Wydarzenia
NOWY GŁOS ZABRZA: Czarne chmury nad zabytkową kopalnią, kto zostanie wiceprezydentem, ryzykowny program ostrożnościowy gminy, bmw jak wirujący pocisk prawie ją zabił, bramka strzelona brzuchem Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 25 września 2025 11:32

TYGODNIK LOKALNY. Bywa, że koncerty nie dochodzą do skutku, ale tym razem komunikat opublikowany wczoraj (24 września) i podpisany przez dyrekcję i pracowników Muzeum Górnictwa Węglowego zjeżył włosy na głowach. Otóż przyczyną odwołania w podziemiach kopalni Guido występu niejakiej Kiwi ma być bardzo zła sytuacja finansowa placówki, której powodem jest zaprzestanie finansowania przez miasto. „Uniemożliwia to bieżące funkcjonowanie Muzeum oraz realizację zaplanowanych na kolejne miesiące wydarzeń kulturalnych” – czytamy na portalu społecznościowym nie tylko kopalni ale także całego muzeum. To zaskakujące, bo rzeczona została prawdopodobnie odwołana dlatego, że sprzedano na nią za mało biletów, a w programie na październik i nadal widnieje i reklamowane  przez kopalnię są koncerty reaktywowanego festiwalu im. Pendereckiego. Z drugiej zaś strony rzeczywiście muzeum ma problem z pieniędzmi, bo miasto Zabrze po wprowadzeniu programu ostrożnościowego, w budżecie na 2025 rok zarezerwowało dla tej placówki kwotę o prawie 6 milionów złotych niższą niż wcześniej! Szeroko o tym, w tekście KOPALNIA PROBLEMÓW na pierwszej stronie Głosu, który już do kupienia i czytania.


Lekturze polecamy następujące artykuły:

Więcej…
 
Zabrzański Budżet Obywatelski - ostatnie dni głosowania Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 23 września 2025 21:00

Do 25 września trwa głosowanie w XII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. To szansa dla każdego mieszkańca, aby zdecydować, które projekty – ogólnomiejskie i dzielnicowe – zostaną zrealizowane w naszym mieście. Głos można oddać: przez Internet, wypełniając kartę i wrzucając ją do urny w Urzędzie Miejskim.

Więcej…
 
Nowy "Głos Zabrza" już w sprzedaży: za groźny wypadek policja wlepiła... upomnienie, MOSiR musi sprzedać hotel, przewodniczący Rady Miasta dostał pracę w Stadionie Śląskim, a rzecznika prasowego prezydenta wybierze stary sekretarz miasta… Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 18 września 2025 13:11

Ledwie wróciliśmy z wakacji i na dobre wdrożyliśmy się jako mieszkańcy Zabrza w codzienny rytm obowiązków, a przy pierwszej nieco tylko jesiennej aurze z opadami deszczu od razu na nasze drogi powróciły stłuczki, kolizje i wypadki. Jeden z samochodów wylądował nawet do góry kołami i to na tak bezpiecznej jezdni jak Drogowa Trasa Średnicowa. Najbardziej zdumiewa jednak to, co wydarzyło się 17 września na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (zabrzański odcinek drogi krajowej nr 88): w okolicach zjazdu do Biskupic doszło do czołowego zderzenie osobowego bmw z ciężarowym mercedesem, w efekcie czego przez pół godziny droga była zablokowana. Choć wina kierowcy osobówki była bezsporna, straty materialne spore, a konsekwencje w ruchu drogowym ogromne, interweniujący patrol policji drogowej ukarał go… ustnym upomnieniem! Brzmi to tak niewiarygodnie, że aż na usta ciśnie się pytanie: czy to nie KPINA ZE SPRAWIEDLIWOŚCI? O tym piszemy na pierwszej stornie najnowszego wydania Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej, jedynego w mieście lokalnego tygodnika (na rynku prasowym od 1956 roku!), który można nabywać już w punktach sprzedaży gazet, a także na stronie eprasa.pl


Ponadto w naszej gazecie innej tematy, w tym:

IMPAS TRWA - prezydent Zabrza Kamil Żbikowski powoli wdraża się w bieżące zarządzanie miastem. Wciąż nie ma jednak decyzji o zawiązaniu nowej koalicji w samorządzie czy powołaniu wiceprezydentów. Według naszych ustaleń trwa polityczny impas, gdyż przegrana w wyborach prezydenckich Koalicja Obywatelska stawia twardy warunek, by Prawo i Sprawiedliwość, które wraz z nią ma tworzyć nową większość dla nowego prezydenta, wyznaczyło na wiceprezydenta kogoś innego niż swego przewodniczącego, Borysa Borówkę; Więcej…

 
Wybiórcza pamięć znanej społeczniczki. Za rządów Agnieszki Rupniewskiej chciała pracować w urzędzie miejskim i wygrała nawet konkurs. W ostatniej chwili zrezygnowała Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora niedziela, 14 września 2025 17:43

KONTROWERSJE. Izabella Zubowicz - była aktywistka społeczna Lepszego Zabrza Kamila Żbikowskiego, która przed rokiem przeszła na stronę prezydent Agnieszki Rupniewskiej, publicznie zarzuciła naszej redakcji kłamstwo, domagając się – uwaga – korekty treści wydrukowanej już gazety oraz jej wersji elektronicznej. Przed tygodniem w jednym z artykułów o najnowszych zmianach personalnych w samorządzie przypomnieliśmy dosłownie jednym zdaniem, że prezydent Rupniewska przeciągnęła przed rokiem na swoją stronę nie tylko czterech radnych Lepszego Zabrza, ale także zatrudniła wspomnianą Zubowicz w urzędzie miejskim i to mimo fali seryjnych zwolnień innych urzędników. Jak się okazuje, proces zatrudniania społeczniczki rzeczywiście był dalece zaawansowany, gdyż Rupniewska własnoręcznym podpisem zatwierdziła wygraną Zubowicz w konkursie na stanowisko inspektora w wydziale zdrowia urzędu miejskiego, jednakże – czego nie wiedzieliśmy - gdy zrobiło się o sprawie głośno w mediach społecznościowych z kontekście „kupowania” ludzi Żbikowskiego przez ówczesną władzę, w ostatniej chwili społeczniczka zrezygnowała z podpisania umowy o pracę. Dziś twierdzi, że cała historia o jej zatrudnieniu w magistracie to kłamstwo…

Więcej…
 
Szef Rady Miasta i nauczyciel idzie na Stadion, PiS kontra Konfederacja, Bytomka marzeń, co się dzieje w Teatrze, a co w Górniku? Nowy Głos już do czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 11 września 2025 09:39

TYGODNIK LOKALNY. W szczycie trwania nieformalnych rozmów nad kształtem potencjalnej koalicji w zabrzańskim samorządzie pomiędzy nowym prezydentem miasta Kamilem Żbikowskim, a posiadającą większość w Radzie Miasta Koalicją Obywatelską, ważny polityk tej partii nagle stara się o pracę w jednostce samorządowej podległej marszałkowi województwa śląskiego, czyli… politykowi KO Wojciechowi Sałudze. Chodzi o samego przewodniczącego Rady Miasta w Zabrzu Grzegorza Olejniczaka, który został zakwalifikowany jako jeden z trzech kandydatów do dalszych rozmów w procedurze naboru na stanowisko zastępcy kierownika do spraw marketingu Stadionu Śląskiego. Choć procedura wciąż trwa, ten z wykształcenia nauczyciel właśnie wziął roczny urlop bezpłatny w swej macierzystej szkole, z którą związany jest od wielu lat. To, co najbardziej zaskakuje, to fakt, iż od kandydata oczekuje się m.in. doskonałej znajomości rynku medialnego oraz zasad profesjonalnego marketingu, czym Olejniczak zawodowo nie za bardzo się dotąd zajmował. o tym szeroko w nowym drukowanym Głosie, który już do kupienia i czytania w tekście STADION ŚLĄSKI CZEKA
Ponadto lekturze polecamy następujące artykuły:


Więcej…
 
Na dwóch kółkach: za nami piknik, przed nami wyścigi Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 10 września 2025 17:33

ROWERY. Zabrze aktywnie włączyło się w obchody 7. Śląskiego Święta Rowerzysty, które zgromadziło setki miłośników dwóch kółek z całego regionu. W naszym mieście rowerzyści spotkali się o godz. 9:45 przy drewnianej bramie Parku Leśnego im. Powstańców Śląskich, skąd wspólnie wyruszyli do Gliwic. Tam dołączyli do Wielkiego Peletonu, który o godz. 11:00 wystartował z placu Krakowskiego. Finałem wydarzenia był Piknik Rowerowy w Parku Chrobrego w Gliwicach.


Więcej…
 
Nowy "Głos Zabrza" już w kioskach i na eprasa.pl, a w nim m.in.: polityczne szachy po wyborach, koncert życzeń radnego, wszystkie kampanijne błędy KO oraz transferowe przypadki i wpadki Górnika… Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 04 września 2025 11:22

Po przedterminowych wyborach na prezydenta miasta w Zabrzu trwają POLITYCZNE SZACHY. Bo choć mija tydzień od zaprzysiężenia nowego prezydenta Zabrza Kamila Żbikowskiego, wciąż wielką niewiadomą pozostaje nowy układ władzy miejskiej w naszym samorządzie. Nie wiemy, czy nowemu włodarzowi miasta udało się uzyskać wsparcie większości w Radzie Miasta, na jakich zasadach i w zamian za jakie zobowiązania? Tym samym wciąż też w zawieszeniu pozostaje obsadzenie stanowisk maksymalnie trzech wiceprezydentów miasta. Generalnie powstała generowana przez różne grupy wpływu i nacisków swego rodzaju mgła informacyjna, w której trudno do końca się zorientować i oddzielić prawdę od typowych wrzutek obliczonych na wywieranie presji na prezydencie i jego otoczeniu. Według docierających do nas informacji z dość różnych, acz wiarygodnych źródeł, główna gra toczy się o to… O tym w najnowszym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej, jedynego w mieście lokalnego tygodnika (na rynku prasowym od 1956 roku!), który można nabywać już w punktach sprzedaży gazet, a także na stronie eprasa.pl

Ponadto w naszej gazecie innej tematy, w tym: Więcej…

 
NOWY GŁOS ZABRZA: Pierwszy wywiad nowego prezydenta Zabrza tylko u nas. Kulisy nocy wyborczej. Czy czeka nas PO-PIS? Ile zarabiają prezesi gminnych spółek - nominaci A.Rupniewskiej? Górnik gra coraz lepiej Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 28 sierpnia 2025 11:20

TYGODNIK LOKALNY. Bezpartyjny społecznik i prawnik Kamil Żbikowski zwycięzcą II tury wyborów. Pokonał Ewę Weber o zaledwie 106 głosów!!! To była walka wyborcza na przysłowiowe żyletki. Nasi dziennikarze uczestniczyli w wieczorach wyborczych obydwu kandydatów, gdzie sukcesywnie spływały najświeższe dane o wynikach wprost od ich przedstawicieli w organach wyborczych. Gdy minęła godz. 21 i zaczęły pojawiać się pierwsze wyniki, generalnie obydwoje kandydaci szli „łeb w łeb”. Początkowo i jednak nieoczekiwanie dość długo to Kamil Żbikowski był na prowadzeniu, jednak z czasem na czoło wysunęła się Ewa Weber, mając w pewnym momencie już blisko  300 głosów przewagi. I gdy wydawało się już, iż ta tendencja wzrostowa dla kandydatki KO się utrzyma, nieoczekiwanie przewaga pani komisarz mianowanej przez premiera Donalda Tuska zaczęła topnieć... Szeroko o wyborczej nocy i układzie nowych sił politycznych w Zabrzu piszemy w najnowszym wydaniu drukowanej wersji Głosu w tekstach NOWY LEPSZY PREZYDENT oraz ZAPRZYSIĘŻENIE I CO DALEJ? W Głosie także pierwszy wywiad z nowym prezydentem, w którym donosimy o jego pierwszych planowanych decyzjach co do rządzenia w mieście - POPROSIŁEM O NIŻSZĄ PENSJĘ.

Ponadto lekturze polecamy następujące artykuły:

 

Więcej…
 
Zacisze z placem zabaw Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 27 sierpnia 2025 13:57

INWESTYCJE. Osiedle Helenka-Zacisze wzniesione przez Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu kosztowało 27 milinów złotych. Przy ulicy Niepokólczyckiego 33, 33a, 35, 35a na północnych granicach dzielnicy Helenka w Zabrzu, wybudowano cztery, czteropiętrowe budynki dla 64 rodzin z dużym placem zabaw i ciągami komunikacyjnymi.

Więcej…
 
Bezpartyjny społecznik Kamil Żbikowski nowym prezydentem Zabrza! Pokonał Ewę Weber o zaledwie 106 głosów!!! Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora poniedziałek, 25 sierpnia 2025 00:15

WYBORY SAMORZĄDOWE. To była walka wyborcza na przysłowiowe żyletki, a wynik wyborów ważył się do samego końca, czyli do czasu pozyskania danych z ostatniej obwodowej komisji. Ostatecznie jeszcze przed północą Miejska Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdziła, że nowym prezydentem Zabrza został Kamil Żbikowski – bezpartyjny społecznik i lider stowarzyszenia Lepsze Zabrze. Zagłosowało na niego dokładnie 16.031 osób (50,17 proc.), a na jego kontrkandydatkę - Ewę Weber wspieraną przez Koalicję Obywatelską 15.925 osób (49,83 proc.). Oznacza to, że o objęciu tego najważniejszego w mieście stanowiska zdecydowało zaledwie 106 głosów, czyli średnio niewiele ponad jeden głos w każdej z 89 komisji wyborczych. A w całej elekcji udział wzięło 32.202 zabrzan – frekwencja wyniosła 28,21 proc.

Nasi dziennikarze uczestniczyli w wieczorach wyborczych obydwu kandydatów, gdzie sukcesywnie spływały wszelkie najświeższe dane o wynikach wprost od ich przedstawicieli w organach wyborczych. Generalnie obydwoje kandydaci szli „łeb w łeb” choć początkowo dość długo to jednak Kamil Żbikowski był sumarycznie na prowadzeniu, po czym na czoło wysunęła się Ewa Weber, mając w pewnym momencie już blisko „aż” 300 głosów przewagi. I gdy wydawało się już wszystkim, iż ta tendencja wzrostowa dla kandydatki KO się utrzyma, nieoczekiwanie przewaga zaczęła topnieć. Dopiero w momencie, gdy brakowało danych już tylko z dosłownie kilku komisji, Żbikowski ponownie wrócił na prowadzenie, którego już nie oddał. Jednakże w zasadzie wynik nawet z ostatniej komisji teoretycznie mógł wszystko wywrócić do góry nogami w ostatniej chwili.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 525
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA