Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Obfite narkotykowe łowy policjantów kryminalnych z Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 20 maja 2018 22:58

PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWA. Zabrzańscy policjanci kryminalni zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli kolejne już w minionym tygodniu narkotyki. Tym razem wpadła dilerka i jej klient, w efekcie czego stróże prawa przejęli m.in. marihuanę, metaamfetaminę, ekstazy, amfetaminę. Zatrzymanym grozi wyrok do 10 lat więzienia. Kilka dni wcześniej policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich zabezpieczając 41 krzewów i ponad 2 kg suszu marihuany.

Więcej…
 
Uciekał ze skradzioną butelką wódki, dopadł go przypadkowy klient – na co dzień… policjant Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 18 maja 2018 13:07

SYTUACJE. Zabrzański policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał sklepowego złodzieja, który w jednym z marketów przy ul. Wolności ukradł wódkę i uciekł. Stróż prawa pobiegł za nimi i zatrzymał go jeszcze na terenie placówki. Sklepowy złodziej został już ukarany. Do zdarzenia doszło we wtorek ale dopiero teraz poinformowano o tym zdarzeniu.

- Wracający po służbie do domu st. asp. Michał Paszek wszedł na zakupy do marketu. Kiedy stał w kolejce do kasy, zauważył mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. W pewnym momencie człowiek ten wziął wódkę z półki i zaczął uciekać. Policjant natychmiast pobiegł za nim zatrzymując go jeszcze na terenie placówki. Mężczyzna był bardzo zdziwiony nie tylko szybką reakcją klienta sklepu, ale również swoim pechem, kiedy okazało się, że trafił na policjanta – relacjonuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

 
Bezrobotny sfałszował własny wyciąg bankowy bo liczył na wysoki kredyt Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 17 maja 2018 13:50

PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZA. Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który sfałszował wyciągi z konta bankowego po to, by wyłudzić pożyczkę w wysokości 40 tys. złotych. Oszust przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Więcej…
 
Kupił mieszkanie z plantacją konopii Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 16 maja 2018 10:31

UŻYWKI. Kupił mieszkanie na licytacji komorniczej, ale klucze do jego drzwi wejściowych nie pasowały. Wezwał policję, by asystowała przy tym jak będzie rozwiercał zamki. Kiedy wszedł do środka okazało się, że wewnątrz lokalu rozstawione są namioty z uprawą konopi indyjskich. Natychmiast wezwana została grupa dochodzeniowa. 

Więcej…
 
Chłopczyk wpadł na samochód. Wbrew przepisom przejeżdżał rowerem po przejściu dla pieszych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 15 maja 2018 19:24

WYPADKI. Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem - po godzinie 18 na Placu Teatralnym w Zabrzu. Jak poinformowała miejscowa policja, 12-letni chłopiec przejeżdżając na rowerze po dwóch oznakowanych przejściach dla pieszych wjechał w Prost w osobowego seata. Nastolatek ze wstrząśnieniem mózgu, urazem prawej nogi i ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany. 24-letni kierowca samochodu był trzeźwy.

 

Więcej…
 
Dwieście działek amfetaminy w hondzie. Policyjni wywiadowcy mieli nosa Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 15 maja 2018 09:32

DZIAŁANIA POLICJI. Prawie 200 działek dilerskich amfetaminy, a także marihuanę znaleźli policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji u dwóch mężczyzn zatrzymanych na terenie Zabrza. Do ujawnienia przestępczego procederu doszło w centrum miasta podczas kontroli samochodu osobowego, którym podróżowali. Jego kierowca z kolei odpowie za prowadzenie pojazdu bez ważnych badań technicznych i jazdę bez uprawnień. Natomiast podejrzanej dwójce pasażerów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Więcej…
 
Dziecko potrącone przez samochód na przejściu dla pieszych w śródmieściu. Trafiło do szpitala z wewnętrznymi obrażeniami Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 14 maja 2018 12:33

RUCH DROGOWY. 11-letnia dziewczynka została ranna na skutek potrącenia jej przez potężnego opla vivaro na oznakowanym przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Wolności i Miarki w centrum Zabrza. Nastolatka z urazem głowy i wewnętrznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że 36-letni kierowca samochodu był trzeźwy, ale i tak zatrzymano mu prawo jazdy kat. B, C i T do czasu rozstrzygnięcia kwestii jego ewentualnej odpowiedzialności.

 

Więcej…
 
W Zabrzu nic się nie dzieje? Jak to nie... zawsze można coś zniszczyć. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 13 maja 2018 09:01

WANDALIZM. Wiele osób narzeka, że w Zabrzu nie ma przyjemnych i ciekawych miejsc, gdzie można przy kawie  miło spędzić czas.  Gdy już takie się pojawi, to niestety bywa tak, że zawsze znajdzie się ktoś, kto je zniszczy… Słodkawa, popularna zabrzańska kawiarnia postanowiła tej wiosny rozbudować swój lokal o niewielki "ogródek" przy deptaku. Inicjatywa napotkała na swej drodze wandali.

Więcej…
 
Byłeś świadkiem tego zdarzenia? Zadzwoń! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 11 maja 2018 09:22

POLICJA. Mundurowi prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego do jakiego doszło 27 kwietnia 2018 roku w rejonie skrzyżowania ulicy Stalmacha z ulicą Wolności (na poglądowej fotografii). Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodów ford i opel. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel. 32 277 92 97, 32 277 92 00 lub najbliższą jednostką Policji 997.

Więcej…
 
Radary rejestrują twoją prędkość. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 11 maja 2018 08:29

AKCJA. Uważaj jak szybko jedziesz. Od godziny 6 drogówka prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń będących wynikiem niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 656
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo niecodzienne

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do czerwca


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK