KORONAWIRUS

koronawirus
Drozd i napoje konopne na Festiwalu Kwiatów! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 17 czerwca 2021 16:58

IMPREZA. Miasto Zabrze już po raz czternasty zaprasza do Miejskiego Ogrodu Botanicznego (ul. Piłsudskiego 60; tel.32 271-30-33) na Festiwal Kwiatów, który odbędzie się 19 i 20 czerwca. Tegoroczna edycja imprezy łączyć będzie nie tylko Naturę, Sztukę i Piękno, co jest równolegle hasłem promocyjnym imprezy, ale również promować będzie ekologię i bezpieczeństwo! 


     – Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz botanik jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

      Impreza po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca z bogatą ofertą, choć wciąż jeszcze wydarzenie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Obfitować będzie w spotkania dla dużych i małych, chociażby warsztaty ogrodnicze, zielarskie czy pszczelarskie i wreszcie przedstawienie utalentowanych przedszkolaków–wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku. Będą dostępne nawet napoje i dania z dzikich roślin w tym z konopi. No i oczywiście kwiaty! Kolorowe krzewy, byliny, jedno czy dwuletnie – do koloru, do wyboru!

   I, jako że to festiwal, przestrzeń będzie wypełniała także muzyka! Na scenie usłyszeć będzie można orkiestrę Muzeum Górnictwa Węglowego, Opole Quartet, Kajetan Drozd Band, Blue Dragonfly, Zabrzańską Szkołę Suzuki czy Grzegorza Płonkę i zespół Ligocianie, który dopełni wcześniejszą projekcję widowiska Powstanie w nas, powstałą we współpracy Filharmonii Zabrzańskiej i Teatru Nowego, a dotyczącą 100. rocznicy Powstań Śląskich. A późnym wieczorem jeszcze jeden „kwiatek”: strefa kibica z meczami Euro. Wstęp wolny! 

SZCZEGÓŁY PROGRAMOWE W  DUKOWANEJ WERSJI TYGODNIKA

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA