Czwartek, godz. 17: spotkanie autorskie z pisarzem i reportażystą Maciejem Siembiedą Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 23 czerwca 2021 22:21

CZYTELNICTWO. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza już w najbliższy czwartek (24 czerwca, godz. 17, Pub Oficyna przy ul. Wolności 211) na kolejne spotkanie z cyklu „Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja”. Tym razem gościem specjalnym będzie Maciej Siembieda - polski pisarz i reportażysta, trzykrotny laureat „polskiego Pulitzera” – nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Autor między innymi cyklu z Jakubem Kanią w roli głównej oraz takich książek jak: „Gambit”, „Reportaż po polsku”, „Pośmiertny zjazd absolwentów” czy „Podwieczorek oprawców”.

 

Na projekt „Kryminalne zagadki Śląska” składają się wydarzenia mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa (spotkania autorskie, warsztaty literackie), jak i nowatorską (warsztaty fotograficzne, StandUpy). Wszystkie one mają podstawowe zadanie: zaprosić do biblioteki nowych czytelników, którym przez pryzmat powieści kryminalnych pokazuje się, że czytanie książek może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu. W ramach projektu są też realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odpowiednio i w ciekawy sposób przedstawiona literatura kryminalna może być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.

Całe przedsięwzięcie jest realizowane z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA