Nowy szef zabrzańskich policjantów to były kryminalny z krwi i kości w Katowicach. Walczył też z przestępczością samochodową Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 18 stycznia 2019 13:17

NOMINACJE. Zabrze ma od dziś nowego komendanta miejskiego policji. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach z dniem dzisiejszym delegowany do czasowego pełnienia obowiązków służbowych na tym najważniejszym w Zabrzu stanowisku został inspektor Dariusz Kopeć (na zdjęciu z lewej). Podczas narady kierownictwa nowy szef zabrzańskiego garnizonu spotkał się z kadrą kierowniczą. Obecni byli komendanci i zastępcy komendantów komisariatów, naczelnicy i zastępcy naczelników komendy, przedstawiciel służby cywilnej i związków zawodowych. Z kolei dotychczasowy szef zabrzańskich policjantów - mł.insp. Marek Nowakowski (na zdjęciu z prawej) został mianowany p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, co jest dla niego niewątpliwym awansem.

Podczas swojego wystąpienia w trakcie odprawy nowy komendant w Zabrzu przedstawił koncepcję zarządzania jednostką, a także współpracy z podległymi policjantami. Przypomniał, że policyjna praca to przede wszystkim służba na rzecz mieszkańców i ich bezpieczeństwa.

Nowy szef zabrzańskiej komendy, w policji służy od 25 lat. Karierę zawodową komendanta rozpoczął od pełnienia służby w Komisariacie V Policji w Katowicach. Aż do 2012 roku zawodowo związany był z katowickim garnizonem, gdzie pełnił służbę najpierw jako policjant pogotowia policyjnego i patrolowania, a następnie jako funkcjonariusz wydziału kryminalnego. W 2004 roku został zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a w 2008 roku naczelnikiem wydziału do walki z przestępczością samochodową katowickiej komendy. Następnie został I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach, a od lutego 2012 roku był Komendantem Miejskim Policji w Siemianowicach Śląskich.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA