Reklama
REKLAMA
Wydarzenia
Drukujemy oficjalne wyniki wyborów! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 19 listopada 2014 23:56

TYLKO W GLOSIE. Znamy szczegółowe wyniki wyborów na prezydenta Zabrza oraz do Rady Miasta. Pełną listę danych wraz z ich analizą drukujemy w najnowszym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej. Zobacz kto wygrał, jaką ilością głosów i jakim procentowym stosunkiem odniósł zwycięstwo. Jest kilka niespodzianek: wśród kandydatów byli tacy którzy otrzymali raptem kilka głosów albo nie mają na swoim koncie żadnego! Są też tacy, którzy choć otrzymali ich dużo, do Rady nie weszli. Zaskoczeniem jest także nazwisko osoby, która otrzymała tych głosów najwięcej (grubo ponad tysiąc). Wielką niespodzianką jest też klęska kilku znanych postaci. Kto został radnym? Przeczytaj w Głosie!

 
Nie pal, zjedz jabłko! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 20 listopada 2014 11:10

KAMPANIE SPOŁECZNE. Jabłko za papierosa to akcja, która ruszyła na Śląsku w tym tygodniu w związku z przypadającym dokładnie dzisiaj Światowym Dniem Rzucania Palenia. Unia Bracka oraz zaproszone organizacje i instytucje zorganizowały już trzeci rok z rzędu antynikotynową kampanię skierowaną nie tylko do palaczy, ale także bliskich im osób. W trakcie jej trwania osoby odwiedzające przychodnie Fundacji Unii Brackiej oraz Urzędy Miast m.in. w Zabrzu i Rudzie Śląskiej otrzymują jabłka symbolizujące zdrową alternatywę dla papierosa i materiały informacyjne dotyczące szkodliwości palenia nie tylko dla organizmu samego palacza, ale również palaczy biernych.

Więcej…
 
Małgorzata Mańka-Szulik zdeklasowała konkurentów, zwolnienia w sieci sklepów, auto w auto. Nowy Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 20 listopada 2014 10:40

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ. Kto został radnym? Jak rozłożyły się głosy w poszczególnych regionach? Dlaczego kilka znanych nazwisk odpadło? O tym szeroko w najnowszym Głosie. W nim szczegółowe i oficjalne wyniki niedzielnych wyborów oraz gorące relacje z poszczególnych  sztabów największych ugrupowań. Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika  o niecodziennej kraksie w Zabrzu-Kończycach, zwolnionej ponad setce pracowników znanej sieci sklepów spożywczych, tajemnicy mikulczyckiego pałacu, rzekomym przestępstwie w Urzędzie Miejskim. I uwaga! Ostatni kupon naszego tradycyjnego jesiennego konkursu – do wygrania węgiel oraz  drewno opałowe.

Więcej…
 
Uniwersytet Otwarty zaprasza na wykład Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora czwartek, 20 listopada 2014 09:33

EDUKACJA. Londyn. Historia miasta ze śmiercią w tle, taki tytuł nosi kolejny wykład Uniwersytetu Otwartego. Prelekcję poprowadzi pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, Rafał Borysławski. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz.16 w siedzibie Wszechnicy Zabrzańskiej (Plac Dworcowy 6). Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.

 
Andrzejki 320 metrów pod ziemią Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora wtorek, 18 listopada 2014 20:14

IMPREZY. Zabrzańska Kopalnia Guido organizuje zabawę andrzejkową. W przyszły piątek od godz. 19 do 3 nad ranem będzie można, przy wtórze popularnej muzyki, pobawić się w nietypowej „scenerii”. Zjazd na poziom 320, Kopalni mieszczącej się przy ulicy 3 Maja 93, rozpocznie się o godz. 19. 

Więcej…
 
[GALERIA] Do Zabrza znów zjechały się zabytkowe samochody! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 18 listopada 2014 13:03

ZKN--007IMPREZY. Choć była to dopiero druga edycja imprezy, to na Zabrzańskich Klasykach Nocą pojawiło się aż 129 samochodów! Co więcej, przyjechały nie tylko z całego Śląska, ale również z Krakowa, Częstochowy, Kępna, a nawet oddalonego o niespełna 200 kilometrów Wrocławia!

Więcej…
 
[CIĄGŁA AKTUALIZACJA] WYBORY 2014:MAŁGORZATA MAŃKA-SZULIK WYGRYWA. W PIERWSZEJ TURZE Niestety w cieniu tragedii: śmierć w lokalu wyborczym w Kończycach Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 16 listopada 2014 06:08

mmsWYBORY 2014.  Blisko 140 tysięcy pełnoletnich mieszkańców Zabrza zdecyduje przy urnach 91 obwodowych komisji, kto będzie rządzić miastem przez kolejne cztery lata. Czeka nas bowiem wybór 25-osobowej Rady Miasta, a przede wszystkim prezydenta Zabrza, który będzie dzierżył największą realną władzę na szczeblu samorządowym. Ponadto wybierzemy przedstawicieli do sejmiku województwa śląskiego. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7-21.

AKTUALIZACJA 13:21: Znamy NIEOFICJALNE wyniki wyborów do Rady Miasta - czytaj TUTAJ. SLD tylko z jednym rajcą!

AKTUALIZACJA godz. 11.02: To wciąż nieoficjalne, ale najbliższe ostatecznym wyniki wczorajszych wyborów.  Małgorzata Mańka-Szulik zdobyła  63,03% poparcie. Tomasz Olichwer uzyskał wynik 15,52%. Największy wzrost zanotował Jerzy Pabis z PiS – 7,39% (wobec 6,45% w nocy). Kolejni to Jarosław Więcław (5,92%), Elżbieta Kaczmarek-Huber (5,46%) i wreszcie Sebastian Trzensiok (2,65%). 

Frekwencja 29,51% (40 131 mieszkańców). Więcej…

 
Serce za serce! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora poniedziałek, 17 listopada 2014 18:08

serceWYRÓŻNIENIA. XIII koncert Serce za serce, organizowany rokrocznie od 1992 roku w podzięce dla najhojniejszych darczyńców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi w Zabrzu, za nami. W sobotę (15 listopada) na deskach Domu Muzyki i Tańca statuetki Serce za serce otrzymały spółki: Tauron Polska Energia i Wasko, a statuetki Przyjaciel Fundacji: Ludmiła Jama-Voigt – prezes firmy Voigt z Zabrza, Bank Polska Kasa Opieki S.A., Radio Piekary i spółka Newton Media. Prezydent Zabrza Małgorzatę Mańka-Szulik wyróżniono medalem im. prof. Zbigniewa Religi. Więcej…

 
Dziś rano masowe zwolnienia w sieci Fresh Market! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 12 listopada 2014 15:31

Barbara Sowa, szefowa związków zawodowych, nie ukrywa jak trudna to dla niej sytuacja. fot. Paweł FranzkeKONTROWERSJE. Aż 122 dotychczasowych pracowników wszystkich kilkudziesięciu sklepów zabrzańskiego okręgu firmy Żabka (Fresh Market) dziś rano otrzymało wypowiedzenia z powodu „likwidacji stanowiska pracy”. Nie spodziewającym się tego ludziom wręczono je z samego rana, gdy po wczorajszych (11 listopada) remanentach stawili się wcześniej niż zwykle do pracy, rzekomo dla dokonania zmiany cen towarów. Jednocześnie dowiedzieli się, że zwalniającym nie jest bynajmniej Żabka, lecz… ajenci, którym przekazała pracowników poza ich plecami i bez wiedzy związków.

Więcej…
 
Café Silesia zaprasza dzieci na Andrzejki! Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora sobota, 15 listopada 2014 16:42

ZWYCZAJE. To już za dwa tygodnie... lanie wosku, wróżby i przede wszystkim świetna zabawa! Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza dzieci do dwunastego roku życia na wieczór andrzejkowy (maluchy powinny przyjść z opiekunami). W sobotę 29 listopada swoje podwoje otworzy przed nimi Galeria Café Silesia mieszcząca się przy ulicy 3 Maja 6.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 155
Reklama
REKLAMA
 
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Idź, zobacz, posłuchaj

Polski żart

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 23 listopada (godz. 18)


David Ives Jasiu albo polish joke

Więcej …
 
Jedni z wielu

gdzie: Miejski Ośrodek Kultury Guido, ul. 3 Maja 91a, tel. 32 278-08-02

kiedy: 24 listopada (godz. 17)

Romarising

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK