Wydarzenia
Po ciężkiej chorobie zmarła Danuta Borowska, znana i ceniona nauczycielka i społeczniczka z Mikulczyc Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 24 lutego 2024 20:33

POŻEGNANIA. Nie żyje Danuta Borowska, wieloletnia nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego w SP 24 w Zabrzu, a także oddana sprawom Mikulczyc niezwykle ceniona i lubiana społeczniczka. Informację o jej śmierci na skutek ciężkiej choroby przekazano dziś na oficjalnym profilu Rady Dzielnicy Mikulczyce. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lutego o godzinie 12 w tutejszym kościele św. Wawrzyńca.

Pani Danuta pochodziła z rodziny nauczycielskiej, przeZ długie lata kształciła młode pokolenia zabrzan. W ostatnim czasie była już na nauczycielskiej emeryturze, ale bardzo często zaglądała do ukochanej SP 24. Nawet była tu jeszcze na chwilę podczas niedawnych ferii zimowych. Bardzo cieszyła się z narodzin malutkiej wnuczki…

Więcej…

 
Trumna z ciałem skarbnika miasta Piotra Barczyka złożona do grobu na cmentarzu w Zabrzu-Pawłowie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 22 lutego 2024 19:27

OSTATNIE POŻEGNANIE. Wypełniony był dziś po brzegi kościół parafialny św. Pawła w Zabrzu - Pawłowie podczas pogrzebu zmarłego w tragicznych okolicznościach wieloletniego skarbnika miasta 61-letniego Piotra Barczyka. W ostatniej drodze towarzyszyli mu – oprócz bliskich – także najbliżsi współpracownicy z prezydent miasta Małgorzatą Mańką – Szulik, a także znajomi, przyjaciele, przedstawiciele różnych gminnych instytucji i spółek. Trumna z ciałem złożona została w grobie na pobliskim cmentarzu parafialnym.

Prezydent Zabrza pożegnała śp. Piotra Barczyka także symbolicznym wpisem w mediach społecznościowych, cytując ks. Jana Twardowskiego:

 

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Co się dokładnie wydarzyło w trakcie tragicznej sesji? Czy tym razem załatano w końcu dziurę budżetową? Zwłoki w łóżku na Zaborzu. Co mieszkańcy os. Curie – Skłodowskiej powiedzieli prezydent? Co się dzieje z szoferami autobusów? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 22 lutego 2024 14:38

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- TRAGEDIA W RATUSZU – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o wstrząsającym wydarzeniu bez precedensu w historii miasta. Wieloletni skarbnik miasta Piotr Barczyk zmarł nagle w trakcie sesji Rady Miasta. Bezskutecznie reanimowali go radni. Nasz reporter uczestniczący w tych obradach relacjonuje przebieg tych dramatycznych wydarzeń i wyjaśnia, co się tak naprawdę wydarzyło. Śmierć niestety przyszła z kompletnego zaskoczenia.

INWESTYCJE I WYZWANIA – o czym mieszkańcy os. Curie – Skłodowskiej rozmawiali z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką – Szulik? Co się zmieniło na lepsze w ich dzielnicy, a co wymaga jeszcze działań gminy?

- DO TRZECH RAZY SZTUKA - czy tym razem decyzja radnych o emisji obligacji na 60 mln zł uprawomocni się i załata dziurę budżetową?

- ŚMIERĆ NA ZABORZU - alkoholowa biesiada zakończona awanturą: domownicy myśleli, że pobity mężczyzna usnął, a on zmarł od obrażeń.

 

Więcej…
 
Dramatyczne wydarzenia w ratuszu. Wieloletni skarbnik gminy Piotr Barczyk zmarł nagle w trakcie trwania sesji Rady Miasta Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 19 lutego 2024 18:13

SPOŁECZEŃSTWO. Do niezwykle tragicznej sytuacji doszło dziś po południu w ratuszu. W trakcie trwania sesji Rady Miasta w Zabrzu nagłego zatrzymania akcji serca doznał Piotr Barczyk – 61-letni skarbnik miasta. Zdążył jeszcze na początku obrad zabrać głos; mówił spokojnie i rzeczowo, po czym – jak się wydało „na chwilę” - dyskretnie opuścił salę obrad. Niedługo potem znaleziono go nieprzytomnego na urzędowym korytarzu obok windy, 10 metrów od sali obrad. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej przez kilku radnych, a następnie załogi dwóch karetek pogotowia, stwierdzono zgon tego znanego i bardzo cenionego urzędnika samorządu. Na miejsce wezwano policję, zaś miejsce akcji odgrodzono i zasłonięto. Część radnych – świadków tych dramatycznych zdarzeń była zbulwersowana faktem, iż – jak się okazało dopiero przy tej awaryjnej sytuacji – w całym ratuszu nie było do dyspozycji ani jednego urządzenia przenośnego do defibrylacji serca. Sesję przerwano, zostanie dokończona we wtorek w południe.

 
Obiekt MKS Zaborze przejdzie gruntowne prace termomodernizacyjne Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 18 lutego 2024 10:09

REMONT. Miasto podpisało umowę na remont budynku zaplecza sportowego MKS Zaborze przy ul. Wyciska 5 A. To obiekt klubu piłkarskiego, którego wychowankami są m.in. Łukasz Skorupski i Daniel Bielica. Zakończenie robót ma nastąpić w ciągu dziesięciu miesięcy. Koszt wykonania inwestycji to ponad milion złoty.


Więcej…
 
Dwa dni wodnego świętowania Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 16 lutego 2024 14:07

IMPREZY. Nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny Aquarius Kopernik przy al. Korfantego 18 obchodzi dziesiąte urodziny. Z okazji jubileuszu przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania już jutro. W programie m.in. widowiskowy spektakl, Disco Piana Party, ogromny tor przeszkód na basenie sportowym, mobilna sauna oraz podgrzewana balia, strefa SPA, zabawa w kuli Aqua Zorbing, a także konkursy i spotkania z gośćmi specjalnymi.

Więcej…
 
Tlenek węgla zabił na Zandce dziecko, pociągiem z Zabrza do Pyrzowic, wiadukt otwarty, sportowy plebiscyt rozstrzygnięty. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 15 lutego 2024 20:34

TYGODNIK LOKALNY. Kosztował więcej niż zakładano, budowano go dłużej niż zaplanowano, ale wreszcie jest! Od wczoraj znów możemy jeździć ulicą Roosevelta do Gliwic przez wiadukt nad torami. O perturbacjach z budową oraz  o tym kto pierwszy po nim przejechał w tekście WIADUKT Z SERCEM, który na pierwszej stronie najnowszego wydania Głosu. A dlaczego taki tytuł i kto go ochrzcił mianem miłosnej drogi? O tym w dalszej części artykułu już na stronie 4. Obok natomiast o ostrych sporach (także słownych) inwestora z radnymi  i mieszkańcami Biskupic. W materiale BIZNESOWA GRA POZORÓW piszemy o konflikcie dotyczącym budowy centrum logistycznego na starej hałdzie. W nieodległej natomiast Zandce doszło do tragedii - CZAD ZABIŁ DZIECKO. Rodzice wyciągnęli córeczkę z wanny i próbowali reanimować. Czy winny był system wentylacyjny? Odpowiedzi na to i inne pytania w tej sprawie szukaj w tekście.  

Ponadto w tygodniku polecamy teksty:

Więcej…
 
A za sto dni matura! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 14 lutego 2024 16:08

IMPREZA. Tak, jak w poprzednich latach, w lutym, na Placu Warszawskim zabrzmiała muzyka Wojciecha Kilara. Wczoraj odbyła się tam już 17 edycja Poloneza Maturzystów. Imprezę poprowadzili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ciekawym dopełnieniem były z pewnością szlacheckie kontusze, w których zaprezentowały się pierwsze pary.

Więcej…
 
Tłusty Czwartek! W godz. 11-13 w redakcji rozdajemy pączki! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 08 lutego 2024 10:02

 

Ani się obejrzeliśmy i nadchodzi kres karnawału. Jeszcze w najbliższy weekend ostanie bale (w tym ten największy w Zabrzu - Bal Sportowca), a za niespełna tydzień zwyczajowy, wtorkowy „śledzik”. Za to już dziś okazja, by zakosztować nieco karnawałowych słodkości, przede wszystkim lekkich faworków i słodkich pączków. Zabrzańskie cukiernie-piekarnie, które całą noc przygotowywały te tradycyjne wypieki – by starczyło ich dla wszystkich chętnych - zapraszają! Do sklepów trafiły dziś setki tysięcy pączków nadziewanych różą, śmietaną, powidłami śliwkowymi czy wieloowocową marmoladą. Są zarówno pudrowane, jak i lukrowane, a nawet z pomarańczową skórką - według gustu. W tym roku tradycyjnie pączki dla naszych Czytelników przygotowały firmy z Zabrza, które jednocześnie zapraszają wszystkich po inne słodkości do sklepów w naszym mieście: Margota (ul. Badestinusa 19, Targowisko w Zabrzu-Rokitnicy i pl. Teatralny), Roker (ul. Nowodworska 3, ul. Budowlana 34 i ul. Heweliusza 62 - sklep Po drodze, 3 Maja 5A i Olchowa 14), Skrzetuska-Osiadacz (ul. Wolności 164 i 217 i ul. Krasińskiego 6) oraz Jakubiec z Rudy Śląskiej (ul. Bytomska 87-89 i 125, Roosevelta 39 oraz ul. Wolności 518 B).

Więcej…
 
W dzisiejszym GŁOSie: huczne otwarcie nowych dworców, być może mamy już komplet kandydatów na prezydenta miasta, maszynopis znaleziony w skrzyni, a piłkarze Górnika wracają do gry! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 08 lutego 2024 11:54

Nadchodzą wyczekiwane zmiany w organizacji pasażerskiej komunikacji autobusowej w Zabrzu. Ostatecznie zakończono bowiem budowę zupełnie nowych dworców autobusowych (nazywanych oficjalnie centrami przesiadkowymi): przy ul. Goethego oraz przy ul. Krakowskiej. Formalne uruchomienie obydwu obiektów nastąpi o północy z piątku na sobotę (9/10 lutego), a wcześniej czekają nas pełne atrakcji (wraz z koncertami muzycznymi) otwarcia: w czwartek (8 lutego) w Rokitnicy, zaś w piątek (9 lutego) w Śródmieściu. Nareszcie RUSZAJĄ NOWE DWORCE, ale niestety tej beczce miodu jest też i łyżka dziegciu, o czym wspominamy w dzisiejszym wydaniu tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (do nabycia w punktach sprzedaży prasy, a także na eprasa.pl).

Ponadto w naszej gazecie polecamy następujące artykuły:

 


POLITYCZNE MANEWRY – Agnieszka Rupniewska ruszyła z kampanią, ale show zburzyła jej Lewica. Jak jest naprawdę z poparciem dla jej kandydatury tej formacji?;

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 493
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA