KORONAWIRUS

koronawirus
Kierująca golfem kompletnie pijana kobieta aż dwa razy - w ciągu jednej doby - wpadła w ręce policji Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 23 kwietnia 2021 22:05

DZIAŁANIA POLICJI. Zabrzańscy policjanci po raz drugi w ciągu 24 godzin zatrzymali tego samego nietrzeźwego kierowcę. Była nim 45-letnia mieszkanka Zabrza, która poprzednim razem została zatrzymana dzięki informacji przekazanej przez świadka.

Za pierwszym razem przypadkowy świadek poinformował wieczorem policję o kobiecie, która ledwo trzymając się na nogach, wsiadała do samochodu i ruszając nim uderzyła inny zaparkowany pojazd oraz kosz na śmieci. Jak się okazało po przyjeździe patrolu, kierująca wydmuchała 2,18 promila alkoholu.

 

Tymczasem nie minęła doba, a przy ulicy Sportowej ponownie w ręce policji wpadła ta sama kobieta i znowu pijana w sztok.

- Zabrzanka poruszała się tym samym volkswagenem golfem. Dlatego, kiedy policjanci ruchu drogowego zobaczyli go na ulicach naszego miasta, postanowili go skontrolować. Tym razem przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,72 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz kobieta odpowie za popełnione przestępstwo. Zaś to, że dopuściła się go dwukrotnie w tak krótkim czasie, na pewno znacząco zwiększy wymiar kary – komentuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem na podwójnym gazie.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA