Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Wydarzenia
Prawnik i menadżer sportowy - Bartosz Sarnowski - nowym prezesem Górnika Zabrze. Sam się zgłosił na ochotnika do pracy Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora piątek, 27 maja 2016 16:56

NOMINACJE. Bartosz Sarnowski został dziś nieoczekiwanie zaprezentowany przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik jako nowy prezes Górnika Zabrze. To menadżer i prawnik związany w ostatnich latach z Lechią Gdańsk. Zaprezentował się dziś podczas oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na Arenie Zabrze. Jak twierdzi, sam złożył aplikację na głównego stera zabrzańskiego klubu po jego bolesnym spadku z ekstraklasy.

- Pan Bartosz Sarnowski, z wykształcenia prawnik, jest pozytywnie nakręcony na piłkę. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu – stwierdził Tomasz Młynarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika wprowadzając nowego prezesa.

- Miałem wcześniej przyjemność kontaktowania się z ludźmi związanymi z Górnikiem Zabrze i bardzo miło to wspominam – podkreślał prezes Sarnowski cytowany przez oficjalną stronę Górnika. - Aplikację złożyłem po ostatnim meczu, po spadku Górnika. Staram się patrzeć na to w ten sposób, co należy zdziałać, co zrobić. Jestem nastawiony na pracę i podchodzę do niej z optymizmem. Górnik to trudniejsze zadanie, niż Lechia, ale ze względów sportowych – przyznaje były sternik Lechii, który przypomniał w trakcie konferencji, że w gdańskim klubie był prezesem Akademii Lechii Gdańsk, członkiem zarządu Lechii, a następnie – prezesem zarządu. Ponadto jedną kadencję pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA.

 

Więcej…
 
Rodziny, panie i przyszli rodzice zaproszeni na sobotni Dzień Otwarty Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 27 maja 2016 01:06

PIKNIK MEDYCZNY. Jakie są zalety porodów w wodzie? Dlaczego warto chodzić na zajęcia szkoły rodzenia? Czy endometrioza to choroba XXI wieku? ? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania padną już jutro - w sobotę (28 maja) podczas Dnia Otwartego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu-Biskupicach. To już tradycyjne wydarzenie w tej najnowszej placówce ginekologicznej i porodowej na Śląsku. Każdego roku szpital ten w ostatnią sobotę maja zaprasza mieszkańców całego regionu na spotkanie z pracującymi tam lekarzami i położnymi. Będą oni czekać w godz. 10-17 – Chcemy też pochwalić się naszym pięknym budynkiem i nowoczesnym sprzętem. Najważniejsza jest jednak życzliwa atmosferą i życzliwość, którą otaczamy nasze pacjentki i ich dzieci – mówi dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Dziś Boże Ciało: wierni przejdą w licznych procesjach ulicami całego Zabrza. Czy znasz historię tego święta? Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 26 maja 2016 06:45

BOŻE CIAŁO. Wierni Kościoła Katolickiego obchodzą dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną Bożym Ciałem. W związku z tym od rana także we wszystkich zabrzańskich parafiach odprawiane są msze święte, po których ulicami wszystkich dzielnic przejdą - czasem przy akompaniamencie orkiestr dętych - uroczyste procesje do czterech ołtarzy. Przy nich to odmawiane są modlitwy przed niesionym przez kapłanów Przenajświętszym Sakramentem i czytane słowa Ewangelii. W ten sposób katolicy publicznie wyznają swoją wiarę. W związku z obchodami pamiętajmy jednak, że do południa mogą nastąpić okresowe ograniczenia w ruchu drogowym.

 

Więcej…
 
Pomysł na Dzień Dziecka - gliwicki market zaprasza także zabrzańskie maluchy na ciekawe zajęcia z upraw roślin doniczkowych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 25 maja 2016 15:11

PROMOCJA. We wszystkich sklepach Leroy Merlin w Polsce Dzień Dziecka zaczyna się już w najbliższą sobotę (28 maja). W tym dniu w godz. 13-16 każde dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z uprawy roślin doniczkowych. Poprowadzą je wykwalifikowani pracownicy działu Ogród. Dzieci zostaną wyposażone w rękawiczki, łopatki, konewki, doniczki, kwiaty doniczkowe i pod fachowym okiem nauczą się prawidłowo przesadzać i dbać o rośliny.

Więcej…

 
Pierwsze tąpnięcie kadrowe w Górniku Zabrze: rada nadzorcza odwołała prezesa Marka Pałusa! Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 24 maja 2016 20:10

SAMORZĄD I SPORT. Od spadku Górnika z ekstraklasy do I ligi minęło kilkanaście dni, a w klubie – zamiast spodziewanego natychmiastowego trzęsienia – zapanował podszyty nerwowością bezruch. To była typowa cisza przed burzą... Właśnie dzisiaj (24 maja) prezes Marek Pałus (na zdjęciu) stanął bowiem przed obliczem rady nadzorczej, by wytłumaczyć się ze sportowej klęski i przedstawić plan na przyszłość, zwłaszcza personalny. Jego plan nie zyskał akceptacji i kilkugodzinne spotkanie zakończyło się jego dymisją.

Nowego szefa klubu mamy poznać na początku przyszłego tygodnia. Po odwołaniu prezesa Pałusa zarządzanie klubem tymczasowo przeszło w ręce przewodniczącego rady nadzorczej – Tomasza Młynarczyka, który zresztą już w tej roli się sprawdzał. W Górniku w randze wiceprezesa pozostaje wciąż także Andrzej Pasek. Co dalej? Trwają rozmowy z kandydatami na nowego prezesa, którego rada nadzorcza chce powołać już na początku tygodnia, w każdym razie wyznaczyła na ten termin już swe kolejne posiedzenie.


Więcej…
 
[GALERIA] Fotografia z Mamą Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 25 maja 2016 09:35

 

KONKURS. Na konkurs fotograficzny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka wpłynęła rekordowa ilość fotografii – 75. Wszystkie zaprezentowaliśmy na naszych łamach dwa tygodnie temu Potem odbyło się głosowanie za pomocą drukowanych kuponów (to one zaważyły o wygranej) oraz telefonicznych SMS-ów. Zwycięzcy - mama Jagoda z synem Jakubem oprócz sesji fotograficznej (...)

Więcej…
 
Wielkie palenie motocyklowej gumy już za miesiąc w Zabrzu. Czy padnie rekord Guinnesa? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 24 maja 2016 19:08

IMPREZY. Niezwykła gratka szykuje się dla miłośników motorów. Już za miesiąc – w niedzielę 26 czerwca – na parkingu przy centrum handlowym M1 w Zabrzu planowana jest zorganizowana impreza pod nazwą MotoStrefa, która połączona będzie z próbą bicia rekordu Guinnessa w liczbie motocykli i skuterów jednocześnie palących gumę. Motocyklowy piknik trwać będzie w godz. 10-20, natomiast punkt kulminacyjny – wspomniane palenie gum – o godz. 15.30. A wszystko to – jak zapewniają organizatorzy – z myślą o obecnych i przyszłych uczniach Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Uroczystym koncertem zainaugurowano w Zabrzu IX Metropolitalne Święto Rodziny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 23 maja 2016 12:49

ŚWIĘTO RODZINY. Koncert inaugurujący IX edycję Metropolitalnego Święta Rodziny odbył się w minioną sobotę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Podczas wyjątkowe wieczoru artystycznego wystąpili: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Opera Quartet z gościnnym udziałem Andrzeja Lamperta.

 

Więcej…
 
W Dzień Dziecka pociągiem za darmo! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 22 maja 2016 16:51

KOLEJE. Młodzi podróżnicy pojadą w Dzień Dziecka z PKP Intercity za darmo. Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30% rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc atrakcji na dworcu w Bielsku-Białej - to propozycje PKP Intercity na 1 czerwca.

Więcej…
 
Pomóżmy Bartusiowi. Idźmy na koncert! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 21 maja 2016 17:09

CHARYTATYWNIE. Bartuś Siwek jeszcze się nie urodził a już wiadomo, że będzie musiał przejść trzy poważne operacje serca. Pierwsza konieczna  jest w kilka tygodni po przyjściu na świat. Jest bardzo kosztowna i nie da się jej przeprowadzić w Zabrzu. Rodzice i znajomi oraz przyjaciele zbierają fundusze na zagraniczne leczenie. W tym celu zapraszają w Boże Ciało (26 maja)  na koncert i zumbę.


Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 218
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Dzień Dziecka w teatrze

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy:  1-3 czerwca (godz. 10) i 1 czerwca (godz. 17)


Bajkowa lista przebojów (spektakl muzyczny).

Więcej …
 
Hej, kredki w dłoń!

gdzie: Hala MOSiR-u Zabrze, ul. Matejki, tel. do ogr. 32 275 02 85
kiedy: 3 czerwca (godz. 9) 

19. Międzynarodowy Festiwal Rysowania.

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA