejscowych stróżów prawa do ogólnopolskiej akcji kontrolno - prewencyjnej „Bus&Truck”.

Działania te były prowadzone wczoraj przez policjantów zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas akcji zwracano szczególną uwagę na stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków. Ponadto mundurowi sprawdzali, czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekraczała wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowano też losowo także stan trzeźwości kierujących.

Więcej…

 
50 mieszkańców ewakuowanych po znalezieniu na budowie w Mikulczycach pocisku moździerzowego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 17 października 2019 13:40

DZIAŁANIA POLICJI. W Zabrzu - Mikulczycach znaleziono we wtorek niewybuch, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym znajdował się pocisk, był zabezpieczany przez policjantów zabrzańskich oraz z katowickiego oddziału prewencji. Konieczna była ewakuacja 50 mieszkańców z okolicznych domów. Ostatecznie pocisk został zdetonowany przez saperów na wojskowym poligonie.

- Znaleziony niewybuch to pocisk moździerzowy produkcji radzieckiej z czasów II wojny światowej. Do znalezienia go doszło w trakcie prac budowlanych przy ulicy Ogórka. Robotnicy, którzy odnaleźli pocisk, postanowili przewieźć go na teren swojej bazy koparką i dopiero tam o znalezisku powiadomili odpowiednie służby – informuje Sebastian Bijok z komendy policji.

 
Uwięził pracowników MOPRu i rzucił się na nich z nogą od stołu. Trafił za kraty aresztu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 15 października 2019 19:52

DZIAŁANIA POLICJI. 58-letni mężczyzna, który znieważył, groził, zamknął w swoim mieszkaniu i zaatakował pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, został zatrzymany przez policję i decyzją zabrzańskiego sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Choć zabrzanin nie przyznaje się do zarzucanych czynów, to grozi mu jednak teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach porannych, kiedy to w jednym z mieszkań w centrum miasta dwie pracowniczki MOPR próbowały przeprowadzić wywiad środowiskowy. Lokatorem mieszkania był 58-letni zabrzanin, który od pewnego czasu korzystał z pomocy socjalnej.

- Niestety, podczas wizyty mężczyzna stał się agresywny, zamknął drzwi swojego mieszkania, uniemożliwiając wyjście pracownikom. Następnie zaczął kierować pod ich adresem groźby pozbawienia życia i zdrowia, a nawet zaatakował je nogą od stołu. W wyniku zadawanych przez niego ciosów jedna z pracowniczek doznała niegroźnych obrażeń ciała – informuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…
 
Zabójstwo w centrum miasta? Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 13 października 2019 21:43

ŚMIERTELNE POBICIE. Według niepotwierdzonych informacji  zmarł mężczyzna pobity w piątek wieczorem w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Wolności w centrum miasta. Policja wszczęła śledztwo i zatrzymała już podobno jedną osobę w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń wynika ,że doszło do bójki pomiędzy trzema mężczyznami.

Więcej…
 
Polcja poszukuje wandali. Ma ich zdjęcia. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 13 października 2019 15:07

ZNISZCZENIE MIENIA. Policja publikuje wizerunki dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o uszkodzenie szlabanu. Do zdarzenia doszło 2 września 2019 roku przy ulicy Reymonta 7a. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11, 3237035 21 lub najbliższa jednostką Policji – 997.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 698
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA