Wydarzenia
Pożarnicy wzywani „do wody” Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 01 września 2014 20:35

ZABORZE, ŚRÓDMIEŚCIE. Ostatnie, weekendowe ulewy dały nam się mocno we znaki. Pożarnicy byli wielokrotnie wzywani do usuwania wody oraz szkód, które ta wyrządziła. Co ciekawe, dwukrotnie niemal w to same miejsce, czyli okolice ul. Rolnika. Najpierw o godz. 16.24 właściciel domku jednorodzinnego prosił o usunięcie wody z jego posesji. Następnie o godz. 21.58 z podobną prośbą zwrócili się mieszkańcy bloku, mieszczącego się przy tejże ulicy. Niestety w obydwu przypadkach strażacy byli bezsilni. Ze względu na prace kanalizacyjne musieli odmówić pomocy.

 

Więcej…
 
[GALERIA] Oto Anna Wolińska, Dziewczyna Internetu! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 02 września 2014 09:07

WOLINSKA011KONKURS. Wczoraj naszą redakcję odwiedziła Anna Wolińska, Dziewczyna Internetu, która najbardziej przypadła wam do gustu w internetowym głosowaniu! Specjalnie dla nas zapozowała. A poniżej możecie zobaczyć efekty naszego spotkania!

Więcej…

 
[GALERIA] Wspominaliśmy żołnierza wyklętego... Tablica pamięci pułkownika Cieplińskiego odsłonięta Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 01 września 2014 18:22

CIEPLINSKI005UROCZYSTOŚĆ. Dzisiaj mija 75 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Również dzisiaj, o godzinie 15 przy ulicy Wolności 279 wspominaliśmy pułkownika Łukasza Cieplińskiego, jednego z żołnierzy wyklętych. Wielu z nas nie zdawało sobie sprawy z jego istnienia. Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, da nam szansę na uchronienie go od zapomnienia.Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, jako jedna z pierwszych zabrała głos: - Zebraliśmy się, aby uczcić poświęcenie bohatera. Przede wszystkim jednak powinniśmy pamiętać o tym, że pokój nie jest nam dany raz na zawsze... 

Więcej…
 
Świętowali strażnicy! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora poniedziałek, 01 września 2014 14:26

strazmiejskazabrzeUROCZYSTOŚCI. Doroczny Dzień Straży Miejskiej w Zabrzu był okazją do świętowania, podsumowania działalności tej liczącej sobie już 23 lata jednostki i wyróżnienia najlepszych z jej grona. W piątkowej uroczystości, która odbyła się tradycyjnie w komendzie przy ul. Stalmacha, uczestniczyli przedstawiciele władz i jednostek samorządowych, zabrzańskich firm oraz współpracujących z zabrzańskimi strażnikami służb mundurowych z Zabrza i okolicznych miast. Więcej…

 
[GALERIA] Dyskoteka na koniec lata Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 31 sierpnia 2014 15:55

ML024MUZYCZNE LATO. Wielogodzinną dyskoteką pod gołym niebem zakończyła się tegoroczna odsłona Muzycznego Lata. Dla roztańczonej publiczności wystąpiła czołówka śląskich DJ'ów. Jak się bawiliście? Zobaczcie na naszych zdjęciach!

Więcej…
 
[GALERIA] Poznaj Dziewczynę Lata, Dominikę Wyrzykowską! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 31 sierpnia 2014 11:45

DOMINIKA WYRZYKOWSKAKONKURS. Takiej walki o koronę Dziewczyny Lata się nie spodziewaliśmy: toczyła się do ostatniej chwili pomiędzy kilkoma kandydatkami. Ostatecznie jednak zwyciężyła pretendentka o, wydawałoby się, pechowym numerze 13.: Dominika Wyrzykowska! W piątek na ostatnim koncercie Muzycznego Lata odebrała kwiecistą koronę i przedstawiła się licznej zabrzańskiej publiczności. Obszerna rozmowa z laureatką oraz jej sesja fotograficzna już w nabliższym Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej.

Przy okazji rozstrzygnęliśmy konkurs na Dziewczynę Internetu Portalu www.GlosZabrza24.pl. Tu również walka toczyła się do ostatniej chwili i za wszelką cenę. Zwyciężyła Anna Wolińska. Poznacie ją już jutro!

Więcej…
 
Proces Jerzego G. znów na wokandzie! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 29 sierpnia 2014 14:16

gooooluuuubWYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI. W piątek na wokandę wróciła głośna sprawa Jerzego G., byłego prezydenta Zabrza, i jego trzech rzekomych wspólników. Cała czwórka jest oskarżona o zabójstwo Lecha Frydrychowskiego, do którego miało dojść w lesie pod Wymysłowem. W tej sprawie wyrok zapadł już w czerwcu ubiegłego roku, ale w kwietniu sąd apelacyjny zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sprawą zajmują się nowi sędziowie.

 

Dziś o godz. 9.30 proces ruszył, choć z nieoczekiwanymi problemami. Jak się bowiem okazało z powodów zdrowotnych na sali rozpraw nie pojawił się jeden z obrońców Jerzego G., mecenas Robert Dopierała. Ostatecznie jednak sąd zdecydował o rozpoczęciu rozprawy (gdyż oskarżony ma drugiego obrońcę, więc jego prawo do obrony zostało zachowane), lecz ograniczeniu jej do odczytu aktu oskarżenia i protokołów z zeznań w postępowaniu przygotowawczym jednego z oskarżonych, Roberta F. Więcej…

 
[FOTO] Pomoc dla niepełnosprawnych Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora piątek, 29 sierpnia 2014 18:53
NIEPEŁNOSPRAWNI. W czwartek 28.09.2014 odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych z powiatu m. Gliwice, m. Ruda Śląska, m. Zabrze". Projektodawcą była firma EMAT HRC, która oprócz realizowania projektów unijnych, prowadzi działalność jako Pracownia Psychologiczna, Agencja Zatrudnienia oraz Centrum Kształcenia Kadr. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z udziału w projekcie skorzystało 78 osób niepełnosprawnych (w tym 43 kobiety i 35 mężczyzn), zgodnie ze ścieżką ukończyło go 75 osób. Więcej na ten temat w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej. 
Więcej…
 
Akcja zabrzańskiego MOPR-u: razem wobec schizofrenii Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 31 sierpnia 2014 11:56

MEDYCYNA. Choroba psychiczna, jaką jest schizofrenia, dotyka nie tylko samych pacjentów, ale także ich najbliższych, którym na co dzień przychodzi zmagać się z objawami i skutkami tego schorzenia. By ułatwić rodzinom funkcjonowanie i radzenie sobie z codziennymi problemami, a także by stworzyć okazję do merytorycznej rozmowy w kręgu „chorujących” rodzin, pracownicy i psychologowie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu stworzyli specjalną grupę wsparcia dla nich. - Spotkania odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Kolejne odbędzie się w najbliższy wtorek - 2 września o godz. 17 w placówce przy ul. Wyzwolenia 7 (w auli na pierwszym piętrze) – zapraszają pracownicy MOPR. Więcej…

 
Czy w Zabrzu tli się konflikt polsko-romski? Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 31 sierpnia 2014 08:49

buchenwald

KONTROWERSJE. Niedawno informowaliśmy o bijatyce, która wywiązała się nocą pod sklepem przy ul. Pułaskiego, sprzedającym przez całą dobę napoje wysokoprocentowe. Poszkodowany właściciel obiektu miał za złe mediom, które swą wiedzę czerpały z policyjnego komunikatu, że nigdzie nie wspomniano, iż agresorem, który groził ekspedientce i pozostałym klientom placówki atrapą broni, a następnie trafił do aresztu, był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 4,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze winy, Cygan, prawdopodobnie mieszkaniec pobliskiej ulicy Buchenwaldczyków.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 145
Reklama
REKLAMA
 

KONKURS

dziewczyna-lata

SONDA KONKURSOWA

Wybierz DZIEWCZYNĘ PORTALU www.GlosZabrza24.pl!

1. Anna Wolińska - 30.5%
2. Anna Ślusarczyk - 7%
3. Angelika Kunecka - 0.3%
4. Anna Bednorz - 0.5%
5. Sandra Stachowiak - 0.2%
6. Magdalena Kołoczek - 29.8%
7. Magdalena Porębska - 0.6%
8. Iwona Tymcio - 3.8%
9. Katarzyna Wyżgolik - 9.2%
10. Agnieszka Wojciechowska - 2.5%
11. Katarzyna Gwadera - 0.5%
12, Klaudia Starowicz - 1%
13. Dominika Wyrzykowska - 1.5%
14. Sandra Turoboś - 1.3%
15. Magdalena Niżnik - 9.7%
16. Natalia Bukała - 0.1%
17. Wiktoria Kurczab - 0.2%
18. Barbara Witańska - 0.1%
19. Wiktoria Wolny - 1.1%
20. Nikola Sobieraj - 0.3%
21. Klaudia Mazur - 0%

Wszystkich głosów: 6180
The voting for this poll has ended on: 28 Sie 2014 - 12:00
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Muzeum Miejskie zaprasza!

Muzeum w nowych szatach!

muzeummm

 

Więcej …

Idź, zobacz, posłuchaj

Czesi na organach

gdzie: kościół św. Anny, ul 3 Maja 18, tel. 32 271-36-74

kiedy: 31 sierpnia (godz. 19)

XIX Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy: Ondrej Mucha i Anna Tomankowa - soliści z Czech.

Więcej …
 
Wielki finał

gdzie: Śląskie Rancho, ul Webera 18, tel. 609 340 329

kiedy: 29 sierpnia  (godz. 18)

Muzyczne Lato - dyskoteka

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK