Górnik przegrał u siebie derby z Piastem. Zmarnowane sytuacje, czerwona kartka, zwykły pech… Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 08 marca 2019 20:54

 

PIŁKA NOŻNA – EKSTRAKLASA. Czasy przyszły takie, że Górnik w derbach z Piastem Gliwice faworytem obecnie nie jest. Nasz zespół bowiem walczy o utrzymanie, a rywale zza mierzą w medal. Niestety, dzisiejsze spotkanie potwierdziło aktualny układ sił, choć trzeba przyznać, że zabrzanie starali się z całych sił, żeby było inaczej. Pierwszą połowę zagrali naprawdę świetnie i w zasadzie to tylko oni stwarzali bramkowe sytuacje: jedną zmarnował Jesus Jimenez (znalazł się sam na sam z bramkarzem i trafił piłką w słupek), drugą Igor Angulo (z bliska zagłówkował w bramkarza). Gola jednak zdobyli goście, a wydatnie pomógł im w tym niestety Martin Chudy… Słowacki bramkarz źle ustawił się przy rzucie wolnym gości z 17 metrów, w efekcie nie zdążył z interwencją i tylko zdołał musnąć piłkę dłonią, ale nie ją zatrzymać. To już drugi stosunkowo łatwy strzał z wolnego przepuszczony przez tego bramkarza w tym sezonie (wcześniej taka historia przytrafiła się w spotkaniu z Pogonią Szczecin). Czy już nie czas, żeby do bramki wrócił Tomasz Loska?!
Piast uzyskawszy prowadzenie mógł kontrolować mecz i czekać na kolejne sytuacje, które mogą pogrążyć gospodarzy, bo i zabrzanie przyciągali dziś pecha, jak mało kiedy. Już na początku meczu z gry wypadł obrońca Paweł Bochniewicz (kontuzja), a w 58 minucie Michał Koj, który otrzymał drugą żółta kartkę i odtąd Górnik grał w dziesięciu. Kropkę nad „i” postawił zaś... Jimenez, który zupełnie lekkomyślnie zagrał w "szesnastce" piłkę ręką, ofiarowując gościom rzut karny, który oczywiście został wykorzystany. Tenże Hiszpan mógł w końcówce zdobyć honorową bramkę, ale z blisko główkował za lekko. Kilka razy dobrze z dystansu uderzał dzisiaj też Szymon Żurkowski (najjaśniejsza postać drużyny), ale tez bez efektu.

W czternastych w historii ligowych derbach Górnik – Piast gliwiczanie odnieśli więc szóste zwycięstwo. I znów wskoczyli na podium (czy na nim pozostaną na dłużej zależy od wyniku wieczornego meczu Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok), zaś Górnik musi z trwogą czekać na, to czy punkty w tej kolejce zdobędą Miedź Legnica (w niedzielę podejmie Lecha Poznań) i Wisła Płock (w poniedziałek zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk). Nasza drużyna jeszcze wyprzedza w tabeli te kluby, ale jeśli sprawy potoczą się źle, ekipa trenera Marcina Brosza wróci do punktu wyjścia, a więc na przedostatnie miejsce w ekstraklasie…


GÓRNIK ZABRZE - PIAST GLIWICE 0-2 (0-1)
0-1 Kirkeskov (36 - rzut wolny)
0-2 Sedlar (85 - rzut karny)
GÓRNIK: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz (17 Suarez), Koj - Mystakidis (62 Gryszkiewicz), Matras (76 Baidoo), Gwilia, Żurkowski, Jimenez - Angulo.
PIAST: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Konczkowski (90 Sokołowski), Hateley, Dziczek, Valencia (82 Badia), Felix - Parzyszek (74 Papadopulos).
Żółte kartki: Koj, Jiménez, Baidoo - Hateley, Jorge Félix.
Czerwona kartka: Koj (58. minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 16.633.

 
Zobacz także

» Górnik ma nowego bramkarza

PIŁKA NOŻNA - TRANSFERY. Nowy sezon coraz bliżej, więc czas nagli, jeśli chodzi o podpisywanie kontraktów z zawodnikami. Okazuje się, że sukcesem zakończyły się wielodniowe testy w Górniku Dawida Kudły, jednego z tych piłkarzy, którzy...

» Serb Bainovic na celowniku Górnika. Najpierw testy medyczne, potem umowa

TRANSFERY. Od piątku na testach medycznych w Górniku przebywa niejaki Filip Bainovic. Jeśli lekarze nie zgłoszą weta, na początku przyszłego tygodnia zabrzański klub podpisze umowę z tym 23-letnim, wypełniając tym samym jedną z luk...

» Koniec zgrupowania, początek sparingów. Górnik pokonał II-ligowca

SPARING. Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Górnika rozegrali dzisiaj sparing z GKS-em Katowice. Nasza drużyna pokonała II-ligowca 2-0, zdobywając jednak bramki w drugiej połowie, gdy na boisku...

» Górnik wznawia treningi: wyjazd do Wodzisławia Śląskiego, wielu nowych zawodników!

 PIŁKA NOŻNA. Górnik Zabrze rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Od razu jedzie na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego, gdzie będzie trenował do soboty. Trener Marcin Brosz ma na razie do dyspozycji 25 zawodników, w tym:...

» Ekstrak(l)asa po sezonie: Górnik zarobił ponad 8 mln złotych, Piast prawie dwa razy więcej...

PIŁKA NOŻNA. Spółka prowadząca najważniejsze w kraju piłkarskie rozgrywki - Ekstraklasa SA wypłaciła  klubom roczne premie: w sumie 155 mln zł, czyli o 4,5 mln więcej niż w ubiegłym seoznie. Pieniądze te przede wszystkim pochodząc z...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

Nasi partnerzy