Reklama
REKLAMA
Granat zamiast kasztanów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 12 września 2018 16:11

NIEBEZPIECZEŃSTWA. Policja ewakuowała 26 osób w związku z odnalezieniem granatu ręcznego F1 w parku przy ul. Sikorskiego w Zabrzu. Znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów. Na szczęście była to niegroźna już sama skorupa pocisku, bez ładunku wybuchowego i zapalnika.

To niecodzienne znalezisko odkrył mężczyzna, który wybrał się z dzieckiem na spacer po parku w poszukiwaniu kasztanów. Nieoczekiwanie dla siebie natknął się na granat. Skończyło się tylko na strachu.

 

Policjanci przypominają, że takiego odkrycia nie wolno bagatelizować - pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Natychmiast należy powiadomić służby. Pamiętajmy, że pociski, granaty mogą mieć bardzo duże pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 
Zobacz także

» Wojenny niewybuch - 40-centymetrowy granat przeciwpancerny wykopano przy ul. Damrota. Na szczęście uniknięto eksplozji

NIEWYBUCHY. Zabrzańska policja potwierdza, że przy ulicy Damrota odnaleziono granat przeciwpancerny z II wojny światowej. Do czasu przybycia policyjnych saperów obszar, na którym ujawniono niewybuch, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy...

» Granat w żwirowni

MIKULCZYCE. To kolejna niebezpieczna pamiątka po II Wojnie Światowej, którą odnaleziono w Zabrzu. Wczoraj pracownicy żwirowni w Zabrzu-Mikulczycach na terenie zakładu odnaleźli przedmiot przypominający granat. Wezwali więc policjantów.
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA