Kultura
Koncerty w kościołach Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 22 września 2023 10:55

MUZYKA. Filharmonicy zapraszają do kościoła św. Andrzeja w najbliższą sobotę 23 września na godz. 16 na koncert o tematyce sakralnej. Świątynię wypełni muzyka w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz zaproszonych solistów. Razem z zabrzańskimi filharmonikami wystąpią: Mariia Ivanitska, Karolina Krawczyńska, Emilia Juras oraz Julia Sobisz. Więcej…

 
Pięć lat razem – niecodzienna wystawa w muzeum na zakończenie edukacji. Twórcami nauczyciele i mentorzy uczniów zabrzańskiego plastyka Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 09 września 2023 12:53

WYSTAWY. W piątkowy wieczór w Galerii Sztuki Café Silesia (ul. 3 Maja 6) zorganizowano wernisaż wystawy „Pięć lat razem”. Ekspozycja zawiera prace artystyczne pedagogów z zabrzańskiego Liceum Sztuk Plastycznych, a kształt jej nadała klasa dyplomowa szkoły. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 29 października, za podziwiać na niej możemy owoc pracy takich twórców jak: Adam Andryszczak, Beata Ferenc, Małgorzata Gwiazdonik-Muller, Adam Janicki, Edyta Lego, Agnieszka Lubina, Iwona Olbrecht-Kozieł, Piotr Proba, Justyna Respondek-Muc, Tomasz Szulik, Stanisław Tarasek, Tomasz Tobolewski, Anna Ulczok, Małgorzata Wieczorek, Ewa Zajler-Płatek.

Więcej…

 
Letnie, gorące, festiwalowe granie. Już jutro! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 12 sierpnia 2023 20:01

IMPREZA. Już jutro, 13 sierpnia, drugi koncert Summer Festivalu. Na parkingu przy C.H. Platan czeka nas prawdziwy powrót do muzycznej przeszłości. Na scenie wystąpią Jamal, Farba, Mezo, Verba oraz Sumptuastic!. Impreza rozpocznie się po godz. 16. Pierwszy na zabrzańskiej scenie wystąpi zespół Verba, który słynie z łączenia różnych styli muzycznych – od house, elektro i jungle, aż po pop.

Więcej…
 
Gala w Rybnej Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 24 lipca 2023 07:34


 
180 dzieci bierze udział w wakacyjnych warsztatach w Teatrze Nowym. Za nami pierwszy finał. Ruszył drugi turnus Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 10 lipca 2023 17:49

LATO Z TEATREM. Finałowym przedstawieniem „Niesamowite przygody skarpetek” Justyny Bednarek w adaptacji znanego zabrzańskiego aktora Zbigniewa Stryja, zakończyły się w minioną sobotę na deskach Teatru Nowego wakacyjne warsztaty artystyczne „Lato z teatrem”. W dwutygodniowych zajęciach w zabrzańskim przybytku kultury wzięło udział około 90 dzieci: od najmłodszych do najstarszych. Natomiast dziś (w poniedziałek) rozpoczęły się zajęcia drugiego turnusu tych wyjątkowych półkolonii. Zajęcia odbywają się w siedzibie teatru, w godz. 9-15. Prowadzą je zawodowi aktorzy placówki oraz pracownicy tutejszych działów kreatywnych.

 

Więcej…
 
Będzie elektronicznie!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 23 czerwca 2023 13:06

MUZYKA.  Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, pora na kolejną odsłonę Carbon Silesia Festivalu. 23 i 24 czerwca miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu w strefie Carnall przy ul. Wolności 408. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Przylecą do nas artyści z Brazylii, Włoch, Izraela, Niemiec i Anglii!

Więcej…
 
Teraz Polska w Zabrzu! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 30 maja 2023 10:30

NAGRODA. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostało uhonorowane Godłem „Teraz Polska” w trakcie finału 33. edycji konkursu. Zabrzańskie obiekty znalazły się w gronie zaledwie 22 firm z całego kraju, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji. Uroczystość odbyła się w pałacu w Belwederze oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Więcej…

 
To już dziś w botaniku atrakcje dla najmłodszych Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 13 maja 2023 06:48

IMPREZA. Dziś po raz kolejny odjeżdża „Pociąg do książek”. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Miejskim Ogrodem Botanicznym zapraszają na łąkę pełną atrakcji, pisarzy i wszędobylskich krasnali. Na spotkanie z czytelnikami przybędzie aż dwoje gości. Najpierw na polanie przywitamy Elizę Piotrowską, autorkę serii książek o cioci Jadzi. Następnie przyjdzie czas na spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem książek o przygodach Pana Kuleczki 

Więcej…
 
Mistrzowskie wykonanie Requiem Mozarta w kościele św. Anny, wprowadziło zabrzan w okres Triduum Paschalnego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 06 kwietnia 2023 22:40

MUZYKA I SACRUM. W ramach XVII edycji Dni Papieskich i wprowadzenia do okresu Triduum Paschalnego przed Wielkanocą, w kościele św. Anny po raz kolejny wybrzmiało wczoraj „Requiem” Mozarta w mistrzowskim wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. Kroczka przygotowanego przez Arlenę i Waldemara Gałązków. Publiczność doceniła także studentów wydziału wokalno -aktorskiego katowickiej Akademii Muzycznej: Martę Wąs (sopran), Dominikę Noskiewicz (mezzosopran) oraz Michała Ryguła (tenor), a także Remigiusza Nowaka (bas-baryton).

Więcej…
 
Trzy dni Janoscha Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 08 marca 2023 14:26


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 109
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA