Wydarzenia
1615 kontroli trzeźwości i... wpadka Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 30 czerwca 2015 15:14

policja12DZIAŁANIA DROGÓWKI. Zabrzańscy funkcjonariusze drogówki włączyli się wczoraj w wojewódzką akcję "Trzeźwość". W naszym mieście przeprowadzono aż 1615 kontroli trzeźwości. Niestety wykryto sześciu kierowców "na podwójnym gazie". - 4 kierujących zatrzymano w związku z jazda w stanie nietrzeźwości, a 2 kolejnych w stanie po użyciu alkoholu - dodaje Agnieszka Żyłka z zabrzańskiej policji. 
Rok szkolny w województwie zakończył się w Zabrzu Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 26 czerwca 2015 15:06

koniecroku 0034EDUKACJA. Minister sprawiedliwości Borys Budka, wojewoda Piotr Litwa, szef kuratorium oświaty Stanisław Faber, radni Sejmiku Śląskiego z Urszulą Koszutską na czele i zabrzańskiej rady miejskiej z Marianem Czocharą jako przewodniczącycym, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy śląskich komendantów policji (Roman Rabsztyn) i straży pożarnej i wreszcie dziesiątki uczniów zakończyło w III Liceum Ogólnokształcącym rok szkolny 2014/2015! W trakcie uroczystości przede wszystkim podkreślano... nadejście wyczekiwanych wakacji. Tym jednak, którzy w trakcie nauki najbardziej się wyróżniali, wręczono szereg wyróżnień. Zobacz zdjęcia z uroczystości!

Więcej…
 
Aktorzy pobili się do krwi, prezesi spółek gminnych zarabiają dużą kasę, z pistoletem w ręku po... pastę do zębów. Nowy Głos już do czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 25 czerwca 2015 09:32

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ. Znani z popularnego serialu aktorzy pobili się po premierze sztuki w zabrzańskim teatrze. Polała się krew, wezwano policję. Dlaczego i kto jest winien? O tym na pierwszej stronie najnowszego wydania Głosu, który jest już dostępny w handlu. W nim także o kasie prezesów gminnych spółek: zarabiają setki tysięcy. Zdecydowanie więcej niż prezydent miasta! Mają też niezłe majątki. Podwyżka cen za wywóz śmieci jednak będzie. Jak tym razem przebiegło głosowanie radnych w tej sprawie? O tym wewnątrz numeru, w którym także o niecnych praktykach cenowych wielkich hipermarketów.

Więcej…
 
Przez Zabrze pojadą zabytkowymi pojazdami! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 23 czerwca 2015 15:05

zkn4.A4.lqINICJATYWY. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz czwarty w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia! Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 15 4 lipca 2015 roku (sobota) na pl. Warszawskim w Zabrzu. O godz. 16 z pl. Warszawskiego ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy śródmieście, Kończyce, Pawłów, Zaborze oraz Maciejów i około godz. 17.30 pojawi się na pl. Dworcowym.

Więcej…
 
[GALERIA] Fabryka chleba Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:56

KŁOS 0003INWESTYCJE. Niespełna cztery lata od udostępnienia terenów inwestycyjnych i półtora roku od rozpoczęcia budowy w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otwarto pierwszy zakład produkcyjny. Co ciekawe w odróżnieniu od charakterystycznych dla tego rodzaju miejsc fabryk i zakładów przemysłowych, tym razem przy ul. Goduli powstała... istna fabryka pieczywa i ciastek.

Więcej…
 
Kolejny minister z Zabrza, rusza nowy budżet obywatelski, zapadlisko na osiedlu. Nowy GŁOS już w sprzedaży Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 17 czerwca 2015 20:41

GŁOS ZABRZA  I  RUDY ŚLĄSKIEJ. Od dzisiejszego ranka we wszystkich kioskach i salonikach prasowych do nabycia najnowsze, drukowane wydanie naszego tygodnika, a w nim wiele publikacji i najnowszych informacji z życia miasta. Piszemy o kolejnym, nowym ministrze z Zabrza, który ruszył do stolicy na ratunek rządowi. Przedstawiamy nie tylko okolicznosci nominacji i sylwetkę prof. Mariana Zembali, ale także prezentujemy kontrowersje wokół tej nominacji, nawet w samej zabrzańskiej Platformie Obywatelskiej.

Już niebawem rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego, choć na zmienionych zasadach. Co się dokładnie zmieniło, od kiedy będzie można składać nowe wnioski, kiedy glosowanie i - co najważniejsze - kiedy powstaną inwestycje z pierwszej odsłony budżetu partycypacyjnego?

Zajrzeliśmy także do najnowszych oświadczeń majątkowych najważniejszych osób funkcyjnych w zabrzańskim Urzędzie Miejskim. Okazuje się, że najwięcej nie zarabia ani prezydent miasta, ani jej najważniejszy zastępca. Kogo najbardziej się ceni w sensie dosłownym? Poszukujemy także przyczyn ogromnej wyrwy na jednym z zabrzańskich osiedli, pokazujemy zapomniany przez służby miejskie trawnik w centrum dużego osiedla i zastanawiamy się czy i kiedy Górnik zagra wreszcie na swoim nowym stadionie. Opisujemy także sądowy finał sprawy, w której mężczyzna znęcał się nad swym psem. Jaki los spotkał czworonoga i jego pana?


Więcej…
 
Skanska wyremontuje tory? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora środa, 17 czerwca 2015 15:51

INWESTYCJE. Tramwaje Śląskie właśnie dziś rozstrzygnęły przetarg na modernizację torowiska tramwajowego i sąsiadującej z nim infrastruktury w centrum Zabrza (wzdłuż ulic Marcina Lutra, Placu Krakowskiego, Wiktora Brysza do skrzyżowania z ul. Wolności) oraz w Biskupicach (na Bytomskiej pomiędzy skrzyżowaniami z Chrobrego i Młyńską). Zgłosiło się pięciu kandydatów: krakowskie ZUE (zaoferowało 34,6 miliona złotych brutto), konsorcjum firm Balzola Polska i hiszpańskiego Construcctiones y Promociones Balzola (29,9 miliona zł.), Budimex (41,3 miliona złotych), konsorcjum NDI (25,55 miliona złotych) i wreszcie Skanska (25,4 miliona złotych). I właśnie najtańsza oferta, tańsza zaledwie o 150 tysięcy złotych od kolejnej, zwyciężyła w konkursie. Więcej…

 
[GALERIA] Zamieszkają w nowym domu! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 16 czerwca 2015 11:14

NIEDZIALKOWSKIEGO 042ŚRÓDMIEŚCIE. - To był dla nas ogromny stres. Codziennie przejeżdżałem tutaj w drodze z pracy i spoglądałem na postępy w budowie. Wprost nie mogliśmy się doczekać aż wreszcie tu zamieszkamy – mówi Tomasz Slodczyk, który wraz ze swoją partnerką, Patrycją Kaczorowską, dziś odebrali klucze do nowowybudowanego mieszkania przy ul. Niedziałkowskiego. Ale nie były to jedyne klucze, jakie para otrzymała w trakcie uroczystości. Zajęli bowiem również dwa lokale użytkowe. - Chcemy otworzyć sklep spożywczy dla mieszkańców. A w drugim pomieszczeniu będzie produkować... - a niech to na razie zostanie tajemnicą! - uśmiecha się Slodczyk.

Więcej…
 
Z OSTATNIEJ CHWILI: Profesor Marian Zembala ministrem zdrowia! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 15 czerwca 2015 16:55

Marian Zembala w trakcie zawieszenia wiechy na KadioMedzie, centrum technologii medycznych.POLITYKA. Na właśnie zakończonej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz ogłosiła nazwiska nowych ministrów w miejsce tych, którzy złożyli dymisje w trakcie wycieku akt w tzw. aferze podsłuchowej. Jak ogłosiła, nowym ministrem zdrowia (w miejsce Bartosza Arłukowicza) został profesor Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu! Przypomnijmy, że Zembala jest aktualnie radnym Sejmiku Śląskiego, do którego dostał się w 2014 właśnie z listy Platformy Obywatelskiej. Praktycznie przez całe życie zawodowe związany jest z Zabrzem.

Zembala wyraźnie podąża śladem swojego mentora, Zbigniewa Religi. Ten w 2005 roku został mianowany na to samo stanowisko przez Kazimierza Marcinkiewicza. Stanowisko pełnił również po rekonstrukcji rządu, który tworzył Jarosław Kaczyński.

Więcej…
 
[GALERIA] Industriada w ciągu dnia! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 14 czerwca 2015 12:20

INDUSTRIADA 0011INDUSTRIADA 2015. Kolejne święto szlaku zabytków techniki za nami. Zabrze w tym roku zajęło wyjątkowe miejsce, bowiem to właśnie tutaj odbył się finał Industriady, na którym zagrał raper Miuosh i orkiestra NOSPRu. My jednak odwiedzieliśmy atrakcje w ciągu dnia - Szyb Maciej oraz naziemną część Kopalni Guido. Zobacz zdjęcia!

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 179
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Zespół jak żaden

gdzie: CK Wiatrak, ul. Wolności 395, tel 32 458-70-89

kiedy: 12 czerwca  (godz. 20)

Kabanos

Więcej …
 
Biegiem na komedię

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 12 czerwca (godz. 19)


Philip King O co biega?

Więcej …
 
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

ZABRZE POLECA: Stadion

alt

ZABRZE POLECA: DTŚ

ZABRZE POLECA: Wodociągi

modernizacjawodociagow-male

FACEBOOK