REKLAMA
Wydarzenia
NOWY GŁOS W KIOSKACH: zdemolowany dworzec ale powstrzymana inwazja tłumu kiboli z Chorzowa na śródmieście Zabrza, stacja kompostowania odpadów nie jest podpięta do kanalizacji, świadek boi się przyjść na proces J.Werety Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 27 kwietnia 2017 11:51

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele interesujacych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone, rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- POCIĄG TROJAŃSKI – w czołówkowym artykule na pierwszej stronie odtwarzamy dramatyczne wydarzenia z minionego weekendu, kiedy to nieoczekiwanie dla policji na dworcu kolejowym w Zabrzu zatrzymał się pociąg specjalny pełen agresywnych kiboli Ruchu Chorzów. Grupa około 200 osób najpierw zdemolowała dworzec, a potem próbowała wydostać się na teren śródmieścia. Powstrzymało ich kilku zaledwie zabrzańskich policjantów ale z bronią ostrą w rękach.

- ODCIEKI W CIĘŻARÓWKACH – okazuje się, że budząca kontrowersje i sprzeciw mieszkańców Zandki regionalna stacja przetwarzania śmieci firmy ASA oraz miejskie wysypisko w ogóle nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej!

- ZŁA PRASA – trwa proces apelacyjny byłego samorządowca Jerzego Werety skazanego w pierwszej instancji za korupcję na karę bezwzględnego więzienia. Kluczowy dla niego świadek boi się przyjść do sądu i nie otwiera drzwi nawet policji, zaś adwokat byłego wiceprezydenta Zabrza wkracza do akcji i zakazuje swemu klientowi rozmów z nami, bo nie piszemy tak, jakby sobie tego życzył.

 

Więcej…
 
W „Dniu Przedsiębiorczości” najstarsi uczniowie przyglądali się pracy policji. Być może niebawem zasilą szeregi tej formacji w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 26 kwietnia 2017 17:54

WYBÓR ZAWODU. „Dzień Przedsiębiorczości” obchodzony jest dzisiaj w całej Polsce. To już XIV edycja programu, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Z tej okazji instytucje i zakłady pracy otwierały się przed młodymi ludźmi, chętnymi do zapoznania się ze specyfiką pracy w danym zawodzie. Jak się okazuje, w Zabrzu spora grupa młodzieży zainteresowana jest pracą policji, bowiem właśnie tutejszą Komendę Miejską wybrali jako miejsce dzisiejszych odwiedzin.

Więcej…

 
Czwartek i piątek bez prądu. Sprawdź, gdzie w Zabrzu wyłączą energię Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 26 kwietnia 2017 17:38

PRACE KONSERWATORSKIE. To nie są zbyt dobre wiadomości, ale część mieszkańców Zabrza będzie sobie musiała radzić w tych dniach bez energii elektrycznej. W infrastrukturze energetycznej nic nagłego się jednak nie dzieje, a spółka Tauron tłumaczy braki w dostawie prądu pracami konserwatorskimi.

I tak jutro, w czwartek (27 kwietnia) wyłączone zostaną w godz. 8-12 następujące ulice: Kochanowskiego i Nocznickiego 7 do 45 i od 8 do 46, ul. Spokojna od 1 do 11, ul. Curie-Skłodowskiej od 21 do 33, ul. Cieszyńska od 17 do 31 i od 22 do 28.

 

Więcej…
 
Nagrody dla funkcjonariuszy za zaangażowanie i skuteczność. Szef zabrzańskiej policji docenił swych podwładnych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 25 kwietnia 2017 18:32

DZIAŁANIA POLICJI. 54 policjantów, którzy wykazali się dobrymi wynikami pracy, dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w wykonywaniu zadań służbowych zostało nagrodzonych przez komendanta zabrzańskiej policji inspektora Dariusza Wesołowskiego podczas uroczystej odprawy. Wśród odbierających nagrodę motywującą znaleźli się między innymi funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, którzy skierowali akty oskarżenia przeciwko sprawcom 200 przestępstw gospodarczych.

 

Więcej…
 
Zimno na dworze ale gorąco w sercach. Sztafeta Miłosierdzia znów zatoczyła koło po Zabrzu wspierając szczytne cele Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 24 kwietnia 2017 19:24

POMOC BLIŹNIEMU. Dokładnie 1.719,40 zł zebrano podczas organizowanej w minioną niedzielę Sztafety Miłosierdzia. Przemierzając ulice i łąki Zabrza na motorach, konno i rowerami, mieszkańcy nie tylko naszego miasta wsparli finansowo trzy szczytne cele charytatywne. Niezwykle zimny wiatr i padający momentami śnieg sprawił, iż uczestników tej inicjatywy było nieco mniej, niż w dwóch poprzednich edycjach. Jednakże ci, którzy przybyli przed kościół św. Józefa przy ul. Roosevelta nie żałowali. Przy ciepłych przekąskach, gorącej kawie i cieście doskonali się bawili, a najbardziej odważni odtańczyli szaloną zumbę. Na miejscu można też było nabyć wyroby rękodzieła.

Więcej…
 
Jutro Światowy Dzień Książki Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 23 kwietnia 2017 00:23

PONIEDZIAŁEK Z KSIĄŻKĄ. Czy zabrzanie sięgają jeszcze po książki? Przekonać się będziemy mogli o tym już jutro (24 kwietnia) na pl. Teatralnym, gdzie Miejska Biblioteka Publiczna pomiędzy godziną 12. a 15. organizuje akcję Zabrze czyta. Na jej uczestników czeka moc atrakcji. Mieszkańcy naszego miasta będą czytać na głos fragmenty ulubionych dzieł i wziąć udział w licznych konkursach – nie tylko literackich – dla małych i dla dużych. Więcej…

 
Zadbaj o serce - przyjdź do ŚCCS na darmowe badania Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora sobota, 22 kwietnia 2017 10:02


ZDROWIE. Tym razem nie w niedzielę, a w najbliższy poniedziałek (24 kwietnia) Śląskie Centrum Chorób Serca organizuje prozdrowotną akcję edukacyjną, połączoną z darmowymi badaniami. Akcja – którą zaplanowano pomiędzy godziną 9. a 13. adresowana jest przede wszystkim do osób z nadciśnieniem. Wszyscy, którzy tego dnia pojawią się w szpitalu zyskają szanse na bezpłatne, podstawowe badania oraz poradę specjalisty. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że cierpi na nadciśnienie.

Więcej…
 
Za 30 złotych dojedziesz do... Zakopanego Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 21 kwietnia 2017 14:40

DŁUGI WEEKEND. Do „wielkiej majówki” został już niespełna tydzień. Z tej okazji Koleje Śląskie uruchomiły specjalny pociąg z Katowic do Zakopanego. Bilety zapewniające miejsca siedzące kosztują jedynie 30 zł! Będzie je można kupić w Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Głównym w Katowicach do piątku (28 kwietnia), ale dziś można je zamówić, wypełniając formularz na specjalnie stworzonej platformie: http://giewont.kolejeslaskie.com/. Pociąg do Zakopanego odjedzie z Katowic w przyszłą sobotę (29 kwietnia) o godzinie 7.18 i dotrze na miejsce o godzinie 11.49, a o 14.58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na środę (3 maja) - pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9.20, do Zakopanego przyjedzie o 13.58, a trasę powrotną rozpocznie o 17.23. Więcej…

 
Konno, na motocyklach i rowerach - Sztafeta Miłosierdzia, dla chorych dzieci Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 21 kwietnia 2017 14:09

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. Po raz trzeci już ulicami (i łąkami) naszego miasta przejedzie w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) Sztafeta Miłosierdzia. To zainicjowane przez ks. Rafała Przybyłę z parafii św. Józefa charytatywne dzieło ukierunkowane na zbieranie datków z przeznaczeniem na szczytne, społeczne cele tym razem posłuży na zgromadzenie funduszy na hipoterapię dla chorych dzieci. W tegorocznej sztafecie wezmą udział motocykliści, jeźdźcy oraz rowerzyści, za którymi przemieszczać się będą skarbonki. A na końcu podczas mini-festynu parafialnego przy cieście, grillu i wtórze orkiestry dętej odtańczona zostanie radosna zumba pod okiem profesjonalnego instruktora. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców jeśli nie do czynnego uczestnictwa, to przynajmniej obecności i drobnego wsparcia materialnego.
Nieprzypadkowo Sztafeta Miłosierdzia organizowana jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Ten właśnie dzień obchodzony jest w całym Kościele Katolickim jako niedziela miłosierdzia Bożego. Więcej…

 
Gwiazdy - wczoraj w Zabrzu, w maju w kinach w całym kraju Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 21 kwietnia 2017 13:54

PRZED PREMIERĄ. Wczoraj, w zabrzańskim Multikinie, odbył się przedpremierowy pokaz długo oczekiwanego, najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Gwiazdy”, opartego na kanwie losów Jana Banasia, legendarnego piłkarza Górnika Zabrze i reprezentacji Polski. Film opowiada o pasji do piłki i miłości dwóch przyjaciół do tej samej kobiety. Akcja zaczyna się w 1943 r., a kończy w 1974 r., kiedy to w RFN rozegrano finały mistrzostw świata, na które Banaś nie mógł pojechać „z przyczyn politycznych” .Widzowie będą go mogli oglądać od 12 maja. Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 270
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo z Krynicy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 29 kwietnia

Mój Nikifor

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA