W kończyckich ogródkach działkowych powstał nowy plac zabaw w ramach budżetu partycypacyjnego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 10 czerwca 2019 21:33

BUDŻET PARTYCYPACYJNY. W Ogrodach Działkowych „Wiśnia” w Zabrzu - Kończycach, oddano oficjalnie do użytku nowy plac zabaw. Inwestycja zrealizowana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Dzieci mają do dyspozycji zjeżdżalnię, różnego typu huśtawki, kwaczki. Powstała też zadaszona altana, w której można odpocząć albo się posilić. Nowy plac zabaw to część większego projektu pn. „Bajkowy plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego”, który wybrany został do realizacji w ramach IV edycji budżetu partycypacyjnego w naszym mieście. Zakładał budowę placu zbaw przy ul. Paderewskiego 10 oraz mini miasteczka ruchu drogowego na terenie Przedszkola nr 29 przy ul. Paderewskiego 53. Wartość projektu to ponad 279 tys. zł.

W uroczystości, która odbyła się na terenie ROD „Wiśnia” w Kończycach wzięli udział przedstawiciele zabrzańskiego samorządu: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Krystian Jonecko, przedstawiciele zarządu ROD „Wiśnia”, Przedszkola nr 29, a także działkowcy.

- Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – stwierdziła w takcie uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Wiśnia”. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA