Reklama
Fałszywy adwokat stanie przed sądem. Według policji oszukał klientów na 17 tys. złotych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 30 listopada 2021 19:31

DZIAŁANIA POLICJI. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Zabrzu przesłali do sądu akt oskarżenia przeciwko pseudo-adwokatowi, który oszukiwał swoich klientów. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienie wolności za oszustwa, w trakcie których podawał się za prawnika. W związku z tym, teraz będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Zdaniem policji, podejrzany w najnowszej sprawie oszukał pokrzywdzonych na kwotę blisko 17 tysięcy złotych. W sumie przedstawiono mu 18 zarzutów karnych.

 

- 34-letni mężczyzna swoją przestępczą działalność rozpoczął zaraz po opuszczeniu zakładu karnego na początku 2020 roku, gdzie odbywał karę pozbawienie wolności za oszustwa. Na różnych portalach społecznościowych oferował swoje usługi jako doradca prawny. Swoim klientom sugerował, że ma odpowiednie wykształcenie oraz wiedzę, a rzeczywiście jej nie posiadał. Za swoje usługi pobierał opłaty od 100 zł do 5.000 złotych – informuje Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

W trakcie działalności mężczyzna posługiwał się na zmianę dwoma nazwiskami. Za popełnienie oszustw przewidziana jest kara do 8 lat więzienia, jednakże z uwagi na recydywę, podejrzanego może czekać surowsza kara.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA