REKLAMA
Wydarzenia
Reporter GŁOSu odkrył na dzikim wysypisku urzędowe dokumenty ZUS zawierające dane osobowe mieszkańców Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 28 kwietnia 2016 18:30

KONTROWERSJE. To miał być zwykły reporterski rekonesans w odpowiedzi na zgłoszenie jednego z mieszkańców o dzikich wysypiskach śmieci w okolicy stadniny koni w Maciejowie, które od dawna nie są usuwane przez służby miejskie. Tymczasem dziennikarz GŁOSu wśród porzuconych nielegalnie odpadów odkrył worek z częściowo tylko zniszczoną urzędową dokumentacją zabrzańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Naszym oczom ukazały się nie tylko pisma i zestawienia finansowe kierowane do konkretnych ludzi z imienia, nazwiska i adresu, ale także te kierowane z różnych państwowych instytucji (w tym sądów i komorników) do zabrzańskiego ZUS. Były też sygnowane znakiem ZUS papierowe nakładki kalendarzowe na biurka, prywatny kalendarz z wieloma datami posiedzeń sądowych i umowy zawarte pomiędzy różnymi osobami i firmami.

O znalezisku natychmiast powiadomiliśmy Straż Miejską w Zabrzu. Jednak zarówno dyżurny jednostki, jak i obecny na miejscu patrol początkowo niezbyt kwapili się do podjęcia interwencji i zabezpieczenia dokumentów z danymi osobowymi.

- To, że czyjeś dokumenty wylądowały gdzieś na skraju lasu nie oznacza, że to te osoby je tam wyrzuciły. Przerabialiśmy już takie sprawy i przegrywaliśmy w sądzie, bo dla sądu to tylko poszlaka, a nie twardy dowód. Poza tym będziemy musieli przesłuchać pana w charakterze świadka – tłumaczył nam dyżurny straży miejskiej wyraźnie próbując nas zniechęcić. Wziął się do działania dopiero na nasze stanowcze zgłoszenie i zwrócenie uwagi na fakt, iż wyrzucanie dokumentów z danymi osobowymi jest złamaniem prawa.

 

Więcej…
 
Mistrzowie gry słownej z Rokitnicy. Trzy puchary scrabblowych rozgrywek przyjechały do Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 26 kwietnia 2016 11:45

TURNIEJE. W początkach lat trzydziestych XX wieku Alfred Butts, naówczas bezrobotny Amerykanin, wymyślił grę polegającą na anagramowaniu słów. Tak narodziły się Scrabble, najbardziej popularna gra słowna na świecie. W rocznicę urodzin twórcy gry, Gimnazjum nr 1 z Będzina zorganizowało regionalny turniej „Urodziny Alfreda”, skierowany do uczniów i uczennic śląskich szkół ćwiczących swe umiejętności w kołach scrabblowych. Zawody odbyły się w miniony piątek (22 kwietnia), udział wzięło w nich 22 graczy. Turniej miał wyłonić zarówno zwycięzców w kategorii indywidualnej, jak i najlepszy trzyosobowy zespół szkolny.

 

Więcej…
 
Zabrzańska gala śląskiego środowiska rzemieślniczego i biznesowego. Wśród nagrodzonych także przedstawiciele Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 25 kwietnia 2016 21:37

GALA RZEMIEŚLNICZA. Występ znanego śląskiego artysty Krzysztofa Respondka, a także koncert kultowego zespołu Kombi uświetniły XXIII Galę Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Impreza została zorganizowana w minioną sobotę (23 kwietnia) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu już po raz drugi w historii.

 

Więcej…
 
W Zabrzu trwa Tydzień Ziemi - przynieś baterie, kup znaczki i minerały Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora sobota, 23 kwietnia 2016 10:16

MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO. Wykładem dyrektora Instytutu Przeróbki Chemicznej Węgla, Aleksandra Sobolewskiego, zatytułowanym Czy błękitny węgiel może stanowić szansę na poprawę stanu jakości powietrza w Polsce?  Muzeum Górnictwa Węglowego  zainaugurowało wczoraj XXIII Tydzień Ziemi w naszym mieście, przebiegający pod hasłem Odpowiedzialny Śląsk. Dziś w muzealnym holu o godzinie 11-tej rozpocznie się zbiórka zużytych baterii i sprzedaż minerałów, które to potrwają do przyszłego czwartku (28 kwietnia).

Więcej…
 
Biskupicki festyn Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 22 kwietnia 2016 10:45

IMPREZY. Zachowaj Trzeźwy Umysł - pod takim hasłem w Zabrzu Biskupicach przez dwa dni trwać będzie festyn organizowany przez dwie szkoły. Impreza odbędzie się 23 i 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 22 i Zespole Szkół nr 4.  Pierwszego dnia odbędzie się wiele zabaw plenerowych, drugiego dnia: turniej szachowy i turniej hokeja na trawie. 

Więcej…
 
Wejście Smoka - już wkrótce Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora wtorek, 26 kwietnia 2016 15:00

TARGI. Targi China Homelife Show 2016 (7-9 czerwca) zbliżają się wielkimi krokami. Przez ostatnie cztery lata impreza była organizowana w Poznaniu. W tym roku – z uwagi na niezwykłe zainteresowanie targami w latach ubiegłych - chińskich wystawców gościć będzie największe w kraju Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe Warsaw Expo Nadarzyn pod Warszawą.

Więcej…
 
Wyróżnieni policjanci Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2016 14:59

NAGRODY. Podczas wczorajszej odprawy Komendant Miejski Policji w Zabrzu  Dariusz Wesołowski przekazał aż 54 nagrody pieniężne dla funkcjonariuszy, którzy wyróżnili się dobrymi wynikami pracy, dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w wykonywaniu zadań służbowych. W gronie nagrodzonych policjantów znaleźli się również tacy, którzy odebrali więcej niż jedną nagrodę.

Więcej…
 
Świętują u Pileckiego Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2016 13:29

ROCZNICA. 22 kwietnia (godz. 11)  w Miejskim Ośrodku Kultury Guido przy ul 3 maja 91 odbędzie  się  gala z okazji 20. rocznicy nadania Zespołowi Szkół nr 3 imienia pułkownika Witolda Pileckiego. Wcześniej (godz. 9.30) z tej okazji w kościele św. Krzyża (ul. Jaskółcza) odbędzie się msza w intencji patrona.Szkoła świętowanie rozpoczęła już 5 kwietnia organizując sportowy Maraton Przygodowy poświęcony także zdobywaniu wiedzy o patronie (pisaliśmy o tym w drukowanej wersji tygodnika).   

Więcej…
 
Miały być intratne technologie medyczne, a są długi Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2016 12:52

FINANSE. Kontrowersje podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta w Zabrzu wzbudziła uchwała budżetowa, do której w ostatniej chwili przed obradami wprowadzono autopoprawkę zezwalającą prezydent miasta na poręczenie milionowego kredytu dla spółki nowoczesnych technologii medycznych Kardio-Med Silesia. Okazało się, że podmiot ten – mimo wcześniejszych obiecujących zapowiedzi – póki co nie jest w stanie samodzielnie regulować swoich wcześniejszych zobowiązań kredytowych.

Więcej…
 
Byli włodarze miasta z karami więzienia. Kardio-Med nie zarabia, ale dostaje od Zabrza kredyt. Wygrali konkurs na film o Japonii. W Górniku czystki. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2016 00:00

TYGODNIK LOKALNY. Niemal równocześnie, choć w dwóch różnych sprawach byli włodarze Zabrza, Jerzy G. i Jerzy W.  otrzymali wyroki więzienia.  Szczególnie wysoka kara dotknęła byłego prezydenta Zabrza. Oburzony jest tym jego adwokat, który od razu zapowiedział apelację.  Co powiedział zaraz po wyjściu z sali sądowej, a jak wyroki uzasadniali przewodniczący składów sędziowskich? O tym w najnowszym Głosie, który tradycyjnie, jak w każdy czwartek, do nabycia w kioskach i salonach. To najstarszy, najbardziej dociekliwy i poczytny tygodnik o mieście. W szczegółach podajemy niuanse obu procesów, które śledziliśmy od dłuższego czasu. W Głosie także wiele innych interesujących tematów, w tym kontynuacja problemów zabrzan  związanych  z kosztami pochówków oraz pogrzebów dokonywanych w urnach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 213
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Muzyka w teatrze

gdzie: Teatr Nowy, Plac Teatralny 1, tel. 32 271-32-56

kiedy: 30 kwietnia (godz. 18) i 1 maja (godz. 19)


Knajpa - spektakl muzyczny

Więcej …
 
Majewska i Lampert

gdzie: Dom Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17, tel 32 271-56-41

kiedy: 21 maja (godz. 17)

Koncert - inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny.


Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA