|
Zagrożenia
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
piątek, 04 kwietnia 2025 18:49
|
|
KRADZIEŻE. Zabrzańscy mundurowi schwytali 29-latka, który dwa lata temu ukradł w Gdańsku rower elektryczny. Podczas środowej interwencji na ul. Staszica (os. Curie-Skłodowskiej) funkcjonariusze z II Komisariatu Policji odkryli także, że mężczyzna ma przy sobie marihuanę. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
- Policjanci uzyskali informację, że na ul. Staszica jest przechowywany skradziony rower. Dzielnicowy udał się tam i ustalił, że jego kradzież została zgłoszona jeszcze w 2023 roku. W trakcie policyjnych czynności złodziej zjawił się na miejscu i został zatrzymany a rower o wartości prawie 4 tyś. złotych wróci teraz do właściciela - mówi Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
czwartek, 03 kwietnia 2025 17:06
|
|
KRADZIEŻE. 36-latek został przyłapany na kradzieży przez dzielnicowego z II Komisariatu Policji w Zabrzu, który akurat robił zakupy w swoim wolnym czasie. Sytuacja wydarzyła się w miniony poniedziałek około godziny 20.10 w sklepie Netto przy alei Bohaterów Monte Casino (Centrum Południe) kiedy policjant zauważył jak rabuś bierze z półki chemię gospodarczą i omija kasy nie płacąc za produkt.
- Dzielnicowy zareagował natychmiast - powiedział, że jest policjantem i zatrzymał mężczyznę. Powiadomił także dyżurnego jednostki, aby przysłał patrol. Ponieważ złodziej ukradł towar o niedużej wartości interwencja policjantów zakończyła się wlepieniem mu mandatu za wykroczenie w wysokości 500 złotych - mówi Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
czwartek, 03 kwietnia 2025 16:59
|
|
ZATRZYMANIA. 37-latek poszukiwany dwoma listami gończymi i z nakazem doprowadzenia do aresztu został schwytany przez mundurowych z III Komisariatu Policji w Zabrzu. Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę na ul. Bytomskiej w Biskupicach. Mężczyzna poszukiwany był przez sądy rejonowe w Zabrzu i Gliwicach oraz przez częstochowską prokuraturę głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.
- Poszukiwany był bezdomny, więc nie miał stałego miejsca zamieszkania. W trakcie obchodu dzielnicowy rejonu uzyskał informację o tym, gdzie potencjalnie może przebywać. Ta informacja okazała się być prawdziwa i policjanci zastali go na miejscu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu - mówi Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora
poniedziałek, 31 marca 2025 18:11
|
|
PRZESTĘPCZOŚĆ. Po blisko 10 miesiącach śledztwa zabrzańska prokuratura wraz z miejscową policją ustaliła w końcu personalia sprawcy napaści na dziennikarza naszego tygodnika red. Przemysława Jarasza. Na początku czerwca ubiegłego roku mężczyzna zaatakował naszego reportera w trakcie, gdy ten wykonywał zdjęcia do reportażu interwencyjnego przy głównej drodze w Rokitnicy. Szarpał go, siłą wyrwał mu telefon, próbował sforsować jego zabezpieczenia, po czym zmusił go do „pozowania” do zdjęcia, by uwiecznić twarz redaktora i wzbudzić w nim strach na przyszłość. Choć dziennikarz rozpoznał sprawcę w trakcie konfrontacji przeprowadzonej w komisariacie policji, śledczy postawili mu wyłącznie zarzut zmuszenia do określonej czynności, za co grozi do 3 lat więzienia. I choć pozostałe jego czyny również wydają się wyczerpywać znamiona przestępstw, prokuratura postanowiła nie pociągać sprawcy do odpowiedzialności przed sądem w tych kwestiach.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
poniedziałek, 31 marca 2025 17:48
|
|
ZAGROŻENIA DROGOWE. Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 18-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 86 km/h, mimo że maksymalnie mógł jechać “trzydziestką”. Sytuacja miała miejsce wczoraj o godz. 20.20 na ul. Ofiar Katynia w Rokitnicy, gdy patrolujący tę drogę funkcjonariusze zauważyli citroena jadącego zdecydowanie za szybko.
- Za rażące przekroczenie prędkości zabrzanin stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Ponadto otrzymał jeszcze 11 punktów karnych - mówi Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy policji.
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
czwartek, 27 marca 2025 17:48
|
|
INTERWENCJA. Zabrzańska straż pożarna wraz z policją ewakuowała dzisiaj 400 osób z budynku Zespołu Szkół nr 17 na ul. Piłsudskiego w Zabrzu. Powodem było nagłe pogorszenie się samopoczucia i zasłabnięcia kilku uczniów. Wezwane do szkoły pogotowie powiadomiło strażaków o sytuacji około 12:10. Ich czujniki jednak nie wykryły niebezpiecznych stężeń chemicznych.
Najpierw do szpitala przewieziono dwie osoby w wieku 16 i 17 lat, jednak coraz więcej nastolatków zaczęło sygnalizować osłabienie. Łącznie do szpitala na obserwację trafiło 14 osób.
- Na miejsce wezwano zastęp ratownictwa chemicznego, który bada teraz poziom stężenia. Na chwilę obecną nie mamy informacji, które wskazywałyby na niebezpieczeństwo - mówi Wojciech Strugacz, oficer prasowy zabrzańskiej straży pożarnej.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora
środa, 26 marca 2025 18:44
|
|
BEZPIECZEŃSTWO I PORZĄDEK. Coś niepokojącego dzieje się ze Strażą Miejską w Zabrzu po nastaniu rządów prezydent Agnieszki Rupniewskiej. Z formacji odchodzą kolejni funkcjonariusze (w tym nawet dotychczasowy i doświadczony wicekomendant Norbert Kujawa), co potęguje problemy z wakatami. Z uwagi bowiem na niezbyt atrakcyjne zarobki i równocześnie spore wymagania, ludzie nie garną się do tej pracy. W efekcie na przełomie roku nowy komendant Arkadiusz Półtorak podjął decyzję o likwidacji jedynego nocnego patrolu, zaś zgłoszenia przekazywane pod numer alarmowy 986 muszą być przekierowywane w tym czasie do miejscowej policji lub przekazane do interwencji dnia następnego, o ile nie były pilne. Sam komendant zarzeka się, że problem braków kadrowych i niedofinansowania służby nasilał się od dłuższego czasu i był sygnalizowany już za poprzedniej władzy, zaś ta obecna nie obcięła pieniędzy jednostce. Co jednak zdumiewające, początkowo Półtorak przekonywał nas, że decyzję o skasowaniu nocnego patrolu podjął jeszcze jego poprzednik. Dopiero po godzinie zreflektował się i oddzwonił do nas z poprawną informacją.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
środa, 26 marca 2025 17:09
|
|
ZAGROŻENIA DROGOWE. 58-latek, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu, wpadł podczas wczorajszej kontroli drogowej na Alei Korfantego w Zabrzu. W trakcie interwencji policjantów z zabrzańskiej drogówki wyszło na jaw, że kierowca volkswagena jest po spożyciu alkoholu i ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia samochodu. Za złamanie wyroku sądu grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
- Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego badanie alkomatem wykazało, że miał 0,13 promila alkoholu w organizmie. Taka wartość jest tylko wykroczeniem, jednak każdy kto prowadzi po spożyciu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi - komentuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
sobota, 22 marca 2025 16:01
|
|
POSZUKIWANIA. Policja poszukuje Michała Kyci, który od 2023 roku przebywał w Niemczech. 35-latek pochodzi z Zabrza i miał rzekomo w ubiegłym roku do miasta powrócić, jednak jego rodzina utraciła z nim jakikolwiek kontakt.
Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat mężczyzny i jego aktualnego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policją na numer alarmowy 112 lub 47 8543 200.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
czwartek, 20 marca 2025 18:47
|
|
PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZA. Zabrzańscy funkcjonariusze prowadząc wczoraj działania mające wykryć nielegalne pobory prądu, odkryli dwa mieszkania w Biskupicach i Zandce do których była niezgodnie z prawem podłączona energia elektryczna. Tym razem na gorącym uczynku został przyłapany 55-latek z ul. Bytomskiej i 41-letnia mieszkanka ul. Bończyka. Dla kobiety sytuacja zakończyła się doprowadzeniem do aresztu, gdyż jak się okazało, była ona poszukiwana przez policję. Teraz obojgu za kradzież energii grozi do 5 lat więzienia i obowiązek spłaty wartości spowodowanych strat.
- Informacje o nielegalnych poborach docierają do nas w różny sposób. Czasami są one od mieszkańców bądź kradzież wychodzi na jaw podczas kontroli Tauronu. Najczęściej są to jednak nasze działania operacyjne – komentuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
|
|
|
|
|
Strona 4 z 785 |
|
|
Inne z kategorii zagrożenia
|
SZYBKA POŻYCZKA
Z KOMORNIKIEM 32/260-00-33,
516-516-611, Pośrednik CDF S.C.
firmy MATPOL
FINANSE Sp. z o.o
|
|