Za nami inauguracja nowego roku szkolnego w Zabrzu. Do szkół i przedszkoli ruszyło 22 tys. dzieci Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 04 września 2023 16:34

EDUKACJA. Ponad 22 tys. uczniów i przedszkolaków, w tym 1533 pierwszoklasistów, rozpoczęło dzisiaj w naszym mieście nowy rok szkolny. W szkołach podstawowych zameldowało się 10942 dzieci, w średnich – 5988 (w tym w liceach: 2685, w technikach: 2583, a w szkole branżowej – 720). Z kolei do zajęć w przedszkolach przystąpiło 5194 maluchów. Warto też nadmienić, że w okresie wakacyjnym miasto realizowało zadania w zakresie remontów i termomodernizacji budynków oraz rozbudowy bazy sportowej placówek oświatowych.

 

Wśród realizowanych zadań są duże inwestycje jak np. kompleksowy remont auli i klatki schodowej w Centrum Edukacji w Zabrzu ul. 1 Maja 12 wart ponad 530 tys. zł czy sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 36 przy pl. Warszawskim 6 za blisko 300 tys. zł. Prace trwają też m.in. w Przedszkolu nr 6 przy ul. Jordana 59, szkołach podstawowych: nr 40 przy ul. Bytomskiej 94, nr 43 przy ul. Buchenwaldczyków 25, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ul. Cmentarnej 7 oraz I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wolności 323.

– Uczniowie są dumą naszego miasta, a edukację traktujemy jako ważną inwestycję i jeden z priorytetów samorządu w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Od lat troszczymy się o najlepsze warunki do kształcenia dzieci i młodzieży oraz podejmujemy cenne projekty oświatowe. Dlatego systematycznie uczestniczymy w wielu inicjatywach oraz realizujemy m.in. modernizację obiektów oświatowych, rozbudowujemy bazę rekreacyjno-sportową czy udostępniamy nowoczesny sprzęt i wyposażenie – podkreśla prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która wzięła dziś udział w inauguracji nowego roku szkolnego w I LO im. prof. Zbigniewa Religi, II LO im. Wojciecha Kilara oraz III LO w Zabrzu.

 

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA