Nowy konkurs, nowe ekopracownie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 06 grudnia 2018 14:09

EKOLOGIA. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił piątą edycję konkursów wspierających szkolną edukację ekologiczną. I tak Zielona Pracownia_Projekt’2019 to propozycja dla szkół podstawowych i średnich na przygotowanie projektu pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegać będzie pomysł na zagospodarowanie klasy – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych.

Maksymalna wysokość nagrody nie może przekroczyć 20 procent kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić kwoty wyższej niż 7,5 tys. zł, a zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2019 roku. Z kolei Zielona Pracownia’2019 skierowana jest do organów prowadzących placówki oświatowe, a chodzi w nim o dofinansowanie już stworzenia samej ekopracowni – tu w grę wchodzi 80 procent kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 30 tys. zł (wnioski można w dniach 15–29 marca).

Obydwa te konkursy cieszą się w Zabrzu dużym zainteresowaniem i dzięki dotacjom z WFOŚiGW w naszych szkołach działa już kilka takich wyjątkowych klas dla uczniów.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 49, z 6 grudnia 2018) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA