Świat gier
Gry na PlayStation 4 – najlepsze propozycje na zimę Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 01 grudnia 2022 13:32

Masz w domu PlayStation 4 i chcesz kupić gry, które wciągną Cię na długie godziny? Poznaj najlepsze gry na PS4, które możesz kupić w atrakcyjnych cenach. To idealny sposób na przyjemne spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów.

 

 

Więcej…
 
Cult of the Lamb. Przekrwione oczka wątpiącego Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 01 września 2022 07:26

 

RECENZJA Przedstawianie dowolnej religii w popkulturze zawsze obarczone jest ryzykiem urażenia uczuć jej wyznawców, ale twórcy mimo wszystko - a może tym chętniej? - podejmują to ryzyko. Gra komputerowa Cult of the Lamb nie traktuje o żadnym konkretnym nauczaniu, a raczej z dystansem i humorem ukazuje życie hipotetycznej sekty. Takiej, której członków bez większego problemu przekonać do ponoszenia ofiary z czyjegoś, ale i swojego życia. Tak naprawdę mamy jednak do czynienia z humorystyczną grą w stylu rouqelike, a więc taką, w której gracz ponosząc kolejne porażki, doskonali swoje umiejętności aż do osiągnięcia ostatecznego celu.

Więcej…
 
Shadow Warriors 3. Szybki i wściekły Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora niedziela, 20 marca 2022 09:02

Polskie studia przygotowujące gry komputerowe są od początku roku w ofensywie! Główną premierą z rodzimego rynku było oczywiście w ostatnim czasie Dying Light 2, ale kilkadziesiąt dni później (1 marca) ze swoją kolejną propozycją do graczy z całego świata wyszła warszawska firma Flying Wild Hog, która zaproponowała szaloną strzelankę Shadow Warriors 3. Gra, w której kierujmy postacią z perspektywy pierwszoplanowej, jest bardzo intensywna i całkowicie zwariowana. Bohater przypomina postrzelonego (tak, zbiera często razy) bohatera filmów akcji, który jest tyleż nieustraszony, co w swych napuszonych akcjach fartowny. No i ma gadane!

Więcej…
 
Dying Light 2: Stay Human. Zabrzanka w światowym hicie gier wideo Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 23 lutego 2022 10:49

Aleksandra Popławska, aktorka pochodząca z naszego miasta, ma na koncie wiele głośnych ról, a ostatnio zaprezentowała swój talent w kolejnej dziedzinie scenicznej sztuki: dubbingu w grze komputerowej. Zabrzanka użyczyła głosu w znanej produkcji polskiego studia Techland - Dying Light 2: Stay Human, wcielając się w jedną z głównych postaci pobocznych, Lawan.

Głos Aleksandry Popławskiej jest pierwszym, który słyszymy po włączeniu gry, albowiem jest ona też narratorką wprowadzającą uczestnika w świat, w tym streszczająca wydarzenia z wydanego w 2007 roku Dying Light. Jako bohaterka prezentuje się nam dopiero po trzech-czterech godzinach rozgrywki, lecz potem już niemal nie znika z monitora. Bo choć pozostaje bohaterką poboczną, a więc taką, której losami nie możemy kierować (może to się zmieni w zapowiadanym na czerwiec dodatku do gry? Oby!), to jej losy i tajemnice pozostają w centrum zainteresowania gracza.

Więcej…
 
Sifu. Starość nie radość Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 17 lutego 2022 18:55

 

RECENZJA Sifu – jak sama nazwa wskazuje - opowiada historię adepta wschodniej sztuki walki, który po latach doskonalenia się w kung-fu, jako 20-latek wkracza na upragnioną ścieżkę zemsty. Chce dopaść zabójców, którzy unicestwili jego rodzinę, gdy był dzieckiem. Historia stara jak świat, ale jako gra komputerowa jest jedną z ciekawszych propozycji początku roku (ukazała się 8 lutego) dla miłośników elektronicznej rozrywki. Pozwala spędzić wiele godzin na doskonaleniu się, metodą małych kroczków, w sztuce prowadzenia pojedynków. Śmierć w tej Sifu jest częsta, ale za sprawą amuletu możemy kontynuować walkę, poświęcając jednak kilka lat z życia naszej postaci. Jednak ten magiczny przedmiot z czasem traci wszystkie żetony, powodując, że musimy swoją zemstę jednak zaczynać od nowa. I to nie jeden raz.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 12
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA