Kultura
Na rowerze z książką Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 11 maja 2018 08:37

REKREACJA. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza już po raz siódmy do spędzenia majowego piątkowego popołudnia na świeżym powietrzu w towarzystwie pasjonatów czytania i rowerów. Rajd ruszy dzisiaj tradycyjnie o godz. 18.00 z placu Wolności (zbiórka o godz. 17.30). W tym roku meta usytuowana będzie przy Łaźni Łańcuszkowej (ul. Wolności 408).

Więcej…
 
Dziś Kino na Obcasach. Zaproszenie czeka w redakcji! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 08 maja 2018 12:55

IMPREZA. Dziś o godzinie 19 w Zabrzańskim Multikinie kolejna odsłona Kina na Obcasach. A już godzinę wcześniej dla Pań chwila relaksu, którą zapewnią m.in.firmy: Mydlarnia u Franciszka oraz nowy partner, producent naturalnych kosmetyków Organic Life. Potem dreszczyk pozytywnych emocji podczas fantastycznych konkursów. No i film „Tully”.

Więcej…
 
Bez rysunków książka jest nudna... Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 07 maja 2018 09:57

WYSTAWA. PIKNIK.  Dla dorosłych to sentymentalna podróż w krainę dzieciństwa, a dla dzieci – spotkanie z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które mimo upływu lat, wcale się nie starzeją.  Fundacja „Nasza Trójka” działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zapraszają na wystawę Mistrzowie ilustracji przygotowaną przez wydawnictwo Dwie Siostry.

Więcej…
 
Bogurodzica. Zespół Śląsk znów wystąpi w Zabrzu! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora niedziela, 06 maja 2018 10:12

KONCERT. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny często daje występy w Zabrzu: przed majówką wystąpił w Domu Muzyki i Tańca, zaś już dzisiaj (6 maja o godz. 19) będzie można go posłuchać w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła (Zabrze, ul. Wolności 196). Z okazji 150-lecia zabrzańskiej świątyni artyści zaprezentują "Bogurodzicę". Wstęp na koncert jest wolny. Więcej…

 
Teatr Nowy znów doceniony Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora sobota, 05 maja 2018 12:36

altWYDARZENIA. Teatr Nowy w Zabrzu został zwycięzcą 3. edycji Konkursu im. Jana Dormana. Jak się dowiadujemy, konkurs ów jest odpowiedzią na potrzebę podniesienia jakości artystycznej przedstawień prezentowanych w placówkach oświatowych. W ramach otrzymanego dofinansowania samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują pomysł na produkcję spektaklu wraz z działaniami edukacyjnymi dla dzieci i/lub młodzieży. Z jednej strony konkurs stanowi wsparcie dla szkół i nauczycieli w rozwoju uczniów – oferuje przedstawienia przygotowane z myślą o ich wieku i potrzebach oraz specyficznych szkolnych warunkach. Z drugiej zaś wspiera mobilność teatrów i otwiera je na wyzwanie budowania koncepcji artystycznych w oparciu o bezpośredni kontakt z widzem poza murami teatru. Więcej…

 
Wygraj dziś bilet na karuzelę. Kto pierwszy, ten lepszy! Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora piątek, 27 kwietnia 2018 12:35

ROZRYWKA. Park rozrywki Smokoland zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych (od dziś niedzieli 06 maja włącznie) na majówkę, na parking pod M1. Atrakcje – między innymi karuzele rodzinne i extremalne, kolejki oraz dmuchańce dostępne codziennie od godz. 12 do godz. 20 (w soboty, niedziele i święta już od godz. 10).
Domy Dziecka oraz osoby niepełnosprawne po wcześniejszym zgłoszeniu korzystają z atrakcji lunaparku bezpłatnie.
Organizatorzy gwarantują najtańsze bilety w Polsce i świetną zabawę! Więcej…

 
W "trójce" spotkanie z Masłowską Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 22 kwietnia 2018 09:37

AKCJA. Fundacja „Nasza Trójka” działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 przy ul .Sienkiewicza 33, już po raz trzeci organizuje cykl imprez popularyzujących czytelnictwo pod hasłem „W Zabrzu dobrze mi się czyta”. Pierwsze z planowanych wydarzeń odbędzie się już jutro - 23 kwietnia. W ZSO nr 11 o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie otwarte z Dorotą Masłowską.

Więcej…
 
Rozdajemy bilety na poranki Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 20 kwietnia 2018 12:30

KINO. Basia – ekranizacja kultowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak dla dzieci już na dużym ekranie. Do obejrzenia 21 i 22 kwietnia na poranku w Multikinie. Jeśli chcesz bilety to pisz do naszej redakcji!

Więcej…
 
Despacito po ślonsku Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 20 kwietnia 2018 11:09

GWARA.  Hitem konkursu gwary śląskiej w Szkole Podstawowej nr 31 (Zabrze, ul. Jordana 7) okazała się przeróbka latynoamerykańskiego hitu Despacito. Na bazie śląskiego tekstu pod tytułem Dejta cicho, opracowanego przez trio Frele, wykonał go podczas gali szkolny chór prowadzony przez Katarzynę Harkawy.

Więcej…
 
Wielkie muzyczno-teatralne show o historii górnictwa Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 20 kwietnia 2018 10:52

INDUSTRIALNIE. 21 kwietnia w kompleksie Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Wolności 410 w Zabrzu odbędzie się wyjątkowy koncert "Industria Live". W industrialnej przestrzeni wystąpią Władysław Komendarek, Józef Skrzek i Tomasz Makowiecki. Zaprezentuje się także Teatr Ocelot. Cena biletu obejmuje również voucher na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza. Początek o godz. 19

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 91
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo niecodzienne

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do czerwca


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK