Wydarzenia
[GALERIA] Na Placu Warszawskim maksymalnie klasycznie! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 24 października 2014 14:14

1010128 1491317897795933 4621670969123066002 n

ŚRÓDMIEŚCIE. Ponad 50 klasycznych samochód z całego Śląska, a nawet Kędzierzyna Koźla czy Małopolski zjechało się wczoraj na pl. Warszawski! Wszystko w ramach pierwszej edycji Zabrzańskich Klasyków Nocą, imprezy zorganizowanej przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Zobacz obszerną galerię z imprezy!

Więcej…
 
Snajper strzela, Górnik przegrywa, drzewa runęły, tico zmiażdżony... Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 23 października 2014 10:15

GŁOS ZABRZA  I RUDY ŚLĄSKIEJ. Policja sprawdza czy po mieście grasuje snajper celujący do ludzi z wiatrówki; runęły drzewa;  w Zabrzu kręcą filmy – to tylko kilka tematów z najnowszego wydania Głosu, który jest już dostępny w handlu. W nim także interesujący wywiad z kolejnym kandydatem na prezydenta Zabrza: – Nikt nie będzie mną kierował - mówi Tomasz Olichwer z Platformy Obywatelskiej.

Więcej…
 
Maraton Łódzki zaczyna się w Zabrzu. Fundacja Iskierka wystartowała z nową kampanią charytatywną Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora środa, 22 października 2014 14:54

DOBROCZYNNOŚĆ. Jeżeli lubisz biegać, teraz możesz nadać swojej pasji wyższy cel. Fundacja Iskierka rozpoczęła nową kampanię charytatywną Przepędź raka za piątaka, wyznaczając w jej obrębie dwa uzupełniające się cele. Po pierwsze chodzi o pomoc podopiecznym fundacji. Są nimi dzieci cierpiące na choroby nowotworowe z trzech oddziałów onkologicznych: w Zabrzu, Chorzowie i Katowicach. Po drugie  ważne jest też promowanie zdrowego stylu życiu wśród mieszkańców Górnego Śląska. Wczoraj o godz. 18 nową akcję zainaugurował bieg na, bagatela, 30 kilometrowym odcinku prowadzącym przez wyżej wymienione miasta. Prawdziwym wyzwaniem ma być jednak kwietniowy maraton łódzki. Autorzy kampanii szczególnie zachęcają do udziału w tej wielkiej imprezie...

Więcej…
 
Ktoś podpalił punto Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 21 października 2014 14:48

PSP-56ŚRÓDMIEŚCIE. Strażacy nie mają wątpliwości, że przyczyną pożaru fiata punto było podpalenie. Do akcji gaśniczej doszło dziś w nocy o godz. 3.06 przy ul. Sobieskiego. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, ogniem pochłonięte było koło i nadkole samochodu. Ugasiliśmy je prądem wody - mówi Marcin Protyga z zabrzańskiej straży pożarnej. Więcej…

 
Nowa aula Wydziału Inżynierii Biomedycznej Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora wtorek, 21 października 2014 08:53

fot. UM ZabrzeSZKOLNICTWO WYŻSZE. Nowy rok akademicki rozpoczęty... studenci zabrzańskich wydziałów Politechniki Śląskiej, którzy w miniony piątek wrócili do swojej alma mater, mieli nadprogramowy powód do świętowania... Wydział Inżynierii Biomedycznej wzbogacił się, bowiem, o nową (mieszczącą się przy ul. De Gaulle’a) aulę. Dziekan, prof. Marek Gzik, na ten cel pozyskał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego milion złotych. Prof. Marian Turek zaprezentował z kolei Wydział Organizacji i Zarządzania.

 

Więcej…
 
Lekarze i inżynierowie łączą siły. Konferencja na temat telemedycyny Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 14:32

fot. UM ZabrzeZDROWIE. III Konferencja Naukowa Śląska Inżynieria Biomedyczna – SIB 2014 przyciągnęła w miniony piątek naukowców z całego kraju. W centrum konferencyjnym Hotelu Diament w Zabrzu uczeni wymieniali doświadczenia związane z telemedycyną. Temat przewodni tegorocznej edycji konferencji objął takie zagadnienia jak: „systemy telemedycznej opieki domowej dla kobiet w ciąży”, „telemedycyna w kardiologii – gdzie dzisiaj jesteśmy?”, „telemedycyna w chirurgii - od telefonów komórkowych do robotów”, czy „systemy rehabilitacyjne”.

 

Więcej…
 
Sonda pod sąd Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 11:37

WYBORY. Sądziliśmy, że nasza prezydencka sonda będzie społecznym miejscem wyrażenia opinii o kandydatach na prezydenta Zabrza. I pomyliliśmy się… Niestety już na miesiąc przed wyborami stała się polem bitwy z udziałem nie tyle poszczególnych zabrzan, co informatyków. Głosowanie przerodziło się w wojnę na maszyny komputerowe, portale itd.  oraz sprytnych internautów. Przestała mieć cokolwiek wspólnego z wyrażeniem woli pojedynczego Czytelnika. Świadczy o tym  choćby liczba głosujących, która czterokrotnie przewyższyła liczbę mieszkańców oraz miejsca, z których oddawane były głosy. Nasze blokady wprowadzone podczas ostatniego weekendu tylko „rozjuszyły” speców od sieci i niestety nie ukróciły stosowania nieuczciwych praktyk. Nasz redakcyjny sąd nad sondą mógł być zatem tylko jeden - uważamy ją za zamkniętą.

 
"Bliżej Japonii" – warsztaty mangi, walki samurajów... Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 10:11

IMPREZY. Już po raz trzeci zabrzanie będą mogli przyjrzeć się z bliska oryginalnej kulturze Japonii. Impreza odbędzie się 25 października (sobota) w hali MOSIR-u. Program zapowiada się niezwykle interesująco. Goście zobaczą m.in.: zbroję i strój z okresu średniowiecza, walki samurajskie, czy pokazy aikido. Przede wszystkim jednak będą mogli wziąć udział w warsztatach...

Więcej…
 
Kopią, kopią i skończyć nie mogą. A Pawłów czeka! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 19 października 2014 08:06

roboty-drogowePAWŁÓW. Artykuł o problemach działkowców z Kończyc, których ogródki są wciąż zalewane z powodu prac przy modernizacji wodno-kanalizacyjnej w sąsiednim Pawłowie (czytaj TUTAJ), spotkał się z dużym odzewem zdesperowanych mieszkańców rozkopanej dzielnicy. Wszystkie interwencje miały wspólny mianownik: w opinii pawłowian ulice rozkopano i... porzucono wszelkie roboty.

Więcej…
 
[GALERIA] Wiecha na Kardio-Medzie już wisi! Otwarcie w czerwcu? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 17 października 2014 11:45

KARDIOMED020INWESTYCJE. Glajcha (co jest śląskim odpowiednikiem polskiej „wiechy”) na Kardio-Medzie już wisi! Uroczyście zatknięto ją wczoraj na gotowej już konstrukcji jednej z najważniejszych inwestycji medycznych w mieście. W tej chwili wykonawca zamknął I etap budowy przy ul. Cieszyńskiej - stan surowy otwarty. Zamówiono już stolarkę okienną, więc kwestią dni jest "stan surowy zamknięty".

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 151
Reklama
REKLAMA
 
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Muzeum Miejskie zaprasza!

Muzeum w nowych szatach!

muzeummm

 

Więcej …

Idź, zobacz, posłuchaj

Uczta dla teatromana

fot. Archiwum Teatru Nowego

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 18 - 26 października 

 

Rzeczywistość przedstawiona - Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej  

Więcej …
 
Wielka muzyka

gdzie: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido, ul 3 Maja 93, tel. 32 630 30 91 

kiedy: 25 -  29 października

II Międzynarodowy Festiwal Im.Krzysztofa Pendereckiego

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK