Na zakończenie sezonu zasadniczego Górnik pokonał Legię! W najbliższych tygodniach kibice zobaczą w Zabrzu mecze z: Koroną Kielce, Wisłą Kraków, Zagłębiem Lubin i Rakowem Częstochowa Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 14 czerwca 2020 19:31

Piłkarze Górnika Zabrze od kilku tygodni utrzymują wysoką dyspozycję, czego dobitny dowód dali dzisiaj: w ostatnim meczu rundy rewanżowej pokonali na własnym boisku aktualnego lidera i zdecydowanego faworyta do zdobycia tytułu mistrza Polski za rok 2020 – Legię Warszawa. Oczywiście zabrzanie nie byli w stanie prowadzić z tym zespołem gry, jak równy z równym, ale tym większą sztuką było taki mecz wygrać! Najpierw do gospodarzy uśmiechnęło się niesamowite szczęście: w 29 minucie Jesus Jimenez zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i niby nie wyszło mu to najlepiej (lekko, w środek bramki), ale bramkarz Legii zachował się fatalnie, bowiem przepuścił piłkę najpierw przez dłonie, potem między nogami i ta wtoczyła się do siatki! Oczywiście warszawianie ciągle stwarzali sobie okazje do wyrównania, ale do przerwy nic nie wskórali, a w II połowie co rusz nadziewali się na groźne kontry zabrzan. Jedna z nich zaowocowała rzutem wolnym, z którego Erika Janża zacentrował do Igora Angulo, a ten kapitalną główką umieścił piłkę w okienku bramki Legii. I tym sposobem dwaj Hiszpanie znów (bo ostatnio było to raczej domeną Greków) zapewnili polskiej drużynie sensacyjne zwycięstwo. Tradycyjnie duży wkład w sukces drużyny miał też bramkarz Martin Chudy. Brawo!

Dzięki tej wygranej zabrzanie postawili się w podwójnie komfortowej sytuacji w rundzie finałowej (ciedem spotkań o utrzyamnie): po pierwsze zwiększyli swoją przewagę nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej (Korona Kielce) do jedenastu punktów, a po drugie awansując na dziewiąte miejsce, uzyskała teoretycznie najkorzystniejszy terminarz. Jej kolejnymi  rywalami w tzw. grupie spaskowej będą: Korona Kielce (u siebie, 19-31 czerwca), ŁKS Łódź (wyjazd, 23-24 czerwca), Wisła Kraków (u siebie, 26-29 czerwca), Wisłą Płock (wyjazd (3-6 lipca), Raków Częstochowa (u siebie, 10-12 lipca), Arka Gdynia (wyjazd, 14 lipca) i Zagłębie Lubin (u siebie, 18 lipca). Przypomnijmy, iż cztery domowe mecze Górnik zagra już z publicznością, bowiem od tej fazy rozgrywek stadiony będą mogły być wypełnione w 25 procentach (to dla Areny Zabrze oznacza około 6 tys. kibiców).