Sieć wodno-kanalizacyjna to niezwykle istotny i często niedoceniany element infrastruktury krytycznej państwa Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 18 maja 2023 17:34

PROMOCJA. Warto przypominać, jak drogocennym związkiem jest H2O. I jednocześnie zwracać uwagę na to, jak wiele determinacji i wysiłku kosztuje przedsiębiorstwa wodociągowe to, by, pomimo licznych trudności, dostarczać ją do naszych domów, szpitali czy szkół bez przerw i w odpowiedniej jakości. Choć aż 70 procent powierzchni Ziemi pokrywa woda, to zaledwie 2,5 procenta stanowi woda zdatna do picia. Według szacunków UNICEF, w 2050 r. nawet 7 miliardów ludzi w 60 krajach może cierpieć z powodu niedostatku wody pitnej.

 

Podstawową przyczyną tego zjawiska jest globalne ocieplenie. Przewiduje się, że wzrost średnich temperatur o jedynie 4 stopnie Celsjusza może jeszcze w tym wieku doprowadzić do zniknięcia lodowców, stanowiących 70 procent zasobów wody pitnej. Od 1960 r. ich powierzchnia  zmniejszyła się już o 4 tysiące kilometrów kwadratowych, a tempo ich topnienia rośnie coraz szybciej. Konsekwencją zmian klimatycznych będą również coraz częstsze susze, powodzie, brak dostępu do wody pitnej dla coraz większej liczby ludzi oraz zatopienia niektórych wysp i rejonów nadbrzeżnych. 

CAŁY ARTYKUŁ DO PRZECZYTANIA W GRAFICE OBOK

 
Zobacz także

» Historia toalety, czyli jak woda wpłynęła do spłuczki

» Rozmowy o Zabrzu: wielka trójka

DEBATA. Trzy żywioły: woda – powietrze – ziemia – tak brzmiał temat kolejnego, trzeciego już spotkania z cyklu Rozmowy o Zabrzu, które 19 marca odbyło się pod patronatem prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik w kawiarni Impresja. W...

» Zamknięto odcinek ul. Spokojnej!

ŚRÓDMIEŚCIE. Z powodu prac prowadzanych przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ulica Spokojna jest zamknięta na odcinku od ul. Nocznickiego do ul. Cieszyńskiej. Prace będą trwać dzisiaj od godziny 9.00 do 14.00.
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA