Śmierć na terenie stacji segregacji śmieci. Robotnik spadł z rusztowania Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 15 stycznia 2019 16:15

TRAGEDIE. 43-letni pracownik firmy remontowej spadł z wysokości i zginął podczas prac demontowania rusztowania na terenie stacji segregacji śmieci firmy FCC przy ul. Cmentarnej w Zabrzu. Na miejscu zjawiła się karetka, lądował też w asyście straży pożarnej śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, jednakże pomimo podjętej przez ratowników reanimacji, mężczyzna zmarł. Wszczęto już prokuratorskie śledztwo w sprawie tego śmiertelnego zajścia.

 

Dramat rozegrał się w poniedziałkowy poranek. Prawdopodobnie prace wykonywane były przy okazji tzw. hermetyzacji zakładu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracownicy firmy remontowo-budowlanej pracowali przy demontażu rusztowania. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 43-letni mężczyzna, w trakcie wykonywania prac, spadł z podestu mieszczącego się na wysokości około 5 metrów na betonową posadzkę. Pod nadzorem prokuratora grupa dochodzeniowo - śledcza przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Powiadomiono również Państwową Inspekcję Pracy – informuje Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa zabrzańskiej komendy policji.

 

WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE NAPISZEMY W NAJBLIŻSZYM WYDANIU DRUKOWANEGO GŁOSU JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA