Samorząd
Inauguracyjna sesja samorządu: nowa prezydent Agnieszka Rupniewska z zastępcami i bardzo silnym wsparciem w Radzie Miasta Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora środa, 08 maja 2024 16:36

WŁADZA LOKALNA. Nowa prezydent Zabrza - Agnieszka Rupniewska złożyła ślubowanie i oficjalnie przejęła rządy w mieście podczas uroczystej sesji Rady Miasta, zorganizowanej we wtorek (7 maja) w ratuszu. Tego samego dnia powołała na swoich zastępców: Tomasza Olichwera (szef zabrzańskiej Platformy Obywatelskiej i były poseł) i Przemysława Juroszka (wieloletni radny PO),a dziś także Rafała Grygiela (Lepsze Zabrze). Jednocześnie swą działalność zainaugurowała Rada Miasta, której nowym przewodniczącym został radny i nauczyciel z os. Helenka - Grzegorz Olejniczak (KO). Nie do końca jednak wiadomo, jak ułożą się siły w tym gremium i jaką będzie miała większość urzędująca prezydent Rupniewska.

 

Więcej…
 
Kto prezydentem Zabrza, a kto do Rady Miasta i Sejmiku? Dziś do godz. 21 trwają wybory samorządowe Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 07 kwietnia 2024 09:33

WYBORY. To już dziś (w niedzielę 7 kwietnia) także w Zabrzu wybieramy nowe władze samorządowe: prezydenta miasta, radnych Rady Miasta oraz radnych Sejmiku Województwa Śląskiego. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21. Jeśli w elekcji prezydenckiej żaden z siedmiu zgłoszonych kandydatów nie uzyska ponad 50 procent poparcia głosujących, druga tura – już tylko prezydencka i z udziałem kandydatów o dwóch najlepszych wynikach – odbędzie się dwa tygodnie później (21 kwietnia). Natomiast być może już w poniedziałek powinniśmy poznać pełen skład osobowy i klubowy w Radzie Miasta. Ten wynik będzie z kolei kluczowy dla ułożenia większości w tym organie samorządu, z którym przyszły prezydent będzie musiał współpracować. W mijającej kadencji samorządu większość ta cały czas wisiała na włosku, a dokładnie na jednym głosie większości (13-12), co sprawiało czasem niemałe perturbacje.

Więcej…
 
Lepsze Zabrze zaprezentowało swych kandydatów do Rady Miasta. Ugrupowanie ma jednak bardzo poważny problem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 12 marca 2024 21:45

WYBORY. Komplet 33 kandydatów do Rady Miasta z listy lokalnego stowarzyszenia Lepsze Zabrze zostało oficjalnie zaprezentowanych w miniony poniedziałek (11 marca) podczas spotkania wyborczego zorganizowanego w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Innowacja”. Wydarzenie to odbyło się oczywiście w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Definitywny koniec kotłowni gazowej w Rokitnicy i węglowej na os. Helenka. Uroczyście uruchomiono nowe sieci ciepła systemowego w tych dzielnicach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 19 października 2023 16:52

INWESTYCJE. Na terenie kotłowni na os. Helenka odbyło się dziś uroczyste zakończenie kilkuletniej inwestycji - budowy sieci ciepłowniczej dla tejże dzielnicy oraz dla Rokitnicy, połączonej z likwidacją dwóch starych kotłowni osiedlowych. Przedsięwzięcie realizowane było przez gminną spółkę Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej realizowała od 2020 roku i kosztowało ponad 40 mln zł.

W ramach całego projektu wybudowano łącznie 9,2 km sieci ciepłowniczej łączącej te północne dzielnice Zabrza z Elektrociepłownię Fortum Miechowice. Przedsięwzięcie objęło także rozbudowę sieci ciepłowniczej w tych dzielnicach.

 

Więcej…
 
Rusza rekrutacja do centrum szkoleniowego startupów w Zabrzu Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 28 września 2023 18:24

Materiał do przeczytania w lepszej rozdzielczości po rozklikaniu poniższego ogłoszenia. Zapraszamy 

 
Prezydent Zabrza uzyskała wotum zaufania Rady Miasta oraz absolutorium z wykonania budżetu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 28 czerwca 2023 17:31

FINANSE MIASTA. Rada Miasta w Zabrzu stosunkiem głosów 13-12 udzieliła prezydent Małgorzacie Mańce – Szulik wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu miasta za ubiegły rok. Dyskusja na ten temat trwała bite siedem godzin, w których przeciwne strony sceny polityki samorządowej miasta kreśliły zupełnie przeciwstawny obraz gminnej rzeczywistości. Zdaniem opozycji Zabrze chyli się ku upadkowi i brakuje w nim pieniędzy na najbardziej podstawowe potrzeby publiczne, zaś zdaniem koalicji rządzącej miasto jest w fazie bezprecedensowego po likwidacji przemysłu ciężkiego rozwoju, zwłaszcza w dziedzinie kultury, nauki, sportu, turystyki poprzemysłowej i ekologii. Generalnie jednak radni dyskutowali sami ze sobą, bo na sali obrad nie było ani jednego zwykłego mieszkańca. Wątpliwe, by ktokolwiek był w stanie słuchać słownych tyrrad radnych w internecie przez tak długi okres transmisji na żywo.  

Więcej…
 
Przedszkole w Grzybowicach przeszło gruntowną termomodernizację Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 06 czerwca 2023 15:58

INWESTYCJE. Zakończyła się kosztująca ponad 3,1 mln. złotych termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu - Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30. Z tej okazji odbyła się dzisiaj uroczystość oddania do użytku wyremontowanego obiektu, podczas której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. To kolejne przedszkole w naszym mieście, które stało się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

 

Więcej…
 
Prezydent Zabrza na spotkaniu z mieszkańcami Rokitnicy: teraz budujemy centrum przesiadkowe i remontujemy ratusz, potem bierzemy się za kwestię basenu i hali sportowej Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 19 maja 2023 14:05

WŁADZA I SPOŁECZEŃSTWO. Trwa objazd prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik wraz z towarzyszącymi jej kluczowymi urzędnikami po poszczególnych dzielnicach miasta. W mijającym tygodniu kolejne z nich odbyło się w Rokitnicy, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 28. Poświęcone było realizowanym aktualnie w dzielnicy inwestycjom, a także kolejnym, planowanym w najbliższej przyszłości działaniom. W spotkaniu udział wzięli także radni różnych opcji politycznych z tego okręgu wyborczego.

 

Więcej…
 
Zakończono budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu. Jest przestronnie, bezpiecznie i ekologicznie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 04 kwietnia 2023 17:49

INWESTYCJE. Nowoczesny obiekt schroniska dla zwierząt w Zabrzu Biskupicach uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie i zaliczył odbiór techniczny. W miniony poniedziałek placówkę wizytowały władz miejskie wraz z samą prezydent Małgorzatą Mańką – Szulik. „Obecnie trwa dostawa i montaż wyposażenia. Inwestycja, finansowana w całości z pozyskanych przez nas środków zewnętrznych, zostanie udostępniona w już najbliższych tygodniach. Obiekt służył będzie nie tylko opiece nad bezdomnymi zwierzętami, ale spełni też liczne funkcje edukacyjne i szkoleniowe w postaci zajęć m.in. dla dzieci, seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Będzie też możliwość praktyk studenckich dla przyszłych weterynarzy. Pamiętajmy, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do naszych „braci mniejszych” – napisała w swych mediach społecznościowych prezydent Zabrza.

Więcej…

 
Podczas dorocznej gali Zabrzańskich Aten, nagrodzono wpływających na rozwój i wizerunek naszego miasta Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 13 marca 2023 16:59

WYRÓŻNIENIA. W Hotelu Diament odbyła się w minioną sobotę (11 marca) uroczysta gala wręczenie statuetek „Zabrzańskich Aten”. Wyróżnienia te, przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik, otrzymują osoby i instytucje, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju miasta. Same statuetki zostały zaprojektowane przez wybitnego rzeźbiarza z naszego miasta prof. Krzysztofa Nitscha. W ten sposób władze miasta dziękują za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 92
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA