Wydarzenia
[AKTUALIZACJA] Prezes Górnika Zabrze - Zbigniew Waśkiewicz - złożył dymisję! Czy z finansami klubu jest aż tak źle? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 29 lipca 2014 19:21

PIŁKA NOŻNA - KADRY. Prezes Zbigniew Waśkiewicz złożył dzisiaj rezygnację z funkcji prezesa Górnika Zabrze. W ostatnich dniach kilkakrotnie udzielał wywiadów na temat fatalnej sytuacji finansowej klubu (niektórzy piłkarze nie otrzymują pensji od siedmiu miesięcy) i braku pomysłów na wyjście z tej sytuacji. To z kolei spotkało się krytyką m.in.  Krzysztofa Lewandowskiego, wiceprezydenta miasta, które jest większościowym właścicielem Górnika.

W efekcie dzisiaj - jak głosi komunikat klubu - przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA Tomasz Młynarczyk przyjął rezygnację i podziękował Zbigniewowi Waśkiewiczowi za intensywną pracę włożoną w przygotowanie wniosku licencyjnego, jak również wysiłek związany z pracą wykonaną przed nowym sezonem.

Waśkiewicz był prezesem Górnika od 6 marca tego roku (czytaj TUTAJ).

Dotychczasowy prezes zasłynął między innymi ze stanowczych decyzji - już po kilku dniach pracy zwolnił trenera Ryszarda Wieczorka. Kibiców poinformował o swojej decyzji poprzez popularny portal społecznościowy Twitter. 

Jest też architektem tegorocznej licencji dla Górnika, którą było wyjatkowo trudno uzyskać  - głównie z powodu wielomilionowego zadłużenia klubu. 

W środowiskach zbliżonych do klubu mówi się, że mógł to być warunek wejścia do klubu sponsora. Nikt oficjalnie jednak nie potwierdza tej informacji.

 
Oddaj krew, pomóż innym! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 28 lipca 2014 10:00

POMOCNI. Ważna informacja dla wszystkich chcących pomóc. Jeżeli ukończyłeś 18 lat, ważysz co najmniej 50 kg i jesteś zdrowy, możesz oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Autokar stoi w Zabrzu w każdy poniedziałek: w pierwszy i trzeci w miesiącu w godzinach od 10 do 17, a pozostałe: od godz. 12 do 17. Przed oddaniem krwi nie zapomnij o lekkim posiłku.

 
[GALERIA] Mejk rozruszała nas wszystkich! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 27 lipca 2014 11:34

mejk0006

MUZYCZNE LATO. Tego można było się spodziewać: disco-polo wiecznie żywe! Udowodniła to piątkowa gwiazda Muzycznego Lata, Mejk - oraz.... zabrzańska publiczność, która pojawiła się na koncercie wyjątkowo licznie!

Więcej…
 
Dziewczyna Lata, Dziewczyna Internetu: tuzin kandydatek walczy o Twoje względy! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 26 lipca 2014 08:35

MUZYCZNE LATO. Przed chwilą pojawiły się zdjęcie nowych kandydatek do tytułu Dziewczyny Lata i Dziewczyny Internetu portalu GlosZabrza24.pl! Ich zdjęcia znajdziecie TUTAJ. Już teraz możecie wybierać kandydatki do drugiego z tych tytułów poprzez naszą sondę konkursową opublikowaną obok podobizn dziewczyn. Do dzieła!

Przypominamy, że konkurs Dziewczyna Lata rozstrzygany jest na łamach drukowanego Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej.

 

Przypominamy jednak: nabór chętnych kandydatek trwa! Wystarczy przesłać do nas ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) swoje zdjęcie lub jedynie dane kontaktowe, bądź po prostu zadzwonić (32 271-58-11). Co tydzień nasz fotoreporter będzie także robił „na gorąco” zdjęcia podczas piątkowych koncertów Muzycznego Lata. Więcej…

 
Lewoskręty i rondo Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 25 lipca 2014 14:02

KOMUNIKACJA. Zgodnie z zapowiedziami zmieniono organizację ruchu na jednym z najniebezpieczniejszych ostatnio zabrzańskich skrzyżowań (samochody potrącały tam pieszych) w Zabrzu: ulic de Gaulle`a i Ślęczka. Przede wszystkim zlikwidowano jedno z przejść w tym rejonie (to bliżej centrum Zabrza),

Więcej…
 
Jazda na poziomie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 25 lipca 2014 13:50

ROWERY. Zbudowanie takiego wehikułu jest sztuką, a jeżdżenie nim też, bo trudno utrzymać równowagę. Napęd ma na przednie koło, więc przy zakręcaniu, lepiej nie pedałować. Czasem zresztą się nawet nie da tego robić. – Jako jedyny z grupy osób, które go stworzyły, potrafię na nim im jeździć – mówi zabrzanin Mariusz Jamroży.

Więcej…
 
Policja kontroluje Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora piątek, 25 lipca 2014 10:42

AKCJA TRZEŹWOŚĆ. Ruszyła dzisiaj. Punkt o godz. 5. Pierwszy zatrzymany to 36-letni Zabrzanin, kierowca volkswagena passata. Badanie wykazało nieco ponad pół promila alkoholu. Niewiele? Wystarczająco. Policja zatrzymała prawo jazdy kierowcy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
Poświęcą auta Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora czwartek, 24 lipca 2014 18:52

WIARA. Jutro przypada dzień św. Krzysztofa. W kościele katolickim zbliżają się obchody tego patrona podróżnych wspominanego co roku 25 lipca. Zabrzańskie parafie z tej okazji udzielają błogosławieństwa kierowcom i święcą ich pojazdy. Księża z parafii św. Kamila po mszy 27 lipca o godz. 9.30 poświęcą wiernych (i ich samochody) na placu kościelnym.

Więcej…
 
W czasie deszczu dzieci się nudzą… Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora czwartek, 24 lipca 2014 10:47

WAKACJE. Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu. To nie jest dobra wiadomość dla dzieci. Na szczęście, kiedy znowu zaświeci słońce, będą mogły bawić się jak do tej pory. W trosce o ich bezpieczeństwo prezydent Zabrza zleciła przegląd stanu technicznego placów zabaw.

Więcej…
 
Najazd na kebab, kilka alarmów bombowych, roztrzaskanym w Niemczech autokarem jechali zabrzanie. Nowy Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 24 lipca 2014 09:59

GŁOS ZABRZA  I RUDY ŚLĄSKIEJ. Osaczeni w lokalu wezwali policję, jednak jeszcze przed przybyciem stróżów prawa napastnicy wytłukli pozostawionymi na chodniku krzesłami i stolikami kuloodporne szyby… Takie dantejskie sceny rozegrały się w centrum miasta. Pisze o nich Głos na pierwszej stronie nowego wydania, które już dostępne jest w sprzedaży. W najnowszym numerze także o alarmach bombowych aż w kilku placówkach miasta naraz; nowych obligacjach spółki Stadion Zabrze oraz formalnym wznowieniu prac przy budowie zadaszenia tego obiektu; rewolucyjnych zmianach jakie czekają nas na targowisku.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 141
Reklama
REKLAMA
 

KONKURS

dziewczyna-lata

SONDA KONKURSOWA

Wybierz DZIEWCZYNĘ PORTALU www.GlosZabrza24.pl!

Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Muzeum Miejskie zaprasza!

Muzeum w nowych szatach!

muzeummm

 

Więcej …

Idź, zobacz, posłuchaj

Ale bydzie fajer!

gdzie: Kopalnia Węgla Kamiennego Guido,

ul 3 Maja 93, tel. 32 630 30 91

kiedy: 26 lipca (godz. 14)

Disco szychta czyli śląski fajer na plaży z koncertem Paulli i popisem browarnictwa

Więcej …
 
Lady Pank (prawie)

gdzie: Śląskie Rancho, ul Webera 18,

tel. 609 340 329

kiedy: 1 sierpnia  (godz. 20)

Muzyczne Lato

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK