Wydarzenia
Ścigani za prawdę. Prawnik uruchamia sądowy tryb karny przeciwko dziennikarzom GŁOS-u, bo ujawniliśmy, iż jego działalność bada prokuratura Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora niedziela, 18 sierpnia 2019 18:58

WOLNOŚĆ SŁOWA. Na co dzień w wielu sprawach dziennikarze GŁOSu stają po stronie pokrzywdzonych mieszkańców, rozwiązują patowe sytuacje czy ujawniają skrywane przestępstwa. Niestety, czasem przychodzi nam płacić za to wysoką cenę, bowiem zdarza się, iż „bohaterowie” naszych artykułów zamiast publicznie przeprosić i obiecać poprawę, sami stawiają się w roli ofiar i chcą, by sąd ukarał ich demaskatorów. W efekcie do roku więzienia grozi redaktorowi naczelnemu naszego tygodnika Jakubowi Lazarowi oraz dziennikarzowi Przemysławowi Jaraszowi za opisanie przed rokiem kulisów działalności zabrzańskiego prawnika Fabiana Pawlaka. Ten, choć skończył studia prawnicze, to nie zdał nigdy egzaminu na adwokata czy radcę prawnego, w związku z czym może być jedynie doradcą prawnym o mocno ograniczonym polu reprezentowania swoich klientów w sądach.

Niektórzy z jego zleceniodawców poczuli się tym oszukani i szukali pomocy nie tylko w naszej redakcji, ale także w biurze posła i eks – ministra sprawiedliwości Borysa Budki, a nawet w prokuraturze. Teraz sam Pawlak, wykorzystując okryty złą sławą artykuł 212 kodeksu karnego, złożył przeciwko naszym dziennikarzom do sądu karnego (a więc nie cywilnego) tzw. prywatny akt oskarżenia zarzucając nam zniesławienie.

Więcej…
 
Także w Zabrzu uczczono uroczyście setną rocznicę I Powstania Śląskiego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 16 sierpnia 2019 20:42

UROCZYSTOŚCI. Miejskie obchody upamiętniające setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego – zorganizowano wczoraj w Zabrzu-Kończycach. Uroczystości tradycyjnie zainaugurowała msza święta w miejscowym kościele pw. Bożego Ciała. Następnie pod Pomnikiem Poległych w Powstaniach Śląskich prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zabrzańscy radni, reprezentacje jednostek i instytucji miejskich, a także przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych złożyli wieńce i uczcili pamięć powstańców śląskich. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza. Wieczorem zaś, na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach, odbyła się tradycyjna śląska biesiada.

Więcej…
 
Koniec utrapień kierowców zmierzających do północnych dzielnic Zabrza. Wiadukt u zbiegu ulic Hagera i Tarnopolskiej wreszcie jest przejezdny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 15 sierpnia 2019 22:21

INWESTYCJE DROGOWE. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment końca utrapień zabrzańskich kierowców podróżujących ze śródmieścia w kierunku Mikulczyc, Grzybowic i Rokitnicy. Wczoraj – z dwumiesięcznym poślizgiem - do użytku oddano wyremontowany wiadukt w ciągu Drogi Krajowej 88, biegnący nad ulicą Hagera/Tarnopolską w Zabrzu. Łączny koszt robót budowlanych wyniósł 4,3 mln zł brutto, z czego 1 mln zł stanowiło pozyskane przez miasto dofinansowanie z budżetu państwa. Tym samym odtąd ulica Hagera, po ponad dziesięciu miesiącach przerwy, ponownie jest już w pełni przejezdna.

Przebudowa wiaduktu to kolejna z wielu inwestycji infrastrukturalnych i drogowych przeprowadzanych w ostatnim czasie w Zabrzu. Niedawno oddano do użytku ul. Neptuna, a aktualnie trwa m.in. budowa ul. Jowisza, ul. Lawendowej i remont ul. Piłsudskiego.

Więcej…
 
Oto mój zwierz - ostatnia galeria. Głosowanie tylko do 27 sierpnia. Do wygrania tydzień w Krynicy Zdroju!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 14 sierpnia 2019 19:04

GALERIA-KONKURS (7). Dziś prezentujemy osiem ostatnich zdjęć nadesłanych na nasz wakacyjny konkurs. Można w nim wygrać tygodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w krynickim ośrodku wypoczynkowym Galicya (ul. Wysoka 24), bon na 200 złotych do wykorzystania w hurtowni Zoobrado (Zabrze, ul Narutowicza 2) oraz dodatkowo książkę Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt (Wydawnictwo Poznańskie).  Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba wybrać zwierza i oddać na niego głos. W kilku przypadkach są to pary, a nawet większe grupy, ale traktujemy je jako „jedność”, gdyż są sfotografowane i opisane wspólnie. A głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

Więcej…
 
Dziennikarze ścigani za pisanie prawdy, zabrzanin utonął w Czechowicach, nielegalne śmieci z Niemiec, prezydent ujawnia swe zarobki. Nowy Głos już do kupienia i czytania!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 14 sierpnia 2019 09:09

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od poranka do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście.  Polecamy szczególnie następujące publikacje:

- ŚCIGANI ZA PRAWDĘ - prawnik sadza na ławie oskarżonych naszych dziennikarzy, bo napisali, że jego działalność badała prokuratura  i zajął się nią eks-minister sprawiedliwości.

- ZASĄDZONE MILIONY - Mostostal odzyskuje pieniądze od państwowego zarządcy budowy autostrad.

- 33-LATEK UTONĄŁ W CZECHOWICACH - zabójcze jezioro, kilka utonięć, ostatnia ofiara z Zabrza...   

- ŻYCIE EMERYTA - prezydent Zabrza ujawniła swój dochód. Jest rekordowy! A gdzie i ile zarabia przewodnicząca Rady Miasta? Pracuje w kilku miejscach...

 - NIE WSZYSCY CHORZY BYLI CHORZY - ZUS skontrolował zabrzan na zwolnieniach lekarskich. Będą oddawać pieniądze! 

Więcej…
 
To już przedostatnia galeria konkursu, w którym do wygrania tydzień w Krynicy Zdroju. Głosuj!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 13 sierpnia 2019 20:25

GALERIA-KONKURS (6).  Prezentujemy osiem kolejnych zdjęć nadesłanych na nasz wakacyjny konkurs. Można w nim wygrać tygodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w krynickim ośrodku wypoczynkowym Galicya (ul. Wysoka 24), bon na 200 złotych do wykorzystania w hurtowni Zoobrado (Zabrze, ul Narutowicza 2) oraz dodatkowo książkę Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt (Wydawnictwo Poznańskie).  Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba wybrać zwierza i oddać na niego głos. W kilku przypadkach są to pary, a nawet większe grupy, ale traktujemy je jako „jedność”, gdyż są sfotografowane i opisane wspólnie. A głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

Więcej…
 
Osiem kolejnych zwierzaków do wyboru. Głosuj i wygraj tydzień w Krynicy Zdroju!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 12 sierpnia 2019 20:29

GALERIA-KONKURS (5).  Prezentujemy następne zdjęcia nadesłane na nasz wakacyjny konkurs. Można w nim wygrać tygodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w krynickim ośrodku wypoczynkowym Galicya (ul. Wysoka 24), bon na 200 złotych do wykorzystania w hurtowni Zoobrado (Zabrze, ul Narutowicza 2) oraz dodatkowo książkę Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt (Wydawnictwo Poznańskie).  Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba wybrać zwierza i oddać na niego głos. W kilku przypadkach są to pary, a nawet większe grupy, ale traktujemy je jako „jedność”, gdyż są sfotografowane i opisane wspólnie. A głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

Więcej…
 
Oto mój zwierz - to już czwarta galeria. Głosuj, do wygrania tydzień w Krynicy Zdroju!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 11 sierpnia 2019 11:37

GALERIA-KONKURS (4).  Prezentujemy kolejnych osiem zdjęć nadesłanych na nasz wakacyjny konkurs. Można w nim wygrać tygodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w krynickim ośrodku wypoczynkowym Galicya (ul. Wysoka 24), bon na 200 złotych do wykorzystania w hurtowni Zoobrado (Zabrze, ul Narutowicza 2) oraz dodatkowo książkę Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt (Wydawnictwo Poznańskie).  Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba wybrać zwierza i oddać na niego głos. W kilku przypadkach są to pary, a nawet większe grupy, ale traktujemy je jako „jedność”, gdyż są sfotografowane i opisane wspólnie. A głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

Więcej…
 
Oto mój zwierz - następny pokaz. Do wygrania tydzień w Krynicy Zdroju!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 10 sierpnia 2019 14:37

GALERIA-KONKURS (3).  Prezentujemy kolejnych osiem zdjęć nadesłanych na nasz wakacyjny konkurs. Można w nim wygrać tygodniowy pobyt z wyżywieniem dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w krynickim ośrodku wypoczynkowym Galicya (ul. Wysoka 24), bon na 200 złotych do wykorzystania w hurtowni Zoobrado (Zabrze, ul Narutowicza 2) oraz dodatkowo książkę Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt (Wydawnictwo Poznańskie).  Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba wybrać zwierza i oddać na niego głos. W kilku przypadkach są to pary, a nawet większe grupy, ale traktujemy je jako „jedność”, gdyż są sfotografowane i opisane wspólnie. A głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

Więcej…
 
Bezpłatny dojazd i powrót na defiladę wojskową Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 10 sierpnia 2019 10:17

W HOŁDZIE POWSTAŃCOM. Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę, że 15 sierpnia na terenie województwa, Koleje Śląskie będą kursować bezpłatnie. Tym samym wszyscy zainteresowani udziałem w defiladzie wojskowej „Wierni Polsce” będą mogli bezpłatnie dojechać i wrócić z tego wyjątkowego wydarzenia. Wielka defilada wojskowa odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach.  W 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego wspomnimy bowiem w szczególny sposób bohaterów walczących o polskość Śląska.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 375
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA