REKLAMA
Wydarzenia
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Kłopoty z usunięciem ostatniego reliktu PRL-u z centrum Zabrza. Śmierć nastolatków. Czy to koniec kopalni? Pracownicy DPS-u nie zauważyli staruszki wyskakującej z okna. Zima zaskoczyła drogowców. Urzędniczy poślizg. Medyczne mrzonki Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 07 grudnia 2016 19:35

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone i rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- BETONOWY OPÓR – w czołówkowym artykule na pierwszej stronie piszemy o usuwanym właśnie nie bez kłopotów ostatnim relikcie przyjaźni polsko-radzieckiej, tkwiącym w samym sercu Zabrza. 27-lat po obradach okrągłego stołu i wyprowadzeniu wojsk sowieckich z Polski pomnik braterstwa broni trafił do muzeum PRL-u. Niestety, plac po nim pozostawiony niezbyt szybko zostanie na nowo zagospodarowany, zaś gigantyczne dziury w chodniku nadal będą czyhać na przechodniów…

- ŚMIERĆ W WANNIE oraz ZWŁOKI NASTOLATKA – dwie różne, tragiczne historie, których wspólnym mianownikiem jest niestety śmierć dwojga bardzo młodych zabrzan.

- NIEZAUWAŻONY DRAMAT – personel Domu Pomocy Społecznej przy ul. Cisowej nie zorientował się, że staruszka wypadła z okna na III piętrze. Alarm wszczął dopiero po pewnym czasie przypadkowy przechodzień.

 

Więcej…
 
W tle górniczego świętowania w Zabrzu pobrzmiewało trudne pytanie – czy to już ostatnia Barbórka w historii ostatniej zabrzańskiej kopalni? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 05 grudnia 2016 21:43

WSPOMNIENIE BARBÓRKI. Za nami uroczystości związane z tegoroczną Barbórką w Zabrzu. Rozpoczęła je już w sobotę uroczysta msza święta za górników sprawowana w kaplicy 170 metrów pod ziemią zabytkowej kopalni Guido przez arcybiskupa katowickiego Wiktora Skworca. Z kolei w niedzielę na osiedlu Janek cały dzień świętowano wraz z parafianami i górnikami kopalni Makoszowy. Najpierw była msza sprawowana przez biskupa gliwickiego Gerarda Kusza, zaś po południu zorganizowano tradycyjną karczmę górniczą. Niestety, coraz więcej wskazuje na to, że być może była to ostatnia Barbórka górników KWK Makoszowy.

 

Więcej…
 
Zszedł z parkietu, ale w sporcie nie powiedział ostatniego słowa. Teraz pomaga chorym na raka Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 04 grudnia 2016 13:39

REMIK - FRYZJER. Po aferze korupcyjnej w ligowej piłce nożnej słowo „fryzjer” u większości kibiców budzi skojarzenia jednoznacznie negatywnie. Jednak nie wśród mieszkańców Zaborza, z których wielu jest stałymi klientami Remika, czyli Remigiusza Lasonia. Wieloletni, rosły (2 metry wzrostu!) rozgrywający drużyny szczypiornistów ma tam salon fryzjerski, który jako jedyny w naszym mieście włączył się w prowadzoną od pięciu lat przez fundację Rak‘n’Roll akcję Daj włos.

Więcej…
 
Dialog możliwości w Demeksie Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 04 grudnia 2016 14:49

BIZNES SPOŁECZNY. Na kolejną edycję Dialogu możliwości Od Pasji Do Biznesu, który wspiera oraz promuje przedsiębiorczość, zaprasza w najbliższy czwartek (8 grudnia) Fajna Spółdzielnia. Wydarzenie odbędzie w Laboratorium Biznesów Kreatywnych, przy ul. Hagera 41 (w budynku Demeksu). Początek o godzinie 18.

Więcej…
 
"Militarny" św. Mikołaj zmierza do Zabrza Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 04 grudnia 2016 09:20

JARMARK ŚWIĄTECZNY. Jak tradycja każe do Zabrza w najbliższy wtorek (6 grudnia) zawita prawdziwy święty Mikołaj! Święty zjawi się w naszym mieście, na pl. Wolności w samo południe, z workiem pełnym słodyczy dla najmłodszych, lecz zamiast saniami zaprzężonymi w renifery, przybędzie militarnym pojazdem, w obstawie podobnych eksponatów z Muzeum Techniki Wojskowej. Nietypowa kawalkada św. Mikołaja pozostanie na placu do godziny 17.30.

Więcej…
 
Szczęść Boże Górnikom! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 04 grudnia 2016 04:09

BARBÓRKA. Z okazji przypadającej dziś Barbórki, wszystkim pracownikom obu zabrzańskich kopalń i ich bliskim życzymy wszelkiej pomyślności, bezpiecznej i satysfakcjonującej pracy, a załodze KWK Makoszowy, by nadchodzący czas przyniósł pomyślne rozwiązanie ich problemów.

Szczęść Wam Boże!

 
II Rajd Renifera tuż, tuż! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora sobota, 03 grudnia 2016 07:57

DLA MIŁOŚNIKÓW MOTORYZACJI. Już za tydzień, w sobotę (10 grudnia) o godz. 16 na ulice Zabrza wyrusza z pl. Warszawskiego uczestnicy Rajdu Renifera. Organizatorem drugiej w historii naszego miasta tego typu zimowej, w której uczestniczyć mogą zarówno pojazdy stare, a nawet zabytkowe, jak i te najnowsze jest Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czekać ich będzie wiele zadań i niespodzianek. Będą musieli tam dotrzeć własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim, zgodnie z przepisami. Część z najlepiej punktowanych zadań będzie trzeba wykonać w określonym czasie. Testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również umiejętności prowadzenia pojazdów. Więcej…

 
Przyjedzie św. Mikołaj, karpie już są, balony polecą Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 03 grudnia 2016 13:13

ŚWIĘTOWANIE. 4 grudnia do Auchan przy M1 (ulica Szkubacza) przybędzie św. Mikołaj. Z okazji świat oraz drugich urodzin tegoż marketu rozdawać będzie drobne upominki. Będzie sobie można także z nim zrobić zdjęcia. Urodzinowa wielka feta ruszy już o godzinie 14 puszczeniem w niebo setek balonów. Przez cały dzień dla dzieci czynny będzie punkt malowania bombek oraz wyrabiania ozdób choinkowych.


Więcej…
 
Rozbierają kontrowersyjny pomnik braterstwa Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 02 grudnia 2016 13:11


CENTRUM. Dziś rano rozpoczął się demontaż stojącego w centrum Zabrza pomnika poświęconego Bohaterom Armii Radzieckiej i Ludowego Wojska Polskiego zwycięzcom w wojnie z faszyzmem. Uchwałę o jego przeniesieniu do Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej podjęli 1,5 roku temu zabrzańscy radni. Kontrowersyjny pomnik, projektu artysty plastyka Stanisława Szczykutowicza wzniesiono w 1985 roku, w miejscu rozebranego wcześniej obelisku ku czci żołnierzy radzieckich.

Więcej…
 
Jarmark adwentowy i karczma górnicza Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora czwartek, 01 grudnia 2016 13:16

OS. JANEK. Na karczmę górniczą zaprasza w najbliższą niedzielę (4 grudnia) na godz. 16.30 proboszcz parafii św. Krzyża na os. Janek (ul. Jaskółcza 37). Na uczestników czekać będą smaczne przekąski i napoje. W programie wystąpi kabaret Książę Lipin i Przyjaciele. Przewidziane liczne konkursy z nagrodami  oraz zabawy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jarmark adwentowy, który poprzedzi msza barbórkowa o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. bpa Gerarda Kusza.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 249
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Wigilijnie na scenie

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 8 , 9, 13, 14, 15, 16, 21 grudnia  (godz. 10);  10, 11, 17, 18  grudnia (godz. 17) oraz 14 grudnia (godz. 18), 20 grudnia (godz. 9 i 11.30)  a także 26 grudnia (godz. 16)

Scrooge. Opowieść Wigilijna

Więcej …
 
Krakowskie święta

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 30 stycznia


Wystawa szopek krakowskich

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA