Wydarzenia
Uznany za niewinnego. Policjant zabrzańskiej drogówki nie poniósł żadnej kary, choć gnał prywatnym autem przez śródmieście, staranował radiowóz i uciekł z miejsca wypadku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 12 listopada 2018 20:42

KONTROWERSJE. W jednym z głośniejszych wypadków drogowych Zabrza ostatnich lat, w którym prywatny samochód policjanta zabrzańskiej drogówki staranował jadący do akcji na sygnale radiowóz z II komisariatu, do dziś nie ustalono winnych. Pierwotnie prokuratura oskarżyła w tej sprawie mundurowego z policji drogowej Zbigniewa M., który nie dość, że gnał przez śródmieście z nadmierną prędkością, to miał głośno włączone radio (z tego powodu nie usłyszał jadącego „na kogutach” radiowozu), a nade wszystko – co najbardziej bulwersuje – tuż po kraksie zbiegł z miejsca zdarzenia i na sześć godzin zapadł się pod ziemię. Sąd Rejonowy w Zabrzu w osobie sędziego Bartosza Dobrzańskiego uznał jednak, że funkcjonariusz ten nie złamał prawa. Nie dostał nawet grzywny za przekroczenie prędkości. Taki też werdykt zaakceptowano także w Sądzie Okręgowym w Gliwicach, a nawet Sądzie Najwyższym. Innego zdania byl jeden z gliwickich sędziów, ale został przegłosowany.

Więcej…
 
W Zabrzu strzelają do dzików. Lepiej nie wchodzić do lasu! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 11 listopada 2018 11:19

ZWIERZYNA. Na Helence od rana trwa odstrzał dzików. Zwierzęta te od dawna w tej dzielnicy oraz w Rokitnicy a także Maciejowie wyrządzają spore szkody. Jest ich już tak dużo, że innego rozwiązania nie udało się opracować. Polowanie potrwa do około godziny 14. Lepiej zatem nie wchodzić do lasu.

Więcej…
 
Czy w Zabrzu powstanie pomnik ku czci Paderewskiego? Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 11 listopada 2018 11:04

RADA MIASTA. 13 listopada, w siedzibie Filharmonii Zabrzańskiej, odbędzie się LXIII uroczysta sesja Rady Miasta. Początek posiedzenia – godz. 14. W porządku znalazły się elementy związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.  Jedna uchwał dotyczy wielkiego polskiego pianisty i kompozytora, a zarazem męża stanu. Program sesji obejmuje m. in.

Więcej…
 
Wielkie świętowanie rusza jutro na placu Warszawskim Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 10 listopada 2018 15:47

NIEPODLEGŁOŚĆ.  W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości program uroczystości związany ze świętem narodowym jest niezwykle bogaty i obejmuje czasowym zasięgiem nie tylko 11 listopada (o szczegółach piszemy w drukowanej wersji tygodnika).  Główne imprezy odbędą się jednak jutro, a ruszą o godz. 10.20 na placu Warszawskim, gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego, po którym będą przemawiać prezydent Zabrza oraz przedstawiciele samorządu.

Więcej…
 
Uwaga! Bardzo złe powietrze! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 09 listopada 2018 12:13

ZANIECZYSZCZENIA. No i zaczęło się. Zrobiło się chłodniej i...  Zabrzańskie stacje pokazały rano, że stan pyłu PM10 został przekroczony o blisko 500 procent! Niestety sytuacja nadal jest zła. Złe wieści zaczęły dochodzić  od północy. Jeszcze przed godziną 8 rano czujnik przy ul. Wolności pokazał przekroczenie norm PM10 o ponad 468 proc. Równie duże przekroczenie dopuszczalnych poziomów pyłów PM2,5, czyli tych znacznie groźniejszych dla naszego układu oddechowego odnotowuje m.in. czujnik na ul. Jana Sobieskiego (stan na godz. 10 - 563 proc.).

Więcej…
 
Niepodległej gramy już dziś Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 09 listopada 2018 10:31

WIELKI KONCERT. Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja do zorganizowania wielu okolicznościowych imprez, w tym oczywiście koncertów. W Zabrzu pierwszy z nich, największy i najokazalszy, odbędzie się już o godz. 18 w Domu Muzyki i Tańca.


Więcej…
 
Ponad tysiąc złotych zebrano na Cmentarzu Żydowskim Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 08 listopada 2018 14:49

KWESTA. Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzem Żydowskim podczas kwesty na cmentarzu zebrał 1 listopada 1294,90 zł oraz 10 Euro. Kwota ta zostanie przeznaczona na utrzymanie nekropolii. - Szukamy jeszcze sponsora, dla ufundowania metalowej tablicy informacyjnej, która stanęła by na cmentarzu z informacją o historii cmentarza oraz zasad zachowania się w tym miejscu - mówi Dariusz Walerjański, historyk znany z opieki nad tym cmentarzem. 

Więcej…
 
Wyborcze wpadki, śmierć pod kołami, chora policja, botaniczne wizje, kotylion z uśmiechem i Górnik rozłożony na łopatki - nowy Głos już do czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 08 listopada 2018 10:56

TYGODNIK LOKALNY. Czy zwycięstwo w wyborach to sukces, czy przyczynek do korekt w działalności na stanowisku prezydenta? Czy będą zmiany w Urzędzie? Z kim Skuteczni będą "rządzić" w Radzie skoro stracili większość? To tylko kilka pytań jakie zadaliśmy Małgorzacie Mańce-Szulik, obecnej prezydent Zabrza, która pokonała w drugiej turze zaledwie o kilka procent Agnieszkę Rupniewską. No właśnie... Dlaczego przegrała? Które jej zdaniem  elementy w kampanii zadecydowały o wyniku? Dlaczego kampania była jej zdaniem trudna, nerwowa i "brudna"?  - zapytaliśmy byłą już kandydatkę na prezydenta. Ponadto w najnowszym Głosie piszemy o tym czemu tak długo trwało liczenie głosów, skąd brały się błędy i dlaczego wielu członków komisji wyborczych nie przyszło w ogóle do pracy. Oprócz obszernych wywiadów lekturze polecamy także:

Więcej…
 
Zabrzańskie uroczystości św. Marcina już od jutra! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 07 listopada 2018 21:41

ŚWIĘTUJEMY. Już od kilku lat dzieci z parafii NSPJ w Rokitnicy oraz Świętego Krzyża na os. Janek obchodzą uroczyście 11 listopada jako wspomnienie świętego Marcina - biskupa. Także i w tym roku nie zabraknie wspólnego przemarszu przez dzielnice za jadącym na koniu pobożnym rycerzem, wspólnej modlitwy oraz występów artystycznych. A na koniec dla wszystkich czekać będzie słodki poczęstunek – rogal świętomarciński wypiekany według specjalnej receptury tylko raz w roku, właśnie na ten dzień.

Więcej…
 
Bądź w sieci, polub IT Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 06 listopada 2018 12:12

SZKOLENIA. Prezydent Miasta Zabrze zaprasza na darmowe szkolenia komputerowe dla mieszkańców Zabrza. Szkolenia realizowane są w ramach projektu grantowego „Jestem w sieci – Zabrze lubi IT” i obejmują 7 modułów tematycznych: 1. Rodzic w Internecie, 2. Rolnik w sieci, 3. Działam w sieciach społecznościowych, 4. Tworzę własną stronę internetową, 5. Kultura w sieci, 6. Moje finanse i transakcje w sieci, 7. Mój biznes w sieci.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 344
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA