Reklama
Przedszkolaki pobiegły na stulecie Zabrza alejkami zabytkowego parku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 28 czerwca 2022 14:19

PAMIĘĆ I REKREACJA. W Parku Miejskim przy ul. Dubiela odbył się dziś bieg przedszkolaków z okazji 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich. To wspólna inicjatywa zabrzańskich przedszkoli nr 7, 25, 28 oraz 46. Dzieci miały oczywiście za zadanie dobiec w jak najszybszym czasie do mety. Przegranych nie było, bo na wszystkich czekały pamiątkowe medale wręczane przez samorządowców i radnych. Po zakończonych zawodach dzieci miały okazję odpocząć i pobawić się na specjalnie zorganizowanym pikniku.

 

Maluchy dopingowali m.in.: wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek - Bar wraz z radnymi oraz radni dzielnicy Śródmieście.

Park Miejski to zabytkowy teren rekreacyjny usytuowany w samym centrum Zabrza. Powstał w 1924 roku, zgodnie z założeniami berlińskiego architekta krajobrazu prof. Gustava Allingera.

- Chcąc podnieść atrakcyjność tego miejsca, miasto realizuje krok po kroku proces jego rewitalizacji. W tym celu pozyskane zostały materiały z berlińskich archiwów, dzięki którym odtworzona została fontanna w sercu parku. Jej budowa aż w 85 proc. została sfinansowana z programu NFOŚ „Infrastruktura i środowisko” – przypomina Dawid Wowra, rzecznik prasowy UM w Zabrzu.

W tym roku miasto pozyskało środki na dalszą rewitalizację Parku Miejskiego. Zakres planowanych robót obejmuje m.in. prace dot. muru oporowego, schodów, pochylni terenowej dla osób z niepełnosprawnościami, małej architektury oraz terenu wokół fontanny.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA