Wydarzenia
[GALERIA] Zobacz jeszcze więcej zdjęć ze Skarbnikowych Godów! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 28 września 2014 10:35

SKARBNIKOWE-026URODZINY ZABRZA. Zobacz jeszcze więcej zdjęć z wczorajszej barwnej parady i koncertu w Parku im. Poległych Bohaterów!

Więcej…

 
Z powodu modernizacji wodno-kanalizacyjnej w Pawłowie, zalewane są ogródki w Kończycach Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 28 września 2014 15:55

roboty-drogoweKOŃCZYCE, PAWŁÓW.  Przez ponad cztery godziny 1 września zabrzańscy strażacy odpompowywali wodę z trzech ogródków działkowych przy ul. Paderewskiego. W końcu uznali, że to nie ma sensu... Wskazali jednak jednoznacznie, że winne są zaniedbania przy modernizacji wodno-kanalizacyjnej.

Wodę usunęła dopiero 30-godzinna akcja wynajętej przez działkowców firmy. Z kolei strażacy z kończyckiego OSP samodzielnie poradzili sobie z zalaną piwnica pobliskiego Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Działki (ponownie) zalało 9 września, po kolejnych intensywnych opadach.

Więcej…
 
[GALERIA] Bawimy się! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 27 września 2014 13:00

ŚWIĘTO MIASTA. Dopisała pogoda i zabrzanie tradycyjnie masowo wzięli udział w barwnej paradzie, która przeszła przed południem ulicą Wolności w centrum Zabrza. Tematem tegorocznych strojów było "serce" (zobacz zdjęcia). Teraz impreza przeniosła się już do parku im Poległych Bohaterów. Wieczorem zagra tam grupa Łąki Łan.

Więcej…
 
Uwaga! Weekendowe utrudnienia w ruchu Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora sobota, 27 września 2014 08:03

policja3NASZE DROGI. W związku z rocznicą nadania Zabrzu praw miejskich i marszem mieszkańców z okazji Skarbnikowych Godów, ratusz zapowiedział zmiany w organizacji ruchu. Jutro, w godzinach od 10 do 12, zostaną zamknięte dla ruchu kołowego: ulica Wolności na odcinku od De Gaulle’a do Średniej i ulica Karola Miarki na wysokości od Powstańców do Wolności. Od godz. 9.45 do około 12 zostanie całkowicie wstrzymany przejazd tramwajów. Autobusy będą kursowały ulicami: De Gaulle'a, Goethego, 3-go Maja, Lutra, Brysza, Wolności, Stalmacha, Bytomską, Powstańców Śląskich i Mikulczycką.

 

Więcej…
 
Nauczyciele odebrali najwyższe nominacje Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora piątek, 26 września 2014 17:04

OŚWIATA. 1382 pedagogów z województwa śląskiego odebrało nominacje do stopnia nauczyciela dyplomowanego! To najwyższy szczebel awansu zawodowego wśród nauczycieli. Dydaktyk, który marzy o tym wyróżnieniu, musi poświęcić wiele czasu na podnoszenie własnych kwalifikacji. Spośród grona awansowanych pedagogów 66 pracuje w zabrzańskich szkołach. Im nominacje zawodowe wręczono wczoraj w południe w Szkole Podstawowej nr 36 przy pl. Warszawskim

 
Lekarz politykiem na dwa frotny, zły remont, okradziony w urzędzie. Najnowszy Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 25 września 2014 10:35

GŁOS ZABRZA  I RUDY ŚLĄSKIEJ. Wilk syty, owca cała? Znany i ceniony zabrzański lekarz chce robić karierę polityczną na bazie Platformy Obywatelskiej, ale nie popierać w wyborach samorządowych  reprezentanta tej partii tylko obecną prezydent. Jak to możliwe? Na te pytania odpowiadają dziennikarze najnowszego wydania Głosu, który od dziś jest już sprzedaży. W nim także o kolejnym posiedzeniu sądu w sprawie byłego wiceprezydenta i tragicznej śmierci zabrzanina w Tatrach, przechwyconych narkotykach wartych ponad pół miliona złotych oraz  kolejne kupony naszego tradycyjnego jedenastego już plebiscytu na Nauczyciela Roku.

Więcej…
 
Zabrzanie staną przed sądem za nawoływanie do nienawiści wobec społeczności romskiej Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 21 września 2014 15:56

PC213864KONTROWERSJE. Będzie sądowy finał głośnej sprawy manifestacji przeciwko Romom w Zabrzu w grudniu 2013 roku - czytaj TUTAJ. Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Zabrzu akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom podejrzanym o „publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic etnicznych oraz publiczne znieważanie grupy ludności z powodu jej przynależności etnicznej”. Na ławie oskarżonych zasiądzie zarówno organizator zgromadzenia, jak i osoby nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym w internecie.

Więcej…
 
Francuscy dyplomaci w Zabrzu Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 22 września 2014 08:25

trojkŚRÓDMIEŚCIE. Thierry Guichoux, konsul generalny Francji oraz Xavier Wasson, attache do współpracy edukacyjnej przy ambasadzie Francji byli gośćmi Zespołu Szkół Ogólnoksztalcących nr 11 w Zabrzu. Uczestniczyli oni 15 września w inauguracji ośrodka egzaminacyjnego DELF i DALF w tej szkole, poświadczającego certyfikatem znajomość ich rodzimego języka.

Więcej…
 
[GALERIA] Tak zakończył się jeździecki sezon! Hubertus! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 21 września 2014 13:44

HUBERTUS 004JEŹDZIECTWO. Czaprak, kantar czy czarna wodza - brzmią jak jakieś magiczne zaklęcia? A to jedynie trochę fachowych wyrażeń związanych z jeździectwem. Można je było wczoraj poznać w trakcie Hubertusa, czyli jeździeckiego zakończenia sezonu. Zaczął się o godz. 13 w mosirowskiej Stajni Zabrze na Kąpielisku Leśnym. A w programie moc atrakcji: dwie gonitwy za lisem (jedna młodzieży, druga dorosłych) i imponujący pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy w wykonaniu Blanki Satory i jej podopiecznych. A byłby jeszcze bardziej imponujący, gdyby nie... poranne opady, a w związku z tym - śliska nawierzchnia padoku. Zobacz zdjęcia! Więcej…

 
Przystanek dla Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 21 września 2014 11:48

KOMUNIKACJA. Spółka PKP Intercity po interwencji posła Borysa Budki w ministerstwie infrastruktury, a także po apelach rad miejskich Zabrza i Gliwic powoli modyfikuje swoje stanowisko w sprawie zapowiadanej likwidacji pociągów ekspresowych z Gliwic do Warszawy i nie wyklucza, że mega-szybkie Pendolino jednak będzie się zatrzymywało w Zabrzu, choć zastrzega, iż może to nastąpić dopiero… za kilka lat.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 148
Reklama
REKLAMA
 
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Muzeum Miejskie zaprasza!

Muzeum w nowych szatach!

muzeummm

 

Więcej …

Idź, zobacz, posłuchaj

Mistrz nad mistrze

gdzie: Kościół Wniebowzięcia NMP, ul Bytomska 68, tel. 32 271 69 89
kiedy: 27 września (godz. 18)

XIX Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy: wystąpi Andrzej Chorosiński.

Więcej …
 
Teatr nocą

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 27 września (od godz. 14)

Metropolitalna Noc Teatrów. Program:

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK