„Psia” recydywistka sprzedawała w Internecie ciężko chore szczeniaki. Większość z nich padło Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 19 marca 2019 17:31

PSEUDOHODOWLE. Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustwa przy sprzedaży szczeniąt. 46-letnia kobieta w internecie oferowała małe pieski, które były chore i po kilku dniach padały. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat więzienia. Przestępczy proceder odbywał się na jednym z portali aukcyjnych, gdzie podejrzana oferowała do sprzedaży rasowe psy pomimo, że były to mieszańce. Twierdziła, że do sprzedaży ma m.in. jamniki i chihuahua w cenie od 400 do 600 zł.

- Zgodnie z ofertą, nabywca zobowiązany był do osobistego odbioru w jednym ze śląskich miast. Jednak kiedy miało dojść do transakcji, miejsce odbioru psa zawsze było w Zabrzu, gdyż kobieta twierdziła, że dopiero co się przeprowadziła. Niestety, po kilku dniach okazywało się, że sprzedawane szczeniaki były za młode, zarobaczone i chore. Nie posiadały też podstawowych szczepień. Po kilku dniach od zakupu zwierzęta padały – mówi Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli jednego szczeniaka, który trafi pod opiekę weterynarzy i przeżył. 46-letnia kobieta usłyszała trzy zarzuty oszustwa, a także znęcania się nad zwierzętami.

- To już kolejne zarzuty wobec podejrzanej. Zabrzański sąd za wcześniej popełnione trzy przestępstwa skazał kobietę na półtora roku bezwzględnego więzienia – dodaje Żyłka.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA