REKLAMA
Wydarzenia
Zagraniczni pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży na czas do poniedziałku opanowali Zabrze. Furorę zrobiła rozśpiewana grupa z afrykańskiego Burkina Faso Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 22 lipca 2016 10:14

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. Także Zabrze wśród wielu polskich gmin włączyło się w przyjmowanie pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Do miasta przyjechała w środę wieczorem młodzież z Austrii, Niemiec i Włoch. To prawie 350 pielgrzymów, których goszczą w swych domach zabrzanie w 11 parafiach z Diecezji Gliwickiej i Archidiecezji Katowickiej. Zabrze odwiedziła także w minioną środę stacjonująca w Rudzie Śląskiej wyjątkowo radosna i rozśpiewana grupa z afrykańskiego Burkina Faso.

 

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Zagraniczni pielgrzymi z Europy i Afryki goszczeni przez miasto i rodziny. Czy radny Trześniewski straci swój mandat? Wyniki maturalne zabrzańskich szkół. Hałda znów dymi i truje. Zapomniany cmentarz Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 21 lipca 2016 11:47

TYGODNIK LOKALNY. Już od rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone i rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- OD TAŃCA DO RÓŻAŃCA – w czołówkowym artykule na pierwszej stronie piszemy o trwających właśnie odwiedzinach w naszych miastach i rodzinach młodych pielgrzymów z zagranicy udających się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Przyjechali z różnych krajów Europy Zachodniej, ale GŁOS natrafił także na czarnoskórych, radosnych katolików z afrykańskiego Burkina Faso, którzy zaglądają i do Zabrza i do Rudy Śląskiej. W artykule szczegółowe informacje i propozycje atrakcji dla pielgrzymów zaproponowanych przez samorządy obydwu miast.

- ŚMIERĆ NA DTŚ – szczegóły tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

- STRACI MANDAT? – Po burzliwych obradach i pełnych zwrotów akcji komisja rewizyjna Rady Miasta przegłosowała wniosek, iż radny miejski z dużą dozą prawdopodobieństwa złamał przepisy prawa. To może oznaczać wygaszenie jego mandatu. W artykule prezentujemy szczegółową relację z posiedzenia komisji, na którą próbowano nie wpuścić w ogóle publiczności.

- DRAMAT W NICEI – prezentujemy relację rodziny z Rudy Śląskiej, która wraz z dzieckiem uciekała przed pędzącą, zabójczą ciężarówką w głośnych i tragicznym w skutkach zamachu we Francji.

 

Więcej…
 
Na górskiej Wyrypie trzech zabrzańskich policjantów zmagało się z wiatrem, zimnem i deszczem. Bez snu przeszli 60 kilometrów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 20 lipca 2016 19:22

TURYSTYKA EKSTREMALNA. Trzech zabrzańskich policjantów wzięło udział w X Jubileuszowej Wyrypie Beskidzkiej. Jest to impreza odbywająca się szlakami Beskidów, mająca na celu przejście trasy, której długość wynosi od 50 do 125 kilometrów. Podczas 16 godzin marszu zabrzańscy policjanci w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przeszli 60 kilometrów. Nic tylko pogratulować wytrwałości i miłości do gór.

 

Więcej…
 
W samo południe otwarto zmodernizowany komisariat II policji w Zabrzu. Rewolucyjna wręcz zmiana kosztowała ponad 5 mln złotych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 20 lipca 2016 14:35

INWESTYCJE W BEZPIECZEŃSTWO. Komendant wojewódzki insp. Krzysztof Justyński dokonał dziś w samo południe otwarcia gruntownie zmodernizowanego komisariatu II policji przy ul. Trocera w Zabrzu. Koszt remontu i termomodernizacji wyniósł 5,1 miliona złotych. W uroczystości udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

 

Więcej…
 
Nowe mieszkania Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 17 lipca 2016 14:08

INWESTYCJA. Zarząd Budynków Mieszkaniowych-Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczął realizację inwestycji związanej w budową nowych mieszkań. Przy ul. Trocera powstanie nowoczesne i przytulne osiedle. Składać się będzie ono z sześciu czterokondygnacyjnych budynków, w których znajdą się 72 mieszkania zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców.

Więcej…
 
Pobiegnij dla siebie i Fundacji Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 17 lipca 2016 10:56

ZDROWIE. Zapraszamy na VII Bieg po Serce Zbója Szczyrka, który odbędzie się 23. lipca 2016 (sobota) w Szczyrku na Placu św. Jakuba. Tegoroczna edycja dedykowana jest Światowym Dniom Młodzieży i towarzyszyć będzie jej mnóstwo atrakcji dodatkowych. Po Biegu zapraszamy do amfiteatru na koncert zespołu GOORAL! Bieg po Serce Zbója Szczyrka to impreza sportowo-rekreacyjna o charakterze charytatywnym, mająca m.in. na celu wsparcie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (...)

Więcej…
 
Paszporty w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 16 lipca 2016 12:40

DOKUMENTY. W Urzędzie Miejskim w Zabrzu przy ul. Wolności 286 w p. 109 (I piętro) funkcjonuje Terenowy Punkt Paszportowy. Zapewnia on kompleksową obsługę mieszkańców, zarówno w zakresie przyjmowania wniosków, jak i wydawania dokumentów paszportowych.

Więcej…
 
Najstarsza z osób ochrzczonych w mikulczyckim stawie miała 84 lata Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 16 lipca 2016 10:40

REPORTAŻ. (...)Pogoda tego dnia była wymarzona. Lejący się z nieba żar łagodził wiatr od jeziora. Dziewięcioro neokatechumenów, odzianych w białe szaty - podobnie jak chór, śpiewający radosne pieśni (niektóre dobrze znane ze spotkań oazowych) zabezpieczały dodatkowo płócienne daszki, rozlokowane pod rosnącymi nad brzegiem stawu starymi wierzbami. Wokół plaży zgromadził się tłum, który – sądząc po rejestracjach zaparkowanych nieopodal pojazdów – zjechał nie tylko z całego województwa, ale i z najodleglejszych zakątków Polski.

Więcej…
 
Kondolencje po zamachach w Nicei Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 15 lipca 2016 13:02

Oto pełny tekst kondolencji wystosowany przez władze Zabrza w związku z zamachem terrorystycznym we Francji:

Szanowny Pan Pierre Buhler, Ambasador Francji

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o zamachu terrorystycznym w Nicei. Przesyłamy na ręce Pana Ambasadora wyrazy głębokiego współczucia. Łączymy się w bólu z rodzinami oraz bliskimi ofiar agresji.
Do tak tragicznego zdarzenia doszło w dniu symbolicznym dla Francji – w święto narodowe. Tym większe jest zarówno nasze oburzenie, jak i współczucie. Wspólnie wyrażamy sprzeciw wobec strasznego aktu terroryzmu. Przemoc, której doświadczyli mieszkańcy i turyści, jest bowiem skierowana w fundamenty europejskiego systemu wartości.
Dlatego tym mocniej solidaryzujemy się z pogrążonymi w żałobie Francuzami i Francją.


Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza

 
Prokuratura oskarża związkowców, że źle zebrali podpisy pod aktem założycielskim Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 15 lipca 2016 12:52

SPÓR W AQUARIUSIE. Zaledwie przed tygodniem pisaliśmy o braku dociekliwości zabrzańskiej prokuratury w sprawie zawiadomienia dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw gospodarczych i łamania ustawy związkowej w należącym do gminy Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji Aquarius. Odmówiono wszczęcia śledztwa bez zweryfikowania materiałów dowodowych czy chociażby przesłuchania strony zawiadamiającej. Tymczasem już po tej publikacji dotarła do nas informacja, iż ta sama prokuratura po bardzo wnikliwym śledztwie przesłała do sądu karnego akt oskarżenia przeciwko… założycielom owych związków zawodowych. Trzem osobom zarzuca się popełnienie przestępstw przeciwko dokumentom.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 226
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Ivs Alter

gdzie: Śląskie Rancho, ul. Webera 18, tel. 609 340 329

kiedy: 22  lipca (godz. 20)

Muzyczne Lato - trzeci wieczór

Więcej …
 
Zobacz koniecznie

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 31 sierpnia

W stronę Schultza

Więcej …
 

FACEBOOK