REKLAMA
Wydarzenia
[GALERIA] Fotografia z Mamą: zobacz zdjęcia z sesji! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 28 maja 2015 11:58

fzm4KONKURS. Mama Iwona z córką Hanusią weekend spędziły w parku, gdzie pod opieką Agnieszki Dziduszkiewicz (FOTOSISTER.EU) pozowały do naszej sesji. Najlepsze zdjęcia pojawiły się w dzisiejszym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej, ale pozostałe zobaczyć możecie poniżej. Zapraszamy! Więcej…

 
Terror w dzielnicy, gra miejska z błędami, Górnik krzyżuje plany faworytom. Głos już w sprzedaży! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 28 maja 2015 09:07

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ.  Bezkarna młodzież terroryzuje ulicę: wybite szyby, groźby podpalenia i pobicia. Sąd nie widzi problemu... Dlaczego? O tym na pierwszej stronie nowego Głosu, który jest już w sprzedaży. W nim także szczegółowe wyniki z poszczególnych komisji, dotyczące wyboru prezydenta RP. W Zabrzu Andrzej Duda wygrał tylko „na kilku ulicach”! A jak było w Rudzie Śląskiej? Mamy rysopis sprawcy napadu na bank. Mężczyzna został nakręcony kamerami miejskiego monitoringu.

Więcej…
 
Otwarcie modułu C Śląskiego Centrum Chorób Serca - 27 maja 2015 Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora środa, 27 maja 2015 16:51

 
Śląskie Centrum Chorób Serca się rozrosło! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora środa, 27 maja 2015 16:49

SCCS 001

MEDYCYNA. Po długich staraniach władz Śląskiego Centrum Chorób Serca z profesorem Marianem Zembalą na czele wczoraj (27 maja) udało się wreszcie udostępnić moduł C szpitala. To wybudowany od zera budynek, który teraz liczy cztery kondygnacje, a na II piętrze połączony jest z nadziemnym przejściem z niewiele starszym budynkiem B.

Więcej…
 
[GALERIA] Wieża zasypowa poległa, bo... ją wysadzono! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 26 maja 2015 14:46

WIEZA 005ŚRÓDMIEŚCIE. Punktualnie o godz. 14 wieża zasypowa dawnej koksowni Concordia w rejonie ul. Hagera upadła! Wszystko z powodu podłożenia szeregu ładunków wybuchowych przez pracowników firmy, która przygotowuje teren pod przyszłe inwestycje. Jeszcze dziś rozpoczną się dalsze prace rozbiórkowe żelazo-betonowej konstrukcji, która od lata stała opuszczona.

Więcej…
 
Uwaga! Utrudnienia na DK88! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 26 maja 2015 12:15

most

NASZE DROGI. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, od wczoraj możemy spodziewać się utrudnień na Drodze Krajowej nr 88. Wszystko z powodu remontu wiaduktu kolejowego nad drogą, w rejonie ul. Kościuszki. Roboty będą prowadzone w trzech etapach: przy wyłączeniu z ruchu dwóch pasów ruchu w kierunku Bytomia, przy wyłączeniu z ruchu dwóch pasów ruchu w kierunku Gliwic i wreszcie przy wyłączeniu dwóch środkowych pasów (po jednym w każdym kierunku).

Więcej…
 
China Homelife Show 2015: największe targi produktów dla domu – do wygrania bilet do Chin! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 25 maja 2015 19:34

chinaPROMOCJA. 500 wystawców i 22 tysiące produktów z Chin oraz rekordowa liczba zgłoszonych handlowców z Polski i 14 krajów Europy Centralnej i Wschodniej… Tegoroczna, czwarta już edycja Targów China Homelife Show w Poznaniu (na terenie Targów Poznańskich) w dniach 27-29 maja, to wydarzenie nie tylko ułatwiające nawiązywanie nowych kontaktów, i stymulujące rozwój firm. Odwiedzający targi mogą choć w części (najbardziej interesującej przyszłego konsumenta prezentowanych tu towarów) poznać potencjał drugiej (po USA) i najszybciej rozwijającej się gospodarki narodowej świata. Więcej…

 
Wybory prezydenckie 2015: w Zabrzu wygrywa Komorowski Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 25 maja 2015 13:01

pkw1WYBORY 2015. Znamy wreszcie oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich w tym roku. Choć wedle wstępnych sondaży exit poll w kraju zwyciężył Andrzej Duda (osiągając od 52 do nawet 57% głosów), to zabrzanie zdecydowali się na Bronisława Komorowskiego. Jak podaje PKW wedle danych z 46 okręgów w Zabrzu (spośród 51) 56,22% oddanych ważnych głosów typowało ustępującego prezydenta, a pozostałe 43,78% - kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej…
 
Śniadanie przy fontannie Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 25 maja 2015 12:39

SPOTKANIA. Już w najbliższą niedzielę rusza nowa cykliczna impreza „Spotkanie Śniadanie”. Na skwerze przy ul. 3 Maja, obok fontanny i pomnika Pstrowskiego, będzie można zjeść śniadanie, wypić kawę, kupić świeże pieczywo i ekologiczne produkty, ale też porozmawiać, poćwiczyć, zachęcić dzieci do zabawy. Początek o godz. 10.00. - Podobne inicjatywy działają w innych miastach, ale… przecież lepiej zorganizować podobną rzecz w Zabrzu, niż jeździć na śniadanie do Katowic czy Chorzowa. Udało nam się zachęcić do tego pomysłu kilka osób, firm i instytucji, a także wspierające nas pod względem formalnym i technicznym Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – mówi Sławomir Chrost, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. Więcej…

 
Prymicje w Rokitnicy - ks. Damian Kwak odprawił swą pierwszą mszę. Wśród gości bliski współpracownik kardynała Dziwisza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 24 maja 2015 16:26

UROCZYSTOŚCI. Blisko 30 kapłanów i rzesze wiernych uczestniczyły dziś w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy w uroczystej mszy prymicyjnej neoprezbitera ks. Damiana Kwaka. Zaledwie dzien wcześniej przyjął on święcenia kapłańskie z rąk biskupa ordynariusza Jana Kopca. Nie zabrakło orkiestry dętej, chóru parafialnego, naręczy kwiatów i życzeń od parafian młodego księdza.

W samo południe ks. Kwak w przykościelnej salce przyjął blogosławieństwo rodziców i po raz pierwszy przywdział kapłański ornat poświęcony wcześniej przez ks. proboszcza Zygfryda Sordona.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 177
Reklama
REKLAMA
 

KONKURS

fotozmama

Idź, zobacz, posłuchaj

Dzieci dzieciom

gdzie: Dom Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17, tel 32 271-56-41

kiedy: 31 maja (godz. 15)

Arka Noego

Więcej …
 
Maluchy, do teatru!

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 29 maja oraz 1-3 czerwca (godz. 10) i 31 maja (godz. 16)

Maria Kownacka Plastusiowy pamiętnik

Więcej …
 
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: DTŚ

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Reklama
REKLAMA

FACEBOOK