REKLAMA
Wydarzenia
XI Metropolitalne Święto Rodziny: najpierw koncert Rubika w Domu Muzyki i tańca, teraz imprezy w całym regionie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 21 maja 2018 12:26

 

IMPREZY. Biskup senior Damian Zimoń wraz z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierzem Karolczakiem zainaugurowali w sobotę XI Metropolitalne Święto Rodziny. W trakcie koncertu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, który tradycyjnie towarzyszył otwarciu obchodów święta, wystąpił Piotr Rubik z zespołem w programie „Moja historia”.

Więcej…
 
Międzynarodowe rysowanie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem rzeszy artystów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 20 maja 2018 22:44

WIELKIE RYSOWANIE. XXI Międzynarodowy Festiwal Rysowania odbył się w miniony piątek w hali MOSiRu przy ul. Matejki. Organizatorami tego tradycyjnego już wydarzenia artystycznego były: Liceum Plastyczne przy ZS nr 18 w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, a honorowy patronat sprawowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Więcej…
 
Święto kolorów wybuchnie pyłem barw już dziś, na Kąpielisku Leśnym. Początek o godz. 15 Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 19 maja 2018 11:15

RODZINNA ZABAWA. Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się lato. I chociaż pogoda jeszcze się waha, nic nie powstrzyma nadchodzącej bryzy koloru! Holi Festival Poland w tym roku opanowuje prawie 100 różnych miejsc, a wakacyjna mapa Polski już na dobre pokrywa pył radosnych barw! Już dziś święto kolorów zawita do Zabrza. Impreza odbędzie się na Kąpielisku Leśnym przy ul. Srebrnej w Maciejowie, w godz. 15-21.

Holi Festival Poland to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości właśnie. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia „malowanie” się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Czy powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe? Radny Kukiza mówił o lokalnym układzie, teraz prokuratura szuka na niego paragrafu. Wywiad z nowym prezesem Sądu Okręgowego. Wkrótce rusza budżet partycypacyjny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 17 maja 2018 10:16

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego poranka do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

 - WYBUDUJĄ CENTRUM PRZESIADKOWE? - czołówkowy materiał na pierwszej stronie tygodnika o tym, że ruszyła procedura związana z planami budowy dawno zapowiadanego centrum przesiadkowego. Gdzie zostanie postawione i co zmieniło się w planach przez minioną dekadę?

- RADNY POD OBSTRZAŁEM oraz NIE DAM SIĘ ZASTRASZYĆ – opisujemy bulwersującą historię o tym, iż radny Mirosław Dynak, który głośno mówił o ujawnionym przez GŁOS lokalnym układzie prokuratorsko-sądowym, znalazł się na celowniku policji. Trwa usilne poszukiwanie paragrafu na zbyt dociekliwego samorządowca, który tropił nieprawidłowości w zabrzańskim Aquariusie.

- WIERZĘ W REFORMĘ SĄDOWNICTWA – wywodzący się z Zabrza Arkadiusz Cichocki, nowy prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach w rozmowie z GŁOSem opowiada o okolicznościach powołania go przez ministra na stanowisko, swoim pochodzeniu rodzinnym, ocenie zabrzańskiej temidy i sensie zmian z wymiarze sprawiedliwości.

 

Więcej…
 
Głosowanie konkursu FOTOGRAFIA Z MAMĄ ruszyło. Do wygrania moc nagród! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 17 maja 2018 05:51

KONKURS. No i mamy: zdjęcia Mam i ich pociech. Wszystkie piękne i z duszą. Cyfrowe, archiwalne, robione specjalnie kilka dni temu albo wyciągnięte z albumu... Obejrzyj wszystkie i oddaj swój głos na najlepsze. Wszystkie zdjęcia można także podziwiać w tygodniku Głos Zabrza i Rudy Śląskiej. A głosy (punkty) można przyznawać wybranej fotografii w dwojaki sposób: za pośrednictwem kuponu wydrukowanego w gazecie, a także za pośrednictwem SMS-ów. Należy je wysyłać na numer 74480, a w jego treści wpisać tekst wydrukowany na czerwono, umieszczony pod wybranym zdjęciem (wybierając np. zdjęcie nr. 1 piszemy: TYP.FM.1). Na kupony (oczywiście wypełnione) czekamy w redakcji (Zabrze, ul. Brysza 8) do wtorku 22 maja (do godz. 15). SMS-y można natomiast wysyłać dłużej, bo do końca (czyli do północy) tego samego dnia. Koszt jednego SMS-a to 4,92 zł. Kupon wycięty z gazety ma dwukrotnie większą wartość punktową niż SMS (kupon – 2 punkty, SMS – 1 punkt). 

Więcej…
 
Na zdjęcia do konkursu Fotografia z Mamą czekamy tylko do 15 maja! Do wygrania profesjonalna sesja fotograficzna, biżuteria, voucher do Zatorlandu oraz karnet na zajęcia w Studio Maciej. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 14 maja 2018 12:58

RODZINNY KONKURS. Przyślij zdjęcie, a wyślemy Cię na profesjonalną sesję fotograficzną. I nie tylko! Trwa ósma edycja naszej akcji z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka!!! W konkursie Fotografia z Mamą wygrać można sesję zdjęciową w wykonaniu Agnieszki i Anny Dziduszkiewicz (FotoSister Studio), specjalistek od ujęć dziecięcych i rodzinnych. Efekty ich pracy zaprezentujemy na naszych łamach 30 maja. Do zdobycia także inne nagrody.

Więcej…
 
Międzynarodowy Festiwal Tańca już trwa! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 13 maja 2018 08:35

TANIEC. Najlepsze pary taneczne Europy rywalizować będą dziś w w zabrzańskiej hali Pogoń podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca. Tancerze zaprezentują się zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. Zabrzański turniej od lat rozgrywany jest w niezwykle wysokiej randze WDSF Open. Prezentowane walce, tanga, samby czy rumby z jednej strony są zatem prawdziwą ucztą dla oczu, z drugiej - pozwalają zdobywać punkty w światowym rankingu.- Zawsze staramy się przygotować jakąś ciekawostkę lub niespodziankę dla naszej publiczności. Tak będzie i tym razem, ale nie chcę jednak zdradzać szczegółów. Trzeba po prostu przyjść na galę i samemu się przekonać - podkreśla Andrzej Dominiak, jeden z organizatorów Międzynarodowego FestiwaluTańca.

Więcej…
 
Można już zgłaszać kandydatów Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 12 maja 2018 09:23

WYRÓŻNIENIA. 14 lipca br. już po raz 18. zostaną wręczone Wyróżnienia im. św. Kamila osobom fizycznym jak również instytucjom i organizacjom, którzy wnieśli szczególny wkład w życie miasta lub też przez swoją działalność przyczynili się do wzrostu znaczenia miasta Zabrza w kraju i na świecie.Kandydatów do Wyróżnienia mogą zgłaszać instytucje działające w mieście jak również członkowie Kapituły. Więcej…

 
Takiego turnieju jeszcze nie było! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 11 maja 2018 08:50

INTEGRACJA/SPORT. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz rady zabrzańskich dzielnic organizują jutro o godz. 13 Pierwszy Turniej Dzielnic. W jego ramach w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Matejki 6 całe rodziny będą mogły rywalizować w konkurencjach o charakterze zabawowym w siedmiu kategoriach wiekowych (od lat 3 do... 103). Zmagania mają dość oryginalne (zakamuflowane) nazwy: gąsienica, kalambury, rzut do kosza na śmieci, skok w dal, przeciąganie liny, sztafeta dzielnic, a także... każdy głupek strzela w słupek.

Więcej…
 
Do wygrania profesjonalna sesja fotograficzna, biżuteria, voucher do Zatorladnu oraz karnet na zajęcia w Studio Maciej. Konkurs Fotografia z Mamą oficjalnie rozpoczęty!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 10 maja 2018 10:11

RODZINNY KONKURS. Przyślij zdjęcie, a wyślemy Cię na profesjonalną sesję fotograficzną. I nie tylko! Ruszyła ósma edycja naszej akcji z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka!!! W konkursie Fotografia z Mamą wygrać można sesję zdjęciową w wykonaniu Agnieszki i Anny Dziduszkiewicz (FotoSister Studio), specjalistek od ujęć dziecięcych i rodzinnych. Efekty ich pracy zaprezentujemy na naszych łamach 30 maja. Do zdobycia także inne nagrody.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 322
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo niecodzienne

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do czerwca


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK