Odżywki białkowe - czy w ogóle warto je stosować? Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    środa, 20 lipca 2022 15:33

PROMOCJA. Odżywki białkowe to prawdopodobnie najpopularniejsza odżywka dla osób aktywnych fizycznie. Często jest pierwszym wyborem, jeśli zapada decyzja o rozpoczęciu suplementacji - zaraz po wzroście aktywności fizycznej oraz zbilansowania własnej diety. Wynika to także z faktu, że odżywki białkowe są dość uniwersalne i sprawdzą się zarówno na potrzeby diety wysokokalorycznej (na zbudowanie masy) oraz niskokalorycznej (odchudzającej). Z jakiego powodu jest to możliwe i czy warto w ogóle stosować odżywki białkowe?

Odżywka białkowa na budowanie masy i na odchudzanie

Wydaje się, że oba te stwierdzenia się wzajemnie wykluczają - jednak często bywa tak, że pozory mogą mylić i tak jest też w tym przypadku. Odżywki białkowe mogą świetnie nadawać się zarówno na potrzeby budowania masy, jak i przy chęci zrzucenia kilku kilogramów. Oczywiście jeśli będą one uzupełnieniem odpowiedniej diety i treningów. O czym należy pamiętać?

  • Odżywka białkowa na masę - odżywki białkowe w swoim składzie w zdecydowanej większości zawierają białko oraz węglowodany. To powoduje, że pozwalają łatwo zbudować wartościową nadwyżkę kaloryczną, która przy budowaniu masy jest po prostu niezbędna.
  • Odżywka białkowa na odchudzanie - w przypadku jeśli celem treningowym jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, odżywka białkowa ułatwi trzymanie się diety poprzez uczucie sytości po spożyciu dużej ilości białka. Co więcej, pozytywnie wpłynie na budowę masy mięśniowej. W takim wypadku waga ciała nie będzie tak drastycznie spadać co mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia. W ten sposób tkankę tłuszczową można zamienić na tkankę mięśniową, której 1 kilogram jest mniejszy objętościowo od kilograma tłuszczu, tym samym sylwetka wciąż będzie szybko ulegać poprawie.

Warto pamiętać, że odżywki białkowe występują w różnych wariantach, zarówno pod kątem składu jak i smaku. To powoduje, że można w dość znacznym stopniu dopasować odżywkę do własnej sytuacji. Wobec tego warto zwrócić uwagę np. na ofertę sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_bia%C5%82kowe-k119.html), w której znaleźć można wiele różnych wariantów odżywek białkowych, spośród których każda osoba może znaleźć coś dla siebie.

W jakich sytuacjach zdecydować się na odżywkę białkową?

Decyzja o rozpoczęciu przyjmowania odżywki białkowej, powinna być uzależniona od sytuacji, a także od własnych upodobań. Należy przypomnieć, że odżywki i suplementy diety mają pomagać w dostarczaniu do organizmu zwiększonych zapotrzebowań na określone składniki odżywcze. Natomiast głównym ich źródłem powinna być odpowiednio zbilansowana dieta. Co więcej, w przypadku białka - przynajmniej na początku - jest możliwe dostarczenie odpowiednich jego ilości poprzez pożywienie.

Dopiero w późniejszym etapie, gdy zapotrzebowanie na białko rośnie, staje się to po prostu niemożliwe lub nie zawsze jest to możliwe - w zależności od diety. W takiej sytuacji jest to odpowiedni moment na zakup wartościowej odżywki białkowej. Wystarczy powiedzieć, że w niektórych przypadkach ciężko jest zjeść np. 1 kg piersi kurczaka w ciągu dnia lub 20 kilka jajek. Odżywka białkowa w prosty sposób pozwala duże ilości jedzenia, zamienić na np. koktajl mleczny, którego wypicie nie będzie, aż tak drogie oraz męczące, co zjedzenie 1 kg piersi kurczaka.

Podobnie jest w przypadku wielu innych wartościowych składników odżywczych, które można dostarczać za pomocą odżywek i suplementów diety. W sklepie SFD można znaleźć przeróżne preparaty, które pozwolą zaspokoić nawet najbardziej wymagające, zwiększone zapotrzebowania organizmu na przeróżne substancje odżywcze.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA