Cztery żywioły. Otwarto 19-tą już zieloną pracownię w zabrzańskich szkołach. Tym razem w budynku przy ul. Niemcewicza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 24 listopada 2022 21:08

W STRONĘ NATURY. W Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Zabrzu (ul. Niemcewicza 1) oddano do użytku nowoczesną, dziewiętnastą już „zieloną pracownię” w naszym mieście. Sala sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach ósmej już edycji konkursu Zielona Pracownia’2022, została utworzona pod hasłem „Cztery żywioły w służbie ekologii”. Jest to pracownia wieloprzedmiotowa, w której odbywają się zajęcia z czterech przedmiotów ścisłych, nawiązujących do wspomnianych żywiołów: biologia (woda), geografia (ziemia), fizyka (powietrze), chemia (ogień).

 

W nowej pracowni uczniowie mają możliwość zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności przy użyciu nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych, zgłębiać tajniki ekologii oraz ochrony środowiska, biotechnologii, realizować podstawę programową w ramach wspomnianych czterech przedmiotów ścisłych, jak również rozwijać swoje pasje i zainteresowania podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

Jaki był dokładnie zakres inwestycji? Z pozyskanych z WFOŚiGW w Katowicach środków (blisko 40 tys. zł) zakupiono: biurko, krzesła, gabloty, fototapetę, tablicę, notebook oraz monitor interaktywny. Placówka wzbogaciła się także o pomoce dydaktyczne: nowoczesne mikroskopy, modele pokazowe, zestawy do prowadzenia doświadczeń, fantom dziecięcy, szkło laboratoryjne oraz niezbędne odczynniki, a także szereg innych pomocy dydaktycznych umożliwiających zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie i zabawę. Ponadto ze środków własnych szkoła przeprowadziła gruntowny remont sali, zakupiła część wyposażenia (m.in. stoliki i krzesła dla uczniów, mobilny stół pokazowy.

W uroczystym otwarciu pracowni uczestniczyła osobiście prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik, która foto-relację z tego wydarzenia zamieściła w swych mediach społecznościowych w internecie:

„Pracownia o nazwie „Cztery żywioły w służbie ekologii" podobnie jak pozostałe, będzie służyć uczniom zabrzańskich szkół. Świetnie wyposażone i estetyczne sale powstały dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz środkom własnym Miasto Zabrze. Gratuluję serdecznie dyrektorowi Mariuszowi Drogokupcowi oraz całemu zespołowi Szkół Międzynarodowych w Zabrzu. To imponujące, jak sprawnie i skutecznie przy wsparciu miasta przywróciliście Państwo blask obiektowi przy ul. Niemcewicza, tworząc w nim miejsce o przyjaznej atmosferze oraz wysokim poziomie merytorycznym” – napisała prezydent Zabrza, nie szczędząc słów uznania pod adresem placówki.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 47 z 24 listopada 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Zobacz także

» W Zabrzu uruchomiono już osiemnastą zieloną pracownię. Tym razem na os. Kotarbińskiego

W STRONĘ NATURY. W Szkole Podstawowej nr 25 im. Jana Pawła II na Osiedlu Kotarbińskiego w Zabrzu (ul. Kotarbińskiego 18) oddano w ubiegły piątek do użytku Zieloną Pracownię, która jest już osiemnastą salą edukacji przyrodniczej i...

» Doświadczanie natury

ZIELONA PRACOWNIA W ZSO 5. W kolejnej zabrzańskiej szkole powstała specjalistyczna pracownia do zgłębiania tajników przyrody. Tym razem powody do zadowolenia mają nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ul....
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA