Mężczyzna wysłał intymne zdjęcie i zaczął się jego dramat. Stracił 15 tysięcy złotych... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    wtorek, 13 czerwca 2023 18:22

Policjanci z IV komisariatu (Zabrze, ul. Tarnopolska 73) w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowych. Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że nawiązał za pośrednictwem platformy kontakt z osobą, której - na swoje nieszczęście - dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. Krótko po tym zaczął być szantażowany upublicznieniem fotografii, a żeby uniknąć kompromitacji poszkodowany zgodził się płacić. W sumie stracił 15 tysięcy złotych... Cyberprzestepczość ma się niestety wciąż dobrze.

Policja apeluje: zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim.
Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera bądź telefonu. Internet „nie zapomina"...

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA