REKLAMA
Wydarzenia
ŚLEDZTWO GŁOSU: Zamiast skazania karnego skutkującego zwolnieniem z pracy, dyrektorka Aquariusa dostała zwykłą naganę, jak za drobne wykroczenie. Jak to możliwe, że prokuratura, policja i dwoje sędziów nie znają zapisów ustawy? Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora sobota, 24 czerwca 2017 10:40

NIELEGALNY WYROK. Na tak rażąco i „taśmowo” powielaną nieprawidłowość w zabrzańskim sądownictwie i organach ścigania jeszcze nigdy nie natrafiliśmy. Jak ustalił reporter GŁOSu, wobec postawionej przed obliczem sądu osoby publicznej - dyrektorki Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Agnieszki Bober - orzeczono jedynie karę nagany za popełnienie rzekomego wykroczenia polegającego na złamaniu ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych ze związkami zawodowymi. Rzecz w tym, że sprawa ta nigdy nie powinna być prowadzona w trybie wykroczeniowym (znacznie łagodniejszym w znaczeniu i dolegliwościach), lecz w trybie karnym - na zasadzie normalnego procesu o popełnienie przestępstwa, za które grozi grzywna lub nawet ograniczenie wolności. Tak właśnie złamanie wspomnianej ustawy jest traktowane we wszystkich opracowaniach i publikacjach prawnych, w tym na stronie internetowej Prokuratury Krajowej. Tymczasem w Zabrzu tej fundamentalnej wręcz wiedzy nie miała ani prokuratura, ani policja, ani nawet dwoje sędziów, którzy w dwóch postępowaniach sądowych „przyklepali” nielegalne w istocie rozwiązanie. Trwa teraz odkręcanie całej historii przez sąd i prokuraturę.

 

Więcej…
 
Kupił samochody na kredyt, przestał go spłacać, a pojazdy należące do banku spieniężył Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 23 czerwca 2017 11:57

DZIAŁANIA POLICJI. Dwa nielegalnie sprzedane samochody o wartości ponad 260 tys. złotych odzyskali w ostatnich dniach zabrzańscy policjanci. Jednocześnie zatrzymano mężczyznę, który najpierw przywłaszczył pojazdy, a następnie oszukując i wprowadzając w błąd nabywców - sprzedał je. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi wyrok do 8 lat więzienia.

Przez kilkanaście miesięcy zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozpracowywali pod nadzorem prokuratury sprawę przywłaszczenia dwóch samochodów.

 

Więcej…
 
Zamiast sprawy karnej zwykła nagana - czyli jak myli się sąd. Uciekał przed radiowozem na... motorowerze. Piłkarz Górnika badany wykrywaczem kłamstw. Nowy Głos już do kupienia i czytania!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 22 czerwca 2017 10:47

GŁOS ZABRZA. Na tak rażąco i „taśmowo” powielaną nieprawidłowość w zabrzańskim sądownictwie i organach ścigania jeszcze nigdy nie natrafiliśmy. Jak ustalił reporter GŁOSu, wobec postawionej przed obliczem sądu osoby publicznej - dyrektorki Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Agnieszki Bober - orzeczono jedynie karę nagany za popełnienie rzekomego wykroczenia polegającego na złamaniu ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych ze związkami zawodowymi. Rzecz w tym, że sprawa ta nigdy nie powinna być prowadzona w takim trybie, lecz na zasadzie procesu, za który grozi nawet ograniczenie wolności. Poszkodowani pracownicy Aquariusa uważają, że to tylko dowód na zmowę decydentów, która trwa od początku tej sprawy. O co w tym wszystkim chodzi? Czytaj w najnowszym wydaniu drukowanego Głosu.

Więcej…
 
Policja dementuje szokującą informację o porwaniu dziecka w centrum handlowym w Zabrzu. Co się naprawdę wydarzyło? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 21 czerwca 2017 18:00

KONTROWERSJE. Zabrzańska policja kategorycznie zdementowała powielaną na profilach społecznościowych o Zabrzu bulwersującą informację, jakoby w Centrum Handlowym Platan doszło do porwania lub sprzedaży małego dziecka. Wieść taka w nocy z poniedziałku na wtorek zelektryzowała internautów, powodując ogromne poruszenie i wręcz obawy zabrzan o bezpieczeństwo własnych dzieci. Ludzie blisko 25 tys. razy udostępniali dalej tę szokującą ich wiadomość.

- Apelujemy o zaprzestanie udostępniania nieprawdziwej i niepotwierdzonej wiadomości, a przez to nakręcania spirali strachu – podkreśla Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa komendy policji w Zabrzu. Jak ustalił z kolei GŁOS, cała sprawa ma znacznie szerszy kontekst i jest niestety kolejnym już epizodem zainicjowanym przez kobietę – jak wiele na to wskazuje – mającą problemy ze zdrowiem psychicznym. Krąży ona po mieście, w tym pojawia się na sesjach samorządu, i głośno artykułuje swoje oskarżenia pod adresem wszelkich możliwych instytucji publicznych, zarzucając im uczestniczenie w porywaniu, gwałceniu dzieci i młodzieży oraz ich stręczycielstwie.

 

Więcej…
 
Oto mój zwierz (sezon drugi). Łap aparat i pstrykaj zdjęcia! Do wygrania pobyt dla dwóch osób w ośrodku wypoczynkowym w Szczyrku!!! Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 20 czerwca 2017 13:45

REDAKCYJNY KONKURS. Masz złotą rybkę spełniającą życzenia, myszkę groźną jak lew, stukolorową papugę władającą setkami języków, jadowitego węża żywiącego się wyłącznie płatkami owsianymi, a może królika z uszami jak kot albo po prostu „kota” na punkcie swego kota? Zrób zdjęcie swemu pupilowi, wyślij je do naszej redakcji i wygraj weekendowy pobyt dla dwóch osób (i oczywiście zwierzaka) w domu wypoczynkowym Maria w Szczyrku (ul. Beskidzka 19). W naszym letnim konkursie oferujemy dla laureatów również kilka dodatkowych „zwierzęcych” prezentów niespodzianek.

Nasza ubiegłoroczna wakacyjna zabawa "Oto mój zwierz" cieszyła się takim powodzeniem, że postanowiliśmy ją tego lata kontynuować. Otwieramy zatem jego drugą edycję i zdjęcia waszych pupili można już do nas wysyłać. Czekamy także na zwierzenia na temat zwierząt. Im krótsze, lecz barwne – tym lepsze. Będziemy je przez całe lato (w miarę miejsca) publikować razem ze zdjęciami Waszych pupili, które są głównym elementem konkursu.

Więcej…

 
Paweł Kukiz osobiście przyjął do swego ugrupowania niezależnego radnego z Zabrza - Mirosława Dynaka. Restauracja Impresja tłumnie wypełniona podczas spotkania z liderem „kukizowców” Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:36

POLITYKA I SAMORZĄD. Zapowiadano samorządową niespodziankę i tak też się stało. Podczas dzisiejszej wizyty w Zabrzu Paweł Kukiz – lider parlamentarnego ugrupowania sprzeciwu wobec (jak to sam określa) „partiokracji”, osobiście przyjął w szeregi swego stowarzyszenia zabrzanina Mirosława Dynaka. To związkowiec górniczy i niezależny radny miejski, który zasłynął już w Zabrzu swą dociekliwością i niezłomnością w tropieniu nieprawidłowości m.in. w samorządowej jednostce zarządzającej dwoma basenami Aquarius. W ten to oto sposób „kukizowcy” wprowadzili do Rady Miasta, a więc władzy samorządowej, swego pierwszego człowieka i sympatyka. Sam Dynak przyjmując charakterystyczny znaczek ugrupowania z rak jego lidera, zadeklarował dalszą konsekwentną pracę na rzecz lokalnej społeczności i mieszkańców.

 

Więcej…
 
Każdy może dziś wpaść na spotkanie z Pawłem Kukizem w Zabrzu. Czym organizatorzy chcą nas zaskoczyć? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 19 czerwca 2017 12:31

POLITYKA. Na otwarte spotkanie z mieszkańcami oraz swymi sympatykami, przyjedzie dzisiaj (poniedziałek, 19 czerwca) do Zabrza poseł Paweł Kukiz – rockman, polityk, założyciel i lider ugrupowania Kukiz`15, które przebojem weszło do Sejmu w wyborach parlamentarnych. Miting zaplanowano na godz. 18 w Restauracji Impresja (Park Hutniczy 10). Nieoficjalnie wiadomo, że przy tej okazji planowane jest pewne zaskakujące wydarzenie o znaczeniu samorządowym, ale na razie organizatorzy milczą na temat szczegółów.

- Bardzo cieszymy się z jego wizyty w Zabrzu i faktu, że na spotkanie z sympatykami naszego ugrupowania z tej części Śląska wybrał właśnie nasze miasto, w którym ma tak wielu sympatyków. Przy tej okazji będzie czas na podsumowanie pracy zabrzańskiego koła Kukiz`15 oraz ustalenie dalszego planu działań na kolejne miesiące – podkreśla Adam Krajewski, lider zabrzańskich „kukizowców”. 

Więcej…
 
Ewangelickie Dni Kościoła - zabrzanie wśród kilkunastu tysięcy uczestników Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 18 czerwca 2017 23:54

SPOTKANIA Z CHRYSTUSEM. Kilkanaście tysięcy wiernych (nie tylko z Polski) uczestniczyło w minionym tygodniu - od czwartku do soboty – w Ewangelickich Dniach Kościoła. Spotkania w Bielsku – Białej, Cieszynie i Ustroniu – zorganizowane w ramach jubileuszu 500-lecia reformacji obejmowały nabożeństwa, studia biblijne (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), warsztaty artystyczne wystawy, koncerty, spektakle teatralne, kiermasze oraz wycieczki. Współorganizatorami wydarzenia były samorządy wymienionych wyżej miast. Jednym z głównych organizatorów z ramienia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP był pochodzący z naszego miasta bp Adrian Korczago (na zdjęciu trzeci od lewej). Na miejscu spotkaliśmy również ks. Dariusza Dawida, proboszcza zabrzańskiej parafii. Więcej…

 
Kardio-Med Silesia z nagrodą Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 16 czerwca 2017 06:00

NAUKA. Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017 otrzymał Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu. Został on uhonorowanym za realizację projektu „Nomed-AF - Nieinwazyjny monitoring we wczesnym wykrywaniu niemego migotania przedsionków (AF)”. Konkurs jest prowadzony przez pod patronatem: Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 
Pogoda dla kultury Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 16 czerwca 2017 05:46


METEO. Za oknami pochmurno i sporo deszczu, jednak – na szczęście – zapowiadane dla części Polski wichury i burze szczęśliwie mają tym razem ominąć nasze miasto. Weekend – niestety – nie zapowiada się zbyt ciekawie: chmury, chmury i jeszcze raz chmury, z których w ciągu dnia zarówno dziś, jak i jutro spadnie sporo deszczu. Rozpogodzenia możemy się spodziewać dopiero w niedzielne popołudnie. Wówczas też powrócą letnie temperatury. Zamiast plaźowania radzimy więc skorzystać z licznych propozycji zabrzańskich instytucji kulturalnych i udać się na koncert, spektakl teatralny, film, bądź odwiedzić muzeum.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 281
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Kawa i herbata po mieszczańsku

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 20 czerwca


Dzbanki firmy Bauscher z kolekcji Beaty i Witolda Goczołów.

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA