Wydarzenia
Zabrze w Pradze Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 18 czerwca 2019 15:58

TURYSTYKA. W sobotę na zaproszenie ambasador Polski w Pradze - Barbary Ćwioro oraz dyrektora praskiego Instytutu Polskiego - Macieja Ruczaja, delegacja miasta Zabrze z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik na czele uczestniczyła w wydarzeniu Promocja Polski – Miasta i Regiony, które odbyło się w ogrodach ambasady w stolicy Czech. Oprócz naszego miasta zaprezentowały się tam także m.in.: Warszawa, Wrocław, Kraków, Tarnów, Opole oraz województwa: dolnośląskie, małopolskie i opolskie. Nasze miasto wspólnie z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zachwalało swój potencjał w zakresie turystyki, kultury, nauki i sportu. Więcej…

 
Gotowi na wakacje? No pewnie, że tak! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 18 czerwca 2019 11:18

IMPREZY. Na promenadzie Areny Zabrze (ul. Damrota) trwa właśnie akcja Gotowi na wakacje! W jej trakcie promowane są wśród uczniów bezpieczne zachowania, we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne. Uczestnicy akcji mają okazję dowiedzieć się, jakie zasady warto stosować, by uniknąć groźnych sytuacji zarówno w podróży, nad wodą, w górach, w lesie, a także w Internecie. Na miejscu można zobaczyć radiowozy policji i straży miejskiej, a także wóz strażacki. Odbywają się również pokazy sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Więcej…

 
Marsz przez miasto: dla życia, dla rodziny Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 17 czerwca 2019 17:02

MANIFESTACJE. W niedzielne popołudnie z placu Wolności wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Centrum Życia i Rodziny. Jego uczestnicy przeszli z placu Wolności do kościoła pw. św. Wojciecha przy ul. Heweliusza, gdzie o godz.15.30 uroczystą mszę świętą odprawił biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Andrzej Iwanecki. Po nabożeństwie przygotowano dla rodzin z dziećmi wiele atrakcji, w tym m.in.: dmuchańce, gry i zabawy ruchowe. Swoją ofertę prezentowały wydawnictwa książkowe. Dla wszystkich uczestników marszu zagrał na scenie krakowski zespół niemaGotu. Więcej…

 
[FOTOGALERIA] Trzynasty Festiwal Kwiatów: muzyka, żurawki, rękodzieło... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 17 czerwca 2019 16:43

 

IMPREZY. W weekend - już po raz trzynasty - w Miejskim Ogrodzie Botanicznym (Zabrze, ul. Piłsudskiego 60) odbył się Festiwal Kwiatów. W trakcie dwudniowej imprezy mieszkańcy miasta i regionu podziwiali bogatą roślinność i kolorowe rabaty kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze z sadzonkami ziół, bylin i krzewów ozdobnych. Pracownicy ogrodu udzielili wiele praktycznych porad z zakresu hodowli i pielęgnacji roślin. Ciekawie prezentowała się oferta rękodzieła artystycznego: ceramika, biżuteria, papieroplastyka.

Więcej…
 
Gruba kasa. Zamiast spodziewanych cięć zarobków władzy miejskiej, uposażenia wiceprezydentów Zabrza niebotycznie urosły Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 16 czerwca 2019 21:51

ZAROBKI LOKALNEJ WŁADZY. W zadłużonym po uszy Zabrzu i wobec zeszłorocznych nowych przepisów krajowych obniżających pensje najważniejszych samorządowców w całym kraju, najbliżsi i najbardziej zaufani współpracownicy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik zarabiają… coraz więcej i to dużo więcej, niż jeszcze rok wcześniej. Wiceprezydent Krzysztof Lewandowski zainkasował w 2018 roku ponad ćwierć miliona złotych, co oznacza wzrost jego uposażeń o… 81 tys. zł! Niewiele mniej bo 235 tys. zł wypłacono z kasy miejskiej wiceprezydent Katarzynie Dzióbie, to jest o blisko 65 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Z kolei skarbnik miejski Piotr Barczyk zarobił w 2018 roku 193,4 tys. zł (wzrost o 26,1 tys. zł). To dość zaskakująca konkluzja zważywszy, że takimi decyzjami władza miejska zagrała na nosie Prawu i Sprawiedliwości, z którym przecież od jesieni współrządzi obecnie miastem w osobie wiceprezydenta Borysa Borówki.

Więcej…

 
Teatralny finał akcji „Fortum dla Śląskich Dzieci” Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 15 czerwca 2019 13:32

INICJATYWY. W Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się w czwartek finał VIII edycji programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”, którego partnerem jest Miasto Zabrze. Pierwszy, zakończony właśnie etap programu, objął ok. 500 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i opiekunów działających w charakterze wolontariuszy. Wzięło w nim udział 75 dzieci z Zabrza i tyle samo z Bytomia.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział już ponad 1000 dzieci, a ponad 500 otrzymało indywidualne stypendia.

Więcej…
 
Marsz dla życia przejdzie w niedzielę ulicami Zabrza. Będzie też modlitwa i zabawa przy kościele na os. Kopernika Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 15 czerwca 2019 13:04

WIARA I SPOŁECZEŃSTWO. Warszawa, Ełk, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Zielona Góra – to tylko parę z ponad kilkudziesięciu miast, przez które przeszły już Marsze dla Życia i Rodziny. Odbywają się one w Polsce od 2006 roku, a w Zabrzu taką imprezę zaplanowano na 16 czerwca. Marsz ruszy w niedzielę o godz. 14 z placu Wolności i przejdzie do kościoła św. Wojciecha przy ul. Heweliusza. Tam o godz. 15 odbędzie się msza święta, a po niej zorganizowanych zostanie wiele rodzinnych zabaw i gier, np. o godz. 17 zagra zespół ewangelizacyjny niemaGOtu. Impreza ma charakter ogólno diecezjalny i wybierają się na niego wierni także z okolicznych miast. Ideą marszu jest pokazanie przywiązania do pozytywnych wartości budujących chrześcijańską rodzinę.

- Tym Marszem chcemy podziękować naszym przodkom za wolność oraz wartości, jakie w swoich rodzinach przechowali dla nas i następnych pokoleń: wiarę, afirmację życia, przywiązanie do rodziny, patriotyzm. Jednocześnie upominamy się u rządzących o budowanie przyszłości naszej Ojczyzny na tych wartościach – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizator akcji.

Więcej…
 
Moc atrakcji. Festiwal Kwiatów już dziś i jutro w Miejskim Ogrodzie Botanicznym Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 14 czerwca 2019 12:36

UROKI PRZYRODY. Już po raz trzynasty gmina Zabrze zaprasza do Miejskiego Ogrodu Botanicznego przy ul. Piłsudskiego na doroczny Festiwal Kwiatów, który odbędzie się dziś i jutro (14 i 15 czerwca). Tegoroczna edycja imprezy przebiega pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno”. Promować będziemy jednak także ekologię i bezpieczeństwo.

Festiwal obfitować będzie w warsztaty dla dużych i małych, chociażby warsztaty ogrodnicze i zielarskie, animacje, zabawy i wreszcie przedstawienie przygotowane przez utalentowanych przedszkolaków - wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół po torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku. No i oczywiście kwiaty! Kolorowe krzewy, byliny, jedno czy dwuletnie – do wyboru, do koloru.

 

Więcej…
 
Oto mój zwierz. Łap aparat, pstrykaj zdjęcia (sezon 4): do wygrania pobyt dla dwóch osób w ośrodku wypoczynkowym w Krynicy Zdroju! Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 13 czerwca 2019 14:08

WYGRAJ WYPOCZYNEK. Masz złotą rybkę spełniającą życzenia, myszkę groźną jak lew, jadowitego węża żywiącego się wyłącznie płatkami owsianymi, a może królika z uszami jak kot albo po prostu „kota” na punkcie swego kota? Zrób zdjęcie swemu pupilowi, wyślij je do naszej redakcji i wygraj czterodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w ośrodku wypoczynkowym Galicya w Krynicy Zdroju. W naszym letnim konkursie oferujemy dla laureatów również kilka dodatkowych „zwierzęcych” prezentów niespodzianek.

Nasze poprzednie wakacyjne fotograficzne zabawy Oto mój zwierz cieszyły się takim powodzeniem, że postanowiliśmy ją tego lata kontynuować. Otwieramy zatem jego czwartą edycję i zdjęcia pupili można już do nas wysyłać! Czekamy także na zwierzenia na temat zwierząt. Im krótsze (lecz barwne), tym lepsze. Będziemy je przez całe lato (w miarę miejsca) publikować razem ze zdjęciami pupili, które są głównymi bohaterami konkursu. 

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Władza miejska miała ciąć sobie pensje, a zarabia coraz więcej. Zawirowania wokół niektórych projektów inwestycyjnych budżetu partycypacyjnego. Urzędnicy przerzucają się pismami, a dom zaraz runie. Dzikie wysypisko specjalnej troski Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 13 czerwca 2019 13:48

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele interesujących, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone, rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci.

Wśród publikowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- GRUBA KASA – czołówkowy materiał na pierwszej stronie tygodnika o mocno rosnących zarobkach władzy miejskiej, choć od ubiegłego roku miały spadać.

- ELEKTRYK NAD ZABRZEM – polska premiera pierwszego na świecie seryjnego samolotu na prąd.

- SPÓR O KOSZTY – nie wszystkie projekty budżetu partycypacyjnego z 2017 roku są realizowane. SP 28 długo poczeka na salkę gimnastyczną.

- POD POCHYŁĄ ŚCIANĄ – urzędnicy od lutego przerzucają się pismami, a dom może runąć lada dzień.

Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 369
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA