Samorząd
Definitywny koniec kotłowni gazowej w Rokitnicy i węglowej na os. Helenka. Uroczyście uruchomiono nowe sieci ciepła systemowego w tych dzielnicach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 19 października 2023 16:52

INWESTYCJE. Na terenie kotłowni na os. Helenka odbyło się dziś uroczyste zakończenie kilkuletniej inwestycji - budowy sieci ciepłowniczej dla tejże dzielnicy oraz dla Rokitnicy, połączonej z likwidacją dwóch starych kotłowni osiedlowych. Przedsięwzięcie realizowane było przez gminną spółkę Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej realizowała od 2020 roku i kosztowało ponad 40 mln zł.

W ramach całego projektu wybudowano łącznie 9,2 km sieci ciepłowniczej łączącej te północne dzielnice Zabrza z Elektrociepłownię Fortum Miechowice. Przedsięwzięcie objęło także rozbudowę sieci ciepłowniczej w tych dzielnicach.

 

Więcej…
 
Rusza rekrutacja do centrum szkoleniowego startupów w Zabrzu Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 28 września 2023 18:24

Materiał do przeczytania w lepszej rozdzielczości po rozklikaniu poniższego ogłoszenia. Zapraszamy 

 
Prezydent Zabrza uzyskała wotum zaufania Rady Miasta oraz absolutorium z wykonania budżetu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 28 czerwca 2023 17:31

FINANSE MIASTA. Rada Miasta w Zabrzu stosunkiem głosów 13-12 udzieliła prezydent Małgorzacie Mańce – Szulik wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu miasta za ubiegły rok. Dyskusja na ten temat trwała bite siedem godzin, w których przeciwne strony sceny polityki samorządowej miasta kreśliły zupełnie przeciwstawny obraz gminnej rzeczywistości. Zdaniem opozycji Zabrze chyli się ku upadkowi i brakuje w nim pieniędzy na najbardziej podstawowe potrzeby publiczne, zaś zdaniem koalicji rządzącej miasto jest w fazie bezprecedensowego po likwidacji przemysłu ciężkiego rozwoju, zwłaszcza w dziedzinie kultury, nauki, sportu, turystyki poprzemysłowej i ekologii. Generalnie jednak radni dyskutowali sami ze sobą, bo na sali obrad nie było ani jednego zwykłego mieszkańca. Wątpliwe, by ktokolwiek był w stanie słuchać słownych tyrrad radnych w internecie przez tak długi okres transmisji na żywo.  

Więcej…
 
Przedszkole w Grzybowicach przeszło gruntowną termomodernizację Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 06 czerwca 2023 15:58

INWESTYCJE. Zakończyła się kosztująca ponad 3,1 mln. złotych termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu - Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30. Z tej okazji odbyła się dzisiaj uroczystość oddania do użytku wyremontowanego obiektu, podczas której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. To kolejne przedszkole w naszym mieście, które stało się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

 

Więcej…
 
Prezydent Zabrza na spotkaniu z mieszkańcami Rokitnicy: teraz budujemy centrum przesiadkowe i remontujemy ratusz, potem bierzemy się za kwestię basenu i hali sportowej Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 19 maja 2023 14:05

WŁADZA I SPOŁECZEŃSTWO. Trwa objazd prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik wraz z towarzyszącymi jej kluczowymi urzędnikami po poszczególnych dzielnicach miasta. W mijającym tygodniu kolejne z nich odbyło się w Rokitnicy, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 28. Poświęcone było realizowanym aktualnie w dzielnicy inwestycjom, a także kolejnym, planowanym w najbliższej przyszłości działaniom. W spotkaniu udział wzięli także radni różnych opcji politycznych z tego okręgu wyborczego.

 

Więcej…
 
Zakończono budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu. Jest przestronnie, bezpiecznie i ekologicznie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 04 kwietnia 2023 17:49

INWESTYCJE. Nowoczesny obiekt schroniska dla zwierząt w Zabrzu Biskupicach uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie i zaliczył odbiór techniczny. W miniony poniedziałek placówkę wizytowały władz miejskie wraz z samą prezydent Małgorzatą Mańką – Szulik. „Obecnie trwa dostawa i montaż wyposażenia. Inwestycja, finansowana w całości z pozyskanych przez nas środków zewnętrznych, zostanie udostępniona w już najbliższych tygodniach. Obiekt służył będzie nie tylko opiece nad bezdomnymi zwierzętami, ale spełni też liczne funkcje edukacyjne i szkoleniowe w postaci zajęć m.in. dla dzieci, seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Będzie też możliwość praktyk studenckich dla przyszłych weterynarzy. Pamiętajmy, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do naszych „braci mniejszych” – napisała w swych mediach społecznościowych prezydent Zabrza.

Więcej…

 
Podczas dorocznej gali Zabrzańskich Aten, nagrodzono wpływających na rozwój i wizerunek naszego miasta Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 13 marca 2023 16:59

WYRÓŻNIENIA. W Hotelu Diament odbyła się w minioną sobotę (11 marca) uroczysta gala wręczenie statuetek „Zabrzańskich Aten”. Wyróżnienia te, przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik, otrzymują osoby i instytucje, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju miasta. Same statuetki zostały zaprojektowane przez wybitnego rzeźbiarza z naszego miasta prof. Krzysztofa Nitscha. W ten sposób władze miasta dziękują za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

 

Więcej…
 
Katowicka Akpe Group wyburzy w dwa miesiące ostatnią, starą trybunę stadionu Górnika Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 24 lutego 2023 18:36

INWESTYCJE. Ponad 536 tys. zł kosztować będzie wyburzenie ostatniej, starej trybuny stadionu Górnika Zabrze wraz z dawnym budynkiem administracyjnym. W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisano dziś umowę na wykonanie tej usługi, otwierającej wprost drzwi do finałowej budowy brakującego skrzydła tego obiektu piłkarskiego. Zadanie to wykona w ciągu dwóch miesięcy wybrana w przetargu firma Akpe Goup. W ramach tego samego zlecenia wykonawca ma dodatkowo zbudować wygrodzenie boiska od strony budowy, które umożliwi rozgrywanie meczów zabrzańskiej drużyny przez cały okres wznoszenia IV trybuny.

 

Więcej…
 
Ogłoszono przetarg na wyburzenie ostatniej, starej trybuny na stadionie Górnika. Będzie miejsce na dokończenie budowy całego obiektu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 13 stycznia 2023 21:28

BUDOWA STADIONU. Rozpoczęcie budowy czwartej trybuny Areny Zabrze a więc stadionu Górnika jest coraz bliżej. W minioną środę spółka gmina Stadion ogłosiła przetarg na rozbiórkę ostatniej starej trybuny. Zainteresowani kibice, mieszkańcy czy instytucje będą mogli nabyć historyczne krzesełka, które znajdują się na tej części zabrzańskiego obiektu. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano już na 25 stycznia.

 

Więcej…
 
Uroczysta sesja Rady Miasta odbyła się w tej samej sali, co 100 lat temu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 28 września 2022 18:14

JUBILEUSZ. Uroczystą sesją Rady Miasta zorganizowaną w sali witrażowej odrestaurowanego niedawno budynku Muzeum Górnictwa Węglowego, zainaugurowano dzisiaj obchody stulecia nadaniu Zabrzu praw miejskich. W posiedzeniu uczestniczył m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz byli radni. W trakcie obrad zdecydowano o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zabrze trzem osobom: kardiochirurgowi Andrzejowi Bochenkowi, artyście rzeźbiarzowi Krzysztofowi Nitschowi oraz Elżbiecie Pendereckiej - małżonce zmarłego przed dwoma laty wybitnego kompozytora polskiego, którego festiwal organizowany jest w naszym mieście.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 92
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA