Reklama
REKLAMA
Piłeś? Nie jedź! Policja odbiera prawa jazdy!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 20 września 2019 09:53

DROGÓWKA. Policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tzw. "podwójnym gazie”. Jak ważne są to kontrole, pokazuje ostatni tydzień, w którego trakcie policjanci ruchu drogowego  zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz czterech w stanie po spożyciu alkoholu.

Pierwszy z zatrzymanych to  49-letni mieszkaniec Zabrza, który pomimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz po spożyciu alkoholu, kierował oplem. Drugi z zatrzymanych to 56-letni mieszkaniec Chorzowa, który jechał motorowerem mając w organizmie 0,34 promila alkoholu. Trzeci z zatrzymanych (na ulicy Pawliczka) to 30-letni mieszkaniec Zabrza, który po spożyciu alkoholu  prowadził opla . Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 0,28 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. B. Czwartym zatrzymanym okazał się 31- letni mieszkaniec Knurowa, a kolejni nietrzeźwi kierujący to: 44-letnia mieszkanka Zabrza, która mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, na ulicy Grzybowskiej kierowała seatem, 26-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, 32-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie 1.60 promila alkoholu, na  ulicy Religi  kierował samochodem marki Peugeot. Ten ostatni stracił prawo jazdy kategorii AMB. 

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA