Kolejny salon z nielegalnymi automatami hazardowymi zlikwidowany w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 28 czerwca 2023 15:11

NIELEGALNY HAZARD. Kolejne cztery nielegalne automaty do gier hazardowych przejęli w centrum Zabrza policjanci od przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Właścicielom urządzeń może grozić kara do 3 lat więzienia.

- W poniedziałek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych – potwierdza Adam Strzodka z komendy policji w Zabrzu.

 

Mundurowi zwracają uwagę, że podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów.

- Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100 proc. okazuje się to nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru tych gier – podkreśla Strzodka.

zdjęcie poglądowe

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA