O straży pożarnej, która zastąpiła policję, o historii stuletniej nauczycielki oraz o skandalicznym zachowaniu dyżurnego komisariatu, który nie wszczął pościgu za bandytami. Od rana nowy GŁOS już w kioskach! Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 20 lipca 2011 21:26

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Dziennikarze naszego tygodnika odkryli, że w Zabrzu ruszyła wreszcie długo zapowiadana rekonstrukcja Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej - kolejnego niezwykle atrakcyjnego obiektu turystyki poprzemysłowej. Naszym odkryciem zdumieni byli nawet... urzędnicy miejscy! O tym, w którym miejscu Zabrza ruszyły prace, jak obiekt będzie w przyszłości wyglądał i kiedy zostanie ukończona inwestycja informujemy w materiale czołówkowym na pierwszej stronie pt. KLUCZOWY START.

Na tej samej stronie piszemy także o niecodziennej interwencji - straż pożarna w poczuciu obywatelskiego obowiązku wcieliła się w rolę policji i pospieszyła na ratunek człowiekowi napadniętemu przez bandytów w centrum miasta. Nie wiedzieć jednak czemu policja tę informację przemilczała przed opinią publiczną. Czy dlatego, że człowiek ten został napadnięty w pobliżu komendy i pod okiem kamery monitoringu miejskiego? - szczegóły w tekście BOHATERSCY STRAŻACY.

W artykule RECEPTA NA DŁUGOWIECZNOŚĆ prezentujemy sylwetkę Marii Pfeiffer, która kilka dni temu obchodziła... setną rocznicę urodzin! Na swoje urodziny zaprosiła wicekierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz dziennikarkę GŁOSu. W gazecie prezentujemy nie tylko zdjęcie sędziwej, ale bardzo dziarskiej emerytowanej nauczycielki, ale także wspomnienia jej bliskich i znajomych.

Gmina Zabrze przebiła się do pierwszej dziesiątki prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita na najlepiej funkcjonujące samorządy w kraju. Gratulacje składał naszej pani prezydent osobiscie Jerzy Buzek, szef Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo w artykule DZIEWIĄTE W KRAJU.

Tradycyjnie w drukowanym wydaniu GŁOSu stawiamy na publicystykę interwencyjną. Tym razem prezentujemy bulwersującą historię zabrzanki Marioli Cordier, która została potraktowana skandalicznie przez dyżurnego komisariatu II policji. A chciała go spytać, dlaczego nie zarządził pościgu za bandytami, którzy w biały dzień zajechali drogę jej dorosłemu synowi i pobili go przez... otwarty szyberdach samochodu tylko dlatego, że na nich zatrąbił klaksonem. O tym, jak wyglądał bardzo niecodzienny dialog z policją piszemy w artykule PRZEŁOŻONY POD SUFITEM.

W GŁOSie publikujemy także kupony konkursowe i kolejne zdjęcia pań ubiegających się o tytuł Dziewczyny Lata. Tym razem znajdziecie Państwo fotografie: Katarzyny Jeżyny, Natalii Siwek oraz Justyny Sowali.

Tradycyjnie też znajdziecie Państwo w najnowszym GŁOSie aktualne informacje ze świata kultury, a także lokalnego sportu. Piszemy m.in. o zabrzańskiej biegaczce Antoninie Behnke, która wzięła udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Czechach. Zamieszczamy także relację z przygotowań piłkarzy ręcznych NMC Powen do sezonu.

Najnowszy GŁOS to 20 stron ciekawych informacji i unikalnych tematów publicystycznych. Do zobaczenia w kioskach i punktach prasowych!
             

 
Zobacz także

» Rowerzysta zapłacił słony mandat

POLICJA.   Uwagę policjantów z drogówki zwrócił jadący wieczorem rowerem ulicą Sikorskiego mężczyzna. Mundurowi podejrzewali, że jest pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i zbadany alkomatem. Okazało się, że w wydychanym...

» Jechał zygzakiem? Był kompletnie pijany i bez prawa jazdy!

ZATRZYMANIA.  Policjanci otrzymali zgłoszenie, że po ulicy Jordana porusza się renault, którego kierowca może być nietrzeźwy. Dzielnicowi z Komisariatu V szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec...

» Na gazowej bombie, Hiszpan zginął jadąc pod prąd, wiceprezydent chce być prezydentem, szczury zaatakowały centrum, Lubański w przedszkolu i teatrze. Nowy Głos już do czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Odkręcił butlę i czekał... Wcześniej mówił sąsiadom, że wysadzi cały dom w powietrze. Strażacy weszli do jego mieszkania w ostatniej chwili  i ewakuowali lokatorów. Dramat wisiał dosłownie w powietrzu. Szczegóły...

» Pieć lat za znęcanie sie nad partnerką

POLICJA. Najbliższe trzy miesiące, 33-latek zatrzymany przez policjantów spędzi w areszcie śledczym. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu  wydał sąd. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Teraz grozi mu kara do 5...

» Pieniądze stracone...

OSZUSTWO. Kolejny raz doszło w Zabrzu do kradzieży na fałszywego urzędnika. Kobieta podająca się za policjantkę zadzwoniła do 85-letniego zabrzanina na stacjonarny numer telefonu. W trakcie rozmowy przekonała go, że jego syn spowodował...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA