Działo się! Za nami zabrzańska odsłona Industriady Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 11 czerwca 2019 17:13

INDUSTRIADA. Miał być bal i był - "Indu-bal". Pod takich hasłem odbyła się 10. jubileuszowa Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki. W tym roku w ramach imprezy wszyscy chętni mogli zobaczyć 44 obiekty w 27 miejscowościach na Śląsku. W Zabrzu atrakcyjne propozycje dla odwiedzających przygotowało Muzeum Górnictwa Węglowego, które zaprosiło na Carbonadę. W programie imprezy znalazł się nie tylko bal, ale także koncerty i wystawa industrialnych obrazów.

Święto zabytków techniki poprzemysłowej w naszym mieście rozpoczęło się kolorową paradą, która wystartowała z placu Warszawskiego w kierunku Parku 12C Sztolni Królowa Luiza. Uczestnicy parady mieli okazję podziwiać m.in. zabytkowe samochody, a także widowiskową platformę, na której wspaniale prezentowały się mażoretki. Już na miejscu, w Parku 12C, zagrała Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego, a po niej przed publicznością wystąpiły mażoretki. Swoje podwoje dla uczestników Industriady otwarł nie tylko Park 12C Sztolni Królowa Luzia, ale także Park Techniki Wojskowej.

Sama Carbonada rozpoczęła się od Sztrik&Szik w Kopalni Guido. Uczestnicy bawili się 320 metrów pod ziemią przy „Dźwiękach Kopalni” i zobaczyli... Taniec Maszyn. W drodze na bal można było wstąpić do magicznych podziemi Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu i odkryć ich tajemnice.

Wyjątkowa aranżacja i nietypowi goście „Niemego balu” wprowadziły uczestników w klimat Carbonady. Mocnym akcentem była autorska wystawa Kornela Wilczka, w trakcie której artysta zaprezentował swoje industrialne obrazy malowane techniką ars metalica.

Przez cały dzień mnóstwo atrakcji przewidziano w samym Parku 12C, gdzie odbyły się m.in. warsztaty dla dzieci - tworzenie biżuterii i ozdób z węgla oraz konstrukcji z kreatywnych słomek, animacje, gry wielkoformatowe, zabawy sportowo – ruchowe czy malowanie na folii. A wieczorem organizatorzy zabrzańskiej odsłony Industriady zaprosili na koncert zespołu Mikromusic oraz show grupy Patman Crew w Parku Techniki Wojskowej.

 
Zobacz także

» [ZDJĘCIA] I po industriadzie: kobieco jak nigdy!

 WYDARZENIA. Za nami zabrzańska odsłona Industriady – święta techniki, jednego z najważniejszych europejskich festiwali promujących dziedzictwo przemysłowe. Motywem przewodnim imprezy było hasło Industria jest kobietą, które pozwoliło...

» Industriada 2015 - 13 czerwca 2015

{gallery}WYDARZENIA/15-006-CZERWIEC/INDUSTRIADA{/gallery}

» [GALERIA] Industriada w ciągu dnia!

INDUSTRIADA 2015. Kolejne święto szlaku zabytków techniki za nami. Zabrze w tym roku zajęło wyjątkowe miejsce, bowiem to właśnie tutaj odbył się finał Industriady, na którym zagrał raper Miuosh i orkiestra NOSPRu. My jednak...

» Finał Industriady w Luizie! Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zagra w Zabrzu wspólnie z raperem

INDUSTRIADA. Ich marcowe koncerty w Katowicach wzbudziły sensację. Krytycy prześcigali się w ocenie połączenia muzyki z blokowisk z brzmieniem symfonicznym. Tym razem Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, pod dyrekcją kompozytora...

» Turbogolf wraca na chodnik... kopalni

GUIDO. Pierwsze rozgrywki turbogolfa Kopalnia Guido zorganizowała w 2011 roku (więcej na ten temat przeczytasz ). Najbardziej ekstremalna odmiana golfa powraca. Tym samym  znowu nadarza się okazja zaliczania dołków w podziemnej scenerii.
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA