Modernizacja wodociągów
Bezpieczeństwo dostaw wysokojakościowej i zdrowej wody to domena zabrzańskich wodociągów Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 06 września 2018 12:00

WYSOKA JAKOŚĆ ZA DOBRA CENĘ. Zdrowa woda, dostarczana w nowoczesny sposób to efekt jaki dało długofalowe myślenie o nowym systemie produkcji i dostarczania wody w Zabrzu. Dzięki trwającym wiele lat inwestycjom prowadzonym wspólnie z gminą, mieszkańcy Zabrza nie martwią się ani o jakość wody, ani o jej dostawy. Czas usuwania awarii także skrócił się do minimum.


Więcej…
 
Szybko i skutecznie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 30 lipca 2018 10:59

PROMOCJA. Za sprawnym działaniem zabrzańskich wodociągów stoją technologia i specjaliści. Jak na co dzień wygląda usuwanie awarii i praca, która zapewnia wysoką jakość wody oraz bezpieczeństwo dostaw? – Musimy działać szybko i sprawnie, a dzięki wykorzystaniu umiejętności załogi oraz możliwości specjalistycznego sprzętu radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi problemami – zapewnia Zdzisław Trzepizur, Dyrektor ds. Produkcji Wody i Ochrony Środowiska w ZPWiK. Prawdziwość tych słów potwierdziły niedawne wydarzenia, a dokładnie to, jak zareagowali na nie ich eksperci. 

Więcej…
 
Dobiega końca II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej w Zabrzu: zabytkowe osiedle zmieniło oblicze Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora niedziela, 19 kwietnia 2015 10:45

Tak jestPROMOCJA.  Porównując osiedle Borsiga w Biskupicach przed rokiem i dziś, trudno uwierzyć, że to ten sam rejon miasta. Ulice robotniczego osiedla sprzed ponad wieku zmieniły się nie do poznania. Dziurawy asfalt i zarośnięte pobocza zostały zastąpione przez elegancką kostkę brukową. A jeszcze istotniejsze zmiany, wpływające na poprawę komfortu życia mieszkańców, dokonały się pod ziemią. Więcej…

 
Największa inwestycja na ostatniej prostej Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 29 stycznia 2015 10:09

WODOCIĄGI. Największa inwestycja w historii Zabrza dobiega końca. Prace związane z budową nowej sieci wodno-kanalizacyjnej trwają jeszcze tylko w Pawłowie. Ich zakończenie planowane jest wiosną. Dzięki realizacji wartego prawie 800 mln zł projektu Zabrze zyskało stabilny fundament dla kolejnych ambitnych przedsięwzięć. Znacznie poprawił się komfort życia mieszkańców, zminimalizowane zostało zanieczyszczenie wód, a przedsiębiorcy zyskali kolejne potwierdzenie, że w Zabrzu warto inwestować.

Więcej…
 
[FILM] Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Kumulacja podziemnych utrudnień Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 28 lipca 2014 07:57

Zaborze Polnoc lipiec 32PROMOCJA. Konieczność wymiany dodatkowego odcinka wodociągu, ciągłe natrafianie na nieujęte w planach elementy podziemnej infrastruktury i kolejne pokłady wyjątkowo twardej skały do pokonania to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musi się mierzyć wykonawca robót na Zaborzu Północnym. Spiętrzenie niemożliwych do przewidzenia trudności spowodowało, że ruch na osiedlu został w ostatnich tygodniach wręcz sparaliżowany. Jak deklarują budowlańcy, mieszkańcy zaczną odczuwać poprawę z początkiem sierpnia.

Więcej…
 
[FILM] Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Wyższy standard, komfortowy dojazd Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 30 czerwca 2014 08:38

kanalizacja Zaborze Poludniowe 12PROMOCJA. Zaborze Południowe to jedna z siedmiu dzielnic Zabrza objętych drugim etapem poprawy gospodarki wodno-ściekowej w mieście. Roboty prowadzi tu firma IDS-BUD z Warszawy. Ekipy wykonały już większość nowej sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Trwa odtwarzanie nawierzchni dróg. Z nowej infrastruktury mieszkańcy będą mogli korzystać w pełni już po wakacjach.

Więcej…
 
Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Twarda skała, ale do zgryzienia Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora niedziela, 27 kwietnia 2014 10:58

wodkan2PROMOCJA. Z nie lada wyzwaniem muszą się mierzyć ekipy układające nową kanalizację na Zaborzu Północnym. Robotnicy natrafili w ziemi na skałę. Jej usunięcie wiązało się z koniecznością sprowadzenia specjalistycznego sprzętu. Z jego użyciem skała jest stopniowo skuwana. Nieprzewidziane komplikacje spowodowały jednak przesunięcie terminu zakończenia robót o siedem miesięcy. Więcej…

 
Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Są wycinki, będą nasadzenia Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 14 marca 2014 13:28

Zaborze Poludniowe II etap 3PROMOCJA. Modernizacja miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej wiąże się często z koniecznością usunięcia drzew lub krzewów kolidujących z budowaną infrastrukturą. Każda wycinka poprzedzona jest szczegółową analizą i odbywa się na podstawie uzyskanych pozwoleń. Warto jednocześnie pamiętać, że wycinki każdorazowo rekompensowane są nowymi nasadzeniami.

Więcej…
 
[FILM] Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej w Zabrzu. Prace idą pełną parą w Makoszowach i na Borsigwerku Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 03 lutego 2014 13:21

makoszowyPROMOCJA. Po tym, jak kontrakt w dzielnicy Makoszowy przejął nowy wykonawca, prace w ramach II etapu poprawy gospodarki wodno-ściekowej ruszyły tu pełną parą. Gotowa jest już jedna trzecia nowej kanalizacji, a na poszczególnych ulicach, pomimo niskich temperatur, uwija się każdego dnia kilkudziesięciu robotników.

Więcej…
 
Czasowe utrudnienia, komfort na lata Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 09 stycznia 2014 12:57

Biskupice kanalizacja 26PROMOCJA. Przebudowa miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej nieuchronnie związana jest z czasowymi uciążliwościami. Dlatego bardzo istotne jest, by mieszkańcy mieli pełną wiedzę na temat przebiegu robót w ich dzielnicach i pamiętali, że w każdej chwili mogą przekazywać swoje uwagi kierownikowi budowy lub Jednostce Realizującej Projekt.

- Oczywiście, na tym etapie inwestycji nie można zmienić najważniejszych założeń, choćby przebiegu kolektorów głównych. Można jednak konsultować drobne zmiany, takie jak na przykład lokalizacja studzienki – zwraca uwagę Danuta Bochyńska-Podloch, kierownik Jednostki Realizującej Projekt. Więcej…

 
[FILM] Postawione przed laty w pasie drogi altanki i garaże komplikują wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej w Biskupicach Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 21 listopada 2013 10:40

altanki

INWESTYCJE. Na osiedlu Borsiga w Biskupicach wykonane jest już 20 procent z zaprojektowanej tu nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Prace trwają m.in. wzdłuż ulic Władysława, Rodziewiczówny, Wojciecha i Okrzei, a najbardziej zaawansowane są wzdłuż ulicy Głowackiego. Nie wszędzie jednak roboty mogą postępować równie sprawnie. Przeszkody pojawiły się przy ulicy Mieczysława, gdzie wykonawcy stanęły na drodze zbudowane przed laty przez mieszkańców altanki, garaże czy ogrodzenia.

Więcej…
 


Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA