|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
poniedziałek, 19 maja 2025 21:30
|
|
ZATRZYMANIA: 21-letni mieszkaniec Gliwic prowadził forda bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany na A4 przez policjantów służby autostradowej. Funkcjonariusze ustalili, że wyrokiem Sądu Rejonowego w Chorzowie zatrzymany ma obowiązujący do października tego roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Grozi mu 5 lat odsiadki. Wcześniej policjanci złapali ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora
piątek, 09 maja 2025 09:03
|
|
WYPADEK. Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A4 w Zabrzu. Droga jest zupełnie zablokowana. Nie żyje kierujący ciężarówką. Droga jest zupełnie zablokowana w kierunku Katowic. Działania służb mogą potrwać jeszcze nawet kilka godzin.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora
wtorek, 06 maja 2025 23:42
|
ZATRZYMANIA. Policjanci wezwani zostali do mieszkania przy ulicy Tarnopolskiej. Mundurowi Przybyli na miejsce, gdyż lokatorka prosiła o pomoc: do drzwi dobijał się jej były partner, a przy tym groził pozbawianiem jej życia. Policjanci zdołali go zatrzymać, choć nadal w trakcie ich akcji 29- latek nie potrafił powstrzymać się od wypowiadania gróźb pod adresem byłej partnerki.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
wtorek, 29 kwietnia 2025 14:18
|
|
AKCJA STRAŻACKA. Zabrzańscy strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia terenu wokół samochodu, na którym “odpoczywał” duży rój pszczół. Do incydentu doszło wczoraj po godz. 15.00 na ul. 3 Maja (Centrum Południe). Sytuację opanował wezwany na miejsce pszczelarz, który bezpiecznie usunął rój z pojazdu.
- Zaczyna się okres letni i strażacy coraz częściej będą wzywani do podobnych sytuacji. My nie jesteśmy od usuwania owadów, natomiast ze względu na to, że mogło wystąpić zagrożenie dla okolicznych osób byliśmy obecni na miejscu – mówi Wojciech Strugacz, oficer prasowy zabrzańskiej straży pożarnej.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:54
|
|
WYPADEK. Podczas cofania samochodem 44-letni kierowca opla potrącił seniora idącego po chodniku. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 14 na ul. Bytomskiej 30 (Biskupice). 94-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Obecnie trwają czynności w sprawie.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
piątek, 25 kwietnia 2025 13:19
|
|
ZATRZYMANIA. Zadłużony u swojego brata 47-latek, został przez niego dźgnięty nożem, kiedy ten próbował załagodzić między nimi konflikt. Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę około godz. 21.00 na ul. Lutra (Śródmieście), gdy podczas spotkania doszło pomiędzy braćmi do szarpaniny. 31-letni sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Jego życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo.
- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która, pod nadzorem zabrzańskiej prokuratury, przeprowadziła oględziny i ustaliła świadków. Podejrzany przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania, jednak ostatecznie został zatrzymany przez policjantów w środę na terenie dworca kolejowego w Zabrzu - mówi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
czwartek, 17 kwietnia 2025 19:42
|
|
CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. 44-latek przekonany, że rozmawia ze swoją koleżanką przez komunikator messenger, nie podejrzewał oszustwa, gdy został przez nią poproszony o kod BLIK. Osoba kontaktująca się z nim twierdziła, że jej bank ma problemy techniczne i nie może opłacić zakupów na platformie allegro. Zabrzanin, chcąc pomóc koleżance, podał kod i z jego konta bankowego zniknął 1 tyś złotych. Kradzież została zgłoszona przez niego na policję w minioną środę, po tym jak okazało się, że konto na portalu społecznościowym jego znajomej zostało zhakowane i to nie ona prosiła go o pożyczkę.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
środa, 16 kwietnia 2025 11:25
|
|
CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. 69-latek wystawiający telefon na platformie OLX dał przechytrzyć się złodziejowi, który skłamał, że jest zainteresowany kupnem i przesłał mu link by mógł rzekomo sfinalizować płatność. Poszkodowany zgłosił przestępstwo w miniony poniedziałek, gdy z jego konta zniknęło 6.400 złotych, po tym jak oszuści podstępem przejęli jego dane do logowania w aplikacji bankowej.
- Wewnętrzny komunikator OLX blokuje próby przekazywania linków, dlatego ich rozmowa przeniosła się na aplikację WhatsApp. Mężczyzna wszedł w wysłany link i powypełniał wszystkie pola, czym dał dostęp do konta bankowego. Dzięki temu oszuści mogli wypłacić pieniądze w bankomacie za pomocą kodu BLIK - opisuje przestępczy mechanizm Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
środa, 09 kwietnia 2025 14:22
|
|
KRADZIEŻE. 83-latka nie podejrzewając podstępu wpuściła do swojego mieszkania dwójkę mężczyzn podających się za pracowników administracji. Do kradzieży doszło w miniony poniedziałek przy ul. Ślęczka (Centrum Południe), gdy złodzieje wchodząc pod pretekstem kontroli przeszukali seniorce mieszkanie i znaleźli zakamuflowane w szafkach 10 tyś złotych oszczędności.
Kobieta jeszcze tego samego dnia zauważyła brak pieniędzy i wezwała policję, która na miejscu zabezpieczyła ślady.
- Oszuści dostosowują się do oczekiwań pokrzywdzonego. Tym razem złodzieje podali się za pracowników administracji i gdy jeden z nich odwracał jej uwagę, drugi przeszukiwał mieszkanie. Niestety udało im się uciec, ale sprawą zajmują się teraz kryminalni z I Komisariatu Policji - mówi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Julia Dąbrowska napisz do autora
poniedziałek, 07 kwietnia 2025 16:39
|
|
ZATRZYMANIA. Zabrzańscy policjanci zatrzymali 46-latka, który pod wpływem alkoholu groził kuratorowi sądowemu siekierą i nożem podczas wizyty domowej. Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę o godz. 10.26 w mieszkaniu przy ul. Korczoka na Porembie, po tym jak kurator zwrócił mu uwagę odnośnie jego nietrzeźwego stanu. Mężczyzna stał się wtedy agresywny, wyjął z szafy siekierę i grożąc nią kazał mu opuścić mieszkanie.
Przedstawiciel sądowy wrócił do auta i zawiadomił o sytuacji policję, jednak podczas rozmowy z dyspozytorem sprawca wyszedł do niego i tym razem zaczął grozić nożem. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Więcej…
|
|
|