REKLAMA
Wydarzenia
Duchowa niedziela Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 25 września 2016 14:24

SPOTKAJ JEZUSA - To hasło happeningu ewangelizacyjnego, który na placu przed kościołem św. Kamila odbędzie się o godz. 16.30. Zaprasza na nie filia Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego razem z księżmi parafii św. Kamila w Zabrzu. Spotkanie długie, więc organizatorzy zapewniają (za Bóg zapłać) kawę i coś słodkiego. W planie oprócz modlitw wiele muzyki i rozmów.

Więcej…
 
O Masakrze Wołyńskiej w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 24 września 2016 14:05

POLITYKA. Dziś, (sobota) o godzinie 15 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ul. Brodzińskiego odbędzie się spotkanie inauguracyjne Zabrzańskiego oddziału Kukiz`15. Na miejsce mają przybyć posłowie Wojciech Bakun oraz Barbara Chrobak

Więcej…
 
Zrób bezpłatne badania Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 24 września 2016 11:48

ZDROWIE. W najbliższą niedziele, 25 września, w godz. 9.00- 13.00, z okazji Światowego Dnia Serca, Śląskie Centrum Chorób Serca w poradni kardiologicznej dorosłych organizuje akcję edukacyjno-zdrowotną dla mieszkańców Zabrza i okolic. Celem akcji jest motywowanie do prowadzenia prozdrowotnego stylu życia oraz szeroko pojęta profilaktyka chorób układu krążenia i cukrzycy. Bezpłatnie można będzie wykonać takie badania profilaktyczne jak: pomiar poziom cholesterolu całkowitego i glikemii we krwi włośniczkowej, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ocenę BMI, pomiar tkanki tłuszczowej, pomiar pojemności płuc i ilości wydychanego tlenku węgla oraz wykonanie zapisu krzywej EKG oraz skorzystać z konsultacji lekarskich, psychologicznych i indywidualnych poradach edukacyjno- zdrowotnych i dietetycznych.

Więcej…
 
Rowerowy weekend. W niedzielę ścigamy się na szosie! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 24 września 2016 07:54

REKREACJA, RYWALIZACJA, SPORT. Zapraszamy do udziału w Zabrzańskim Weekendzie Rowerowym 2016, w trakcie którego odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Zabrza, Szosowy Rajd Kolarski na dystansie 94. kilometrów z okazji 94. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich, rajd Łazików oraz Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych w Biskupicach. Na tę imprezę zapraszamy szczególnie.

Więcej…
 
No to klapa - festyn i zawody strażackie odwołane! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 23 września 2016 11:00

REMONT. Hucznie zapowiadane zawody strażacko-pożarnicze zaplanowane na sobotę 24 września  na stadionie GKS Walki Makoszowy przy ul. Jaskółczej 40 zostały zaledwie na dzień przed imprezą odwołane. Co zaskakujące powodem są nagłe problemy techniczne zastane przez strażaków na stadionie, o czym w komunikacie: Dbając o bezpieczeństwo potencjalnych kibiców i uczestników (...) w związku z pracami ziemnymi prowadzonymi na terenie GKS Walka. 

Więcej…
 
W hotelu Diament o medycynie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 22 września 2016 14:26

ZDROWIE. Jutro w Hotelu Diament w Zabrzu ruszają dwudniowe (23, 24 września) targi medyczne organizowane wspólnie przez Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego „Porozumienie Zielonogórskie”, Polską Federację Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych oraz Śląski Związek Pracodawców Zespołów Opieki Zdrowotnej. Więcej…
 
Gmina broni się przed zarzutem kreatywnej księgowości; Co dzieje się z kierowcami? Górnik Zabrze upokorzony; Dramatyczne premiery w teatrze. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 22 września 2016 09:30

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ.  Pijany operator tokarki, szofer-łapówkarz, potrącone dziecko... o tym co złego dzieje się z kierowcami, GŁOS w tekście NIEBEZPIECZNE DROGI pisze na pierwszej stronie najnowszego wydania, które już od czwartkowego poranka do nabycia w kioskach i salonach prasowych. W nim także o tym, jak kibice masowo na meczu ocenili Górnika - ŻÓŁTA KARTKA oraz za co samorząd pozywa do sądu Regionalną Izbę Obrachunkową  - SPÓR O KSIĘGOWOŚĆ.
Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

Więcej…
 
Poszukiwani potencjalni dawcy szpiku Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 22 września 2016 07:35

RATUJMY ŻYCIE. Aż w osiemnastu punktach w Zabrzu 25 września (godz. 9-16) trwać będzie akcja Ratujmy życie. Potencjalni dawcy szpiku kostnego będą mogli się zarejestrować m.in. w salce parafialnej św. Wojciecha (ul. Heweliusza 4), przychodni Sanivitas (ul. Barbary 1), ZSO 14 (ul. Korczyka 98) czy w siedzibie mniejszości niemieckiej w DOK Gwarek (ul. Kossaka 23) - pozostałe adresy na plakacie oraz u organizatora, Marcina Kupki (tel. 508 689-904).

Więcej…
 
Skat, książki, auta i filmy Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 21 września 2016 13:46

GIEŁDA. 24 września na Arenie Zabrze odbędzie się Giełda Kolekcjonerstwa "Silesiana 2016". W godzinach 10-15 zapraszamy na parking podziemny i promenadę wewnętrzną. Przygotowano wiele imprez towarzyszących. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się m.in. IV edycja akcji Przytargaj Książkę, VIII Otwarte Mistrzostwa Zabrza w Skata. Na Giełdzie Kolekcjonerskiej pojawi się także Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

Więcej…
 
Zawody z ogniem i festyn Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 20 września 2016 15:45

STRAŻ POŻARNA. W najbliższą sobotę 24 września  na stadionie GKS Walki Makoszowy przy ul. Jaskółczej 40 odbędą się zawody strażniczo-pożarnicze. Spektakularne konkurencje zręcznościowe i techniczne z użyciem profesjonalnego sprzętu rozgrywane na czas rozpoczną się już o godz. 14.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 236
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Finał organowej uczty

gdzie: kościół św. Anny ul. 3 Maja 18
kiedy: 25 września (godz. 16.30)


Koncert finałowy 21. Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego.


Więcej …
 
Kolorysta z Włoch

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: od 4 września do 9 października
 

Gianni Turella - malarstwo

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA