Reklama
REKLAMA
Wydarzenia
Dzielnicowy Marcin znów na posterunku! Tym razem pomógł staruszce, którą do zguby doprowadził własny pies Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 18 września 2018 12:13

AKCJA POLICJI. Dzielnicowy Marcin Bajerowicz znów znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze, dzięki czemu mógł udzielić pomocy starszej kobiecie, która upadając na chodnik przy ulicy Miarki rozbiła sobie głowę. 85-latka wybrała się na spacer ze swoim psem i w pewnym momencie została pociągnięta przez swego pupila, co zaowocowało dla niej groźnym wypadkiem. Pomocy seniorce natychmiast udzielił wspomniany dzielnicowy, wspólnie z policjantem drogówki Karolem Broją, który w rejonie zdarzenia kierował ruchem. Staruszce udzielono pomocy przedmedycznej i wezwano karetkę pogotowia, która odwiozła poszkodowaną do szpitala. Dzielnicowy zajął się również jej psem: aby zwierzak nie musiał trafić do schroniska, mundurowy nawiązał kontakt z sąsiadem kobiety, który się nim zaopiekował. Więcej…

 
Korzystaj ze wsparcia Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 18 września 2018 11:45

ZDROWIE-PROMOCJA. Jesteś tego warta! Program o tej nazwie a dotyczący holistycznej terapii i rehabilitacji dla kobiet z nowotworem piersi realizowany już trwa! W Zabrzu akcję prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska SANUS w Zabrzu przy ul. Wolności 182 przy ścisłej współpracy z Gliwickim Centrum Onkologii oraz Klubami Amazonek z Zabrza i Gliwic. Dedykowany jest kobietom po zabiegach chirurgicznych związanych z nowotworem piersi. Głównym celem projektu jest wzrost dostępu do usług zdrowotnych, terapii i rehabilitacji 200 kobiet mieszkających, pracujących lub uczących się na terenie woj. Śląskiego w wieku powyżej 20 roku życia, które zagrożone są wykluczeniem społecznym oraz zawodowym ze względu na zły stan zdrowia po przebytych zabiegach związanych z nowotworem piersi. Pamiętaj, że nie jesteś sama!

 
Agnieszka Rupniewska – kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zabrza zapoczątkowała swą kampanię z impetem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 16 września 2018 16:12

WYBORY SAMORZĄDOWE. Kampania wyborcza do samorządu dopiero leniwie rozkręca się w Zabrzu, tymczasem z wielkim impetem ruszyła do działania Agnieszka Rupniewska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zabrza. W ciągu zaledwie ostatniego tygodnia wzięła udział w gminnych dożynkach, przeprowadziła społeczną akcję oczyszczania miasta na Zaborzu, zorganizowała warsztaty origami dla dzieci placówki prowadzonej przez stowarzyszenie Fenix, a finalnie – wczoraj – wzięła udział w konwencji wyborczej zabrzańskiej Koalicji Obywatelskiej w restauracji Impresja. W trakcie spotkania zaprezentowano nie tylko ją samą, ale także kandydatów na radnych miejskich z listy tego ugrupowania.

 

Więcej…
 
(Dez)informacja dla każdego. Popularna grupa dyskusyjna o Zabrzu znowu zakpiła z mieszkańców. Tym razem obwieszczono... zastrzelenie trzech osób Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 15 września 2018 20:25

KONTROWERSJE. Makabryczny żart informacyjny został opublikowany na grupie społecznościowej w Internecie o nazwie "Zabrze dla każdego", która w ostatnim czasie niestety coraz częściej jest źródłem dezinformowania mieszkańców, zniechęcania do aktywności społecznej, a nawet cenzury komentarzy użytkowników. Tym razem poinformowano o strzelaninie, w której rzekomo trzy osoby zginęły, a policjant został ciężko ranny. Dla uwiarygodnienia wiadomości, autor zamieścił zdjęcie radiowozów „na kogutach” wykonane przy tej samej ulicy, jednakże wiele godzin wcześniej przy okazji zupełnie innej akcji. Policja kategorycznie zdementowała te „rewelacje”.

- Gdyby komukolwiek coś się stało z powodu siania takiej paniki i nakręcania spirali strachu w społeczeństwie lub gdyby musiały interweniować służby, na pewno wobec winnych wyciągnęlibyśmy konsekwencje prawne. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na strachu i wielu telefonach zaniepokojonych rodzin zabrzańskich policjantów dociekających czy to ich bliski został ranny w rzekomej strzelaninie – komentuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Oddano dziś do użytku plac Teatralny w nowej odsłonie. Pojawiła się na nim fontanna Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 14 września 2018 16:10

INWESTYCJE. Przebudowa placu Teatralnego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w centrum Zabrza, dobiegła końca. Dzięki modernizacji terenu wokół centrum handlowego Platan mieszkańcy Zabrza zyskają atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Dziś odbyło się otwarcie placu w nowej odsłonie, zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. bańki mydlane, szczudlarze, słodkie upominki, malowanie twarzy, gry i zabawy, konkursy z nagrodami. Niestety pogoda nie dopisała, a co za tym idzie tłumów na uroczystości nie było.

 

Więcej…
 
Miasto zaprasza na XIV Dzień Nauki i udostępnienie turystom trasy wodnej w Sztolni Królowa Luiza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 13 września 2018 14:17

ATRAKCJE TURYSTYCZNE. To już jutro, w piątek 14 września, w Zabrzu udostępniona zostanie nowa trasa turystyczna. Będzie to najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodziami w wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza. Zorganizowana zostanie też przy tej okazji XIV edycja Dnia Nauki, podczas którego gość specjalny – znany z telewizyjnej Sondy - dr Tomasz Rożek wygłosi swój wykład pt. „Węgiel i woda”. Wszystkie te wydarzenia zaplanowano w obrębie Sztolni Królowa Luiza - Port przy ul. K. Miarki 8.

W związku z organizacją Dnia Nauki oraz oddaniem do użytku nowej trasy nastąpi zmiana organizacji ruchu. W godz. Od 6.00 do 24.00 zamknięta zostanie ul. K. Miarki na odcinku od zbiegu z ul. Wolności do skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i ul. K. Miarki.

Więcej…
 
Radny MIROSŁAW DYNAK: - Walczę o SOLIDARNOŚĆ, kompletuję listy wyborcze. Zapraszam do współpracy wszystkich zatroskanych o Zabrze Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 13 września 2018 13:59

OGŁOSZENIE. Zabrze, nasze miasto. Nasze wspólne, a więc przede wszystkim każdego mieszkańca, a nie tylko władz samorządowych i osób na stanowiskach. Ale jakże często o tym się zapomina, o godności i prawach każdego, także „zwykłego” człowieka, o zapewnieniu każdemu szans i możliwości. Dlatego mimo podjętej próby zakulisowego wyeliminowania mnie z ubiegania się o urząd prezydenta miasta, nie poddaję się. Czynię starania, by powstała szeroka lista wyborcza do Rady Miasta skupiająca ludzi dobrej woli i społeczników, którym leży na sercu dobro miasta. 

Wspólne, oznacza wspólnotę. Dbałość nie tylko o wspólne dobro, ale też o wszystkich - nas wszystkich, bez wyjątku - jej przedstawicieli. O dobre i godne warunki życia, mieszkania i wypoczynku, pracy i płacy... o remonty i utrzymanie infrastruktury miejskiej - nie tylko doraźnie i co jakiś czas. Chcę dbać o sprawną i efektywną infrastrukturę, o pełne finansowanie dobrej oświaty, o autobusy nie uciekające jeden drugiemu, o czyste powietrze także w centrum oraz wodę w kranach zabrzan w cenie akceptowanej przez osoby nie zarabiające „po warszawsku”, o atrakcyjność śródmieścia i dzielnic nie tylko jako „sypialni”.

Dlatego proponuję alternatywne do dotychczasowych rozwiązanie: listy wyborcze społeczników, na których od lat można liczyć. Takich, którzy przez długi okres czasu dowiedli, że działają stale, a nie tylko okazyjnie. Którzy będą pamiętać o celu zasiadania w Radzie Miasta oraz dbałości o całą samorządową wspólnotę. Spora grupa takich właśnie ludzi, już się zebrała, jednak warto ją wzbogacić... może właśnie o Ciebie?

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Rusza największa atrakcja turystyczna Zabrza, tragiczny pożar w śródmieściu, dezinformacja dla każdego członka grupy dyskusyjnej w Internecie, policja wciąż szuka ofiar ginekologa, bezradność zarządu dróg wobec koślawego chodnika Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 13 września 2018 13:36

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele interesujących, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone, rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci.

Wśród publikowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- PODZIEMNY REJS – czołówkowy materiał na pierwszej stronie tygodnika o uruchomieniu unikatowej na skalę Europy podziemnej sztolni pogórniczej biegnącej pod powierzchnią śródmiesia. Największą atrakcją jest…

- DRAMAT PRZY OPOLSKIEJ – szczegóły tragicznego w skutkach pożaru.

- (DEZ)INFORMACJA DLA KAŻDEGO – grupa dyskusyjna znowu zakpiła z mieszkańców. Tym razem obwieszczono… zastrzelenie trzech osób.

 

Więcej…
 
Kto pierwszy, ten lepszy. Do wygrania podwójne zaproszenie na jutrzejszy, przedpremierowy pokaz komedii „Juliusz” w zabrzańskim Multikinie Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora poniedziałek, 10 września 2018 14:39

IDZIEMY DO MULTIKINA, KONKURS. Komedia nie istnieje tam, gdzie jest kolorowo, magicznie i super, tylko tam, gdzie coś boli. Im bardziej boli, tym bardziej się śmiejemy, bo znamy to z własnego życia. „Juliusz” przedpremierowo zostanie pokazany podczas „Kina na Obcasach” w zabrzańskim Multikinie. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania podwójne zaproszenie na ten seans zaplanowany na wtorek (11 września) na godz. 19.

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

 

Więcej…
 
Wybierz najlepszy projekt i zagłosuj Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 09 września 2018 16:12

BUDŻET PARTYCYPACYJNY. Przed nami głosowanie w ramach V edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. 16 października dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach V edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego, zostaną zrealizowane. Do podziału czeka ponad 2,5 mln zł. Głosowanie rozpocznie się 20 września i potrwa do 5 października.

Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 336
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA