Zalety korpusu przepustnicy, działanie i procedura wymiany Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    czwartek, 16 marca 2023 19:39

PROMOCJA. Jednym z istotnych elementów silnika, który odgrywa znaczący wpływ na to, jak pracuje samochód, jest przepustnica powietrza. Każdy kierowca powinien znać to proste działanie mechanizmu, ponieważ jest on w miarę prosty w utrzymaniu. W samochodach z wtryskiem paliwa, kluczowa część mechaniczna zwana korpusem przepustnicy kontroluje i reguluje ilość powietrza dostającego się do silnika.

Zasada działania:
Podstawowa idea działania tego komponentu jest bardzo prosta.Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak funkcjonuje przepustnica, co jest niefortunne, ponieważ ma ona duży wpływ na pracę silnika.Przepustnica, jak sama nazwa wskazuje, przepuszcza przez siebie powietrze, które następnie silnik wykorzystuje do spalania benzyny.Układ dolotowy, z którego powietrze zasysane jest do silnika, połączony jest z korpusem przepustnicy.Gaz wędruje przez filtr powietrza w samochodzie, zanim trafi na zamek i uruchomi silnik. Lekkie naciśnięcie pedału gazu powoduje tylko częściowe otwarcie klapy dolotowej, co zwiększa ssanie silnika i przyspiesza obroty cylindrów.  Ilustracja korpusu przepustnicy: www.autodoc.pl


Kiedy najlepiej wymienić korpus przepustnicy?
Kierowcy często nie doceniają znaczenia wymiany filtra powietrza i albo nie robią tego w ogóle, albo czekają aż mechanik im to doradzi.Zazwyczaj producenci samochodów zalecają wymianę takiego filtra co 15 000 do 40 000 kilometrów.Przyjmuje się, że filtr powietrza należy wymieniać raz w roku, jeśli samochód nie jest używany do jazdy na długich dystansach. Pytając kierowców, szczególnie tych posiadających starsze pojazdy, okazuje się, że często decydują się oni nie aktualizować go w ogóle lub wymieniają go tylko czasami.

Objawy złego korpusu przepustnicy:
Są to objawy uszkodzonego korpusu przepustnicy:
1. Problemy z przyspieszeniem to znak, że Twój korpus przepustnicy działa nieprawidłowo.
2. Jeśli korpus przepustnicy jest zabrudzony lub uszkodzony, samochód może mieć problemy z zapłonem lub słabo pracować na biegu jałowym. Samochód może się trząść nawet wtedy, gdy po prostu siedzi bez ruchu, lub silnik może wydawać się pracować ciężej niż zwykle.
3. Jeśli korpus przepustnicy nie działa prawidłowo, samochód może zużywać więcej paliwa niż zwykle.

Jeśli zauważysz któryś z tych znaków, od razu zabierz swój samochód do warsztatu, aby mogli zorientować się w problemie.Objawy zablokowania przepustnicy są znacznie mniej oczywiste; zamiast tego kierowca albo dostosowuje się z czasem do nieco zmienionego zachowania samochodu, albo nie dostrzega zmian.

Ponieważ regularna konserwacja przepustnicy może znacznie wydłużyć jej żywotność, zaoszczędzić zużycie paliwa i zapewnić stałą, płynną pracę silnika, warto o nią zadbać.


Jak wymienić korpus przepustnicy krok po kroku:

Potrzebne środki: spanners, zestaw nasadek, śrubokręty, szczypce, zestaw nasadek.


1.Zdejmij wąż z korpusu przepustnicy.
2.Zabierz oczyszczacz powietrza
3.Wyłączyć sterowanie powietrzem i przepustnicę.
4.Odłączyć kable przepustnicy.
5.Po odkręceniu oryginalnego korpusu przepustnicy, zamontować zamiennik.


Źródło informacji:
https://www.autodoc.pl/info/przepustnica-zasada-dzialania-i-objawy-zapchania
https://www.moto-centrum.pl/przepustnica-powietrza-sa-objawy-awarii-ja-samodzielnie-wymienic/

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA