KORONAWIRUS

koronawirus
Gospel na inauguracji Święta Rodziny Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    środa, 15 maja 2019 16:18

KONCERT. Już w najbliższą sobotę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozpocznie się XII Metropolitalne Święto Rodziny. W trakcie Koncertu Inauguracyjnego, który zaplanowano na godz. 17 wystąpi Sound’n’Grace – zespół, którego muzyczne korzenie to nowoczesny gospel. Grupa porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b.W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r’n’b
i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/Timberlake.  Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta w stylu gospel.
Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym metropolitą katowickim arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu. Została ona zorganizowana w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. Inicjatorkami Metropolitalnego Święta Rodziny były śp. Krystyna Bochenek oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Na program Metropolitalnego Święta Rodziny każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne. Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja rodziny i związanych z nią wartości – macierzyństwa, ojcostwa, wychowania młodego pokolenia, przekazu tradycjii wiary. Czeka nas wiele atrakcyjnych imprez, które odbywać będą sięw kilkudziesięciu miastach biorących udział w tym przedsięwzięciu.

Szczegółowe informacje na stronie


 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA