POGODA

Weather data OK
Zabrze
0 °C
Weather details

alert

natura

ON-LINE

kamera www

CINEMA CITY

Reklama
REKLAMA

Rozkłady jazdy


Tramwaje:
1, 3, 4, 5, 18

Autobusy:
6, 7, 14, 23, 32, 47, 81, 83, 86, 89, 111, 156, 198, 199, 234, 250, 270, 280, 286, 617, 659, 720, 840, 870, 932, S-15

 

AKCJA

 

plakat-trawy

Nasi partnerzy

Logo-ZBM-TBS

gornik zabrze herb du
GUIDO-NOWE

MOK

MGW-NOWE

 

perspektywa

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 

GZ24.pl RSS

feed-image Feed Entries
Reklama
REKLAMA
Aktualności
Kolejna szkoła po termomodernizacji Email
Wydarzenia Wpisany przez Wojciech Słota
wtorek, 26 marca 2019 18:07

 

INWESTYCJE. Definitywnie zakończył się - uroczystością z udziałem władz miasta - remont kolejnej placówki oświatowej: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 (Zabrze, ul. Cmentarna 7). W jego budynku głównym m.in.: wykonano izolację oraz docieplono ściany piwniczne, docieplono strop nad poddaszem użytkowym, wymieniono dachówki, stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne, odnowiono kamienne i ceglane ściany zewnętrzne, przebudowano wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania, gazu i wodno-kanalizacyjną, przebudowano wewnętrzną instalację wentylacji mechanicznej kuchni i jadalni oraz wykonano remont istniejącej kotłowni gazowej zlokalizowanej w części piwnicznej budynku.

Więcej…
 
XII Metropolitalne Święto Rodzin: inauguracja oczywiście w Domu Muzyki i Tańca Email
Wydarzenia Wpisany przez Wojciech Słota
wtorek, 26 marca 2019 12:13

WYDARZENIA. W Bibliotece Śląskiej w Katowicach zorganizowano konferencję inaugurującą XII Metropolitalne Święto Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy hasło Rodzina – wspólnota pokoju. - W tym roku po raz kolejny będziemy chcieli zwrócić uwagę na rodzinę, będziemy chcieli otoczyć ją troską i równocześnie cieszyć się nią - stwierdziła podczas spotkania prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, która jest koordynatorem imprezy. Na program Metropolitalnego Święta Rodziny każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne. Więcej…

 
Akcja "Bezpieczny pieszy". Wzmożone kontrole do godziny 18! Email
Zagrożenia Wpisany przez Wojciech Słota
wtorek, 26 marca 2019 11:59

RUCH DROGOWY. Policjanci zabrzańskiej drogówki znów prowadzą dziś akcję Bezpieczny pieszy. Mundurowi sprawdzają m.in. czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy przechodzą przez jezdnie w wyznaczonych miejscach. W rejonie skrzyżowań wykorzystują m.in. ruchome stanowisko dowodzenia, które rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg. Mundurowi obserwujący sytuację na monitorach, w przypadku naruszenia przepisów, informują najbliższy dla miejsca zdarzenia patrol. Wzmożone kontrole będą prowadzone do godziny 18. 

Więcej…
 
Możesz oddać krew? Ambulans czeka na placu Wolności... Email
Wydarzenia Wpisany przez Wojciech Słota
poniedziałek, 25 marca 2019 13:13

ZDROWIE. Dzisiaj na placu Wolności parkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym można oddać krew. Aby przystąpić do tej akcji należy być pełnoletnim, a także: ważyć minimium 50 kilogramów, być zdrowym, a przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek. Przypominamy też, iż na co dzień krew można oddawać w oddziale terenowym działającym przy Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko (Zabrze, ul. 3-go Maja 13-15, tel. 32 273-63-31, 32 37-04-552. Więcej…

 
Obywatelskie zatrzymanie auta: pojechał za pijanym kierowcą i zabrał mu kluczyki! Email
Zagrożenia Wpisany przez Wojciech Słota
poniedziałek, 25 marca 2019 11:47

 

RUCH DROGOWY. W niedzielne popołudnie na ulicy Opawskiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie! Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie akcja mieszkańca Zabrza, który zauważył hyundaia jadącego nie dość, iż pod prąd to jeszcze zygzakiem. Obywatel pojechał więc za nim, a gdy pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu, wkroczył do akcji: wyjął ze stacyjki kluczyk, kończąc tym samym niezbezpieczna jazdę. Następnie zawiadomił policję. Jej badanie wskazało, że rzeczywiści kierowca hyundaia był pod znacznym wpływem alkoholu.

Więcej…
 
Pacjent pacjentowi szpitala nieba przychyla dzieląc się radością i optymizmem. Wyjątkowy list ze Śląskiego Centrum Chorób Serca Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
niedziela, 24 marca 2019 20:51

LIST OD CZYTELNICZKI. "Witam. Piszę do Państwa pewnie z nietypową prośbą, a raczej sprawą. Jestem obecnie pacjentką (hospitalizowaną) Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu... ale nie o bałaganie czy o pretensjach do służby zdrowia chcę pisać, lecz o wyjątkowym, dającym nadzieję, ukojenie, uspokojenie, radość, tworzącym emocjonalny klimat, przekazującym jasne informacje dla tych przyjętych świeżo ale i życzącym zdrowia, dobrej drogi, pomyślności każdemu kogo żegna. Piszę o pacjencie... no właśnie pacjencie. Nie o pomocniku personelu medycznego, nie o wolontariuszu, nie o stażyście, ale pacjencie oddziału. Paweł z Gliwic (bo więcej danych nie znam) jest właśnie tym wyjątkowym, dobrym duchem oddziału, z którym trudna hospitalizacja potrafi nabrać innego wymiaru czy znaczenia... że można radośnie się diagnozować i leczyć. 

Więcej…
 
Koreańska firma – kolejny inwestor w zabrzańskiej strefie ekonomicznej Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
niedziela, 24 marca 2019 20:25

INWESTYCJE. W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozstrzygnięto w minionym tygodniu przetarg na sprzedaż kolejnej nieruchomości w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Zwycięską ofertę kupna złożyła firma Korea Electric Terminal – KET. Nowa firma będzie zlokalizowana na działce o powierzchni 3,79 ha usytuowanej przy ul. Macieja Wilczka. Wartość nieruchomości wyceniono na 4 mln zł.

- Korea Electric Terminal – KET to 23 inwestor, który zakupił działkę w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma planuje wybudować zakład, w którym będzie produkować elektroniczne komponenty do samochodów elektrycznych. Koszt inwestycji szacuje się na 88 mln zł. Zakład powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat. Docelowo znajdzie w nim zatrudnienie do 250 osób – informuje Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

 
Fortum dla śląskich dzieci – wystartowała ósma edycja konkursu Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
sobota, 23 marca 2019 18:05

KONKURSY EDUKACYJNE. W sali kinowej Elektociepłowni Zabrze odbyło się w czwartek spotkanie inaugurujące ósmą edycję programu Fortum dla Śląskich Dzieci, którego partnerem jest Miasto Zabrze. Wzięli w nim udział m.in. zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Adrian Kowalski - prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, przedstawiciel Elektrociepłowni Fortum Zabrze oraz dzieci, które zakwalifikowały się do kolejnej edycji akcji i ich rodzice.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program wspierający dzieci i młodzież, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównujący ich szanse na lepszą przyszłość. Jest on z sukcesem realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w dwóch śląskich miastach – Zabrzu oraz Bytomiu pod patronatem prezydentów tych miast – prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki- Szulik oraz prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest wiek od 11 do 15 lat oraz pasja i determinacja do spełniania marzeń.

Więcej…
 
Czworonożna policjantka z Zabrza doskonali swe umiejętności węchowe. Drżyjcie przestępcy Email
Zagrożenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
sobota, 23 marca 2019 17:17

ZWIERZĘTA W SŁUŻBIE. Diana – policyjny pies wyszkolony na wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych i pełniący na co dzień od trzech lat służbę w Zabrzu, doskonali swoje umiejętności w specjalnym ośrodku szkoleniowym w Sułkowicach. Podczas dwutygodniowego kursu, wspólnie z sierż. szt. Szymonem Ferensem, oceniana jest nie tylko ze współpracy z przewodnikiem, ale również z pracy węchowej, posłuszeństwa i pokonywania przeszkód technicznych.

Diana to prawie 5-letni owczarek belgijski. Na początku 2016 roku, wspólnie z st. sierż. Szymonem Ferensem odbyła półroczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, którego zaliczenie pozwala psu służyć w policji. W trakcie takiego szkolenia nabywała umiejętności nie tylko w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych, ale również z posłuszeństwa, pracy bez kagańca i pokonywania przeszkód technicznych.

Więcej…
 
Dwie „pajęczarki” namierzone i zdemaskowane przez policję Email
Zagrożenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
piątek, 22 marca 2019 21:07

NIELEGALNE PODPIĘCIA. Każdego miesiąca zabrzańscy policjanci ujawniają przypadki kradzieży energii elektrycznej. Chociaż nielegalne podłączenia do sieci energetycznej stwarzają zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem również dla osób postronnych, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i kradną prąd. Za nielegalne pobór energii grozi kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Więcej…

 
W sobotę zainauguruje w Zabrzu działalność Uniwersytet Dziecięco - Młodzieżowy Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
piątek, 22 marca 2019 20:58

EDUKACJA. To już jutro – w sobotę 23 marca zainauguruje działalność w naszym mieście Uniwersytet Dziecięco - Młodzieżowy. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Zajęcia odbywać się będą w soboty w budynku Wyższej Szkoły Technicznej mieszczącym się w Parku Hutniczym 3-5 w Zabrzu.
Na realizację tego zadania Urząd Miejski w Zabrzu oraz WST pozyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Studentami będą dzieci i młodzież, mieszkańcy Zabrza, w wieku 7-17 lat. W zajęciach będą mogli uczestniczyć także rodzicie, którzy chcą włączyć się w proces rozwoju kompetencji swoich dzieci.

Więcej…
 
Zasadził w mieszkaniu konopie indyjskie z ciekawości? Email
Zagrożenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
czwartek, 21 marca 2019 14:08

DZIAŁANIA POLICJI. Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który w domu hodował konopie indyjskie. Wpadł, kiedy policjanci realizowali czynności do innej sprawy. W trakcie przeszukania mieszkania, zauważyli dwie donice, w których rosły konopie.

- 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Z zabezpieczonej rośliny można było uzyskać ponad 40 działek dilerskich marihuany. W trakcie przesłuchania młodzieniec tłumaczył się, że nasiona znalazł i zasadził je, bo chciał zobaczyć, co z nich wyrośnie – informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Więcej…

 
Reklama
REKLAMA
 

W GŁOSie

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

KOMUNIKAT

Ważne: nasz portal wykorzystuje pliki cookies!

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celach statystycznych, ale również reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badające ruch w internecie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu - tzw. przeglądarce - można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie tej technologii, dowiedz się TUTAJ jak ją wyłączyć.

Redakcja

Zabrzańska Spółdzielnia Pracy Dziennikarzy
Redakcja i Wydawnictwo
ul. Brysza 8, 41-800 Zabrze
Redaktor naczelny: Jakub Lazar
Reklama: reklama@gloszabrza.pl
Portal