Gang Torcida: oskarżonych ponad 180 osób Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 22 czerwca 2023 14:06

ŚLEDZTWO. Do sądu trafiły dwa kolejne akty oskarżenia w śledztwie dotyczącym grupy o charakterze zbrojnym Torcida powiązanej z pseudokibicami Górnika Zabrze. Aż 20 osób odpowie za 72 przestępstwa, m.in. wymuszenia rozbójnicze, brutalne pobicia i rozprowadzenia znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W sumie prokurator oskarżył już 186 osób. 


Śledztwo w tej sprawie Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach prowadził wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji. - Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami jest bardzo trudne i czasochłonne, ponieważ z reguły są to grupy hermetyczne  - podkreśliła rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Zdarzenia objęte aktem oskarżenia dotyczą m.in. bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich. "Do jednego z takich zdarzeń doszło w październiku 2018 roku na autostradzie A1. Wówczas 200 osobowa grupa przestępcza pseudokibiców z Zabrza doprowadziła do zatrzymania pojazdów, a następnie pobicia pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich" - wyjaśniła Prokuratura Krajowa. 

 W skład grupy wchodziło co najmniej 200 osób, a role i funkcje w niej były ściśle określone. "Charakteryzowała się ona zorganizowaną, stałą i zamkniętą strukturą, określonymi zasadami działania, przynależności oraz hierarchicznym podporządkowaniem" - podała PK. Członkowie grupy popełniając przestępstwa używali broni palnej, siekier, maczet, kijów bejsbolowych i kastetów.
 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA