Kultura
Podpisanie umowy, Rovereto naszym partnerem Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 08 kwietnia 2017 09:42

TURYSTYKA. W Teatrze Nowym w Zabrzu, podpisany został list intencyjny o współpracy pomiędzy Miastem Zabrze, Miastem Rovereto, Wspólnotą Vallagarina oraz Gminą Isera. Podpisy pod listem intencyjnym złożyli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, burmistrz Rovereto Francesco Valduga, prezydent Wspólnoty Vallagarina Stefano Bisoffi oraz burmistrz Isery Enrica Rigotti.

Więcej…
 
Święta coraz bliżej, także w bibliotece Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 05 kwietnia 2017 10:32

BIBLIOTEKA. Ukazał się kolejny, już 39., numer „Babskiego Biuletynu”, który redaguje Ewa Skowronek z Filii nr 8 MBP w Zabrzu-Pawłowie. Tym razem z Wielkanocą w roli głównej. W numerze znajdziemy, między innymi, przepisy na świąteczne pyszności, opowieść o wielkanocnym zajączku oraz rekomendacje nowości książkowych. „Babski Biuletyn” dostępny jest tutaj.

Więcej…
 
Rockowe podziemia Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 04 kwietnia 2017 13:04

MUZYKA. Tym razem (7 kwietnia, godz. 19) w podziemiach kopalni Guido zrobi się bluesowo i soulowo. Zagra Marek Piowczyk Trio (lider zespołu to zabrzanin). W chórku usłyszymy Frele, dziewczyny znane ze śląskich wersji popularnych piosenek. Wcześniej wystąpi znakomita Klaudia Borczyk, która ma na swoim koncie współpracę m.in z Kasią Wilk i Adamem Sztabą.

Więcej…
 
Współczesna młodzież szkolna pielęgnuje sztukę słowa i poezję śpiewaną. Na deskach Teatru Nowego odbył się koncert laureatów OKR oraz Małego OKR Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 27 marca 2017 18:48

ARTYSTYCZNE RECYTACJE. W Teatrze Nowym w Zabrzu zorganizowano dzisiaj finał ogólnomiejskich zmagań w ramach Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz „dużego” OKRu. Na scenie w specjalnie przygotowanym przedstawieniu słowno-muzycznym pt. „Po południu w kawiarni” wystąpili wszyscy zwycięzcy przesłuchań eliminacyjnych z poszczególnych grup wiekowych – od pierwszaków po licealistów. Były nie tylko poruszające recytacje słowne, ale także prezentacja poezji śpiewanej. Wszystkich laureatów nagrodzono nie tylko gromkimi brawami i okolicznościowymi dyplomami, ale także nagrodami w postaci bonów podarunkowych do wykorzystania w Empiku. Spotkanie prowadziła Katarzyna Boroń, animatorka kultury teatralnej wśród utalentowanych artystycznie młodych zabrzan. 

Więcej…
 
O Neptunie co wodę w parku lał i z zielonej butelki go pili Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 12 marca 2017 14:19

CENNE, BEZCENNE Ma go Gdańsk, Poznań, nawet sąsiednie Gliwice. Mieliśmy i my, nawet podwójnego! Po ścieżkach zabrzańskiego Neptuna, w naszym cyklu opisującym zdarzenia, miejsca, przedmioty i fakty z dziejów miasta tak cenne, że aż bezcenne, oprowadza nas tradycyjnie historyk Dariusz Walerjański. Z opowieści wynika, że bóg morza był u nas władcą... słodkiej wody, szczególnie polecanej do picia. W sumie jednak finał  opowieści jest smutny…     (...)- Rzeźba była wykonana ze specjalnego rodzaju plastycznego betonu na początku XX wieku, być może w latach 1901-1902 - mówi Walerjański. (...) Mały, bezbronny i nagi, trzymał jednak w dłoni trójząb i siedział na grzbiecie morskiego potwora, spod którego wytryskiwała do misy czysta woda.

Więcej…
 
Myslowitz zagra pod ziemią dla rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 10 marca 2017 12:54

KONCERT. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na charytatywny koncert grupy Myslovitz, który odbędzie się 18 marca 320 metrów pod ziemią w kopalni Guido (ul 3 Maja 91).  Muzeum organizuje go wspólnie z Fundacją Rodzin Górniczych na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych. Początek imprezy: godz. 19. Zjazdy pod ziemię od godz. 17.15. Bilety w cenie 50 zł do nabycia online na stronie Kopalni Guido.

Więcej…
 
Tworzymy świat z papieru Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 08 marca 2017 19:12

WARSZTATY PLASTYCZNE. Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia do Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 na warsztaty twórczego papieru Mama, tata i ja, które odbędą się w najbliższą sobotę, 11 marca, o godz. 10. Jak wskazuje tytuł imprezy mogą (a nawet powinni) w niej wziąć udział także wychowankowie maluchów.

Więcej…
 
Aktorskie jury ocenia sztukę słowa 90 utalentowanych uczniów. W Zabrzu trwają przesłuchania w ramach Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 05 marca 2017 13:03

SZTUKA SŁOWA. W Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 Zabrzu trwają przesłuchania dzieci i młodzieży w miejskim etapie cieszącego się dużym zainteresowaniem Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W piątek swoje recytacje prezentowały dzieci w dwóch kategoriach: klas 0-III oraz IV-VI, w sumie blisko 50 osób. Z kolei w poniedziałek swoje talenty i walory twórcze przedstawi 40 gimnazjalistów z całego miasta, a także zaplanowano przesłuchania młodzieży w kategorii „poezja śpiewana". Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Zabrze podczas finału regionalnego w Katowicach.

 

Więcej…
 
O Ormianach w Muzeum Górnictwa Węglowego Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora poniedziałek, 20 lutego 2017 10:03

CENTRUM. Wprawdzie w Muzeum Górnictwa Węglowego jeszcze do końca marca potrwa rozpoczęta niespełna miesiąc temu inwentaryzacja zbiorów, uniemożliwiająca zwiedzanie ekspozycji, jednak nie oznacza to, że w placówce brak innych, ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jak choćby dzisiejsza prelekcja Bogdana Kasprowicza, zatytułowana Rok 2017 Rokiem Ormian Polskich, na którą do Sali witrażowej na godziną 16 zapraszają muzealnicy wraz z zabrzańskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Więcej…

 
Recital fortepianowy pod ziemią Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 11 lutego 2017 19:07

\MUZYKA. 12 lutego (godz. 18) Kopalnia Guido przeniesie swoich gości do dziewiętnastowiecznego saloniku, w którym będzie można wysłuchać dzieł największych muzycznych klasyków. W wyjątkowym wnętrzu podziemnej sali koncertowej, Piotr Kościk odtworzy najznamienitsze utwory Chopina i innych kompozytorów. Artysta ten u w roku 2014 ukończył studia magisterskie na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych we florenckiej Scuola di Musica di Fiesole.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 84
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo z Krynicy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 29 kwietnia

Mój Nikifor

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA