Wydarzenia
Policjant odesłał krwawiącą ofiarę do domu. Kandydatka na premiera mówi o Zabrzu. Jak nowy prezes Górnika chce uratować klub? Głos już do czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 27 sierpnia 2015 09:41

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ.  Nie mi oceniać postępowanie pani prezydent Zabrza (...) – powiedziała nam w wywiadzie Beata Szydło kandydatka PiS na premiera, która odwiedziła wczoraj Zabrze. W kontekście wizji likwidacji kopalni Makoszowy padły też ostre słowa pod adresem Platformy Obywatelskiej.  Co na to rządząca partia? O tym szeroko już na pierwszej stronie najnowszego wydania Głosu, który już do kupienia i czytania. W nim także inna bardzo ciekawa rozmowa: Marek Pałus, nowy prezes Górnika Zabrze zdradza pomysł na ratowanie klubu. Policjant zamiast wszcząć obławę na bandytów, poprosił krwawiącą ofiarę o przyjście i zgłoszenie zdarzenia w innym terminie...  To nie jedyne bulwersujące wydarzenia w Rokitnicy – rabusie terroryzują mieszkańców tej dzielnicy w ich domach i okradają. Więcej…

 
[GALERIA] Beata Szydło odwiedziła Zabrze Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora środa, 26 sierpnia 2015 13:10

SZYDLO-054POLITYKA. Beata Szydło, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera w zbliżających się wyborach, odwiedziła dzisiaj Zabrze. W Izbie Pamięci KWK Makoszowy spotkała się ze związkowcami, złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tragedię kopalnianą z 1958 roku i wreszcie zamieniła kilka słów z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik. Więcej na temat wizyty poseł Szydło w jutrzejszym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej.

Więcej…
 
Beata Szydło jutro odwiedzi Zabrze Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 25 sierpnia 2015 14:38

szydloPOLITKA. Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, w ramach tegorocznej kampanii wyborczej pojawi się również w Zabrzu. Spotka się przede wszystkim z górnikami kopalni "Makoszowy". O godz. 11 planowane jest spotkanie ze związkowcami w kopalnianej Izbie Pamięci, a po 40 minut Szydło złoży kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tragedię w Makoszowach w 1958 roku, kiedy zginęło 72 górników, a 87 poważnie zatruło się gazem. 
Akcja "Nie daj się oszukać, sprawdź paragon" Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 23 sierpnia 2015 10:17

paragonFINANSE. Ministerstwo finansów nie ustaje w zachętach, byśmy zwracali uwagę, czy dokonywane przez nas zakupy odbywają się według właściwych zasad, a więc czy od transakcji sprzedawcy odprowadzają podatek, który następnie zasila budżet państwa, z którego potem finansowane są różne sfery życia społecznego, np. edukacja czy pomoc społeczna. Obecnie prowadzona jest akcja Nie daj się oszukać, sprawdź paragon, w ramach której konsumenci są namawiani, by nie tylko zabierali paragon z lady, ale także sprawdzali, czy jest prawidłowy.

Więcej…
 
Okryty złą sławą ośrodek sióstr Boromeuszek do zamknięcia. Kto znalazł się na szczycie list wyborczych? Medycy mistrzami świata! Głos już do czytania!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 20 sierpnia 2015 10:23

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ.  To już koniec ośrodka wychowawczego sióstr Boromeuszek, w którym maltretowane były dzieci. Decyzję podjęły władze zakonu w Trzebicy, ale głównie z powodu zmiany interpretacji przepisów Ministerstwa Edukacji  Narodowej. O co właściwie chodzi? Drogowa Trasa Średnicowa znowu będzie naprawiana. Czekają nas ograniczenia ruchu? Kto i dlaczego jest na pierwszych miejscach list wyborczych w zbliżających się wyborach do sejmu i senatu? O tym szeroko pisze najnowszy Głos, którego drukowana wersja już do kupienia i czytania.

Więcej…
 
Dziewczyna Lata, Dziewczyna Internetu: to już ostatnie kandydatki! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 15 sierpnia 2015 09:14

MUZYCZNE LATO. Po raz ostatni prezentujemy kolejne pretendetki do tytułów Dziewczyny Lata. Zdjęcia nowych kandydatek znajdziecie TUTAJ. Już teraz możecie wybierać kandydatki do drugiego z tych tytułów poprzez naszą smsową sondę konkursową opublikowaną obok podobizn dziewczyn oraz kupony wycięte z Głosu Zabrza. Do dzieła!

 
Braknie wody i prądu? Wziął kij, zginął od noża. Górnik na szarym końcu tabeli. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 13 sierpnia 2015 07:32

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Ozonu mało - źle, ozonu dużo - jeszcze gorzej. Z powodu upału w powietrzu nad Zabrzem pojawiły się właśnie jego niebezpieczne ilości. Wysokie temperatury doprowadziły także do wyłączeń prądu. Czy zabraknie nam również w kranach wody? O tym jak radzimy sobie w kryzysowe tegoroczne lato Głos pisze szeroko w najnowszym wydaniu już na pierwszej stronie. Chciał kijem bejsbolowym "policzyć" się z kolegą. Nie zdążył go wyjąć, ugodzony został prosto w klatkę piersiową nożem. Zmarł wybiegając na ulicę... Do kolejnej tragedii doszło nad wodą - znaleziono mężczyznę, który prawdopodobnie się topił i nie zdążył wyjść na brzeg.


Więcej…
 
Dziewczyna Lata: jesteśmy blisko końca! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 08 sierpnia 2015 15:33

MUZYCZNE LATO. Przed chwilą pojawiły się zdjęcie nowych kandydatek do tytułu Dziewczyny Lata! Ich zdjęcia znajdziecie TUTAJ. Już teraz możecie wybierać kandydatki do drugiego z tych tytułów poprzez naszą sondę konkursową opublikowaną obok podobizn dziewczyn. Do dzieła! Przypominamy, że konkurs Dziewczyna Lata rozstrzygany jest na łamach drukowanego Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej. 

I podkreślamy: nabór chętnych kandydatek trwa! Wystarczy przesłać do nas ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) swoje zdjęcie lub jedynie dane kontaktowe, bądź po prostu zadzwonić (32 271-58-11). Co tydzień nasz fotoreporter będzie także robił „na gorąco” zdjęcia podczas piątkowych koncertów Muzycznego Lata.

Więcej…
 
Ile zarabiaja nasi radni, barszcz atakuje, śmierć na autostradzie. Głos już do czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 06 sierpnia 2015 09:22

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ.  Barszcz Sosnowskiego (ta roślina uśmierciła już w Polsce latem jedną osobę, a wiele raniła)  atakuje Zabrze. Służby miejskie nie potrafią jednak jej zwalczyć - zabrzanka przez dwa tygodnie prosiła o pomoc w jej usunięciu z trawnika przy ulicy niemal w centrum miasta. Na autostradzie  doszło do karambolu – zginęła jedna osoba. Straż Graniczna przechwyciła w Zabrzu ogromne ilości przemycanych papierosów. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych radnych. Ile kto ma i ile zarabia (niektórzy bardzo duzo) – zobacz w najnowszym wydaniu Głosu, który już do kupienia i czytania!

Więcej…
 
Awaria kotła: nie będzie ciepłej wody Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 04 sierpnia 2015 13:14

ENERGETYKA. Do jutra ma potrwać przerwa w dostawie ciepłej wody do zabrzańskich i rudzkich instalacji. Wszystko z powodu nieprzewidzianej usterki kotła w elektrociepłowni Fortum Zabrze. - Ciepła woda powinna pojawić się w instalacji jutro po południu - informują przedstawiciele firmy. 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 182
Reklama
REKLAMA
 

KONKURS

Idź, zobacz, posłuchaj

Zagrają perfekcyjnie

gdzie: Śląskie Rancho, ul. Webera 18, tel. 609 340 329

kiedy: 21 sierpnia (godz. 20)


Muzyczne Lato - Game Cover (wstęp wolny)

Więcej …
 
Teraz Papa

gdzie: Śląskie Rancho, ul. Webera 18, tel. 609 340 329

kiedy: 14 sierpnia (godz. 20)


Muzyczne Lato - Papa D (wstęp wolny)

Więcej …
 

FACEBOOK

ZABRZE POLECA: Bezpieczeństwo

schrony

REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male