Kryzys Górnika trwa: rywal prawie cały mecz grał w osłabieniu, ale i tak nie ma zwycięstwa. Gole obrońców, słabość pomocników, błędy bramkarza... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 09 marca 2018 20:36

 

PIŁKA NOŻNA – ROZGRYWKI. Gdzie się podział Górnik z rundy jesiennej? Świetny mecz ze Śląskiem, rewelacyjny wyniki  z Niecieczą okazały się tylko wyjątkami od reguły, że ten rok nie jest dla naszej drużyny dobry. A przecież dzisiaj Górnik miał wymarzone warunki, by wygrać z Zagłębiem. Mimo, iż od 10 minuty zabrzanie mieli na boisku jednego zawodnika więcej od rywali (Mateusz Matras został wyrzucony z boiska za faul na marku Matuszku), choć potem zabrzanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, to ostatecznie tylko zremisowali, tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego. W najbliższym czasie humory kibicom Górnika może poprawić chyba jedynie zwrot punktów za walkower z Piastem...

Mimo przewagi w ludziach, zabrzanie ani przez moment nie dominowali w meczu. No, ale co jak co – tzw. stałe fragmenty gry mają tak wyćwiczone, że nadzieja na wygraną była. Jako, że trwa strzelecka niemoc Igora Angulo (dzisiaj akurat był aktywny i dobrze strzelał, ale bramkarz Zagłębia był jeszcze lepszy), ciężar zdobywania goli wzięli na siebie znów obrońcy. Najpierw po rzucie rożnym (Damian Kądzior) podręcznikową główką popisał się Mateusz Wieteska, potem po centrze z rzutu rożnego (Rafał Kurzawa) jeszcze lepiej głową uderzył piłkę Dani Suarez. To jednak wszystko okazało się za mało. Słabość zabrzan w linii pomocy, pozbawionej kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego (za niego w podstawowym składzie znalazł się niedawny debiutant, 17-letni Wojciech Hajda, którego po przerwie zmienił niewiele bardziej doświadczony Bartłomiej Olszewski) była bardzo widoczna i miała swoje konsekwencje. Jeszcze w I połowie lubinianom wyszła kontra, a w końcówce faul przez polem karnym (27 m od bramki) zakończył się precyzyjnym strzałem Filipa Starzyńskiego. W obydwu tych sytuacjach złe decyzje podejmował także niestety Tomasz Loska, który reagował zbyt pochopnie i zmierzał z interwencją w inną stronę niż leciała piłka.

Prócz wyniku martwi też frekwencja na stadionie: o ile jeszcze jesienią mecze Górnika oglądało ok. 22 tysiące widzów, to dzisiaj – mimo pięknej pogody – na stadion przyszło nieco ponad 12,5 tys. widzów...

LOTTO EKSTRAKLASA – 27. kolejka:
GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁEBIE LUBIN 2-2 (2-1)
1-0 Wieteska (20)
1-1 Mares (29)
2-1 Suarez (37)
2-2 Starzyński (90+1 – rzut wolny)
GÓRNIK: Loska - Wieteska, Suárez, Bochniewicz, Koj - Kądzior (78 Wolniewicz), Matuszek, Hajda (46 Olszewski), Kurzawa - Ł. Wolsztyński (75 Urynowicz), Angulo.
ZAGŁĘBIE: Hładun - Kopacz (87 Tuszyński), Dąbrowski, Guldan - Czerwiński, Matras, Matuszczyk, Jagiełło (46 Kubicki), Balić - Mares, Pawłowski (65 Starzyński).
Żółte kartki: Mareš, Dąbrowski, Starzyński i Kubicki.
Czerwona kartka: Matras (10. minuta).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 12 638.

 
Zobacz także

» Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Górnik jest wciąż czwarty, ale Angulo nie jest już liderem strzelców

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Przed chwilą zakończył się ostatni mecz 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, w którym Legia Warszawa uległa u siebie Wiśle Kraków 0-2. To o tyle istotny wynik dla zabrzańskich kibiców, iż dzięki temu...

» Było już niemal beznadziejnie, ale Górnik wykaraskał się z opresji. Tym razem pokazał, że potrafi jednak strzelać gole, gdy ma liczebną przewagę na boisku. I tylko Angulo żal...

 PIŁKA NOŻNA – ROZGRYWKI. Wyjazdowy mecz z Koroną Kielce gorzej się dla Górnika Zabrze zacząć nie mógł: pierwsza kontra gospodarzy i Nika Kaczarawa wykonał dobry zwód w naszym polu karny, a Dani Suarez podjął złą interwencję i...

» Forma piłkarzy Górnika jest wiosną słaba, ale selekcjoner wierzy w zabrzan. Dwóch naszych piłkarzy w kadrze na mecze z NIgerią i Koreą Południową!

PIŁKA NOŻNA. Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił dzisiaj nazwiska piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na mecze towarzyskie z Nigerią (23 marca we Wrocławiu) i z Koreą Południową (27 marca w Chorzowie). W gronie szczęśliwców...

» Najwyższa Komisja Odwoławcza rozpatruje sprawę Górnika: pierwsza decyzja nie jest po myśli naszego klubu!

PIŁKA NOŻNA. Na wczorajszym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika Zabrze dotyczące decyzji Komisji Ligi odnośnie zamknięcia stadionu i zakazu organizacji wyjazdów kibiców. Odwołanie dotyczące...

» Górnik odwołał się od kary za mecz z Piastem. Domaga się zwrotu trzech punktów, anulowania grzywny, a także ograniczeń dla kibiców!

PIŁKA NOŻNA. Zgodnie z zapowiedzią zarząd Górnika Zabrze złożył odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej od kar nałożonych przez Komisję Ligi po meczu z Piastem. - Klub odwołał się od wszystkich kar nałożonych przez Komisję...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Wielkie grafiki

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: od 8 listopada

Strażnik pamięci. Kazimierz Szołtysek 50-lecie pracy twórczej

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Nasi partnerzy