Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Zalany dworzec, pożar od pioruna. Przez miasto przeszła nawałnica Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 24 lipca 2017 22:03

BURZA. Gwałtowna burza z dużymi opadami deszczu wyrządziła dziś wieczorem tradycyjne szkody w centrum miasta. Jak zwykle zalane zostało podziemne przejście na dworcu kolejowym oraz klatki schodowe i piwnice w niżej położonych miejscach przy ulicy Wolności w rejonach ulicy Dubiela oraz Karola Miarki.

Więcej…
 
Czarny dym. A to paliły się plastikowe śmieci! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 24 lipca 2017 17:41

POŻAR. Potężne kłęby czarnego dymu widać było wczoraj około godz. 12.30 nawet z centrum miasta, choć pożar wybuchł w Mikulczycach. Ogień pojawił się przy ulicy Handlowej. Co zaskakujące okazało się, że paliły się... śmieci.

Więcej…
 
Czterech na jednego. Efekt? Złamana szczęka. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 24 lipca 2017 13:10

POBICIE. Do zdarzenia doszło na ulicy Kasprowicza. Nocą czterech mężczyzn bez powodu zaczepiło, a następnie pobiło 26-letniego mieszkańca Zabrza.  W wyniku napaści pokrzywdzony doznał złamania szczęki, wezwane na miejsce pogotowie zabrało go do szpitala. Kryminalni wywiadowcy z komisariatu II szybko ustalili i zatrzymali jednego z podejrzanych. Okazał się nim być 21-letni zabrzanin.

Więcej…
 
Zabrzanin skoczył do zbyt płytkiej wody. Musiała interweniować załoga śmigłowca ratunkowego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 22 lipca 2017 09:28

WYPADKI NAD WODĄ. Mimo apeli o zachowanie maksymalnej ostrożności przy wypoczynku nad wodą, dużą niefrasobliwością wykazał się 35-letni zabrzanin. Jak podała gliwicka policja, w środę (19 lipca) po południu nad zalewem w Czechowicach zabrzanin wykonał skok do wody na niestrzeżonej plaży. Jak się okazało, w tym miejscu było zbyt płytko. Po wyłowieniu go z jeziora o jego życie walczyła załoga śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Mężczyzna w stanie nieprzytomnym został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu.

 

Więcej…
 
Ścigany przez wymiar sprawiedliwości przestępca wpadł we własnym mieszkaniu wraz z narkotykami Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 20 lipca 2017 09:43

DZIAŁANIA POLICJI. Kryminalni z zabrzańskiej komendy zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania zatrzymali 32-letniego zabrzanina. Był na celowniku stróżów prawa, gdyż sąd wystawił za nim dwa listy gończe w związku z pobiciem i kradzieżą. Przy okazji pojmania go w wynajmowanym mieszkaniu policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą.

Więcej…

 
Trójka pseudokibiców próbowała wszcząć zadymę przed meczem z Legią. Teraz mają poważne kłopoty Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 19 lipca 2017 10:37

PRZESTĘPCZOŚĆ STADIONOWA. Trzej pseudokibice spoza Zabrza, którzy w sobotę przed meczem Górnika z Legią Warszawa próbowali wszcząć bójkę, po zatrzymaniu przez policję usłyszeli zarzuty karne. Mężczyźni odpowiedzą niebawem przed sądem „za czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na osoby i mienie”. Podejrzani objęci zostali policyjnym dozorem. Prokuratura nałożyła na nich także poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się do piłkarskiego stadionu w Zabrzu. Za popełnione przestępstwa grozi im wyrok do 3 lat więzienia.

 

Więcej…
 
Policja poszukuje ofiar oszukańczego sklepu internetowego www.incomp.pl ze sprzętem rtv i agd Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 18 lipca 2017 12:50

PRZESTĘPCZOŚĆ INTERNETOWA. Policjanci z całego kraju poszukują ofiar internetowego "szwindlu". Proszone są o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane przy dokonywaniu zakupów sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem strony internetowej www.incomp.pl. Jak się bowiem okazało, rzeczywisty sklep Incomp z siedzibą w Rzeszowie nie prowadzi sprzedaży internetowej, a jego dane zostały nielegalnie wykorzystane przez oszustów. Jeśli wśród pokrzywdzonych są zabrzanie, powinni oni złożyć oficjalne zawiadomienie w najbliższej jednostce policji.

 

Więcej…
 
Jeden weekend i 128 mandatów dla kierowców na zabrzańskich drogach. Policja nie odpuszcza piratom drogowym Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 17 lipca 2017 16:30

DZIAŁANIA POLICJI. Aż 137 przypadków jazdy z nadmierną prędkością ujawniła zabrzańska policja podczas weekendowych działań w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Kontrola zatrzymanych z tego powodu kierowców zakończyła się wystawieniem mandatów dla 128 kierowców. Ogółem w trakcie trwania działań zabrzańscy stróże prawa „prześwietlili” 155 samochodów.

Weekendowe działania policji rozpoczęły o godz. 6 rano w piątek i trwały aż do godz. 22 niedzielnego wieczoru. - Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego – komentują zabrzańscy stróże prawa.

Więcej…
 
Widzieliście tego mężczyznę? Dzwońcie! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 16 lipca 2017 05:07

ZAGINĄŁ. Policja poszukuje zaginionego 33-letniego Andrzeja Rowdo, mieszkańca Braniewa. Mężczyzna ostatni raz widziany był 18-go maja wieczorem w Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie może przebywać na terenie Zabrza lub Rudy Śląskiej. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu (tel.77 472 4666, 77 472 5645) bądź z najbliższą jednostką Policji, pod numerem tel. 997 lub 112. Więcej…

 
To już drugi w tym tygodniu podobny sukces policji. Wpadł poszukiwany pięcioma listami gończymi Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 14 lipca 2017 09:57

Z DOMU ZA KRATY. Zabrzańscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili miejsce ukrywania się i zatrzymali 30-latka poszukiwanego w związku z szeregiem kradzieży aż pięcioma listami gończymi, wydanymi przez sądy w Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Mężczyzna ten w latach 2010-11 kradł motorowery i sprzedawał je na części, a po zatrzymaniu został prawomocnie skazany w lutym 2014 roku. Jednak nie zamierzał iść do więzienia i od ponad trzech lat skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 3 lat. Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 629
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Zdjęcia przyrody i przemysłu

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 3 września

Max Steckel. Fotograf i wydawca

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA