REKLAMA
Wydarzenia
Laury św. Kamila rozdane Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 15 lipca 2018 10:57

WYRÓŻNIENIA. Wczoraj Teatrze Nowym odbyła się uroczystość wręczenia Honorowego Wyróżnienia im. św. Kamila. Przyznawane jest osobom, które działają na rzecz miasta i są zaangażowane w działalność charytatywną. Za chwilę natomiast w kościele św. Kamila w Zabrzu, o godz. 12.15 odprawiona zostanie msza św. w intencji parafii i miasta.

Więcej…
 
Wakacyjna podróż dookoła... Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 14 lipca 2018 09:06

IMPREZY. Właśnie się zaczęła niecodzienna podróż.  Muzeum Górnictwa Węglowego o godz.10 w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza ruszyła z imprezą  "80 dni dookoła kopalni". razem ze śląskim Indiana Jones będzie można odkryć serce industrialnego Zabrza i zgłębić tajemnice opuszczonej kopalni.

Więcej…
 
Strażacy mają nowy sprzęt Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 14 lipca 2018 08:56

BEZPIECZEŃSTWO. Wczoraj w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, odbyła się uroczystość, w trakcie której przekazano poszczególnym zastępom Ochotniczej Straży Pożarnej nowy sprzęt ratowniczy. Wyposażenie i urządzenia ratownictwa niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia zakupiono ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Więcej…
 
Górnik wygrał, kibic spadł Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 14 lipca 2018 08:47

WYPADEK. Do zdarzenia doszło podczas meczu piłki nożnej pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy, gdzie Górnik Zabrze podejmował mołdawską drużynę Zarea Balti (nasz zespół wygrał 1:0).  Z policyjnych ustaleń wynika, że do upadku z wysokości ok 3,5 m do przejścia między trybunami doszło pod sam koniec meczu, w 89 minucie gry.

Więcej…
 
Ikea wstrzymuje się z budową centrum handlowego Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 13 lipca 2018 09:18

INWESTYCJE. Na działce w rejonie DTŚ miało powstać centrum handlowe ze sklepem Ikea oraz strefą rekreacji. Na terenie budowy od dłuższego czasu nic się jednak nie działo. Urzędnicy pytani o opóźniania przecząco kręcili głowami. Twierdzili, że prowadzona jest wycinka drzew oraz przygotowania terenu i że Ikea nie wycofuje się z planów, bo już dużo zainwestowała, a poza tym umowa nabycia terenu sprawia, iż poniesie koszta związane z odstąpieniem od budowy. Jest jednak inaczej...

Więcej…
 
Górnicy nadal walczą o Makoszowy, nożem zaatakował brata, spada zainteresowanie budżetem partycypacyjnym, zagrają piłkarze z Brazylii - nowy GŁOS do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 12 lipca 2018 08:39

TYGODNIK LOKALNY. Najświeższe wydanie tygodnika „Głos Zabrza i Rudy Śląskiej” w kioskach już od poranka, a otwiera je artykuł INWESTOR CZEKA, CZAS UCIEKA o ratowaniu Kopalni Makoszowy. Związkowcy trzech central napisali w tej sprawie dość ostry list do prezesa PiS-u. Co na to władze miasta? Czy rzeczywiście część pokładów przejmie KWK Sośnica? A co z zasypywanymi szybami? Na pierwszej stronie tygodnika także o "nożowym" rodzinnym kryminale a także o niebezpiecznych wypadkach i pijanych kierowcach na naszych drogach. Wśród przygotowanych w tym tygodniu artykułów polecamy także:

CZAS NA WERYFIKACJĘ  – dlaczego spada zainteresowanie budżetem partycypacyjnym?

NACZELNIKÓW (NIE)DOLA - czyli ile zarabiają i jaki majątek zgromadzili urzędnicy 


Więcej…
 
Młodzi naukowcy spotkali się w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 11 lipca 2018 13:52

NAUKA. W Zabrzu trwają Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne, w których uczestniczą młodzi pasjonaci nauk ścisłych z całej Polski.  WSW to coroczna impreza organizowana przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem Koła Pasjonatów Matematyki UW i Studenckiego Koła Fizyki UW, przeznaczona dla licealistów zainteresowanych matematyką, informatyką, fizyką lub astronomią.

Więcej…
 
Rozdajemy zaproszenia do Zatorlandu! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 11 lipca 2018 10:49

ROZRYWKA. Park Zatorland zaprasza na imprezę „Dinozaury po Zmroku”, która odbędzie się w piątek i sobotę (13 i 14 lipca), od godz. 19 do 22.30! To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć wieczorową porą ruchome dinozaury i skorzystać z innych atrakcji (m.in. Lunaparku). Zaplanowano różnego rodzaju animacje i konkursy z nagrodami. Głos dla Czytelników przygotował na te nocne atrakcje cztery zaproszenia.

Więcej…
 
Będą produkować drewniane opakowania Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 10 lipca 2018 13:08

INWESTYCJE. Dzisiaj na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowej siedziby firmy Export Pack. Spółka w grudniu zeszłego roku, za kwotę 2 mln 330 tys. zł, kupiła teren liczący 2,3 ha usytuowany przy ul. Salomona Isaaca i Alberta Borsiga. Firma zajmuje się produkcją opakowań z drewna oraz świadczy usługi pakowania – przygotowuje towary do wysyłek zarówno lądowych, jak i lotniczych i morskich.

Więcej…
 
Warsztaty edukacyjne z udziałem psich terapeutów. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 10 lipca 2018 11:16

PROMOCJA.  13 i 14 lipca (godz. 12-18)  Centrum Handlowe M1 w Zabrzu odwiedzą sympatyczne czworonogi  Golden Retrievery  Blues i Jazz , cocker spaniel Bruno oraz foksterier Toro. Warsztaty „DOGadaj się ze mną” przeprowadzą z nimi wykwalifikowani trenerzy a myślą przewodnią spotkania z psiakami jest nauka obcowania z czworonogami. Jeśli chcesz, aby Twoje pociechy nauczyły się, jak nawiązywać bezpieczny kontakt z czworonogiem oraz by uświadomiły sobie, jakie obowiązki niesie za sobą posiadanie psa, przyprowadź je na te zajęcia.


Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 330
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do września


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA