Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Złodziej rowerów złapany Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 29 maja 2017 10:23

KRADZIEŻE. Mężczyzna, który  kradł rowery i elektronarzędzia został zatrzymany przez policjantów z III komisariatu w lesie, przez który uciekał z kolejnymi łupami.  Dodatkowo okazało się, że poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zaległej kary. Podejrzany przyznał się do winy. Więcej…

 
Zginął czteroletni pasażer motocykla. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 29 maja 2017 10:12

WYPADEK. Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej z Przystankową. W wyniku zderzenia motocykla z volkswagenem zmarł 4-letni pasażer jednośladu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Więcej…
 
Strzelał do patrolu. Groźny członek gangu samochodowego zatrzymany w centrum Zabrza Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora środa, 24 maja 2017 18:24

AKCJA POLICJI. Mrożące krew w żyłach sceny niczym z kryminalnego filmu akcji rozegrały się wczoraj w centralnej części Zabrza. Uciekający gangster z gangu zajmującego się kradzieżą samochodów oddał strzały z rewolweru w kierunku goniących go dwóch policjantów. Zachodziły wszelkie okoliczności, by stróże prawa dobyli broni służbowej i odpowiedzieli ogniem, co mogłoby się skończyć regularną strzelaniną i to w biały dzień. Mundurowi zachowali jednak zimną krew i bez sięgania po ostateczny środek przymusu dopadli i obezwładnili napastnika. Na tym się jednak nie skończyło, bo ten nie tylko agresywnie stawiał opór ale wprost groził policjantom, że odnajdzie członków ich rodzin i ich zabije! 

Więcej…
 
Po dwóch latach zidentyfikowali zwłoki. Okoliczności śmierci pozostają jednak tajemnicą Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 24 maja 2017 18:02

ZAGADKOWA ŚMIERĆ. Dzięki badaniom genetycznym potwierdzono wreszcie ponad wszelką wątpliwość, że ciało znalezione pod gołym niebem w sierpniu 2015 roku przy ul. Cmentarnej to zwłoki samotnie mieszkającego 62-letniego zabrzanina. Niestety, śledczy nie zdołali ustalić przyczyn i okoliczności tej zagadkowej śmierci sprzed dwóch lat.

- Do ujawnienia szczątek ludzkich doszło w zagajniku przy ogrodzeniu posesji na ulicy Cmentarnej. O znalezisku zabrzańską policję poinformował mężczyzna, który dozorował sprzęt budowlany. Na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo – śledcza, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny. Zabezpieczone zwłoki zostały przekazane lekarzowi medycyny sądowej, który przeprowadził sekcję. Niestety, biegły patomorfolog nie był w stanie określić przyczyny zgonu, bo zwłoki przeleżały tak od kilku do nawet kilkunastu tygodni – przypomina okoliczności sprawy Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…
 
Nowi funkcjonariusze w szeregach zabrzańskiej policji. Na razie tylko formalnie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 23 maja 2017 16:59

SŁUŻBA W MUNDURZE. Zabrzański garnizon zasiliło właśnie ośmiu nowych policjantów. Z mundurowymi już spotkał się na specjalnej odprawie komendant miejski insp. Dariusz Wesołowski, ale upłynie jeszcze sporo czasu, nim na stałe zagoszczą oni na zabrzańskich ulicach w składzie patroli. Najbliższe miesiące dla młodych adeptów będą czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Później zostaną skierowani na 6-tygodniową tzw. adaptację zawodową w katowickim oddziale prewencji.

 

Więcej…
 
Rabusie z monopolowego wytropieni przez policję Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 23 maja 2017 16:41

WŁAMANIA. Dwóch włamywaczy wytropili i zatrzymali zabrzańscy policjanci. Złodzieje wybili sklepową szybę na osiedlu Helenka, kradnąc alkohol i papierosy. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy, a za dokonane włamanie grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do rabunku doszło przy ulicy Wawrzyńskiej, gdzie grupa aż czterech mężczyzn włamała się do sklepu monopolowego.

- W wyniku podjętych działań policjanci z IV i V komisariatu zatrzymali dwóch sprawców. Są to mężczyźni w wieku 25 i 27 lat, którzy wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Właściciel sklepu oszacował straty na kwotę 7 tys. złotych – relacjonuje Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa zabrzańskiej policji.

 

Więcej…
 
Palił skręta na placu zabaw – trafił za kraty aresztu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 22 maja 2017 22:23

DZIAŁANIA POLICJI. To dość nietypowe zdarzenie, jak na kroniki przestępcze. Policyjni wywiadowcy zatrzymali młodego mężczyznę, który palił skręta z narkotykiem na… placu zabaw w centrum miasta. Podejrzanemu za posiadanie marihuany grozi do 3 lat więzienia. Przypomnijmy, że niedawno z kolei w dziecięcej piaskownicy diler sprzedawał środki odurzające swemu 17-letniemu klientowi.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielny wieczór. Policjanci uzyskali informację, że na jednym z placów zabaw „siedzi” grupa mężczyzn, która najprawdopodobniej pali marihuanę.

 

Więcej…
 
Banalne picie „pod chmurką” zakończył z zarzutami korupcyjnymi Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 22 maja 2017 16:46

WALKA Z KORUPCJĄ. Surowych konsekwencji może spodziewać się 51-latek, wobec którego zabrzańscy policjanci interweniowali przy ul. Staromiejskiej. Mężczyzna próbował wręczyć mundurowym 200 zł, aby uniknąć mandatu za picie alkoholu w miejscu publicznym. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo korupcyjne, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.

-  Policjanci zareagowali na widok mężczyzny, który pił alkohol w miejscu objętym zakazem. Gdy poinformowali go o ukaraniu mandatem karnym, ten wyciągnął portfel, po czym odpowiedział: „weźcie sobie tę kasę, tam jest 200 zł i sprawa załatwiona” – relacjonuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…

 
Policja poszukuje świadków piątkowego zdarzenia Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 17 maja 2017 11:30

MIKULCZYCE. Policjanci z zespołu ds. wykroczeń prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia, do jakiego doszło w ubiegły piątek (12 maja) około godz. 14.35, na zamkniętym przejeździe kolejowym przy ulicy Brygadzistów. Kierujący samochodem ciężarowym wjechał na przejazd w chwili jego zamykania, wyłamał rogatkę i zatrzymał się na torach. Aby zapobiec tragedii, dróżnik otworzył rogatki, umożliwiając zjazd ciężarówce. Wówczas kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Więcej…

 
Zabrzańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami słuzby celnej zlikwidowali dwa gniazda hazardu Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 16 maja 2017 11:44

CENTRUM. Siedem automatów, służących do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w dwóch lokalach w centrum Zabrza. Łącznie od początku roku nas terenie naszego miasta zabezpieczono już 30 nielegalnych automatów. Automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonów gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 624
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Kawa i herbata po mieszczańsku

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 20 maja


Dzbanki firmy Bauscher z kolekcji Beaty i Witolda Goczołów.

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA