Reklama
Zabrzanka zdobywa laury w konkursie Blog Roku. Za szczerość Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    środa, 04 marca 2015 09:26

fot. M. Stankiewicz / www.blogroku.plWYRÓŻNIENIA. Justyna Mazur, autorka bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie (www.krotkiporadnik.pl), decyzją jury konkursu Blog Roku zwyciężyła w kategorii Życie i społeczeństwo i zdobyła II wyróżnienie główne. Jak uzasadniali sędziowie, laury przyznano za szczerość, szlachetny idealizm i piękny styl literacki.

 Autorka od urodzenia związana jest z Zabrzem, choć część życia spędziła na studiach w Krakowie. Blogi prowadzi od wielu lat. W październiku 2012 roku rozpoczęła projekt, który po nieco ponad dwóch latach zdobył laury w najważniejszym konkursie blogerskim w Polsce. Choć właśnie straciła pracę, a jej związek zaczął się rozsypywać, chciała pisać o sposobie, by „wieść fajne życie w wielkim mieście”. Prędko jednak wróciła do trudnych tematów w wyjątkowo lekkiej formie.

Pewnym przełomem był ubiegłoroczny tekst o stalkingu, który – choć odwlekała przez pół roku – postanowiła opublikować przy przestrzec innych przed podobnymi zdarzeniami. Wstydziła się mówić o tym, że pół roku była w związku przez internet. Z chłopakiem, który ostatecznie okazał się być dziewczyną napawającą ją ogromnym lękiem.

Po wtorkowym (3 marca) wyróżnieniu jest pewna, że zrobiła dobrze. - Teraz muszę przede wszystkim odetchnąć i wypocząć po gali wręczenia nagród. To wyróżnienie wyjątkowo mnie mobilizuje, ale też nieco stresuję. Nie mogę teraz zawieść czytelników – mówiła GŁOSowi dzisiaj.

W konkursie brał udział również Fotosubiektywnik Zabrzański autorstwa Rafała Bigdy (więcej TUTAJ). Z powodu za małej liczby sms-owych głosów nie przeszedł jednak do II etapu. 

 
Zobacz także

» Blog jak życie - rozmowa z Justyną Mazur, laureatką konkursu Blog Roku

TRZY NA CZY. JUSTYNA MAZUR (29 lat) – autorka bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie (www.krotkiporadnik.pl), który w tegorocznym konkursie Blog Roku wygrał kategorię Życie i społeczeństwo. Od urodzenia związana z Zabrzem, teraz...
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA