Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Czy sprawa dwójki policjantów, którzy usiłowali popełnić samobójstwo ma "drugie dno"? Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 20 września 2017 12:34

POLICJA. Mimo, iż o sprawie tej od dwóch dni głośno nawet ogólnopolskie media, informacji na temat udaremnionej próby samobójczej dwójki mundurowych z komisariatu V w Zabrzu Rokitnicy nie ma na oficjalnej stronie zabrzańskiej policji. Komenda Miejska w Zabrzu również odmawia odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Dotychczas wiadomo, że komendantka próbowała się otruć, zaś jej podwładny usiłował się powiesić. Do targnięcia się ich na swoje życie skłoniła ich decyzja Sądu Okręgowego w Gliwicach, który tego dnia zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące policjantów, w związku z prowadzonym w ich sprawie od lata postępowaniem prokuratury okręgowej w Gliwicach. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości, jakie zostały ponoć ujawnione w sprawach prowadzonych w komisariacie, a zwłaszcza doprowadzenia do bezpodstawnego dwukrotnego zwolnienia sprawcy przestępstwa. Prokuratura już wówczas wnioskowała o areszt, jednak sąd nie przychylił się do jej wniosku i policjantów zwolniono. Prokuratura złożyła jednak zażalenie, które sąd uwzględnił. Koledzy aresztowanych nie rozumieją decyzji sądu,  który po 1,5 miesiąca tak diametralnie zmienił zdanie. Więcej…

 
Uwaga na oszustów! Pracownicy ZUS-u nie chodzą po domach Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 19 września 2017 09:15

NOWE EMERYTURY. W związku z wejściem w życie od 1 października przepisów ustawy obniżającej wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że od 3 lipca oferuje swoim klientom bezpłatną pomoc doradców emerytalnych, którzy korzystając z kalkulatora emerytalnego mogą obliczyć prognozowaną wysokość przyszłej emerytury. Niestety, spore zainteresowaniem tym tematem przyszłych emerytów, zachęciło do działania oszustów, którzy odwiedzają ich w domach, odpłatne i jakoby korzystniejsze obliczenie wysokości emerytury, aniżeli czynią to doradcy emerytalni ZUS, a jedynym ich celem jest wyłudzenie pieniędzy od naiwnych (osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im spełnić swoje obietnice).
ZUS przestrzega przed oszustami, przypominając, że pracownicy tej instytucji odwiedzają świadczeniobiorców jedynie w przypadku kontroli wykorzystania świadczeń chorobowych, gdy przebywamy na zwolnieniu lekarskim oraz w przypadku kontroli płatnika składek, jeśli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres jego zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika składek, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem. Więcej…

 
Poszukiwana za przywłaszczenie karty i pieniędzy Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora poniedziałek, 18 września 2017 13:19

POLICJA. Kryminalni z I komisariatu policji prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia karty bankomatowej. Do zdarzenia doszło 21 czerwca o godzinie 11-tej w sklepie spożywczym przy ulicy Sobieskiego. Widoczna na zdjęciu z monitoringu kobieta przywłaszczyła nie należącą do niej kartę bankomatową, którą następnie dokonała płatności za zakupy. Świadkowie zdarzenia, osoby które rozpoznają tę kobietę, lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawczyni, proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie pod nr tel. 32 370 35 40, 32 370 35 11, lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997. Więcej…

 
Prawdopodobnie to oni wybili szybę w autobusie linii 23 w czerwcu br. Jeśli nikt ich nie zidentyfikuje, policja ujawni pełne ich wizerunki Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 16 września 2017 20:20

POSZUKIWANIA SPRAWCÓW. Policja opublikowała na swych stronach internetowych zniekształcone wizerunki mężczyzn podejrzewanych o to, że 26 czerwca 2017 roku w autobusie linii nr 23 wybili szybę. Jeżeli ich rozpoznajesz, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11 lub najbliższa jednostką – 997. Jeśli do 21 września sprawcy nie zostaną zidentyfikowani lub sami nie zgłoszą się do organów ścigania, policja zapowiada pełne upublicznienie twarzy podejrzewanych.

 

Więcej…
 
Wciąż pędzimy po drogach miasta zbyt szybko. Tylko jednego dnia posypało się 28 mandatów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 13 września 2017 17:14

DZIAŁANIA POLICJI. 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierowców ujawnili wczoraj policjanci z Zabrza uczestniczący w całodziennej akcji „Prędkość”. Kontrole trwały od godz. 6 rano aż do godz. 22 i prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości. Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji. W szczególności dotyczy to właśnie nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy.

 

Więcej…
 
Pijany operator koparki wpadł w Maciejowie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 12 września 2017 17:36

DZIAŁANIA POLICJI. Stan trzeźwości ponad 600 kierowców na terenie Zabrza skontrolowali wczoraj miejscowi policjanci ruchu drogowego podczas prowadzonych działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. W trakcie jednej z kontroli wpadł operator koparki, który prowadził swój pojazd ulicą Kondratowicza w Maciejowie mając „w czubie” ponad 0,8 promila alkoholu.

- Działania stawiające za cel eliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących trwały od godziny 6 rano do godz. 22 – informuje Olaf Burakiewicz z komendy policji w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Mieszkańcy zidentyfikowali oprawcę osoby bezdomnej, a policja go zatrzymała. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 11 września 2017 17:38

DZIAŁANIA POLICJI. Zabrzańscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który pod koniec maja napadł i okradł blisko dwa razy starszego od siebie bezdomnego. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Dzięki temu w namierzeniu sprawcy pomogli sami mieszkańcy, którzy w publikowanych komunikatach policji rozpoznali twarz napastnika.

Więcej…

 
Napastnik nóż przyłożył mu do szyi... Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 08 września 2017 10:17

OSZUSTWO. Do napadu z użyciem noża miało dojść 6 września na parkingu osiedlowym przy ulicy Zamenhofa w Zabrzu. 22-latek tuż przed północą zadzwonił na policję i poinformował, że przed chwilą został napadnięty przez mężczyznę, z którym umówił się na sprzedaż laptopa. Kiedy „pokrzywdzony” otwierał samochód, aby sięgnąć po laptop, rzekomy kupiec miał przyłożyć mu nóż do szyi i ukraść laptop.

Więcej…
 
Chciał skoczyć do Bytomki Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 08 września 2017 09:18

PRÓBA SAMOBÓJSTWA. Zabrzańska policja została zaalarmowana przez mężczyznę, który poinformował, że jego 48-letni kolega ze względów osobistych chce popełnić samobójstwo. Ów chciał skoczyć do Bytomki płynącej przez centrum miasta... Policjanci zastali desperata, gdy ten znajdował się już na skarpie za balustradą, szarpiąc się ze swoim kolegą, który uniemożliwiał mu skok.

Więcej…
 
Kilkadziesiąt działek w plecaku, kolejne schowane w domu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 06 września 2017 14:35

UZALEŻNIENIA. Policjanci przejęli kilkadziesiąt działki marihuany. Część zakazanego suszu roślinnego została znaleziona w plecaku 26-letniego zabrzanina, który zwrócił uwagę policjanta z komisariatu II swoim nerwowym zachowaniem w okolicy jednego z centrów handlowych na terenie Zabrza. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi ujawnili słoiki z większą ilością marihuany oraz woreczek foliowy z pieniędzmi.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 635
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Historia dworców kolejowych

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: od 16 września


Zabrzańska siódemka

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA