Wydarzenia
Ktoś podpalił punto Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 21 października 2014 14:48

PSP-56ŚRÓDMIEŚCIE. Strażacy nie mają wątpliwości, że przyczyną pożaru fiata punto było podpalenie. Do akcji gaśniczej doszło dziś w nocy o godz. 3.06 przy ul. Sobieskiego. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, ogniem pochłonięte było koło i nadkole samochodu. Ugasiliśmy je prądem wody - mówi Marcin Protyga z zabrzańskiej straży pożarnej. Więcej…

 
Nowa aula Wydziału Inżynierii Biomedycznej Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora wtorek, 21 października 2014 08:53

fot. UM ZabrzeSZKOLNICTWO WYŻSZE. Nowy rok akademicki rozpoczęty... studenci zabrzańskich wydziałów Politechniki Śląskiej, którzy w miniony piątek wrócili do swojej alma mater, mieli nadprogramowy powód do świętowania... Wydział Inżynierii Biomedycznej wzbogacił się, bowiem, o nową (mieszczącą się przy ul. De Gaulle’a) aulę. Dziekan, prof. Marek Gzik, na ten cel pozyskał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego milion złotych. Prof. Marian Turek zaprezentował z kolei Wydział Organizacji i Zarządzania.

 

Więcej…
 
Lekarze i inżynierowie łączą siły. Konferencja na temat telemedycyny Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 14:32

fot. UM ZabrzeZDROWIE. III Konferencja Naukowa Śląska Inżynieria Biomedyczna – SIB 2014 przyciągnęła w miniony piątek naukowców z całego kraju. W centrum konferencyjnym Hotelu Diament w Zabrzu uczeni wymieniali doświadczenia związane z telemedycyną. Temat przewodni tegorocznej edycji konferencji objął takie zagadnienia jak: „systemy telemedycznej opieki domowej dla kobiet w ciąży”, „telemedycyna w kardiologii – gdzie dzisiaj jesteśmy?”, „telemedycyna w chirurgii - od telefonów komórkowych do robotów”, czy „systemy rehabilitacyjne”.

 

Więcej…
 
Sonda pod sąd Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 11:37

WYBORY. Sądziliśmy, że nasza prezydencka sonda będzie społecznym miejscem wyrażenia opinii o kandydatach na prezydenta Zabrza. I pomyliliśmy się… Niestety już na miesiąc przed wyborami stała się polem bitwy z udziałem nie tyle poszczególnych zabrzan, co informatyków. Głosowanie przerodziło się w wojnę na maszyny komputerowe, portale itd.  oraz sprytnych internautów. Przestała mieć cokolwiek wspólnego z wyrażeniem woli pojedynczego Czytelnika. Świadczy o tym  choćby liczba głosujących, która czterokrotnie przewyższyła liczbę mieszkańców oraz miejsca, z których oddawane były głosy. Nasze blokady wprowadzone podczas ostatniego weekendu tylko „rozjuszyły” speców od sieci i niestety nie ukróciły stosowania nieuczciwych praktyk. Nasz redakcyjny sąd nad sondą mógł być zatem tylko jeden - uważamy ją za zamkniętą.

 
"Bliżej Japonii" – warsztaty mangi, walki samurajów... Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora poniedziałek, 20 października 2014 10:11

IMPREZY. Już po raz trzeci zabrzanie będą mogli przyjrzeć się z bliska oryginalnej kulturze Japonii. Impreza odbędzie się 25 października (sobota) w hali MOSIR-u. Program zapowiada się niezwykle interesująco. Goście zobaczą m.in.: zbroję i strój z okresu średniowiecza, walki samurajskie, czy pokazy aikido. Przede wszystkim jednak będą mogli wziąć udział w warsztatach...

Więcej…
 
Kopią, kopią i skończyć nie mogą. A Pawłów czeka! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 19 października 2014 08:06

roboty-drogowePAWŁÓW. Artykuł o problemach działkowców z Kończyc, których ogródki są wciąż zalewane z powodu prac przy modernizacji wodno-kanalizacyjnej w sąsiednim Pawłowie (czytaj TUTAJ), spotkał się z dużym odzewem zdesperowanych mieszkańców rozkopanej dzielnicy. Wszystkie interwencje miały wspólny mianownik: w opinii pawłowian ulice rozkopano i... porzucono wszelkie roboty.

Więcej…
 
[GALERIA] Wiecha na Kardio-Medzie już wisi! Otwarcie w czerwcu? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 17 października 2014 11:45

KARDIOMED020INWESTYCJE. Glajcha (co jest śląskim odpowiednikiem polskiej „wiechy”) na Kardio-Medzie już wisi! Uroczyście zatknięto ją wczoraj na gotowej już konstrukcji jednej z najważniejszych inwestycji medycznych w mieście. W tej chwili wykonawca zamknął I etap budowy przy ul. Cieszyńskiej - stan surowy otwarty. Zamówiono już stolarkę okienną, więc kwestią dni jest "stan surowy zamknięty".

Więcej…
 
Będą zbroić strefę ekonomiczną. Docelowo ponad trzy tysiące nowych miejsc pracy Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 17 października 2014 15:12

drogomexINWESTYCJE. Ponad 56 milionów złotych kosztować będzie kompleksowe uzbrojenie zabrzańskiego fragmentu strefy ekonomicznej u zbiegu ulic Ofiar Katynia i Goduli. Na szczęście 85% kosztów pokryją fundusze europejskie. Dziś podpisano stosowną umowę z firmą Drogomex, która w przeciągu najbliższych miesięcy będzie odpowiadać za tę inwestycję.

Więcej…
 
Zabrzański Dzień Seniora Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora piątek, 17 października 2014 10:11

fot. UM ZabrzeOS. KOTARBIŃSKIEGO. Choć europejski dzień seniora przypada dopiero na 20 października, dojrzali zabrzanie celebrowali swoje święto już wczoraj. Uroczystość zorganizowana w Multikinie przy ulicy Gdańskiej była okazją do rozmów o zdrowiu i sprawach obywatelskich.

 

Więcej…
 
Wybierz się w góry z zabrzańskim PTTK! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 16 października 2014 18:03

pttkTURYSTYKA. Złotą polską jesień, lub – jak kto woli – babie lato warto wykorzystać na piesze wycieczki. Na górskie szlaki można się wybrać samemu, lub pod opieką przewodnika PTTK. Najbliższa taka okazja, jesienny złaz z metą na Równicy będzie już niebawem, w sobotę (18 października). - W imprezie może uczestniczyć każdy, bo trasa nie jest trudna. Podobnie jak w przypadku innych organizowanych przez nas złazów i rajdów za naprawdę symboliczną opłatą zapewniamy także wygodny dojazd spod hotelu Ibis - zaprasza Marian Nawrot, prezes oddziału miejskiego PTTK im . Andrzeja Jakusa w Zabrzu (czwarty od prawej).

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 151
Reklama
REKLAMA
 
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

Muzeum Miejskie zaprasza!

Muzeum w nowych szatach!

muzeummm

 

Więcej …

Idź, zobacz, posłuchaj

Wiatrak kręci

gdzie: CK Wiatrak, ul. Wolności 395, tel 32 458-70-89

kiedy: 17 października (godz. 20)

Kamil Bednarek

Więcej …
 
Uczta dla teatromana

fot. Archiwum Teatru Nowego

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 18 - 26 października 

 

Rzeczywistość przedstawiona - Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej  

Więcej …
 

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

FACEBOOK