Moc atrakcji. Festiwal Kwiatów już dziś i jutro w Miejskim Ogrodzie Botanicznym Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 14 czerwca 2019 12:36

UROKI PRZYRODY. Już po raz trzynasty gmina Zabrze zaprasza do Miejskiego Ogrodu Botanicznego przy ul. Piłsudskiego na doroczny Festiwal Kwiatów, który odbędzie się dziś i jutro (14 i 15 czerwca). Tegoroczna edycja imprezy przebiega pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno”. Promować będziemy jednak także ekologię i bezpieczeństwo.

Festiwal obfitować będzie w warsztaty dla dużych i małych, chociażby warsztaty ogrodnicze i zielarskie, animacje, zabawy i wreszcie przedstawienie przygotowane przez utalentowanych przedszkolaków - wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół po torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku. No i oczywiście kwiaty! Kolorowe krzewy, byliny, jedno czy dwuletnie – do wyboru, do koloru.

 

Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Na scenie usłyszeć będzie można takich artystów, jak popularną Orkiestrę Górniczą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Tukej, Blues Bazar i wreszcie rodzimy zespół Highway.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Wstęp wolny! Szczegółowy program imprezy dostępny jest na plakacie oraz na stronie www.festiwalkwiatow.zabrze.pl.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA