REKLAMA
Wydarzenia
Stypendia dla najlepszych Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 16 grudnia 2017 10:48

OŚWIATA.  W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, zorganizowana została uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży zamieszkałych w Zabrzu. Stypendia przekazała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. W roku szkolnym 2017/2018 wpłynęło 16 wniosków spośród których Stypendialna Komisja Rekomendacyjna wyłoniła 10 kandydatów. Uczniowie ci wykazali się największymi osiągnięciami.

Więcej…
 
Zaproszenie na wigilię dla samotnych. Zapisy trwają! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 15 grudnia 2017 12:05

ŚWIĘTA. Wigilię dla samotnych organizuje w niedzielę 24 grudnia Klub Bąbelkowa Niania, ul. Majnusza 2/3. Do wigilijnego stołu, wspólnie z organizatorami spotkania, uczestnicy wigilii zasiądą o godzinie 13.30. Zapisy pod numerem telefonu 662 624 352.

 
Zabrze zaprezentuje swoje osiągnięcia w dziedzinie turystyki przemysłowej. Konferencja już za godzinę Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 15 grudnia 2017 11:51

REWITALIZACJE. Dziś o godzinie 13-tej, w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 410, odbędzie się seminarium pt. Bogactwo dziedzictwa przemysłowego jako wyzwanie i atrakcyjny produkt dla turystyki .
W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Społecznej Rady ds. Turystyki oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Zabrzański samorząd reprezentować będzie Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Więcej…

 
Kalendarz na przyszły rok i 3 gołe piękności wewnatrz najnowszego wydania GŁOS-u! A także, czy miasto dla poręczenia gigantycznego kredytu zastawiło szpital? Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 14 grudnia 2017 19:20

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Od dzisiejszego poranka w kioskach i salonach prasowych znajdziecie Państwo najnowsze wydanie drukowanego GŁOS-u, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, często kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

W materiale czołówkowym – Krwawy Mikołaj - na pierwszej stronie naszego tygodnika, szerzej opisujemy sygnalizowana już w poniedziałek na tym portalu historię zabójstwa 42-latka przez niedoszłą teściową – z alkoholem w tle.

Na 3 stronie naszego tygodnika – Odraczanie milionów – rzecz o kondycji finansowej gminy, która nie dość, że od lat zalega z obowiązkowymi płatnościami na rzecz wspólnot, a teraz wstrzymała opłacanie składek ZUS pracownikom jednostek samorządowych, to dla poręczenia bankowi gigantycznego, 330-milionowego kredytu miała ponoć zastawić... szpital miejski.

Na 4 stronie najnowszego wydania – Pomysł na nietykalność? – kontynuujemy bulwersującą sprawę SP 29, której dyrektorka miast wyciągnąć wnioski z krytycznych publikacji w GŁOS-ie, które powstały w porozumieniu z rodzicami uczniów szkoły, którą kobieta objęła niedawno po poprzednim, świetnym dyrektorze, usiłuje zastraszyć nas sławetnym artykułem 212 KK, umożliwiającym więzienie dziennikarzy ujawniających nieprawidłowości.

Na stronie 5 – Nie takie tanie? – oraz - Rudzkie komunalne – opisujemy jak to podczas gdy w Zabrzu opornie idzie realizacja programu Mieszkanie +, podczas gdy w sąsiedniej Rudzie Śląskiej powstają kolejne i to nowe budynki z tanimi mieszkaniami komunalnymi. Więcej…

 
Niezwykły spektakl - szlachetny cel Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 14 grudnia 2017 13:45

TEATR W KINIE . Na spektakl Szatnia, w wykonaniu Teatru Przebudzeni, zaprasza w najbliższą sobotę (16 grudnia) Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Wielka Flota Zjednoczonych Sił. Wydarzenie ma charakter charytatywny. Dochód ze spektaklu przekazany zostanie na leczenie 10-letniej zabrzanki, Magdaleny Rajskiej, która cierpi na autyzm atypowy oraz zespół Chiari. Przedstawienie odbędzie się w kinie Roma. Początek o godz. 18.
Bilety – cegiełki w cenie 35 zł można nabyć w kasie kina oraz w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. Dworcowej 9/16. Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerami tel. 881 643 769  i 609 582 277.
Teatr Przebudzeni, którego zespół tworzą osoby niepełnosprawne, funkcjonuje od 14-tu lat. Teatr jest dla nich swoistą formą terapii i wyrażenia siebie, a spektakle to swego rodzaju manifesty. Zespół uczestniczy w cyklicznych zajęciach z teatroterapii, muzykoterapii, wykorzystuje pantomimę oraz elementy tańca i relaksacji. Główną metodą działań tej grupy jest drama. Przebudzeni aktywnie uczestniczą we wszelkich warsztatach, festiwalach i przeglądach, stając przede wszystkim do rywalizacji z zespołami pełnosprawnymi, burząc tym samym mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. Praca każdego aktora Teatru Przebudzeni jest swoistą misją, a jego zespół cechuje autentyzm, świadomość sceniczna, warsztat i niezwykłe pomysły. A wszystko to przeplatane jest humorem i dystansem do problemów. Więcej…

 
Niezwykła szopka w Urzędzie Miejskim zmusza do refleksji Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 13 grudnia 2017 19:01

PRZEDŚWIĄTECZNIE. Od paru dni w budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Religii 1 podziwiać można wyjątkową szopkę. Przygotowali ją uczniowie z Liceum Plastyczne i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu, w szkolnej pracowni rzeźby, pod kierunkiem Małgorzaty Malczyk. Zamiast dosłownego przedstawienia Świętej Rodziny, młodzież zastosowała zrozumiałe dla wszystkich, wymowne symbole, tak by każdy oglądający szopkę zadał sobie pytanie: czy wśród świątecznych prezentów znajdzie ten najważniejszy, ze światłem rodzącego się Chrystusa?

 
Laryngektomowani Tytanami Zabrza Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 13 grudnia 2017 12:41

POZARZĄDOWI. Po raz pierwszy w historii naszego miasta zabrzańskie środowisko organizacji pozarządowych wybrało Tytanów Społecznych Zabrza. Wyróżnienia w kategoriach lidera-społecznika oraz organizacji roku wręczono w trakcie tradycyjnego spotkania opłatkowego organizacji pozarządowych, które odbyło się wczoraj w Restauracji Pod Kasztanami. Organizacją Roku zostało Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych Górnośląski Oddział Rejonowy Zabrze, zaś nagroda indywidualna trafiła do jego prezesa, Mariana Nowaka.

 
13 grudnia - pamiętamy. W Zabrzu odbyły się regionalne obchody, upamiętniające represjonowanych w stanie wojennym Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora środa, 13 grudnia 2017 16:11

HISTORIA. Jak co roku 13-grudnia, dziś - tradycyjnie w samo południe – rozpoczęły się w Zabrzu obchody 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W centralnych dla regionu Śląsko-Dąbrowskiego uroczystościach, upamiętniające społeczny opór wobec stanu wojennego obok władz miasta, kapelana śląsko-dąbrowskiej Solidarności ks. prałata Stanisław Puchały, przewodniczącego zarządu regionu, Dominika Kolorza, czy kapłanów wspierających w tamtych latach represjonowanych i ich rodziny, uczestniczyli osadzeni wówczas w obozach internowania.  Więcej…

 
Nowy inwestor w strefie ekonomicznej Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 12 grudnia 2017 14:50

BIZNES I PRACA. Zabrzańska część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma od wczoraj czternastego inwestora. Jest to firma Orbitvu, która jako jedyna stanęła do przetargu na działkę o wielkości 1,33 ha i wartości 1 360 000 złotych. Firma Orbitvu zajmuje się produkcją sprzętu do automatycznego wykonywania fotografii produktowej. Jest to bardzo zaawansowany technologicznie i innowacyjny produkt, dzięki czemu pracę znajdzie tu ponad 80 osób, w tym wielu inżynierów. Więcej…

 
200 lat zaśpiewał pani Zofii wiceprezydent Jan Pawluch Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 12 grudnia 2017 14:23

PIĘKNY JUBILEUSZ. 101-szą rocznicę urodzin obchodziła w sobotę (9 grudnia) Zofia Wymysłowska. Na uroczystość, która odbyła się dziś w jej mieszkaniu, na 7-mym piętrze jednego z wieżowców przy ul. Franciszkańskiej, jubilatka zaprosiła nas już przed rokiem, podczas wspólnego świętowania jej setnych urodzin. Starszej pani – której nie opuszczał dobry humor – towarzyszyli: córka, syn, wnuczka i bratanica. - Spełniło się moje ubiegłoroczne życzenie, bo Górnik znalazł się na czele tabeli. Jestem pewna, że tak pozostanie do końca rozgrywek – mówiła zagorzała kibicka naszej drużyny i fanka Roberta Lewandowskiego. Tegorocznego życzenia jubilatka nie chciała jednak zdradzić. Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 303
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Wielkie grafiki

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: od 8 listopada

Strażnik pamięci. Kazimierz Szołtysek 50-lecie pracy twórczej

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA