Nowy GŁOS już w sprzedaży, a w nim: Ruda i Beniol, co z WOŚP grają od lat, nasz kapłan, który został biskupem,Tamara, która chce być Polką, bezdomny, który nie ma prawie nic, a dzieli się z innymi, Bal, na który czekaliśmy cały rok... Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora    czwartek, 11 stycznia 2018 14:40

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Od dzisiejszego poranka w kioskach i salonach prasowych znajdziecie Państwo najnowsze wydanie drukowanego GŁOS-u, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, często kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

W materiale czołówkowym – Ruda i Beniol - na pierwszej stronie naszego tygodnika, piszemy o Ani Tamas i Pawle Beniowskim, którzy w ubiegłym tygodniu próbowali swych sił (niestety bez powodzenia) w teleturnieju TVP „The wall – wygraj marzenia”. Znacznie lepiej młodym zabrzanom i to już od wielu lat wychodzi działalność społeczna w założonej przez Anię Flocie Zjednoczonych Sił, prowadzącej między innymi świetlicę dla dzieciaków oraz współpraca z Jurkiem Owsiakiem.

Na 2 stronie naszego tygodnika – Nasz kapłan – garść najciekawszych informacji z niedzielnej uroczystości święceń biskupich ks. Andrzeja Iwaneckiego oraz znane i mniej znane fakty z życia nowego biskupa.

Stronę 3 poświęciliśmy z kolei najważniejszemu wydarzeniu nadchodzącego weekendu. Z materiału – Koncertowo i... smacznie - dowiecie się Państwo, jakie wydarzenia i to już od jutra przygotowały rudzkie i zabrzańskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej zaś – Oceanarium później – informujemy, na co rudzcy radni przeznaczyli najwięcej pieniędzy w tegorocznym budżecie i o co spierali się najmocniej.

Materiał – Tunel grozy – na stronie 5 to ostrzeżenie przed niebezpiecznym osobnikiem, który w ostatnich dniach napada i usiłuje gwałcić w centrum Zabrza co najmniej cztery kobiety, którego do tej pory nie udało się schwytać policji.

Tym razem, obok pary w materiale czołówkowym, przedstawiamy Państwu kilka innych, równie interesujących postaci. Na stronie 6 - Tamara chce być Polką –  rodzinę Kuszlewiczów - Polaka i Ukrainkę, którzy poznali się w Donbasie, przyjechali do Polski i zapuścili korzenie w naszym mieście. To zarazem rzecz o życzliwości władz Zabrza i sąsiadów, ale i trudach, jakie niesie ze sobą biurokratyczne podejście niektórych urzędników i nieuczciwych pracodawców, wykorzystujących często nieświadomych swych praw cudzoziemców. I na stronie 13 – Bezdomny z wyboru – powracamy do znanej już stałym Czytelnikom GŁOS-u postaci Jerzego Sobótki, który choć sam ma niewiele, dzieli się tym z innymi i jak nikt w okolicy dba o środowisko, w którym żyje.

Na stronie 7 – Muzealny eksponat – ciąg dalszy porządkowania w naszym mieście spraw, związanych z ustawą dekomunizacyjną. Tym razem rzecz o Wincentym Pstrowskim i jego pomniku, który wśród Zabrzan budzi raczej pozytywne odczucia.

W najnowszym numerze nie brak materiałów z dziedziny kultury i sportu. Na stronie 9 – Donośnym głosem – o długiej tradycji kolędowania w naszych świątyniach. Zapraszamy do nich na koncerty oraz wspólne kolędowanie w ramach 22 Chóralnych Spotkań Kolędowych w najbliższą niedzielę. A na stronie 19 – Czas na Bal – przypominamy o imprezie, podczas której ogłosimy laureatów tegorocznego plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera roku. A już teraz podajemy dane szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody za oddanie głosów w plebiscycie. Na tej samej stronie  - Nowy z Włoch? – o przygotowaniach naszych piłkarzy do wiosennej rundy ekstraklasy i planowanych zmianach w składzie drużyny. 
Najnowszy GŁOS to 20 stron najświeższych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA