Reklama
Młody zabrzanin oszukał w internecie 76 osób z całego kraju. Wkrótce ruszy jego proces karny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 01 lipca 2022 12:44

CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ. W ręce zabrzańskich policjantów wpadł 28-letni zabrzanin, który oszukał aż 76 osób z całego kraju. Na różnych portalach internetowych wystawiał do sprzedaży towar w atrakcyjnych cenach, głównie telefony i sprzęt RTV. Po pobraniu pieniędzy urywał jednak kontakt i nigdy nie realizował zamówienia, bo wystawianego sprzętu nigdy nawet nie posiadał. Właśnie zakończono śledztwo w tej sprawie i akt oskarżenia trafił do zabrzańskiego sądu.

 

- Do swojego przestępczego procederu mężczyzna używał kilku różnych kont bankowych, na które zainteresowani kupnem dokonywali wpłat w wysokości od 100 do 1000 zł. Swoje oferty zamieszczał na portalach społecznościowych i ogłoszeniowych, które nie weryfikują w żaden sposób tożsamości sprzedającego – relacjonuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Praca operacyjna policjantów z zabrzańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doprowadziła do ustalenia tożsamości oszusta. - Funkcjonariusze zatrzymali naciągacza, który usłyszał zarzut, zawierający 76 czynów, doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w celu uzyskania korzyści majątkowej czyli oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, jednak wyrok może być znacznie surowszy, ponieważ w przeszłości 28-latek odbywał już karę pozbawiania wolności za oszustwa. Dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy – wyjaśnia rzecznik policji.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA