POGODA

Weather data OK
Zabrze
-2 °C
Weather details

natura

CINEMA CITY

Reklama
REKLAMA

Rozkłady jazdy

Tramwaje:
1, 3, 4, 5, 18

Autobusy:
6, 7, 14, 23, 32, 47, 81, 83, 86, 89, 111, 156, 198, 199, 234, 250, 270, 280, 286, 617, 659, 720, 840, 870, 932, S-15

 

AKCJA

 

plakat-trawy

Nasi partnerzy

Logo-ZBM-TBS

gornik zabrze herb du
GUIDO-NOWE

MOK

MGW-NOWE

 

perspektywa

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 205 gości 

GZ24.pl RSS

feed-image Feed Entries
Reklama
Aktualności
Możliwość praktycznej nauki zawodu Email
Wydarzenia Wpisany przez Jakub Lazar
piątek, 02 grudnia 2022 13:09


 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Zamiast arabską księżniczką, została dłużniczką. Pierwsza Dama odwiedziła Zabrze. Tablet radnego zagłosował inaczej niż on chciał? Wybory samorządowe dopiero wiosną 2024 roku. Tragiczna śmierć cenionej lekarki Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
czwartek, 01 grudnia 2022 19:12

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- KSIĄŻĘ Z DUBAJU – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o niemal filmowym romansie internetowym. Zabrzanka uwierzyła, że zauroczyła arabskiego księcia z Dubaju. Zainwestowała w tę znajomość spore i to pożyczane pieniądze. Niestety, to nie los się do niej uśmiechnął lecz padła ofiarą wysublimowanego oszustwa. Z kolei seniorka z naszego miasta uwierzyła, że bierze udział w policyjnej operacji specjalnej i poszła do banku wybrać 30 tys. zł. Tą publikację naprawdę warto przeczytać, bo w sieci oszustów wpadają i młodsi i starsi mieszkańcy.

- U MAŁYCH PACJENTÓW – Pierwsza Dama - małżonka prezydenta RP odwiedziła ciężko chore dzieci w dwóch zabrzańskich szpitalach.

- TABLET TRZEŚNIEWSKIEGO – przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek – Bar przeprowadza głosowania na sesjach w sposób niezgodny z zapisami statutu miasta. W efekcie na ostatniej sesji doszło do kuriozalnej sytuacji. Jeden z radnych przekonywał, że tablet zagłosował inaczej jak on chciał…

- ZGINĘŁA NA PASACH – ceniona i lubiana założycielka Hospicjum Domowego zginęła pod kołami samochodu na przejściu dla pieszych. Prezentujemy szczegóły tego tragicznego zdarzenia i wspominamy dr Alicję Pigoń – Węgiel.

Więcej…
 
Gry na PlayStation 4 – najlepsze propozycje na zimę Email
Świat gier Wpisany przez Jakub Lazar
czwartek, 01 grudnia 2022 13:32

Masz w domu PlayStation 4 i chcesz kupić gry, które wciągną Cię na długie godziny? Poznaj najlepsze gry na PS4, które możesz kupić w atrakcyjnych cenach. To idealny sposób na przyjemne spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów.

 

 

Więcej…
 
Emerytka uwierzyła, że uczestniczy w policyjnej akcji. Poszła wypłacić z banku 30 tys. zł oszczędności… Email
Zagrożenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
środa, 30 listopada 2022 16:15

OSZUSTWA. Tylko czujności i podejrzliwości pracownicy banku, 81-letnia zabrzanka zawdzięcza uratowanie 30 tys. złotych oszczędności. Wcześniej bowiem do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust poinformował ją o „policyjnej akcji” rozpracowania szajki oszustów, w związku z czym kobieta miała wyciągnąć swoje oszczędności z banku, a następnie przekazać je wskazanej osobie.

Do usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” doszło na początku tygodnia.

 

Więcej…
 
Świętowano 70-lecie śląskiej i zabrzańskiej neurologii Email
Wydarzenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
wtorek, 29 listopada 2022 21:33

JUBILEUSZ. Uroczysta gala z okazji 70-lecia śląskiej neurologii zorganizowana została w minioną niedzielę w hotelu Diament w Zabrzu. W trakcie spotkania zaprezentowano historię i teraźniejszość jednej z najważniejszych na Śląsku klinik. W programie obchodów znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące rozwoju neurologii na przełomie wieków i początku neurologii dziecięcej w naszym regionie. Omówiono też sylwetkę profesora Władysława Chłopickiego – inicjatora nowego kierunku badań w neurologii.

Więcej…

 
Dr Alicja Pigoń–Węgiel, ceniona i lubiana założycielka Hospicjum Domowego w Zabrzu, zginęła na pasach pod kołami samochodu Email
Zagrożenia Wpisany przez Przemysław Jarasz
wtorek, 29 listopada 2022 18:10

NASZE DROGI. Śmierć na miejscu poniosła potrącona na przejściu dla pieszych 76-letnia, niezwykle ceniona w Zabrzu lekarka – dr Alicja Pigoń – Węgiel (na zdjęciu stoi z prawej). Tragedia rozegrała się około godz. 20.20 w ubiegły piątek (25 listopada), na styku ulicy Wolności w Zabrzu – Maciejowie i Chorzowskiej w Gliwicach. Mimo podjętej i prowadzonej przez blisko półtorej godziny reanimacji, życia założycielki zabrzańskiego Hospicjum Domowego nie udało się uratować.

W sprawie tego wypadku narosły pewne nieścisłości, gdyż wielu zabrzan było przekonanych, iż tragedia rozegrała się w Maciejowie. Tymczasem...

 

Więcej…
 
Młodzież kontra uzależnienia Email
Zagrożenia Wpisany przez Jakub Lazar
niedziela, 27 listopada 2022 12:26

SPOTKANIA. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu odbyła się debata w ramach Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki Miasta Zabrze. Dyskutowano o profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży, a także o tym, jak zapobiegać i chronić najmłodsze pokolenie przed zgubnym wpływem środków odurzających. Szkoła Młodzieżowych Liderów Profilaktyki pierwotnie powstała w Mikołowie, jako prekursorski program profilaktyki skierowany do młodych ludzi. Jej inicjatorem był nieżyjącego już Tadeusz Rosa, wieloletni prezes Klubu Abstynenta „Powrót”, oddany społecznik, pomysłodawca festiwalu KROKUS, ale przede wszystkim człowiek o wielkim sercu.

Więcej…
 
"Książę z Dubaju" oszukał zabrzankę Email
Zagrożenia Wpisany przez Jakub Lazar
piątek, 25 listopada 2022 15:00

W SIECI. 51-letnia zabrzanka korespondowała przez internet z mężczyzną podającym się za "księcia z Dubaju". Choć nigdy się nie widzieli to relacja, którą zbudował mężczyzna, pozwoliła, aby zabrzanka wsparła go finansowo. W tym przypadku analogicznie jak w innych odmianach oszustwa nigeryjskiego prowadzona była gra na czas, która miała na celu jak najdłuższe zwodzenie ofiary i wyłudzenie jak największej kwoty pieniędzy. Oszust utrzymywał, że wszystkie przekazane mu pieniędzy zostaną zwrócone z nawiązką.

Więcej…
 
Gdzie szukać jesienią kolorów na poprawę nastroju? W Funzeum! Email
Wydarzenia Wpisany przez Jakub Lazar
piątek, 25 listopada 2022 14:07

PROMOCJA. Jesień to czas, kiedy wiele osób odczuwa chandrę. Pochmurne, coraz chłodniejsze dni nie zachęcają już do spacerów w parkach jak na początku jesieni, tym bardziej gdy z drzew opadły już liście. Warto więc o tej porze roku poszukać miejsc, gdzie będziemy mogli nacieszyć się kolorami, które potrafią poprawić samopoczucie. Kolory wpływają na nasze emocje, są w stanie wywołać radość, poczucie szczęścia i dać nam pozytywną energię. Oddziałują na ludzi układ nerwowy, stymulują go i dostarczają mu różnych bodźców. Kolory mogą działać pobudzająco, jak na przykład kolor czerwony czy pomarańczowy czy uspakajająco, jak choćby kolor szary. O tym, jak oddziałują na nas kolory i jak wykorzystać je w procesie edukacji i zabawy wie pomysłodawca i dyrektor Funzeum, nietypowego muzeum światła i koloru otwartego w tym roku na Śląsku.

Więcej…
 
Cztery żywioły. Otwarto 19-tą już zieloną pracownię w zabrzańskich szkołach. Tym razem w budynku przy ul. Niemcewicza Email
Ekologia Wpisany przez Przemysław Jarasz
czwartek, 24 listopada 2022 21:08

W STRONĘ NATURY. W Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Zabrzu (ul. Niemcewicza 1) oddano do użytku nowoczesną, dziewiętnastą już „zieloną pracownię” w naszym mieście. Sala sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach ósmej już edycji konkursu Zielona Pracownia’2022, została utworzona pod hasłem „Cztery żywioły w służbie ekologii”. Jest to pracownia wieloprzedmiotowa, w której odbywają się zajęcia z czterech przedmiotów ścisłych, nawiązujących do wspomnianych żywiołów: biologia (woda), geografia (ziemia), fizyka (powietrze), chemia (ogień).

 

Więcej…
 
Stop smog! Zabrze podejmuje kolejne działania w celu ograniczenia niskiej emisji i zanieczyszczenia powietrza Email
Ekologia Wpisany przez Przemysław Jarasz
czwartek, 24 listopada 2022 19:58

W STRONĘ NATURY. Rada Miasta w Zabrzu podjęła w miniony poniedziałek kolejną uchwałę, która finalizuje trwający już od pewnego czasu proces włączenie się gminy do ogólnopolskiego programu ekologicznego „Stop Smog”. Dzięki temu przedsięwzięciu, przy wykorzystaniu funduszy pozyskanych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie można sfinansować termomodernizacje budynków jednorodzinnych najbardziej ubogich mieszkańców Zabrza. To kolejne już działania władz miejskich ukierunkowane na obniżenie niskiej emisji pyłów. – Nabór wniosków powinien ruszyć już na początku stycznia, potrwa do końca marca i będzie go zapewne prowadził nasz wydział. To bardzo atrakcyjna forma wsparcia mieszkańców bo można będzie uzyskać nawet pełne sfinansowanie inwestycji – podkreśla w rozmowie z GŁOSem Janusz Famulicki, naczelnik Wydziału Ekologii UM w Zabrzu.

 

Więcej…
 
Pijana 67-letnia kobieta uciekała volvo przez las, gmina podnosi podatki, jednej nocy spłonęły 24 auta. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wydarzenia Wpisany przez Jakub Lazar
czwartek, 24 listopada 2022 14:13

TYGODNIK LOKALNY. Strażacy nie nadążali z gaszeniem samochodów podpalonych jednej nocy w jednej dzielnicy. Czy monitoring uchwycił podpalacza? Policja jest na jego tropie? A może "działał" już wcześniej, bo dziennikarz Głosu dotarł do podobnych wydarzeń w innej dzielnicy? O tym szeroko w tekście PIROMAN W AMOKU na pierwszej stronie najnowszego drukowanego wydania  Głosu, które już do czytania! W nim także obszernie - SPÓR O 12 MILIONÓW ZŁOTYCH - o kulisach głosowania nad nowymi podatkami w Zabrzu. Jak wprowadzenie maksymalnych stawek tłumaczy wiceprezydent? Polecamy także tekst - z wieloma zdjęciami - z eksploracji zabrzańskiej sztolni sprzed jej rewitalizacji - JASKINIE POD ZABRZEM. Kilkanaście lat temu było tam  urokliwie ale też i niebezpiecznie... 


Ponadto w tygodniku polecamy teksty:


Więcej…
 
 

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ - KUP ON-LINE

alt

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

KOMUNIKAT

Ważne: nasz portal wykorzystuje pliki cookies!

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celach statystycznych, ale również reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badające ruch w internecie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu - tzw. przeglądarce - można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie tej technologii, dowiedz się TUTAJ jak ją wyłączyć.

Redakcja

Zabrzańska Spółdzielnia Pracy Dziennikarzy
Redakcja i Wydawnictwo
ul. Brysza 8, 41-800 Zabrze
Redaktor naczelny: Jakub Lazar
Reklama: reklama@gloszabrza.pl
Portal