[ZDJĘCIA] W Zabrzu przybywa nowych mieszkań. Nowe osiedla powstają przy ulicach Żywieckiej oraz Trocera Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    wtorek, 30 października 2018 13:30

INWESTYCJE. Na ten moment lokatorzy trzech nowych bloków przy ul. Żywieckiej czekali z niecierpliwością! Właśnie odebrali klucze do swoim wymarzonych mieszkań. Tym samym na osiedlu będzie teraz mieszkać prawe 80 rodzin. Docelowo ma ich być 150. Inwestycję realizuje Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego udziałowcem jest Zabrze. Gminna spółka ZBM-TBS buduje z kolei osiedle przy ul. Trocera.


    - Do tej pory mieszkaliśmy z rodzicami. Chcieliśmy się usamodzielnić i dlatego zdecydowaliśmy się na mieszkanie tutaj – mówią państwo Angelika i Marcin Wilczkowie, rodzice półrocznej Emilki. - Mieszkaliśmy w Makoszowach, więc bardzo dobrze znamy te tereny – dodają.
     Z Gliwic przeprowadzą się do Zabrza Klaudia i Grzegorz Łatwis. - Okolica bardzo nam się podoba. Blisko jest do autostrady i Drogowej Trasy Średnicowej, a jednocześnie jest dużo terenów zielonych. Będziemy mieli gdzie wychodzić z córeczką na spacery, a nasz pies Gizmo będzie miał gdzie biegać – śmieją się rodzice 7-miesięcznej Anastazji.
W trzech oddanych właśnie do użytku blokach przygotowano łącznie 31 mieszkań. Budynki powstały tuż obok trzech innych, które zbudowano w poprzednich latach. Mieszka w nich 48 rodzin. -  Koszt wykonania tego etapu inwestycji wyniósł ponad 6 milionów złotych – mówi Franciszek Paśmionka, prezes Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z Tarnowskich Gór. - Mieszkania są dwu i trzypokojowe o powierzchni od 37 do 64 metrów kwadratowych. Myślę, że lokatorzy będą bardzo zadowoleni – dodaje.
     W każdym z bloków przygotowano również pomieszczenia techniczno-gospodarcze na parterze. - Ludzie chwalą sobie możliwość zlokalizowania tam komórek lokatorskich oraz pomieszczeń służących do przechowywania wózków dziecięcych czy rowerów, a także zorganizowania suszarni – podkreśla prezes Franciszek Paśmionka. Mieszkańcy osiedla mają także do dyspozycji parking i ogrodzony plac zabaw.
-      Budownictwo mieszkaniowe to jeden z priorytetów dla zabrzańskiego samorządu – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, które jest udziałowcem MTBS. - Widzimy, że jest duże zainteresowanie mieszkaniami „tebeesowskimi”, dlatego realizujemy kolejne takie projekty – dodaje.
Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się już do budowy kolejnego bloku przy ul. Żywieckiej. Sześć czterokondygnacyjnych budynków przy ul. Trocera buduje z kolei gminna spółka ZBM-TBS. W przyszłym roku wprowadzą się do nich 72 rodziny. Koszt inwestycji to 15 mln zł.
     - Każdy najemca znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie są zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu oraz trzypokojowe. Nasza oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi. Na osiedlu powstanie bowiem plac zabaw z licznymi atrakcjami. Na szukających odpoczynku wśród zieleni, czekać będą z kolei wygodne ławeczki – zwraca uwagę Renata Lemańska, prezes spółki ZBM-TBS.


Takie są liczby:

6 bloków oddano już do użytku przy ul. Żywieckiej

12 ma ich być docelowo

79 rodzin mieszka już na nowym osiedlu

150 mieszkań będzie tu docelowo

6 bloków powstaje przy ul. Trocera

72 mieszkania będą w nich do dyspozycji

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA