|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
wtorek, 17 grudnia 2024 18:45
|
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na ulicy Wolności w Zabrzu. W okolicy budynku nr 124 tramwaj potrącił 83-latę, która - na czerwonym świetle! - przechodziła przez przejście dla pieszych. Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło przed godziną 17. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
sobota, 14 grudnia 2024 19:03
|
|
OSZUSTWA. Historia zaczęła się jak zwykle. Do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za policjanta, który rozpracowuje szajkę przestępców. Ścigani przestępcy mieli rzekomo napadać w mieszkaniach na starsze osoby i usypiać je wykorzystując gaz. Oszust dzięki swojej manipulacji namówił 83-letnią zabrzankę do pełnej współpracy i ta wykonywała wszystkie jego polecenia. Część z nich jak, położenie mokrego ręcznika pod drzwiami rzekomo miało jej zapewnić ochronę przed bandytami. W rzeczywistości sprawca poprzez wydawanie takich poleceń programował swoją ofiarę na wykonywanie wielu różnych czynności. Kiedy ostatecznie kobiecie nakazano włożyć wszystkie oszczędności czyli sto tysięcy złotych do plastikowej torby i zawiesić na klamce na zewnątrz mieszkania ta "zakręcona" ciągłymi zadaniami nie potrafiła odmówić...
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
poniedziałek, 09 grudnia 2024 14:01
|
|
ZATRZYMANIA. Kryminalni z Zabrza namierzyli 36-latka, którego podejrzewali o posiadanie większej ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali zabrzanina na terenie centrum handlowego w Gliwicach. Potem przeszukali jego mieszkania, gdzie znaleźli ponad kilogram środków odurzających, które w większości były suszem roślinnym nasączonym MDMB-4en-PINACA.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
wtorek, 03 grudnia 2024 13:08
|
W krótkim odstępie czasu dwie zabrzanki straciły pieniądze na rzecz grasujących w świecie oszustów. I tak w piątek (29 listopada) do policyjnego komisariatu V w Zabrzu-Rokitnicy (ul. Krakowska 11) przybyła 64-latka, która została oszukana metodą "na inwestycje". Zaczęło się od reklamy wyświetlonej na facebooku, za sprawą której zabrzanka uwierzyła w możliwość szybkiego zarobku. Po wypełnieniu formularza skontaktował się z nim tzw. doradca finansowy, który krok po kroku tłumaczył, co ma robić, aby skutecznie zainwestować przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Potem dzwoniły do niej jeszcze inne osoby, prowadząc ją przez proces „inwestycyjny”. Jak często bywa i w tym wypadku przestępcy całkowicie zamanipulowali 64-latkę, namawiając ją do przelewania kolejnych sum pieniędzy, jednocześnie przedstawiając jej rzekome zyski, które nigdy do niej jednak nie trafiły. Ostatecznie w ciągu kilku tygodni złodzieje wyciągnęli od pokrzywdzonej 56 tysięcy złotych.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
wtorek, 26 listopada 2024 14:58
|
|
NARKOTYKI. Kryminalni z komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Helenka działa domowa plantacja konopi indyjskich. Policjanci postanowili wejść do podejrzanego lokalu. Zastali w nim 31-letniego mężczyznę. Jak się okazało, zatrzymany w mieszkaniu ustawił dwa namioty, w których uprawiał zakazane przez prawo rośliny służące do produkcji marihuany.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
wtorek, 12 listopada 2024 10:22
|
|
ZATRZYMANIA. Policjanci drogówki zatrzymali trzech kierowców którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Ponadto jeden z nich prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszej akcji doszło na autostradzie.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
piątek, 08 listopada 2024 09:00
|
Za nami dopiero pierwszy tydzień listopada, a policjanci z Zabrza zatrzymali już dziesięć osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród ujętych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Czy ma to związek z tym, że mamy czas rodzinnych odwiedzin i także przestępcy i dłużnicy czczą pamięć zmarłych? Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania i na co dzień ukrywa się u swoich znajomych lub dalszej rodziny, a nawet udaje bezdomnych. Powody są różne: kara więzienia do odbycia, a czasem tylko niezapłacona grzywna.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
poniedziałek, 28 października 2024 15:35
|
|
ZATRZYMANIA. Mundurowi praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania, ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne — kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
wtorek, 22 października 2024 10:23
|
|
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na ulicy 3 Maja w Zabrzu. Według wstępnych ustaleń kierujący fiatem 66-latek potrącił 69-latka, który przez przejście dla pieszych przeprowadzał rower. Stało się to około godziny 11.30 w okolicach budynku nr 64. Potrącony doznał niegroźnych obrażeń ciała i na szczęście - po otrzymaniu pomocy medycznej - tego samego dnia opuścił szpital.
|
|
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora
poniedziałek, 21 października 2024 13:39
|
|
DZIENNIKARSKIE ŚLEDZTWO. Na środku osiedla mieszkaniowego w Zabrzu - Helence, w biały dzień, tuż przy dużym bloku mieszkalnym, policjant pionu kryminalnego z siedmioletnim stażem dwukrotnie strzelił dwukrotnie z broni służbowej w kierunku „napastnika”. A wszystko to w bliskiej odległości od oniemiałej małżonki zabrzanina i ich matki. Na pozór można by uznać zdarzenie za uzasadnioną interwencję w walce na przykład z zorganizowaną przestępczością. Rzecz w tym, że policjant ów nie był w ogóle w pracy, ani nawet nie służy w zabrzańskim garnizonie. Przebywał tam prywatnie u znajomej, a strzelał do człowieka z czystą kartoteką kryminalną tylko dlatego, że… jego auto zajechało mu nieopatrznie drogę na parkingu. Co więcej, to sam policjant zainicjował tę uliczną sprzeczkę uderzając ręką w ów pojazd. Nadto, wbrew zasadom użycia broni, nie sięgnął po nią jako ostateczne narzędzie przymusu bezpośredniego, lecz pierwszego wyboru. Powinien bowiem był najpierw próbować obezwładnić „napastnika” siłą fizyczną i swą sprawnością. Zwłaszcza, że do niedawna sam był „patrolowcem”. Cywil zaś nie miał przy sobie żadnego niebezpiecznego narzędzia lecz wyłącznie zaciśnięte w nerwach pięści. Zresztą nawet z postury nie wygląda jak uliczny bandzior.
Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Zabrzu umorzyła śledztwo w sprawie zachowania policjanta i uznała, że strzelał legalnie. A gdy zdumiony takim obrotem sprawy mieszkaniec odwołał się do sądu, na wyraźne polecenie prokuratora to jemu przedstawiono dwa zarzuty karne. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.
Więcej…
|
|
|