Przed nami kolejny koncert Carnall Festiwalu w Zabrzu. Popłynie muzyka z Krakowa Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 16 lipca 2021 22:21

KONCERTY WAKACYJNE. To już w tę sobotę (17 lipca) o godz. 20 w zabrzańskiej strefie Carnall (ul. Wolności 408) zagra Kraków Street Band. To kolejny koncert w ramach Carnall Festival – projektu, który Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, odbyło się na początku lipca Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie i stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.

 

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej. Wychodząc naprzeciw turystom oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – „Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w naszej zabawie, grze terenowej – „Misja ratownicza”. To niemal gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste: są zadania do wykonanie i nagroda do odebrania.

Harmonogram koncertów w ramach festiwalu:
17 lipca – Kraków Street Band,
24 lipca – Helene Vis,,
7 sierpnia – Ścigani,
14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak,
20 sierpnia – Koncert Specjalny CREE, gościnnie wystąpią: Kuba Badach, Marcelina, Arbadab (Kaliber 44), Piotr Kupicha (Feel). Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego,
21 sierpnia – Kathia,
28 sierpnia – Hard Rockets.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA