Wydarzenia
1 i 2 listopada w Zabrzu kwesty i koncert… Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 01 listopada 2014 08:47

mlodzi1WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz następujący po nim Dzień Zaduszny (2 listopada) przypadają akurat w tym roku w dni wolne od pracy i dlatego należy się liczyć w sobotę i niedzielę z niezwykle wzmożonym ruchem na drogach. W związku z tym w te dwa dni inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska – czytaj TUTAJ – a ruch będzie również inaczej kierowany – czytaj TUTAJ. W te dwa dni na cmentarzach prowadzone będą liczne kwesty. Na zabytkowym żydowskim (przy ul. Cmentarnej 15) odbędzie się ona - ze względu na sobotni szabas - tylko 2 listopada. W godzinach 9-15 będzie można przy okazji zwiedzić z przewodnikiem cały obiekt (ponownie taka okazja nadarzy się 9 listopada o godz. 15). Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na porządkowanie całego terenu oraz wydanie informatora o cmentarzu w języku polskim i niemieckim. Zaś zabrzańska filharmonia zaprasza w niedzielę na Jazzowe Zaduszki.

 
Uwaga! We Wszystkich Świętych komunikacja miejska jedzie wedle innego rozkładu! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 31 października 2014 18:23

KOMUNIKACJA. Wczoraj informowaliśmy o rozwiązaniach drogowych w najbliższy weekend, które wprowadzono przez wzgląd na Wszystkich Świetych - czytaj TUTAJ. Okazuje się, że również komunikacja miejscka będzie poruszać się wedle zmienionego rozkładu. Szczegóły poniżej: Więcej…

 
DTŚ czynna już od 5 listopada! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 31 października 2014 11:09

Tak otwierano ostatnie zabrzańskie odcinki!NASZE DROGI. To wyjątkowo dobre wieści dla wszystkich kierowców: już 5 listopada nastąpi oficjalne otwarcie kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej, tzw. G1. Łączyć on będzie obecny koniec trasy na granicy Gliwic i Zabrza i autostradę A1.

Cena kontraktowa to kwota 244 572 674,49 zł brutto, ale cała inwestycja wyniosła ostatecznie niespełna 304 miliony. Prace od lipca 2012 r. prowadziła firma Skanska. Więcej…

 
Wybierz zabrzański obiekt, który najbardziej cieszy oczy i... wygraj rower! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 30 października 2014 14:50

GZAB044s006KONKURS. Jeszcze tylko do jutra możecie wziąć udział w naszym konkursie na zabrzański obiekt, który najbardziej cieszy oczy. Wzamian za oddany do redakcji kupon można zdobyć rower! A spośród czego wybieramy? Wytypowaliśmy 14 zabrzańskich placów. Wśród nich nowootwarte Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, siedizba MOPRu, Kopalnia Guido, DTŚ, Szyb Maciej czy strefa ekonomiczna!

Więcej szczegółów na ten temat na str. 6 najnowszego wydania Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej!

 
Prezydenckie tłumaczenia i o nowoczesnej lecznicy dla kobiet oraz dzieci - Nowy Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 30 października 2014 10:40

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ. Ktoś mnie wrobił  - twierdzi Jerzy G. były prezydent Zabrza oskarżony o zabójstwo. Odczytywanie jego sensacyjnego oświadczenia trwało w sądzie prawie trzy godziny! Czas na reaktywację – mówi natomiast Jerzy Pabis, kandydat na prezydenta Zabrza w naszym cyklu Magla Wyborczego, czyli wywiadów z wszystkimi pretendentami do najważniejszego fotela w mieście. Zabrze odwiedził (nieco w tajemnicy) były premier RP Jarosław Kaczyński. Gdzie był i po co? O tym m.in. w najnowszym wydaniu Głosu, który jest już dostępny w handlu.

Więcej…
 
[GALERIA] Hostel Guido zaprasza, nowe sale edukacyjne goszczą Email
Wpisany przez Jakub Lazar, Paweł Franzke napisz do autora środa, 29 października 2014 14:15

HOSTEL-023INWESTYCJE. Wreszcie otwarto w Zabrzu pierwszy hostel, czyli tani obiekt noclegowy dla turystów, mający w związku z tym – w odróżnieniu od hotelu - niższy standard (m.in. pokoje z większą ilością łóżek i czasami współdzielonymi pomieszczeniami takimi jak kuchnia czy łazienka). Zabrzański obiekt znajduje się bezpośrednio przy zabytkowej kopalni Guido. Ma 85 miejsc noclegowych i restaurację, co jest w takich obiektach rzadkością. Więcej…

 
[GALERIA] Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka otwarte! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 28 października 2014 16:55

SZPITAL-001INWESTYCJE. Wystarczyło 15 miesiecy, aby niezagospodarowany i nieco zaniedbany skwer przemienił się w jeden z najnowocześniejszych szpitali ginekologiczno-położniczych w regionie! Dziś oficjalnie otwarto Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prod. Wojciecha Starzewskiego, którego powstało tuż przy biskupickim szpitali. Więcej…

 
Specjaliści z zabrzańskich szpitali wyróżnieni w Warszawie w konkursie im. prof. Zbigniewa Religi Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora wtorek, 28 października 2014 11:12

fot. UM ZabrzeUROCZYSTOŚCI. Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą przyznała nagrody w konkursie im. prof. Zbigniewa Religi. Rodzice i opiekunowie zgłosili niemal dwieście kandydatur do nominacji w trzech kategoriach: Wyjątkowy Lekarz, Wyjątkowy Rehabilitant i Wyjątkowa Placówka Służby Zdrowia. Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Anny Wajszczuk-Religi wyłoniła laureatów, którzy 23 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odebrali nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się również zabrzanie.

Więcej…
 
„Zabrze moje miasto”. Podsumowanie konkursu plastycznego Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora wtorek, 28 października 2014 08:26

KONKURSY. Zabrze nieznane... Takie hasło przyświecało uczestnikom XXV konkursu plastycznego Zabrze moje miasto. Przez ręce jurorów przeszło aż... 315 prac dzieci i młodzieży z zabrzańskich szkół i przedszkoli. Plastycy i nauczyciele nauczania zintegrowanego poziom rysunków ocenili jako wysoki. 5 listopada o godz. 15.30 wyróżnieni przez nich laureaci spotkają się na uroczystym podsumowaniu w Ognisku Pracy Szkolnej nr 3 przy ulicy Opolskiej 29.

Więcej…
 
Rusz głową i "Zachowaj trzeźwy umysł" Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 27 października 2014 19:52

KAMPANIE SPOŁECZNE. Promowanie trzeźwości nie musi oznaczać nudnych pogadanek... Kampania Zachowaj trzeźwy umysł, która wpisuje się w nurt profilaktyki pozytywnej z całą pewnością należy do chlubnych wyjątków. Już od trzynastu lat nasze miasto bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Tegoroczna edycja z hasłem przewodnim Teraz twój czas skupia się na zachęcaniu młodzieży do rozwijania zainteresowań, czy poznawania świata. Jej celem jest również pokazanie młodym ludziom ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Miejski Ośrodek Kultury przy ulicy 3 Maja 91a zaprasza na finał kampanii, który odbędzie się 5 listopada o godz. 12. 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 153
Reklama
REKLAMA
 

SONDA PREZYDENCKA

Sonda

Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Idź, zobacz, posłuchaj

A w niedzielę jazz

gdzie: Filharmonia Zabrzańska, ul. Park Hutniczy 7, tel 32 271-47-17

kiedy:  2 listopada (godz. 18)

Zaduszki jazzowe

Więcej …
 
Żart z Jasia

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 2 listopada (godz. 18)


David Ives Jasiu albo polish joke

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK