Zagrożenia
Strażacy wynieśli z płonącego mieszkania nieprzytomnego lokatora i wyprowadzili jego brata Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 19 marca 2025 19:15

AKCJA STRAŻACKA. Do niebezpiecznego pożaru mieszkania w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym przy ul. Jagiellońskiej w Zabrzu doszło w środku dnia – w środę (19 marca). Z płonącego lokalu na parterze nieruchomości strażacy wynieśli nieprzytomnego mężczyznę, a także wyprowadzili kolejnego z obrażeniami (według naszych ustaleń to dwaj bracia w wieku 50 oraz 51 lat). Obydwóm udzielono pomocy medycznej i przewieziono ich karetkami do szpitala.

- Informację o dymie wydobywającym się z mieszkania odebraliśmy o godz. 12.50 od przypadkowych świadków. Na miejsce wysłano cztery zastępy ratowniczo – gaśnicze, które uwolniły ofiary ognia z potrzasku i opanowali ogień, który trawił jedno z pomieszczeń. Wstępnie podejrzewamy, że doszło do zaprószenia ognia. Działania zakończono po godz. 14 – relacjonuje w rozmowie z GŁOSem Krzysztof Migas z komendy straży pożarnej w Zabrzu. Na miejscu interweniowała także policja.

Więcej…
 
Podali się za pracowników banku i zachęcili seniorkę do zainstalowania aplikacji szpiegującej. Na jej konto wzięli zdalnie kredyt Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora poniedziałek, 17 marca 2025 20:10

CYBERPRZESTĘPSTWA. 72-latka z Grzybowic dała się podejść i za namową oszustów podszywających się pod pracowników banku ściągnęła już w grudniu aplikację szpiegującą AnyDesk, która pozwala zdalnie podpinać się pod komputer prawowitego użytkownika i wykonywać zlecenia bankowe w jego imieniu, ale bez jego wiedzy. Przestępstwo zostało zgłoszone zabrzańskiej policji w zeszły piątek, gdy seniorka zauważyła, że ma na koncie zaciągnięty nieznany jej kredyt w wysokości 26 tys. złotych.  

Oszuści kontrolowali zdalnie jej urządzenie za pomocą aplikacji, którą emerytka sama ściągnęła. Oprócz zaciągniętego kredytu, internetowi złodzieje tygodniami podbierali z jej konta także mniejsze kwoty. Łącznie dokonano wypłaty 26.362 złotych. Kobieta na początku twierdziła, że nie wie w jaki sposób włamano jej się na konto i dopiero dzięki pytaniom policji, przypomniała sobie o sytuacji z grudnia.

Więcej…
 
Kolejne oszustwo na blika. Tym razem młoda kobieta straciła ponad 400 złotych Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora sobota, 15 marca 2025 14:20

CYBERPRZESTĘPSTWA. 20-latka z oś. Curie-Skłodowskiej w Zabrzu nie podejrzewała oszustwa, gdy osoba podszywająca się pod jej kuzynkę poprosiła przez komunikator messenger o pieniądze. Sytuacja miała miejsce w czwartek, gdy kobieta ufając „kuzynce” z którą miała bliski kontakt, podała jej numer blik przez co straciła 429 złotych.  

Poszkodowana nie wiedziała, że koresponduje z oszustami i dała się namówić na opłacenie zakupów, ponieważ bank rzekomej kuzynki miał mieć problemy techniczne. O przestępstwie dowiedziała się, gdy inny członek rodziny zadzwonił chwilę później, by powiadomić ją o włamaniu na profil i „skradzionym” koncie.

Więcej…
 
Policjanci odwiedzili emerytów w Grzybowicach. Podpowiadali, jak nie dać się podejść oszustom Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora piątek, 14 marca 2025 13:47

BEZPIECZEŃSTWO. W kole nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zabrzu Grzybowicach odbyło się w miniony wtorek spotkanie edukacyjne z udziałem miejscowej policji. Celem warsztatów było uświadomienie seniorom skali niebezpieczeństw związanych z oszustwami przez telefon. Podpowiadano im także, jak się przed takimi procederem chronić.  

Zaproszeni na spotkanie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu omawiali metody, które są najczęściej i najskuteczniej wykorzystywane przez złodziei, takie jak sposób „na wnuczka” czy „na policjanta”. Seniorzy uczyli się też, jak nie dać sobą manipulować i co robić, gdy skontaktuje się z nimi ktoś, kto będzie szybko żądał pieniędzy.  

- Członkowie naszego koła sami poprosili, by takie zajęcia zostały przeprowadzone. Są to głównie ludzie samotni, którzy się boją i chcą czuć się bezpiecznie. Dlatego organizujemy dla nich kursy z samoobrony czy spotkania z bezpiecznego korzystania z telefonu - mówi koordynatorka koła Izabela Pilch.

Więcej…
 
Znalazł cudzą kartę bankomatową i zrobił nią zakupy za 300 złotych. Teraz ma poważne problemy Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora piątek, 14 marca 2025 13:37

KRADZIEŻE. 43-letni mieszkaniec Bytomia w miniony wtorek zgubił w Zabrzu - Rokitnicy kartę bankomatową, którą przywłaszczył sobie 58-latek znany już policjantom za przestępstwa przeciwko mieniu. Znalezioną kartą opłacił on sobie zakupy płacąc za nie 300 złotych. Teraz ma na karku prokuraturę i grozi mu do 10 lat więzienia.  

Po utracie karty poszkodowany nie zastrzegł jej i już parę godzin później zaczął otrzymywać informację z banku o dokonywanych płatnościach. Sprawę zgłosił więc do Komisariatu V Policji, gdzie funkcjonariusze przejrzeli zapis z monitoringu sklepowego i rozpoznali 58-latka. Mężczyzna namierzony został w parku, gdzie nietrzeźwy siedział na ławce. Po spędzonej nocy na izbie wytrzeźwień przyznał się do winy i usłyszał zarzut włamania się na konto bankowe przy użyciu karty. 

Więcej…
 
60-latek oszukany metodą na blika, stracił 1600 złotych Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora poniedziałek, 10 marca 2025 19:57

CYBERPRZESTĘPSTWA. Podstępowi uległ 60-letni mieszkaniec dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu, który myśląc, że rozmawia z koleżanką przez aplikację messenger podał oszustowi kod blik i stracił 1600 złotych. Sprawa została zgłoszona na policję wczoraj, gdy mężczyzna zauważył oszustwo.  

Zabrzanin nie podejrzewał, że konto w komunikatorze jego koleżanki zostało zhakowane, dlatego gdy zaproponowała mu udział w konkursie, za który musi zapłacić, nie zakwestionował tego. Dopiero, gdy oszuści przejęli także jego konto na portalu i stracił do niego dostęp, skontaktował się telefonicznie z prawdziwą koleżanką, która uświadomiła mu, że padł ofiarą kradzieży.

Więcej…
 
Dwóch mężczyzn pobiło taksówkarza przy zjeździe z DTŚ do Ronda Sybiraków w Zabrzu. Policja poszukuje świadków Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora piątek, 07 marca 2025 19:37

PRZESTĘPCZOŚĆ. Na DTŚ został zaatakowany kierowca taksówki, który z powodu niegroźnej kolizji chciał wezwać policję. Teraz zabrzańscy mundurowi poszukują świadków tego zajścia, do którego doszło wczoraj (w czwartek 6 marca) około godziny 15.05 przy zjeździe z DTŚ do Ronda Sybiraków w Zabrzu (od strony Gliwic).  

Dwóch sprawców pobicia jeszcze w Gliwicach zarysowało przy zmianie pasa ruchu toyotę prius poszkodowanego, który dogonił ich dopiero po kilkuset metrach i sygnalizował chęć wezwania policji. Kierowca czerwonego auta twierdził jednak, że samochody się nie zetknęły. Zatrzymali się dopiero przed zjazdem na rondo w Zabrzu, a poszkodowany wyszedł sprawdzić stan prawych tylnych drzwi.  

- Wyszedłem z samochodu, żeby sprawić co się stało, a gdy podszedł do mnie starszy pan i powiedział, że samochody się nawet nie zbliżyły do siebie, ja powiedziałem, że proszę o zjechanie na najbliższym zjeździe na stację Orlen i tam wszystko wyjaśnimy. Chciałem wezwać policję, ale podleciał do mnie młodszy mężczyzna szarpiąc za bluzę i wyrywając telefon z ręki roztrzaskał go o ziemię mówiąc, że nigdzie nie zadzwonię - pisze w mediach społecznościowych osoba podająca się za ofiarę zdarzenia. Mężczyźni byli agresywni i zaczęli atakować taksówkarza.

Więcej…
 
Na ograniczeniu do „siedemdziesiątki”, pirat drogowy pędził 152km/h Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora poniedziałek, 03 marca 2025 15:27

ZAGROŻENIA DROGOWE. Policjanci drogowi patrolujący zabrzański odcinek DTŚ zatrzymali 47-latka, który gnał swym BMW z prędkością 152km/h. „Rajdowiec” zainkasował 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2500 złotych. Wszystko to działo się w minioną niedzielę, około godz. 15.20. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na samochód, bo na tym odcinku można było jechać z maksymalnie „siedemdziesiątką”.

- Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków drogowych. To właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie giną ludzie na drogach, dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem - komentuje Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy policji.

 

Więcej…
 
55-latek aresztowany za znęcanie się nad synami. Grozi mu do 5 lat więzienia Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora czwartek, 27 lutego 2025 20:37

PRZEMOC DOMOWA. Zabrzańscy policjanci zatrzymali w miniony poniedziałek mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad dwójką swoich nieletnich synów. Po wpłynięciu na komisariat zgłoszenia o możliwej przemocy domowej, interwencję podjął jeden z patroli komisariatu II.  W trakcie ich działań zastali w mieszkaniu domniemanego sprawcę, który dodatkowo był nietrzeźwy - miał dwa promile alkoholu. Po zebraniu dowodów i przesłuchaniach, zabrzanin usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi dziećmi. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Chłopcami zajmuje się teraz matka, która w tej sprawie jest świadkiem. Ich ojcu grozi do 5 lat więzienia.

Więcej…
 
Podając się za pracowników wodociągów, weszli do mieszkania i ukradli seniorowi 10 tys. złotych Email
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora środa, 26 lutego 2025 19:51

KRADZIEŻ ROZBÓJNICZA. Nieświadomy podstępu 92-latek wpuścił do swojego mieszkania dwóch mężczyzn, którzy przekonali go, że muszą sprawdzić instalację wodociągową. Do kradzieży doszło wczoraj, około godz. 11 przy placu Słowiańskim, gdy fałszywi pracownicy odwracając uwagę seniora, przeszukiwali jego mieszkanie. Oszustom udało się znaleźć zakamuflowane w szafkach ponad 10 tyś złotych oszczędności. Senior zauważył jednak dziwne zachowanie „pracowników” i zorientował się, że jest okradany. Niestety mimo podejmowanych prób przeciwdziałania rabunkowi, nie udało mu się powstrzymać uciekających złodziei. Teraz tropi ich policja, bo za tzw. kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i każdy może paść ofiarą, jednak osoby starsze są szczególnie narażone na działania oszustów. Nie należy wpuszczać do mieszkania obcych osób i zwracamy się z prośbą do mieszkańców, by uczulili bliskich na pytania o oszczędności, mieszkanie i liczbę domowników - mówi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 785
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA