KORONAWIRUS

koronawirus
Wydarzenia
Trzydzieści lat minęło... Z Bydgoszczy przez Opole do Zabrza Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 20 września 2021 12:13

W weekend w naszym mieście obchodzono 30-lecie Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych oraz 15-lecie działalności jego zabrzańskiego oddziału. Organizacja ta powstała z inicjatywy lekarzy Akademii Medycznej w Bydgoszczy, którzy odpowiedzieli na potrzeby osób po operacji usunięcia krtani. Początkowo był to Klub Laryngektomowanych, który za sprawą ogromnego zainteresowania chorych - 23 kwietnia 1991 roku - przekształcił się w towarzystwo o zasięgu krajowym. Przez lata jego siedzibą była stolica województwa kujawsko-pomorskiego, ale w 2005 roku przeniesiono ją do Opola, a w czerwcu 2008 roku - do Zabrza. O współpracy z naszym samorządem i osobistym zaangażowaniu prezydent Zabrza w działalność na rzecz środowiska laryngektomowanych mówił podczas uroczystego spotkania przewodniczący zarządu głównego PTL - Marian Nowak. Więcej…

 
Śląska Izba Lekarska w sprawie aptek nocą Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 17 września 2021 08:54

ZDROWIE. Duże emocje wywołał nasz artykuł z pierwszej strony. W tekście NOCNY BÓL piszemy o problemach zabrzan z zakupami lekarstw nocą, gdy niestety zdarzają się duże zdrowotne problemy. W sprawie wypowiadają się mieszkańcy, urzędnicy i osoby decydujące o aptekarskich dyżurach. Swoją opinie wypowiedział wcześniej  w artykule także prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej  - Mikołaj Konstanty. Już po druku głos w sprawie zabrała natomiast Śląska Izba Lekarska, gdyż w jednym zdaniu tekstu to właśnie ta organizacja została błędnie wymieniona zamiast wspomnianej wcześniej Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Więcej…
 
Umorzenie zaskarżone, śmieci przed blokami, wiadukt do rozbiórki. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 16 września 2021 11:08

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od dziś do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście. W nim pochylamy się wraz z mieszkańcami i urzędnikami  nad problematycznym systemem wywozu wielkogabarytowych odpadów - BAŁAGAN NA ŻYCZENIE. Na pierwszej stronie zaś piszemy o tym, że apteki zarabiają na nas za dnia, ale w nocy nie ma gdzie kupić medykamentów - NOCNY BÓL.  Co na to władze miasta i Śląska Izba Aptekarska? Szeroko także o zabrzance, która przez dziesięć lat wędrowała po świecie, a teraz wygrała krajowy konkurs fotograficzny - BOBAS I BABCIA. Polecamy także tekst o eks-radnym, który nie zgadza się z wyrokiem sądu - WARUNKOWE UMORZENIE. Chodzi o sprawę wytoczoną mu przez dyrektor Aquariusa.

Wśród artykułów polecamy także następujące publikacje:

Więcej…
 
Wsparcie pomysłów biznesowych Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 15 września 2021 20:12

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Kolejni zabrzanie otrzymali wsparcie na uruchomienie własnej działalności gospodarczej i tym samym na realizację marzeń biznesowych i życiowych. Kosmetolog, budowlaniec, terapeuta czy lakiernik – to tylko kilka profesji, jakie reprezentuje 34 uczestników drugiej edycji programu „Pakiet na start”. Nowi przedsiębiorcy otrzymują pomoc w postaci szkoleń, bezzwrotnej dotacji na założenie własnej firmy oraz świadczenie pomostowe w początkowym okresie jej funkcjonowania.

Więcej…

 
Nasi "czerwoni" na podium Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 14 września 2021 12:47

STRAŻ POŻARNA. Przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się IV Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Zabrzańscy strażacy zajęli w nich trzecie miejsce, wygrała reprezentacja Bielska Białej. W zawodach wzięło udział 16 drużyn z miejskich i powiatowych komend z całego województwa śląskiego.

Więcej…
 
Zabrzańska młodzież włączyła się do ogólnokrajowej akcji wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 11 września 2021 23:29

AKCJE SPOŁECZNE. W samo południe minionego piątku, uczniowie zabrzańskich placówek oświatowych spotkali się na skwerze przy ul. Dubiela, by po raz kolejny utworzyć „Łańcuch Czystych Serc”. Akcja odbywa się cyklicznie i biorą w niej udział m.in.: uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Zabrzu oraz uczniowie zaangażowani w Szkołę Młodzieżowych Liderów Profilaktyki. Akcję zapoczątkował w 1985 roku Marek Kotański – polski psycholog i terapeuta, zmarły tragicznie w 2002 r założyciel MONARU – organizacji pomagającej młodym ludziom wyjść z różnego typu uzależnień.

 

Więcej…
 
„Naćpany” mężczyzna szalał po ul. Bytomskiej. W samochodzie miał amfetaminę, a jego kompan w mieszkaniu marihuanę Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 10 września 2021 21:11

PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWA. Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem narkotyków. Wpadły, bo po zażyciu substancji psychoaktywnej jedna z nich zaczęła szaleć po ulicy Bytomskiej. Łącznie stróże prawa przechwycili blisko 300 gramów marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy. Wszystko zaczęło się od banalnej na pozór interwencji.

 

Więcej…
 
Ks. Arkadiusz Kinel mianowany przez biskupa nowym dziekanem dekanatu Zabrze Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 10 września 2021 20:53

HIERARCHIA KOŚCIELNA. Decyzją biskupa diecezji gliwickiej, nowym dziekanem dekanatu Zabrze został ks. Arkadiusz Kinel, proboszcz parafii św. Andrzeja, natomiast jego zastępcą mianowano ks. Józefa Dorosza - proboszcz parafii św. Józefa. Zmiany potwierdzono oficjalnie przez kurię diecezjalną, były konieczne w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowego dziekana, ks. Marcina Stokłosy.

 

Więcej…
 
Spółka tramwajowa ogłosiła przetarg na wykonanie modernizacji kolejnego torowiska w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 10 września 2021 20:39

REMONTY TOROWISK. Tramwaje Śląskie ogłosiły w kończącym się tygodniu przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Wolności w Zabrzu – od skrzyżowania z ul. Floriana (okolice browaru) do granicy z Rudą Śląską. Prace obejmą ok. 8 km toru pojedynczego i potrwają rok. Zakres robót podzielono na trzy odcinki. Pierwszy rozpoczyna się w rejonie browaru przy ul. Wolnośc, na wysokości przystanku Zabrze Św. Floriana, a kończy za peronem „Zaborze Elektrociepłownia”, na wysokości budynku przy ul. Wolności 418.

 

Więcej…
 
1,1 mln złotych na rozebranie starego wiaduktu przy ul. Mikulczyckiej i przebudowę skrzyżowania z ul. 11 Listopada Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 10 września 2021 14:09

INWESTYCJE. W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, podpisana została dziś warta 1,1 mln złotych umowa na wykonanie robót budowlanych na zadanie: „Przebudowa ul. Mikulczyckiej na wysokości skrzyżowania ul. 11 Listopada wraz z rozbiórką obiektu”. Podpisy na dokumencie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej Danuta Bochyńska-Podloch oraz wiceprezes firmy Drogopol Michał Staszewski.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 443
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA