Kolejne placówki oświatowe nagrodzone za czynne wspieranie idei walki z bezdomnością psów i kotów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 05 stycznia 2013 14:31

UROCZYSTOŚCI. Uroczystość wręczenia wybranym placówkom oświatowym Zabrza certyfikatów „Jesteśmy Zwierzolubni” odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury Guido jeszcze przed świętami. To finał trzeciej już edycji wspólnej inicjatywy liderek przedszkolnych pod opieką doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego Anny Przepióry oraz zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

Zielono-kolorowe certyfikaty otrzymały przedszkola i szkoły propagujące pomoc bezdomnym zwierzętom oraz pomagające Schronisku „Psitulmnie” w Zabrzu-Biskupicach. 

- Ubiegające się o taki certyfikat przedszkola, szkoły i inne instytucje muszą wykazać się wirtualną adopcją zwierząt schroniskowych oraz innymi działaniami na rzecz ochrony zwierząt i ogólnie przyrody – podkreśla Danuta Mikusz-Oslislo, szefowa TOZ w Zabrzu. 

Tym razem te honorowe wyróżnienia otrzymały przedszkola nr 8, 12, 23, 18, 30, 31, 38, a także Centrum Edukacji i Rehabilitacji, Zespół Szkół Specjalnych nr 41, Szkoła Podsta-wowa nr 26 oraz - po raz pierwszy szkoła z innego miasta - Szkoła STO z Bytomia. Tak oto idea „Zwierzolubnych” przekroczyła granicę Zabrza.

Przypomnijmy, że dotychczas takimi certyfikatami mogło pochwalić się 15 zabrzańskich przedszkoli – nr 3, 6, 9, 11, 14, 16, 19, 27, 34, 36, 39, 40, 45, 46, 48 i dwie Szkoły Podstawowe (31 oraz 36).

- Należy cieszyć się, że nauczyciele i rodzice mobilizują się w imię pomocy bezdomnym zwierzakom, a dzieci wcześnie zapoznają się z ideą miłości do zwierząt i odpowiedniej opieki nad nimi – podkreśla Mikusz-Oslislo.

Dodajmy, że przedszkola zorganizowały też wielką akcję zbiórki karmy „Pełna miska dla schroniska”, podczas której zebrano ponad tonę karmy oraz mnóstwo innych potrzebnych dla zwierzaków rzeczy: środków czystościowych , smyczy, ręczników.

- Sucha karma i puszki bardzo się przydały podczas awarii kotła do gotowania jedzenia dla psów i kotów w naszym schronisku – podkreślają pracownicy Psitula. 

Podczas uroczystości wręczenia certyfikatów wystąpiła grupa teatralna Klubu Twórczego Nauczyciela Przedszkola z przedstawieniem „Brzechwa na wesoło”. Dzieciaki bardzo się cieszyły oklaskując swoje nauczycielki poprzebierane za postacie z wierszy, tańczące i śpiewające na scenie.

Przy całej tej okazji już po raz czwarty wydano kalendarz „Ekologiczne przedszkole 2012”, do którego trafiły prace plastyczne dzieci z poszczególnych przedszkoli. Malunki i rysunki ilustrują ważne i ciekawe dni w roku takie jak np. Dzień Kundelka, Dzień Ryby, Dzień Bociana, Ptaków Wędrujących, Dzień Bez futra. - Dzieci uczą się w ten sposób różnorodności przyrody w kontekście odpowiedzialności za otaczający nas świat – mówią twórcy tej edukacyjnej zabawy.

 
Zobacz także

» Członkowie szanowanej organizacji brytyjskiej chroniącej zwierzęta z wizytą w Zabrzu. O czym rozmawiają?

OCHRONA ZWIERZĄT. W Zabrzu goszczą od poniedziałku przedstawiciele brytyjskiej organizacji Blue Cross (Niebieski Krzyż), której zadaniem jest szeroko rozumiane dbanie o dobro zwierząt. Wizyta jest efektem współpracy z zabrzańskim oddziałem...

» Aniołki Psitula. Trzy wolontariuszki zebrały dla schroniska dla bezdomnych zwierząt 126 tys. złotych

INICJATYWY SPOŁECZNE. Wśród zabrzańskich miłośników zwierząt i sympatyków schroniska „Psitul mnie” coraz powszechniejszym zainteresowaniem cieszą się tzw. internetowe bazarki, podczas których wystawiane są na licytacje przeróżne...

» Umarła za życia. Historia udręczonej Tuni wstrząsnęła miłośnikami zwierząt nie tylko w Zabrzu

WYDARZENIA. Wielu mieszkańców Zabrza kocha zwierzęta i otacza je troskliwą opieką, nierzadko wręcz adoptując je ze schroniska i zapewniając wyżywienie, opiekę weterynaryjną i dach nad głową do końca ich życia. Niestety, wciąż przez...

» Zwierzolubni 2018 – nagrodzono najlepsze przedszkola i szkoły aktywnie uczące miłości do zwierząt i odpowiedzialności za nie

EDUKACJA PRZYRODNICZA. W Przedszkolu nr 25 przy ul. Cieszyńskiej w Zabrzu odbyła się w miniony piątek kolejna uroczystość wręczania nagród laureatom konkursu plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2018”. Wręczono też kilku placówkom...

» Ekologiczne wyróżnienia: EkoKarliki dla zabrzańskich firm i certyfikaty Zwierzolubnych dla placówek oświatowych

WYRÓŻNIENIA. Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Luiza z Zabrza zostały laureatami konkursu EkoKarlik 2016. Konkurs Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA