Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3-1. Goście pokonani przez Serbów. A był moment, że wydawało, iż to zabrzanie mogą wygrać ten mecz... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 12 sierpnia 2011 18:54

PIŁKA NOŻNA - T-MOBILE EKSTRAKLASA. W drugim spotkaniu 3. kolejki: Legia Warszawa - Górnik Zabrze niespodzianki nie było. Faworyzowani gospodarze, którzy nie stracili w lidze jeszcze punktu, a także odnoszą sukcesy w eliminacjach Ligi Europejskiej, szybko objęli prowadzenie i zdecydowanie dominowali w I połowie. Po przerwie Górnik ruszył jednak do ataku - wyrównał i zaczął osiągać przewagę. Gdy wydawało się, że remis to jest minimum tego, co zabrzanie osiągną w stolicy, Legia - a dokładniej grający w jej barwach Serbowie: Radović i Ljuboja - pokazała klasę i strzeliła dwa gole.
To pierwsza porażka zabrzan w tym sezonie. Po tym meczu Górnik ma nadal na koncie 2 punkty (bramki: 3:5) i zapewne spadnie z dziewiątej pozycji, którą zajmował po dwóch kolejkach.

Górnik po nieudanym meczu z Widzewem Łódź (czytaj TUTAJ)  zmienił w tym meczu skład, m.in. miejsce w podstawowym składzie stracili bohaterowie początku sezonu - Arkadiusz Milik i Paweł Olkowski, z kolei brak Marka Magiery wymuszony był kontuzją tego zawodnika. Od pierwszej minuty grał dzisiaj z kolei Paweł Thomik. Trener Adam Nawałka wystawił dzisiaj następujący skład: Skorupski - Bemben, Banaś, Danch, Marciniak - Thomik, Pazdan, Kwiek, Gasparik, Gierczak - Zahorski.

Oto zapis relacji "na żywo"z tego spotkania:

Sędzia Dawid Piasecki (Słupsk) gwiżdże po raz pierwszy. Grę rozpoczynają legioniści!
Od pierwszych minut atakują gospodarze, ale na razie kończy się na niedokładnych dośrodkowaniach w pole karne Górnika.

7 minuta - warszawianie zaatakowali dla odmiany środkiem boiska, piłka trafia do Serba Ljuboji i ten mocnym strzałem - mierzonym tuż przy słupku - strrzela gola. Fatalny początek meczu Górnika!

10 minuta - Górnik bliski wyrównania, ale Thomik (strzela obok słupka) i tak jest na spalonym.
11 minuta - mogło być już 2-0! Po strzale Vrdoljak z 10 metrów Skorupski paruje piłkę na słupek!
14 minuta - Gasparik miał dośrodkowywać z rzutu wolnego, a mało nie strzelił gola. Skaba wybija spod poprzeczki piłkę na rzut rożny.
18 minuta - kolejny rzut wolny dla Górnika z narożnika boiska. Tym razem Gasparik centruje i piłkę wybijają warszawianie.
22 minuta - z dystansu uderza Manu, na szczęscia piłka przechodzi nad bramką Górnika.
26 minuta - zabrzanie wykonują rzut rożny. Dośrodkowanie, Skaba piąstkuje i piłka opuszcza pole karne.
28 minuta - Gierczak fauluje 30 metrów przed bramką Górnika. Borysiuk strzela słabo i niecelnie.
35 minuta - z prawej storny centruje Gasparik i dobrsze do główki skacze Zahorski! Piłka przelatuje kilka metrów nad bramką.

Legia już nie dominuje w meczu, ale atakom Górnika wciąż brakuje dobrego wykończenia.

40 minuta - tym razem z dystansu próbuje zaskoczyć Skorupskiego Borysiuk. Jego strzał mija w niewielkiej odległości poprzeczkę.
Sedzia nie dolicza nic do I połowy. Mamy przerwę.

Rozpoczęła się II połowa. W przerwie trener Adam Nawałka nie dokonał żadnej zmiany.
48 minuta - żółta kartka dla Borysiuka (Legia).
49 minuta - jak Zahorski tego nie strzelił?! Świetna akcja, napastnik Górnika wyszedł sam na sam ze Skabą, ale bramkarz Legii obronił strzał.
52 minuta - Kwiek centreuje z rzutu wolnego z narożnika boiska, a w polu karnym w trudnej sytuacji główkuje Zahorski. Piłka po koźle wpada do bramki!!! Jest 1-1.
54 minuta - Ljubojla strzela z rzutu wolnego, silnie i tylko minimalnie niecelnie.
60 minuta - zmiany w Górniku: za Tomika wchodzi Olkowski, a za Gierczaka grał będzie K. Mączyński.
60 minuta - żółta kartka dla Olkowskiego.
63-64 minuta - zabrzanie wykonują trzy rzuty rożne. Po pierwszym z nich Danch oddał groźny strzał, ale został zablokowany.
66 minuta - zmiana też w Legii: za Rybusa wchodzi Żyro.
67 minuta - Skorupski ratuje Górnika! Ljubojla minął kilku piłkarzy Górnika, ale naszemu bramkarzowi nie dał rady. Dobijał jeszcze Żyro, ale nad poprzeczką. Ufff...
69 minuta - żółta kartka dla Marciniaka.
73 minuta - piłka w siatce Górnika, ale Ljubojla był na spalonym. Gola nie ma.
75 minuta - dośrodkowanie w pole karne, a tam świetnie główkuje Radović. Skorupski nie ma szans...
78 minuta - schodzi Pazdan, wchodiz Milik.
80 minuta - żółta kartka dla Bembna za niesportowe zachowanie.
81 minuta - żółta kartka dla Kwieka (za faul).
90 minuta - piękna akcja Legii, którą pewnym strzałem wykańcza Ljuboja. Serb strzelił pierwszego gola i zapewne ostatniego w tym meczu.
Sędzia dolicza trzy minuty.
KONIEC!

LEGIA WARSZAWA - GÓRNIK ZABRZE 3-1 (1-0)
1-0 Ljuboja (7)
1-1 Zahorski (52)
2-1 Radović (75)
3-1 Ljuboja (90)
LEGIA:
Skaba - Rzeźniczak, Komorowski, Żewłakow, Wawrzyniak - Manu (66' Żyro), Vrdoljak, Borysiuk (66' Rybus), Gol (90+1' Jędrzejczyk), Radović - Ljuboja.