Dwa nowe boiska wybudowano w ramach budżetu partycypacyjnego. Dziś uruchomiono obiekt przy SP 28 w Rokitnicy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 06 czerwca 2018 16:26

INWESTYCJE. Dwa nowoczesne boiska do gier sportowych wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego) oddano oficjalnie do użytku w ostatnim czasie w Zabrzu. Przed tygodniem uruchomiono boisko piłkarskie ze sztuczną trawą i oświetleniem przy stadionie Sparty w Mikulczycach (ul. Mickiewicza). Z kolei dziś wiceprezydent Jan Pawluch przeciął uroczyście wstęgę na wielofunkcyjnym boisku przy SP 28 w Rokitnicy (Ul. Kosmowskiej). Koszt każdego z ukończonych obiektów zamknął się sumą blisko pół miliona złotych.

 

Budowa boiska w Rokitnicy (jego rozmiar to 22x42 metry) trwała od jesieni ubiegłego roku i została ukończona niemal na Dzień Dziecka. Uruchomieniu obiektu towarzyszył okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu tutejszych uczniów i całodniowy dzień sportu szkolnego. Uczniowie rozegrali zawody w wielu różnych konkurencjach.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, iż po tylu latach doczekaliśmy się boiska z prawdziwego zdarzenia. Jest ono wyłożone tartanem i przystosowane do rozgrywania różnych dyscyplin sportu: od piłki nożnej i ręcznej, po koszykówkę i siatkówkę – mówi Bożena Olichwer, dyrektor SP 28.

Jak podkreśla, ponieważ powstanie obiektu jest owocem starań całej lokalnej społeczności dzielnicy uczestniczącej w głosowaniu, zamiarem szkoły jest udostępnianie boiska także osobom spoza placówki, w tym dorosłym.

- Nie chcemy tylko, by zostało zniszczone lub zamieniło się ono w osiedlowe miejsce spożywania trunków. Dlatego obiekt będzie do dyspozycji mieszkańców do godz. 20, a więc tak długo, jak w szkole obecny jest personel. Po tym czasie cały teren szkolny zostanie zamknięty – podkreśla Olichwer.

 
Zobacz także

» Wystawa czynna dłużej, przybywa gość

SPOTKANIE. Kolekcjoner to wystawa, która przybliża najważniejsze sukcesy Górnika Zabrze poprzez zbiory zgromadzone przez Grzegorza Pawłowskiego – są to m.in. historyczne bilety, programy meczowe, szaliki, koszulki oraz wiele innych...

» Klucz pasował, więc "wyczyścili" cudzą piwnicę; trener Górnika zwolniony; na przechodniów z hotelu leci gruz. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Firma sprzątająca opróżniła "do zera" nie tę piwnicę, lokatorzy ponieśli duże straty materialne, a WINNYCH NIE MA. O niecodziennym zdarzeniu Głos pisze na pierwszej stronie już dziś (nietypowo) w środę. Z racji...

» Śmierć Mariana Zembali poruszyła wielu, setki młodych Ukraińców w naszych szkołach, wybory z niską frekwencją, Hiszpan strzela. Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Najnowsze wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (gazeta do kupienia w każdym czynnym punkcie sprzedaży prasy i całodobowo na ) zdominowała postać profesora Mariana Zembali. Piszemy (w tekście Z SERCEM NA DŁONI) ...

» Pedofil znał Zabrze i perfidnie osaczył dziewczynkę, na Festiwalu Kwiatów blues i konopie, roszady w Górniku. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Dorosły mężczyzna w perfidny sposób zagrał na emocjach i potrzebach  13-letniej dziewczynki z Zabrza i potem wykorzystał ją seksualnie. Pochodzi z daleka, ale z powiązań rodzinnych znał dobrze nasze miasto i umawiał...

» Hala sportem tętniąca

INWESTYCJA. Mikulczycka Sparta Zabrze korzysta od dziś z wyremontowanych pomieszczeń budynku klubowego. Swoją siedzibę mają w niej: kluby sportowe Sparta Zabrze, Boks Zabrze, ASY Sparta Zabrze oraz Sekcja Hodowców Gołębi Pocztowych w...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA