KORONAWIRUS

koronawirus
Pośmiejesz się, a przy okazji wspomożesz dzieci z Zabrza Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 18 listopada 2021 10:24

CHARYTATYWNIE. Fundacja „Nadzieja Dzieci” została założona w 1999 roku. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym pokrzywdzonym przez los, oraz dostosowywanie do aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych. Od początku zorganizowała pomoc dla około 700 dzieci z okolic Zabrza (m.in. z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 i 41), a także Gliwic.Dla dzieci tych organizuje corocznie wyjazdy na zimowe i letnie kolonie, Dzień Dziecka, nagrody dla najlepiej się uczących, wyprawki szkolne, „Mikołaja”, posiłki w szkołach, pomaga w zakupie sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego, pokrywa koszty specjalistycznych procedur medycznych.


Środki na działalność statutową pozyskuje poprzez wpłaty 1% podatku (fundacja jest organizacją pożytku publicznego), oraz bale charytatywne, pikniki, turnieje, koncerty. I taki właśnie odbędzie się 12 grudnia o godz. 17 w kinie Amok w Gliwicach. Wystąpi Kabaret Młodych Panów, tak więc będzie bardzo wesoło.

W 2003 roku fundacja zorganizowała Zakład Aktywności Zawodowej w Zabrzu, który obecnie zatrudnia ponad 100 osób o dużym stopniu niepełnosprawności. Jest to jeden z największych ZAZ-ów w Polsce. W ZAZ-ie nie tylko prowadzi działalność gospodarczą (introligatorską, poligraficzną, krawiecką), ale również rehabilituje pracowników ucząc ich zawodu oraz przygotowując do życia na wolnym rynku. 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA