Reklama
REKLAMA
[FILM] Trwa II etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Wyższy standard, komfortowy dojazd Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    poniedziałek, 30 czerwca 2014 08:38

kanalizacja Zaborze Poludniowe 12PROMOCJA. Zaborze Południowe to jedna z siedmiu dzielnic Zabrza objętych drugim etapem poprawy gospodarki wodno-ściekowej w mieście. Roboty prowadzi tu firma IDS-BUD z Warszawy. Ekipy wykonały już większość nowej sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Trwa odtwarzanie nawierzchni dróg. Z nowej infrastruktury mieszkańcy będą mogli korzystać w pełni już po wakacjach.

 

kanalizacja Zaborze Poludniowe 35- Kontrakt polega na modernizacji infrastruktury podziemnej w zakresie kanałów kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągów. Obejmuje również budowę dwóch sieciowych przepompowni ścieków sanitarnych. W kolejnym etapie następuje odtworzenie nawierzchni dróg w miejscu prowadzenia prac - mówi Jarosław Urbański z firmy IDS-BUD S.A. - Umowę podpisaliśmy w lipcu 2012 roku. Obecnie zaawansowanie robót przekracza 80 procent, przy czym nowe sieci kanalizacyjne i wodociągowe są już zrealizowane prawie w całości, a roboty drogowe na poziomie mniej więcej 70 procent – dodaje.

Do tej pory prace zakończyły się m.in. w rejonie ulic Węgielnej, Zjednoczenia, Sierakowskiego, św. Jacka, Przy Prochowni i Emilii Plater. Ekipy budowlane prowadzą jeszcze roboty m.in. na wschodniej części ul. Lompy oraz na ulicach Pszczyńskiej, Skarbnika, Osiedleńczej, Górniczej, Bogusławskiego i Wróblewskiego.

kanalizacja Zaborze Poludniowe 39- Zgodnie z naszym kontraktem, zakończenie prac i zejście z placu budowy przewidziane jest na połowę września tego roku – zapowiada Jarosław Urbański. - Cały kontrakt ma trwać do połowy listopada. Ostatnia faza obejmuje przygotowanie dokumentów do odbioru końcowego - dodaje.
Przedstawiciele wykonawcy przyznaję, że w ziemi czekało na nich sporo niespodzianek. - Zabudowa na Zaborzu Południowym pochodzi w dużej części z początków XX wieku. Podobnie było z infrastrukturą podziemną. W efekcie co jakiś czas pojawiały się problemy, ale sprawnie je rozwiązywaliśmy – podkreśla Jarosław Urbański.

Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oznacza dla mieszkańców dzielnicy wyraźną poprawę wygody życia. Dzięki wykonaniu nowych nawierzchni ulic bardziej komfortowy będzie dojazd do nieruchomości. - To poprawi funkcjonalność osiedla. Tereny zyskają także na atrakcyjności z punktu widzenia potencjalnych inwestorów nie ma wątpliwości Jarosław Urbański.

Kontrakt na Zaborzu Południowym w liczbach:
15,4 km to długość budowanej lub przebudowanej sieci kanalizacji sanitarnej
15 km to długość budowanej lub przebudowanej sieci kanalizacji deszczowej
10,3 km to długość przebudowanej sieci wodociągowej
76 tys. metrów kwadratowych to powierzchnia odtwarzanych nawierzchni dróg

 

 

 

 
Zobacz także

» Wandal z Zaborza... nie pamięta, co narobił

ZABORZE. . Okazało się, że najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Po całym zajściu 26-latek wsiadł w taksówkę i odjechał. Gdy jednak zauważył, że za wozem jedzie wezwany radiowóz, wyskoczył z samochodu i uderzył głową o jezdnię.

» [GALERIA] Wandal na Zaborzu: zniszczył pięć aut!

ZABORZE. Grupa wandali dzisiejszej nocy wykonała istny rajd po Zaborzu, w trakcie którego zniszczyli pięć samochodów! Dzieło zniszczenia rozpoczęli tuż przed godz. 1. Wpierw zaatakowali forda mondeo zaparkowanego przy ulicy Kawika....

» [GALERIA] Urodziny Rodziny!

ZABORZE. Podopieczni Centrum Edukacji i Rehabilitacji przy ul. Wyciska i dziesiątki najmłodszych zaborzan bawiły się dzisiaj na festynie "Urodziny Rodziny"! Na dzieci czekały dziesiątki atrakcji: tory przeszkód, wspólne gotowanie czy...

» Wjechał w skuter, motorowerzysta za kraty

ZABORZE. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się ze skuterem. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 21.30 na ul. Wyciska. - Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca...

» Kopią, kopią i skończyć nie mogą. A Pawłów czeka!

PAWŁÓW. Artykuł o problemach działkowców z Kończyc, których ogródki są wciąż zalewane z powodu prac przy modernizacji wodno-kanalizacyjnej w sąsiednim Pawłowie (czytaj ), spotkał się z dużym odzewem zdesperowanych mieszkańców...
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA