Świat gier
Wo Long: Fallen Dynasty. Nie taki demon straszny, jak go malują Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 21 marca 2023 11:33

 

Gry elektroniczne, w których doznaje się ciągłych niepowodzeń, naprawdę mają zagorzałych fanów, sprawiając im moc (nie)przyjemności. Tak zwane soulsliki (od nazwy serii, która jest wzorem dla twórców gatunku) są coraz wymyślniejsze i trudniejsze, ale… nie zawsze. Najnowszy przedstawiciel tego gatunku, a więc wydany 3 marca Wo Long: Fallen Dynasty idzie nieco pod prąd tej tendencji, gdyż jest zauważalnie prostszy w przejściu, choćby od wcześniejszych znanych produkcji tego samego studia (Team Ninja), a więc gier NiOh. Sęk w tym, że aby się o tym przekonać trzeba pokonać pierwszego bossa, który jest bodaj najtrudniejszy w całej rozgrywce.
Trudność z pokonaniem pierwszego poważnego rywala i łatwość w uśmiercaniu kolejnych wynika z faktu, że dopiero z biegiem rozgrywki otrzymujemy dostęp do licznych ułatwień, na czele z możliwością korzystania z pomocy w trakcie walki dwóch towarzyszy. Przy czym mogą to być generowani komputerowo inni bohaterowie przedstawionej historii, albo przywoływani przez internetowe łącza realni gracze z całego świata. Zwłaszcza z pomocą tych drugich można pokonać każdego z rywali i to nawet już za pierwszym podejściem. Działanie w pojedynkę wymaga w większości kilku (a wspomniany pierwszy przeciwnik nawet kilkudziesięciu) prób, bo każdy z oferowanych przeciwników przedstawia inny rodzaj wyzwania, o czym trzeba się przekonać na własnej skórze.

Więcej…
 
Gry na PlayStation 4 – najlepsze propozycje na zimę Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 01 grudnia 2022 13:32

Masz w domu PlayStation 4 i chcesz kupić gry, które wciągną Cię na długie godziny? Poznaj najlepsze gry na PS4, które możesz kupić w atrakcyjnych cenach. To idealny sposób na przyjemne spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów.

 

 

Więcej…
 
Cult of the Lamb. Przekrwione oczka wątpiącego Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 01 września 2022 07:26

 

RECENZJA Przedstawianie dowolnej religii w popkulturze zawsze obarczone jest ryzykiem urażenia uczuć jej wyznawców, ale twórcy mimo wszystko - a może tym chętniej? - podejmują to ryzyko. Gra komputerowa Cult of the Lamb nie traktuje o żadnym konkretnym nauczaniu, a raczej z dystansem i humorem ukazuje życie hipotetycznej sekty. Takiej, której członków bez większego problemu przekonać do ponoszenia ofiary z czyjegoś, ale i swojego życia. Tak naprawdę mamy jednak do czynienia z humorystyczną grą w stylu rouqelike, a więc taką, w której gracz ponosząc kolejne porażki, doskonali swoje umiejętności aż do osiągnięcia ostatecznego celu.

Więcej…
 
Shadow Warriors 3. Szybki i wściekły Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora niedziela, 20 marca 2022 09:02

Polskie studia przygotowujące gry komputerowe są od początku roku w ofensywie! Główną premierą z rodzimego rynku było oczywiście w ostatnim czasie Dying Light 2, ale kilkadziesiąt dni później (1 marca) ze swoją kolejną propozycją do graczy z całego świata wyszła warszawska firma Flying Wild Hog, która zaproponowała szaloną strzelankę Shadow Warriors 3. Gra, w której kierujmy postacią z perspektywy pierwszoplanowej, jest bardzo intensywna i całkowicie zwariowana. Bohater przypomina postrzelonego (tak, zbiera często razy) bohatera filmów akcji, który jest tyleż nieustraszony, co w swych napuszonych akcjach fartowny. No i ma gadane!

Więcej…
 
Dying Light 2: Stay Human. Zabrzanka w światowym hicie gier wideo Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 23 lutego 2022 10:49

Aleksandra Popławska, aktorka pochodząca z naszego miasta, ma na koncie wiele głośnych ról, a ostatnio zaprezentowała swój talent w kolejnej dziedzinie scenicznej sztuki: dubbingu w grze komputerowej. Zabrzanka użyczyła głosu w znanej produkcji polskiego studia Techland - Dying Light 2: Stay Human, wcielając się w jedną z głównych postaci pobocznych, Lawan.

Głos Aleksandry Popławskiej jest pierwszym, który słyszymy po włączeniu gry, albowiem jest ona też narratorką wprowadzającą uczestnika w świat, w tym streszczająca wydarzenia z wydanego w 2007 roku Dying Light. Jako bohaterka prezentuje się nam dopiero po trzech-czterech godzinach rozgrywki, lecz potem już niemal nie znika z monitora. Bo choć pozostaje bohaterką poboczną, a więc taką, której losami nie możemy kierować (może to się zmieni w zapowiadanym na czerwiec dodatku do gry? Oby!), to jej losy i tajemnice pozostają w centrum zainteresowania gracza.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 12
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA