Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Wydarzenia
Weekend pod znakiem Święta Kwiatów w zabrzańskim ogrodzie botanicznym. Poznaj szczegółowy plan obydwu dni i przyjdź z całą rodziną Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 25 czerwca 2016 15:18

ŚWIĘTO KWIATÓW. Już po raz dziesiąty Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu ugości Festiwal Kwiatów. To coroczne spotkanie z naturą, sztuką i pięknem. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. Będzie można nie tylko chłonąć intrygujące koncerty, ale również skorzystać z szerokiej oferty edukacyjnej i warsztatowej. Jak zwykle wstęp jest wolny.

- Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Więcej…

 
Ożywcze kurtyny wodne w śródmieściu to w upalne dni prawdziwa chwila ochłody Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 25 czerwca 2016 14:59

WALKA Z UPAŁEM. Żar leje się z nieba, a temperatury za oknem przekraczają 30 stopni Celcjusza. Najgorzej ten skwar odczuwają osoby przemieszczające się piechotą po „zabetonowanej” powierzchni śródmieścia. Z myślą o nich od dwóch dni na placu Wolności oraz placu Teatralnym w Zabrzu zostały uruchomione kurtyny wodne. To inicjatywa gminnych urzędników, podjęta m.in. po publikacjach GŁOSu. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale w wielu polskich aglomeracjach, a w Zabrzu wprowadzono je w życie już prze rokiem

 

Więcej…
 
Policja podsumowała sezon szkoleń: 348 zabrzańskich uczniów zdało egzaminy na kartę rowerową Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 25 czerwca 2016 00:20

BEZPIECZNIE ROWEREM. 348 młodych zabrzan klas IV-VI zdało w zakończonym właśnie roku szkolnym egzaminy na kartę rowerową. Uroczystym ich wręczeniem przez zabrzańskich policjantów zakończył się kolejny sezon egzaminów dopuszczających do kierowania tymi jednośladami. W Szkole Podstawowej nr 14 w Zabrzu policjanci zabrzańskiej drogówki życzyli uczniom bezpiecznej jazdy nie tylko podczas rozpoczynających się wakacji. Kolejne egzaminy na kartę rowerową już w przyszłym roku szkolnymi.

 

Więcej…
 
Od dziś rusza wakacyjny sezon rekreacji na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie. Poznaj godziny otwarcia i nowy, niższy cennik Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 24 czerwca 2016 14:46

WAKACJE W MIEŚCIE. Już dziś – wraz z końcem roku szkolnego - rozpoczyna się sezon letniej rekreacji na największym akwenie wodnym pod gołym niebem w Zabrzu - Kąpielisku Leśnym w Maciejowie. W tym roku obiekt kusi nowymi atrakcyjnymi cenami biletów wstępu, które po godz. 16 będzie można kupić o połowę taniej. Oprócz tego parking samochodowy i rowerowy będzie nieodpłatny.

 

Więcej…
 
Nowy GŁOS: były górnik i dawca krwi od lat żyje w lesie. Ile zarabiają szefowie gminnych instytucji kultury? Jak Stadion rozstrzygał przetarg z udziałem rodzinnej firmy radnego? Wichura spustoszyła Zabrze. Szaleniec za kierownicą przed teatrem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 23 czerwca 2016 00:39

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego poranka do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- CZŁOWIEK Z LASU - czołówkowy materiał na pierwszej stronie o emerytowanym górniku i honorowym dawcy krwi, który od czterech lat mieszka w ostępach leśnych na pograniczu os. Młodego Górnika, Biskupic i Helenki. W swej leśnej „posiadłości” przywitał nas krzykiem i groźbami, pożegnał serdecznym uściskiem dłoni. Co opowiedział o swym życiu i jak na jego trudną sytuację reaguje zabrzańska pomoc społeczna? Jak urzędnicy tłumaczą brak działań w tej historii? Jest cień szansy, że niebawem nastąpi pozytywny zwrot akcji.

- REFERENCJE BEZ WERYFIKACJI – odsłaniamy nieznane dotąd kulisy gminnego przetargu na obsługę cateringową Areny Zabrze – nowego stadionu Górnika, który to przetarg wygrała firma rodzinnie powiązana z radnym Rady Miasta Damianem Trześniewskim. Czego w ofercie przetargowej nie zobaczyła komisja konkursowa, a co odkrył dziennikarz GŁOSu? I jak to się stało, że z przetargu odrzucono ofertę samego Górnika na poniekąd tylko jego własnym stadionie?

- TWÓRCZA GOTÓWKA – dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej jest zdecydowanie najlepiej zarabiającym szefem miejskiej instytucji kultury. Jaką gażę zainkasował, a ile dostali do gminy pozostali dyrektorzy publicznych instytucji kultury? Jakie mają osobiste majątki i jakimi samochodami jeżdżą? Szczegóły w artykule.

 

Więcej…
 
Zagraj w Hearthstone w Smoczym Oku Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 23 czerwca 2016 11:09


CENTRUM. Już po raz drugi zabrzański pub Smocze Oko zamieni się w wielkie „pole bitwy”. Jutro (24 czerwca) od godz. 17-tej w walce o atrakcyjne nagrody swoich sił spróbują tam miłośnicy gry Hearthstone. - Swoją obecnością zaszczycą nas znani również poza granicami kraju streamerzy: Sou Shibo i Bonkol, którzy będą na żywo relacjonować rozgrywki w Internecie - mówi Dawid Wienchor, pomysłodawca i organizator turnieju. - Nie zabraknie także cosplay'ów postaci ze świata Warcrafta, co dodatkowo doda smaczku wydarzeniu.

Więcej…
 
Frima przyjazna Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 19 czerwca 2016 10:30

OCENA BIZNESU. Spółka DB Cargo Polska z siedzibą w Zabrzu otrzymała tytuł  Firma Przyjazna Klientowi. Profesjonalni i kompetentni, oferują produkt dopasowany do potrzeb, cechuje ich łatwość kontaktu i szybkość w załatwianiu spraw, a wszystko to w atmosferze uprzejmości i zrozumienia – tak DB Cargo Polska oceniają klienci.

Więcej…
 
Wymiana z Dortmundem Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 19 czerwca 2016 13:00

EUROPA BLIŻEJ.  Bieda i ubóstwo we współczesnej Europie to akcja-projekt do którego przystąpili uczniowie ZSO 11. W dniach 06–10 czerwca uczniowie udali się z rewizytą do Dortmundu, do koleżanek i kolegów z Katholische Hauptschule Husen. 

Więcej…
 
Buchenwaldczyków (i nie tylko) będzie jednokierunkowa Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 18 czerwca 2016 22:29

KOMUNIKACJA. Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że w ostatnim tygodniu czerwca planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu drogowego w ciągu trzech ulic w centrum miasta. Buchenwaldczyków, Wallek Walewskiego i Krasińskiego staną się jednokierunkowe.

Więcej…
 
Debatę wygrało II LO Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 18 czerwca 2016 19:26

EDUKACJA. Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego wygrała debatę  oxfordzką zorganizowaną w Łaźni Łańcuszkowej przy Sztolni Królowa Luiza przez Górnośląski Związek Metropolitalny przy współpracy Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Temat brzmiał: Metropolia Silesia szansą dla młodzieży. Dziedzictwo postindustrialne w Metropolii.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 223
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Filmowy poranek

gdzie: Filharmonia Zabrzańska, ul. Park Hutniczy 7, tel 32 271-47-17

kiedy: 26 czerwca (godz. 11)

Koncert na zakończenie sezonu.

Więcej …
 
Dwa dni atrakcji w botanicznym

gdzie: Miejski Ogród Botaniczny, ul Piłsudskiego 60, tel. 32 271-30-33

kiedy: 25 i 26 czerwca (godz. 12)


Festiwal Kwiatów

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA