REKLAMA
Wydarzenia
Wezwała na pomoc policjantów, gdyż chciała zapalić, a zgubiła zapalniczkę. Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 27 października 2016 11:05

POLICJA. Do niecodziennej interwencji doszło w Zabrzu przy ulicy Reymonta. Wczoraj w nocy dyżurny I komisariatu odebrał telefon od kobiety wzywającej pomocy. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Mundurowi na ulicy zastali nietrzeźwą 22-latkę, która poinformowała policjantów, że wezwała ich, gdyż... zgubiła zapalniczkę, a chciała bardzo zapalić papierosa.

Więcej…
 
Skorpion w... kuchni! Powstańczy arsenał pod sufitem! Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych... Nowy GŁOS już w kioskach Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 27 października 2016 10:23

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Od dzisiejszego poranka w kioskach i salonach prasowych znajdziecie Państwo najnowsze wydanie drukowanego GŁOS-u, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, często kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. W materiale czołówkowym – Nocna masakra - na pierwszej stronie naszego tygodnika, podajemy dalsze ustalenia, dotyczące niechlubnej akcji wandali, którzy nocą z 21/22 października zniszczyli kilkadziesiąt samochodów. Na łamach najnowszego wydania znajdziecie też Państwo tradycyjnie teksty interwencyjne. Na stronie 9 – Skazani na zimno – o gehennie schorowanej pary mieszkańców centrum Zabrza, którzy przez 40 lat inwestowali w gminne mieszkanie, a dziś nie mogą się doczekać naprawy jedynego w tym lokalu pieca. Na stronie 7 – Skorpion w kuchni – historia niesamowitego i przerażającego znaleziska, z którym służby kryzysowe naszego miasta pozostawiły mieszkankę „samą sobie”.

Więcej…
 
Arena kolekcjonerów - już w ten weekend Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 25 października 2016 12:34

HOBBY. II edycja Giełdy Kolekcjonerstwa w Zabrzu odbędzie się już w najbliższą niedzielę (30 października) na terenie podziemnego parkingu Areny Zabrze. W godzinach od 6-tej do  15-tej znaleźć tam będzie można: pocztówki, zdjęcia, znaczki, winyle, kasety, obrazy, zegary, szkło, porcelanę, biżuterię i inne, interesujące „starocie”. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do kolekcjonerów, pasjonatów, hobbystów ale także tych, którzy lubią „ładne rzeczy z historią”. Więcej…

 
Trwa głosowanie nad projektami, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 25 października 2016 11:51

ODDAJ GŁOS! Tylko do czwartku (27 października) można oddawać głosy w ramach III edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Do podziału czekają aż 4 miliony złotych! Każdy zameldowany (stale lub czasowo) mieszkaniec, który ukończył 16 lat, może podczas jednego głosowania wskazać trzy spośród 88 projektów, które jego zdaniem powinny zostać zrealizowane. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową (www.um.zabrze.pl). Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z 27 stacjonarnych punktów do głosowania, które ulokowane zostały w: filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Punkcie Obsługi Klienta UM Zabrze – Centrum Handlowe M1( ul. Szkubacza 1), Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Grzybowicach (ul. Badestinusa 60) oraz placówkach szkolnych (ZSM-S przy ul. Franiszkańskiej 4, ZS-P nr 16 przy ul. Cmentarnej 7 i SP nr 16 przy ul. Lompy 78). Więcej…

 
XV-lecie Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Zabrzu. Jej tegoroczne hasło: Pod dobrą opieką, najlepiej obrazuje jej efekty Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 25 października 2016 11:04


JUBILEUSZ. Podsumowaniem efektów prowadzonej od 15-tu lat w naszym mieście kampanii, której okrągły jubileusz świętowano wczoraj w Zabrzu - może być powiedzenie: kropla drąży skałę. Bo zaczęło się skromnie, od uczestnictwa w niej w 2002 roku 200 młodych ludzi. Tymczasem liczba uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz innych placówek oświatowych uczestniczących w różnych formach działań profilaktycznych w ciągu piętnastu lat zbliża się już do 200 tysięcy.
Jubileuszowe obchody rozpoczęły się happeningiem na pl. Wolności, skąd barwny korowód z hasłami promującymi trzeźwy styl życia przemaszerował do budynku Teatru Nowego w Zabrzu,

Więcej…
 
Strefa ekonomiczna w Zabrzu: swoją halę buduje kolejna firma Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 24 października 2016 14:29

 

INWESTYCJE. Dzisiaj (24 października) na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu przy ul. Piekarniczej wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej hali produkcyjnej spółki Metalsolution. Firma ta zakupiła działkę w tej okolicy w ubiegłym roku, płacąc za 0,9 hektara 920 tys. złostych. Metalsolution zajmuje się produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego, sprzętu AGD oraz elementów używanych przy produkcji gazomierzy. Części te są wykonane w technologii obróbki plastycznej, na zimno oraz obróbki skrawaniem. Planowana wielkość inwestycji w Zabrzu to 8,3 mln zł.

Więcej…
 
DK 88: spacer z marihuaną Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 24 października 2016 12:49

AKCJA POLICJI. Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji wspomagają w służbie mundurowych z całego województwa, a ostatniej nocy kontrolowali rejon podległy II komisariatowi w Zabrzu. Podczas przeczesywania okolic drogi krajowej nr 88 zauważyli mężczyznę, który szedł poboczem tej ruchliwej jezdni - w trakcie kontroli wyszło na jaw, że mają do czynienia z 40-latkiem z Bytomia, który niesie w kieszeniach marihuanę. Zatrzymali go niezwłocznie, wszak w myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat więzienia.

 
[ZDJĘCIA] Kościół św. Ducha na Zandce: wybudowany i poświęcony Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 24 października 2016 11:41

 

UROCZYSTOŚCI. Po kilkuletnich pracach budowlanych i wykończeniowych wreszcie się udało: Zandka odzyskała swój kościół. Wczoraj (23 października) o godz. 15 odbyła się uroczystość konsekracji (poświęcenie) nowej świątyni przy ul. Tomeczka. Aktu tego dokonał biskup diecezji gliwickiej - Jan Kopiec, w obecności księży z całego Zabrza, przedstawicieli władz miasta oraz wreszcie dziesiątek parafian i gości. Poprzedni kościół w 1945 roku został spalony przez żołnierzy radzieckich w odwecie za zranienie jednego z oficerów. Od tego momentu msze odbywały się w zaadaptowanym na ten cel katolickim Domu Młodzieżowym, który został wybudowany w 1930 roku.

Więcej…
 
Loteria paragonowa przedłużona do marca. Do wygrania ople astra i insignia! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 24 października 2016 09:12

AKCJA FINANSOWA. Urząd Skarbowy w Zabrzu informuje, iż ministerstwo finansów postanowiło przedłużyć o pół roku, a więc do 31 marca 2017 roku, popularną w społeczeństwie Narodową Loterię Paragonową. Przypomnijmy, iż akcja ruszyła w październiku ubiegłego roku i polega na rejestrowaniu (przez osoby pełnoletnie) paragonów za zakupy o wartości minimum 10 zł na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Dzięki akcji resort finansów chce uświadomiać obywateli, jak dużą rolę pełnią paragony w uczciwym obrocie gospodarczym, że ich branie to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. W ramach akcji do tej pory zarejestrowano ponad 110 mln paragonów. Uczestnicy zabawy mogą liczyć na atrakcyjne wygrane. 

Więcej…
 
W obronie świetlicy Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 23 października 2016 11:04

SPOŁECZEŃSTWO. Kilkaset mieszkańców Zaborza podpisało się pod pismem do władz miejskich w obronie osiedlowej i bardzo popularnej świetlicy, prowadzonej przy ul. Kalinowej przez stowarzyszenie Fenix. To popadło w niełaskę urzędników, gdyż w trakcie kontroli ukazało się, że w placówce nie jest na stałe zatrudniony nikt z kwalifikacjami pedagogicznymi. Nie oznacza to jednak, że dziećmi opiekują się przypadkowe osoby.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 241
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

W Dzień Zaduszny idziemy na koncert

gdzie: Filharmonia Zabrzańska, ul. Park Hutniczy 7, tel 32 271-47-17

kiedy: 2 listopada (godz. 18)

Jazzowe Zaduszki

Więcej …
 
Muzyka na wesoło

gdzie: Dom Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17, tel 32 271-56-41

kiedy: 6 listopada (godz. 17)

Filharmonia dowcipu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA