REKLAMA
Wydarzenia
Uczennice wcieliły się w role dziennikarek i "przemaglowały" rzeczniczkę zabrzańskiej komendy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 06 lutego 2016 16:10

SZKOLNE INICJATYWY. Narybek dziennikarstwa w akcji. Zabrzańską komendę policji odwiedziły w minionym tygodniu cztery młodziutkie dziennikarki ze szkolnej gazetki „Pszczółka”. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Czołgistów w Zabrzu przeprowadziły wywiad z policjantką, która opowiedziała o pracy zabrzańskich funkcjonariuszy. Artykuł ze spotkania ukaże się w najbliższym wydaniu szkolnego pisma.

 

Więcej…
 
Ostatni weekend karnawału 320 metrów pod ziemią! Wpadnij na nocną zabawę w brazylijskim stylu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 06 lutego 2016 15:21

IMPREZY. Trwa ostatni weekend tegorocznego karnawału. Na specjalną nocną zabawę głęboko pod ziemią zaprasza także Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu. W zeszłym roku bawiono się tu w stylu gwiazd Hollywood, w tym roku uczestnicy przeniosą się do beztroskiego brazylijskiego Rio! Maskarada, śpiew i taniec! To wszystko i jeszcze więcej dziś w Kopalni Guido od godz. 20 aż do godz. 3 rano!

Jak zapewniają organizatorzy, dzisiejszej nocy na poziomie 320 królować będą kolorowe pióra, barwne kostiumy oraz najdziwniejsze fryzury i makijaże!

Uczestnicy mogą się czuć zaproszeni na:

- karaoke w pubie na poziomie 320
- tańce i hulanki w największej komorze kopalni
- Światła, dźwięki i feerię barw w klimacie brazylijskiego karnawału! 

Impreza jest przewidziana wyłącznie dla osób pełnoletnich. Wstęp kosztuje 30 zł. Zjazdy do kopalni przewidziane w godzinach: 19-22.

 

 

 

Więcej…
 
W Zabytkowej Kopalni Guido otwarto najgłębiej położony w Europie pokład do ekstremalnych wypraw górniczych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 05 lutego 2016 15:11

ZABRZAŃSKIE ATRAKCJE. Kolejna trasa turystyczna w Zabytkowej Kopalni Guido została wczoraj oddana do użytku. Poziom 355 to zupełnie nowa, nieudostępniana do tej pory część podziemnego muzeum. Wyprawa tam będzie dla zwiedzających górniczą szychtą w pełnym ekwipunku. Nie jest to jednak propozycja dla każdego. To trasa dla osób przygotowanych na spory wysiłek i solidną porcję wrażeń. Przed zjazdem do nieczynnego oddziału wydobywczego na poziomie 355 zwiedzający pobierać będą niezbędny ubiór ochronny: sztygarski strój, flanelową koszulę, gumioki, hełm oraz lampę z pokrowcem.

Więcej…

 
Policjanci w szkole rozmawiali z uczniami o cyberprzestępczości Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 05 lutego 2016 13:34

CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. O sposobach bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożeniach jakie niesie ze sobą wirtualna sieć rozmawiali wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Sportowej w Zabrzu (os. Janek) policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Pretekstem do spotkania był Dzień Bezpiecznego Internetu, który będzie obchodzony w wielu zabrzańskich placówkach oświatowych już w przyszłym tygodniu.

 

Więcej…
 
Wielka Ikea z parkiem jednak powstanie w Zabrzu. Ile kosztuje nas obsługa prawna urzędu? Schorowana kobieta bez bieżącej wody. Krew w taksówce. Od rana nowy GŁOS już w kioskach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 04 lutego 2016 13:07

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego poranka do nabycia w kioskach najnowszy numer GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- NADCHODZI... - czołówkowy materiał na pierwszej stronie o coraz bardziej realnych planach budowy w Zabrzu ogromnego centrum handlowego znanej sieci sklepów Ikea. Co dzieje się w tym projekcie, jakie zapadły decyzje, na jakim etapie jest inwestycja, gdzie będzie zlokalizowana i kiedy ukończona? Odpowiedź na wszystkie te pytania na naszych łamach.

- CENA PRAWNA - jak dużo kosztuje nas obsługa prawna Urzędu Miejskiego i dlaczego informacja ta nie jest publicznie dostępna na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej?

 

Więcej…
 
Firma Philips nawiązuje współpracę z naukowcami Politechniki Śląskiej od nowoczesnych technologii medycznych w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 02 lutego 2016 12:59

INNOWACJE NAUKOWE. List intencyjny o współpracy pomiędzy zabrzańskim Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, a znaną i renomowaną firmą Philips zostanie podpisany już jutro. W spotkaniu, które odbędzie się w siedzibie wydziału przy ulicy Roosevelta 40 w Zabrzu o godzinie 14, wezmą udział: marszałek województwa śląskiego, prezydent Zabrza, rektor Politechniki Śląskiej, władze Wydziału Inżynierii Biomedycznej oraz przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych i klinicznych województwa śląskiego.

Więcej…
 
Zamiast pałki, broni i kajdanek – trąby, saksofon i perkusja. Policyjna orkiestra wsparła charytatywne dzieło miłośników koni Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 01 lutego 2016 16:50

AKCJE CHARYTATYWNE. To było wyjątkowe wydarzenie społeczne, kulturalne, religijne i medyczne zarazem. 65 deklaracji oddania szpiku kostnego chorym na białaczkę ludziom oraz 6,6 tys. złotych na organizację hipoterapii dla chorych dzieci – to wszystko udało się zebrać podczas niedzielnego kolędowania w kościele św. Józefa w Zabrzu. Wszystkie ławki w ogromnej świątyni były zajęte do ostatniego miejsca, bo koncert dawała… orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach .


Więcej…
 
Nowa rzecznik prasowa i nowy wygląd strony internetowej. Kolejne zmiany w Szpitalu Miejskim w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 01 lutego 2016 15:02

SŁUŻBA ZDROWIA. Wraz z końcem pierwszego miesiąca Nowego Roku w Szpitalu Miejskim w Zabrzu przyszły kolejne zmiany. Od niedawna placówka ma zupełnie nową wizualizację oficjalnej strony internetowej. Zarząd szpitala zdecydował także o powierzeniu Jolancie Cmok (na zdjęciu z lewej) obowiązków rzecznika prasowego placówki. 

Więcej…

 
Dla bezpieczeństwa dzieci Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 31 stycznia 2016 14:26

PROFILAKTYKA. Kto to jest obca osoba? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Jak wygląda praca policjantów? Takie i inne pytania zadali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Lompy policjantom zabrzańskiej komendy w trakcie jednego ze spotkań cyklu dotyczącego profilaktyki i bezpieczeństwa dzieci.

Więcej…
 
Konkurs "Bezpieczny Uczeń" Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 31 stycznia 2016 10:24

SZKOŁA I STRAŻ.  To już VI edycja konkursu, którego organizatorem jest Zespół Szkół Nr 3 i Straż Miejska. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez wspaniałych sponsorów: firmę Ikaria z Łodzi, firmę Kaspersky Lab Polska, firmę Media Expert oraz Urząd Miasta w Zabrzu. Termin nadsyłania prac do 12 lutego na adres: Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu, ul. 3 Maja 118, 41-800 Zabrze. W tym roku tematami przewodnimi są:

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 199
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Wielka Mela

gdzie: Dom Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17, tel 32 271-56-41

kiedy: 7 lutego (godz. 19)


Mela Koteluk - koncert

Więcej …
 
Wiatrak z Jakubikiem

gdzie: CK Wiatrak, ul Wolności 395, tel. 32 458-70-89

kiedy: 22 stycznia  (godz. 20)

Dr Misio UWAGA!!! KONCERT PRZEŁOŻONY Z 5 GRUDNIA

Więcej …
 

FACEBOOK

ZABRZE POLECA: Bezpieczeństwo

schrony

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male